Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

KuceraJohny

Seriál, který mě po dlouhé době opět zaujmul. Tim Burton nám dává možnost opět nahlédnout do jeho temných vizuálů a já jsem za to strašně rád. Jenna Ortega hrála naprosto famózně a celkově převážná většina obsazení mi sedla. Jasně našli se postavy naprosto nesympatické, ale bylo jich méně. Upřímně, příběh není to co by zde bylo tím nejlepším, ale o nějakou hovadinu se určitě nejedná. Spíše já si opravdu užíval styl natáčení, herecké výkony a hudbu. Jsem zvědavý jak bude vypadat druhá série, jelikož si myslím, že je tu několik věcí k vylepšení.  Pokud, však seriál zůstane stejný, tak se zlobit nebudu. ()

Orbitus

Wednesday je krásně sarkastická a psychopatická mysteriózní série. Popravdě můžu říct, že jsem si celý seriál skutečně užíval až na některé jednotlivé herecké obsazení, které mně opravdu bodaly do očí. Primárně to byla Bianca alias černá siréna. Pardon, ale pomineme-li mytologický původ sirén ta tmavá herečka s oholenou hlavou je tak extrémně nesympatická, že to až bolí. Až na tento přešlap (zcela typický pro současnou kinematografii) to opravdu stálo za to. Všechno ostatní fungovalo perfektně i když jsem uhodnul vraha ve 3. díle stejně musím uznat, že celé zpracování bylo velmi kvalitní a v duchu Addamsovy rodiny jak jsem ji jako děcko vnímal. Skutečně mně fascinuje jak dokáže Netflix vytvořit tak neskutečně poutavé seriály jako je Wednesday a Stanger Things a na druhé straně tak dokonale zprznit a zničit dokonalé knihy jako je Zaklínač. Osobně velmi oceňuji nasazení Jenny Ortega, která se kvůli této roli naučila hrát na cello, šermovat a mnoho dalších dovedností. ()

Tarlom

Celkově spokojenost. Je to vtipné, dobře zahrané a za mě i dostatečně zajímavé. Také Jsem rád, že se seriál, z velké části vyhnul teen dramatu (na rozdíl třeba od Zámku a klíče). Ten to mimochodem překonává ve více ohledech, ať už jde o humor, herecké výkony nebo například dialogy. Jinak Jenna Ortega jako samotná Wednesday je skvělá. ()

MoziMedve

Ze všech stran se na mě hrnuli fámy o tom, jak dobrý seriál to je, tak jsemmu dal šanci. Fámy byli pravdivé. Seriál mi na 100% sednul. Mysteriózní detektivka která v každém díle utrousí dostatek drobků a dezinformací na to aby divák neustále hádal. S radostí Vám sděluji, že děj první série je ucelený a dotažený do konce (s příslibem pokračování). Měl jsem strach, že by diváka napínali 8 dílů jenom aby nás pak nechali čekat do další série.  Jenna Ortega jako Wednesday je suprově obsazená. Návrat Christiny Ricci je bezvadný odkaz na starší filmy z 91 a 93. Seriál je natočen fakt hezky co se obrazu, kontrastu, výpravy a lokací týče. ()

Jardys88

Docela mě zaujal ten hype co se udál kolem tohoto seriálu tak jsem se na něho tedy podíval taky.  Je fakt, že mě teda na zadek neposadil. Možná už jsem na takové teenage věci starý ve 34letech takže třeba to je ten problém. Ortega je fajn, dala tomu ve svých 20letech víc než bych čekal. Vedlejší postavy jako Edit a Bianca mě zaujaly velmi, Edit tomu fakt pomáhala a Bianca je tady neskutečná kočka. Známé tváře potěšili a nyní již "paní Ricci " ta pro nás co na Adamsových vyrostli prostě super. Nad zápletkou jsem nijak nepřemýšlel takže mě nakonec hlavní zaporaci i překvapili. 8 dílů je tak akorát, protože tak v půlce už mě stále stejné sarkasticko- masochistické řeči Wednesday nějak nebavili.  O rodině Wednesday není moc co říct, Zeta Jones nemá tu grácii, na kterou jsem byl zvyklý a Gomez je tragédie přestože proti Guzmanovi nic nemám, ale nemá žádnou úroveň, takový podpantoflak. Pugsley jako by tam ani nebyl. Snad další série jim dá více prostoru a ještě nás překvapí. ()

