James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Gabretta

Děj byl dobře zdramatizován obdobím hospodářské krize - i těm, co původně něco měli nakonec zbyde jen luxusní byt bez nábytku (Paul Giamatti to řekl a předvedl velmi výstižně), pokud jim vůbec něco zbyde. Ještě, že boxovat se nezapomíná! Russell Crowe umí a výborná Renée Zellweger si může konečně oddechnout. Je po zápase. ()

Jeand´Boa

Howard, Crowe a Giamatti...mám je rád...povedlo se jim něco strašně příjemného...sportovně atraktivního, lidsky dojemného a filmařsky mistrovského...že bude boj o mléko takto přitažlivý bych nečekal, kor v dnešní době nespokojených mlékařů s divnou představou o významu vylévání tohoto bílého moku...ti člověka už dávno nebaví... ()

cerbygerby

Tak to byla opravdu těžká váha... fakt film velkého kalibru, tedy aspon pro mě.. i když už jsem viděl hodně filmů z tohoto prostředí..viz Rocky, kdy člověk čekal na poslední boj jak dopadne a kdy doufal ve vítěství anichž by to už bylo u těchto filmů trapné... ale naopak člověk si přeje aby to dobře dopadlo. A tenhle film byl tedy fakt hustej, herecky pro mě neee přiliš dobře obsazenej, protože jak Crowe tak Zellweger nepaatří mezi moje až tak oblíbené herce, ale nevadí mi, jenže po tomhle filmu si je asi přidám, fakt to zahráli skvěle, tedy hlavně Crowe... perfektně uvěřitelně zahrané a ta doba tomu dodávala taky své kouzlo a to že ten film měl přes dvě hodiny, vůbec nevadilo... naopak když to skončilo, byl jsem smutný a pořád jsem si promítal poslední zápas, kde jsem byl napnutej až k prasknutí.. Pro mě tedy fakt skvělej zážitek a plných 5* ()

mi-ib

Po první polovině filmu jsme si řikal, že opět půjde o typický american dream boxerský film, jakých jsou natočeny již desítky *SPOILER A co se týče děje, tak tomu opravdu tak bylo./SPOILER* Jenže tenhle je tak nádherně udělaný, vynikajícně propracovaný a dojemný, že si zaslouží přísnější měřítka, než bezduchý boxerský film. Ta nebarevnost 30. let. Jestli můžu považovat boxerský film jako žánr, tak Cinderella Man je tohoto žánru král. Po skončení filmu jsem asi tak minutu nehnutě koukal na závěrečné titulky a měl pocit, že jsem viděl něco vyjímečnýho. Nemám moc rád Zellweger, ani boxerské filmy, ale tenhle film zbořil mé bariéry. Navíc jsem si u tohoto snímku uvědomil, že Russell Crowe chybí v mé top 10. ()

Darckol

Nemal som ani tušenie, že takýto film existuje. Na radu kamaráta som si ho v jeden príjemný večer pustil a - skvelé! Ťažko mi je opisovať prečo, skrátka je to výborne natočená dráma s tradične kvalitným výkonom Crowea. 9,5/10 ()

longercz

Nejpřeslazenější boxerský film, co jsem kdy viděl. Přesto ale musím říct, že akce v ringu dosáhla velmi slušné kvality, no a ty srdceryvné poučné výjevy ze všedního života se dají docela lehce přežít... ()

Mr.FreeZer

Jeden z nejlepších sportovních filmů na boxerskou tématiku. Možná nejlepší. Boxerské sekvence vypilované k dokonalosti a Russell Crowe, ten nikdy nezklame. ()

truby

Těžká váha není zrovna nejlepší překlad anglického originálu. Anglický název totiž ten film výborně vystihuje. Je to v podstatě okopírovaná popelka s boxerskýma rukavicema. A pro takovéhle pohádky mám přesně slabost. A co se týče té čistě sportovní části odehrávající se v ringu, pak bez debat, tohle patří k nejlepšímu svého žánru. ()

Biopler

Po stránke scenáru, dialógov nie som úplne spokojný, avšak Cinderella Man je silne emotívny príbeh a poctivý kus filmáriny. Posledných 25 minút v ringu je tak bravúrne spravených, že som cítil, že som tam - tam v Madison Square Garden a sledujem onen zápas snov. Crowe je fakt špička, kus chlapa, ktorému takéto role sedia ako uliate. Medzi ním a Zellweger funguje chémia dokonale, Giamattiho žily na krku počas povzbudzovania a spotená tvár ukazujú taktiež skutočnú oddanosť role. Thomas Newman sa opäť zaskvel soundtrackom a len potvrdil, že hudbu k tématike 30