maticka90

Já už nejsem úplně cílovka tohohle seriálu, ale vcelku fajn. Chvílemi mi to připomínalo Bradavice, ale pro netvory. Super kamera, tajemno, záhada, trochu psycho. Samozřejmě spousta zbytečných scén (lovení vlajky apod.) - prostě seriál. Malinko to zabilo celé rozuzlení, u kterého mi to nějak nesedělo a závěr v americkém stylu plný objímání. ()

Holly_Molly

Kdyby všechno co Netflix vyprodukuje mělo stejný nebo aspoň vzdáleně podobný kvality jako Vensdej, nebyla by ta platforma takovou spoustou lidí považovaná za žumpu a skládku rychlokvašek, kterou do značný míry je.. Čas od času se na ní zrodí klenot s obrovskym potenciálem, kterej se mu povede zůročit na všech frontách. Tenhle seriál má všechno: Dobrý zapamatovatelný postavy na kterých záleží, sympatickej casting, zápletku se záhadou co zaháčkuje, špetku romantiky, školní drama a to celý obalený lehounkym horůrkem. Jenna Ortega, kradoucí si šou do značný míry pro sebe, je pak už jen třešínka na černočernym dortu! Vlastně je dobře, že takhle dobrých seriálů nevzniká moc, páč o to větší je pak diváckej zážitek, když se něco takovýho natočí. <3 ()

Metuje

Takový mix Stranger Things a Euforie, akorát horší a víc dětinský. Postavy super, líbivý, prostředí a kostýmy taky, hudba jakbysmet. Děj, točící se kolem příšery mě nemohl nezajímat víc. Zajímavý první seznámení s Addamsovou rodinou. ()

Lailath

Spojenie Danny Elfman a Tim Burton je neodolateľné... Hudba božská... Pri scéne, kde Wednesday hrá na streche akadémie na violončele skladbu Paint It Black mi naskakovali zimomriavky... Jenna je výborná herečka, síce na pôvodnú Christinu Ricci nemá, ale to nebude mať asi nik. Jediné, čo mi vadilo, bol výber hercov na Morticiu, Goméza a Lurcha. To naozaj nebol najšťastnejší výber. Fester super, za toho palec hore. A ešte sa zamýšľam nad jednou vecou. V hornom rohu svietilo 13+? Mám 37 rokov a po pozretí prvých štyroch dielov, som sa bála večer ísť na cigu :)) Z toho mi vyplýva, že trinásťročné deti sú asi vo väčšej ,,psychickej pohode,, , ako ja stará raketa :D Nevadí, dokážem s tým žiť.... ()

majka02

Nikdy jsem nepatřila ke kultu Addamsovy rodiny či samotné postavy Wednesday, leč jsem sama asociálem s problémem projevovat emoce. Připravovaný projekt mě tak i po prvních ukázkách nechával chladnou a kvůli obavám z předpokládané dětinskosti jsem se mu prvních několik týdnů i úmyslně stranila. Tlaku sociálních sítí a kreativitě Tima Burtona ale nelze uniknout, a tak jsem dnes tady a dávám 4 hvězdy. Seriál mě velice příjemně překvapil, a to už po několika prvních desítkách minut. Popisek „Burtonův Harry Potter“ nemusí být pro všechny úplným lákadlem, ale rozhodně je to popisek vystihující. Školní dramedy odehrávající se ve škole, ve které se zásadně po celý rok nikdo nikde neučí, kde parta podivínů řeší záhady, romantické pletky a účastní se turnajů školních kolejí. Na papíře hodně obyčejný koncept, který ale Tim Burton svým stylem neskutečně povýšil. Krev, Poe a odkazy na další Burtonova díla pro mě z této pohádky udělali nevšední dobrodružství, které se napříč omezenému počtu postav i lokalit neokoukalo. Oceňuji exteriéry a přesun do prostředí Rumunska, je to příjemná změna proti u Netflixu oblíbeným kanadským lesům. Kvalitní ztvárnění hlavní postavy není třeba komentovat, jelikož na tom celý seriál stojí a úspěch seriálu je tomu tak vizitkou – musím ale poznamenat, že napříč kvalitnímu a neokoukanému obsazení jsem u vedlejších postav postrádala hloubku a prokreslenost. Jenna Ortega a Hunter Doohan mají teď s jistotou vydlážděnou cestu vstříc velkému množství velkých a kvalitních projektů, a to zcela zaslouženě. Tvůrci seriálu si zaslouží obdiv za to, že první sérii seriálu uzavřeli tak, aby fungovala jako samostatný prvek, ale zároveň, aby se na ni v případě úspěchu dalo logicky a plynule navázat. Dnes víme, že o pokračování skrze enormní úspěch první série rozhodně nepřijdeme – přesto je to ale fajn gesto respektu vůči fanouškům, kterým dnes bývají rušeny otevřené série na denní bázi. Ruku na srdce, seriál Wednesday není ukázkou žádného převratně originálního díla. Jednání postav i vyústění zápletky je dost předvídatelné, celková atmosféra a momentální nedostatek jiných kvalitních děl z tohoto žánru ale člověka zaujme a nadchne natolik, aby tomu nedal míň než 4 hvězdy. V seriálu vidím velký potenciál a nemůžu se dočkat dalších sérií. ()

bigmatko

návrat do sveta Adamsovscov rozhodne potešil a ešte aj v štýle Tima Burtona, ktorému to presne takéto prostredie vyhovuje. A výber postavy nemohol byť lepší. Jenna to zvládla dokonale o čom svedčí aj ošial, ktorý vyvolal jej taneček. Netflix vie sem z tej zaprášenej pivnice nič nehovoriacich titulov a príbehov vytiahnuť skvost a potešiť fantáziu, ducha aj oko dielom, ktoré stojí za to aby Vám skrátilo voľný čas. svižný dej zábavný čierny humor. Wednesday treba zaradiť do siene slávy netflixu, ktorá zatiaľ moc poličiek zaplnených nemá. ()

ondrejxsima

Celý seriál bych shrnul ve větě: Trochu nekrofilie nemůže škodit. Ne, ale teď vážně. Wednesday mě řádně překvapila. Jelikož jsem ji viděl před pomyslným "hypem" nevěděl jsem o seriálu vůbec žádné informace, krom tedy toho, že část seriálu režíroval Tim Burton. Neměl jsem velká očekávání, jelikož se Burton v posledních letech moc nepředvedl, na druhou stranu nesmíme opomenout jeho dřívější vynikající a autorské snímky, ke kterým se myslím wednesday může hrdě připojit. Abych se do toho trochu ponořil, příběh mě velice bavil a opravdu jsem nečekal, že se z toho vyklube v podstatě kriminálka. Čekal jsem tak trochu přihlouplou teenage hororovou komedii a dostal jsem vtipnou hororovou kriminálku. Ano, jsou zde stále hloupé teenage prvky, ano, příběh je předvídatelný a ano, nejedná se o žádný "příběhový" převrat. Ale i tak si myslím, že to svůj účel splnilo. Rozhodně stojí za vyzdvižení Jenna Ortega v hlavní roli, která odvedla naprosto brilantní práci. Temný vizuál a hudba naprosto skvělé. Vizuál mi v některých scénách až nápaditě připomínal ospalou díru natočenou taktéž timem burtonem. Mám tady ale přece jenom jednu věc o které se musím zmínit, a která mě na seriálu vyloženě štvala. Vyloženě NENÁVIDÍM to CGI. Vždycky se mě po příchodu monstra na scénu zmocnil místo strachu, obav a napětí smích. Scény s "hlavním monstrem" byly pro mě nebál bych se říct nekoukatelné. No ale každopádně to je tak to jediné velké mínus co u tohoto seriálu mám. Jinak velice fajn podívaná a těším se na budoucí pokračování. 8/10 ()

Andy.222

Překvapivě osvěžující fantasy detektivka, která by vlastně ani nemusela být odkaz na Addamsovu rodinu a s pár drobnými úpravami (hlavně Věc) by mohla stát i sama za sebe. Ortega s rolí natolik splynula, že když jsem viděl její civilní fotky přišlo mi podivně nepřirozené že se usmívá. Spousta příjemného humoru, celkem i příjemné napětí a spousta potenciálu na další série. Přestože si seriál užije i dospělý divák, pro mě je trochu nevýhodou, že seriál má svoji jasnou cílovku a je jí plně přizpůsoben (tj. najde se zde i spousta ohraných klišé) ()

DeJiF

Addamsova rodina je u nás doma tak trochu klasický rodinný film a to asi převážně kvůli cynickému a krapet morbidnímu humoru. Není tak divu, že se režie tohoto seriálu ujal zrovna Tim Burton, který má trochu té morbidnosti moc rád. No a upřímně bych nečekal, že se z prvoplánové komedie, překypující černým humorem, stane neskutečně návyková detektivka z prvky fantasy a občasnou inspirací z vedlejší Hrnčířské stáje pro dvanáctileté fanynky. Příběh neskutečně graduje, postavy vás zajímají a to nejen abyste zjistili, kdo že je teda ten vrah a celkové atmosféře přispívá i fantastická hudba. Problém pak bohužel nastane v poněkud krkolomném finále, kdy se Wednesday nejdřív asi třikrát splete v určení vraha, tudíž se to řádně zamotá a nedostaví se takový ten wow effect z rozuzlení celé zápletky. A ani to úplně finální odhalení není kdovíjak světoborné, zkrátka jsem čekal něco trochu víc a na to, jak skvěle se budoval příběh, ještě navíc podpořen skvělými charaktery a hudbou, konec tomu zkrátka srazil jednu hvězdu, což je škoda. ()

Bejbe01

Dal by som aj 5* ale v poslednom diely nejak Wednesday stratila svoj chladny kalkul a pripravenost a nechala sa velmi lahko dostat do problemov ()

Rudolf.Benes

Buď krize středního věku,nebo skutečnost že jsem vlastně ještě nedospěl mě donutila zabrousit do adolescentních vod a našmátrat v "přehršli" serošů ten jenž je mému temnému ale něžnému rockerskému srdci nejbliž.A co jinýho si pustit než Edemsnoúce ..? Zasadíte děj do Bradavic,na pozadí dáte detektivní zápletku, ze starých filmů si půjčite nějakýho ,,neokoukanýho" bubáka, přihodíte nějaké ten vtip a vatu vyplníte neznámejma tvářema co mají a nemají charisma. Zatančíte si ... a je hotovo..!! á á á ale bacha..za kamerou musí stát Tim Burton!!!  Pak to má kule, vizuál .. šťávu,hlavu a patu a nějaké detaily v podobě špatného castingu hodíte do ohně... Nemá vůbec cenu se tu rozepisovat co se mě líbilo a co ne,co bylo úplně na nic a co jinak,co geniální a co průměrné..a barák na černo si taky kvůli tomu nenatřu..ale jedno je jisté,TU SE PÍŠE HISTORIE !!, stejně jako já ukazuju svým dětem Arabelu tak ti moji budou svým ukazovat Wednesday..A jestli z nich vyrostou znalci hudby,tedy pravý rockeři tak je vyhráno..Paint It Black od Stounů ..na čelo?.. Rozkoš..! 9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty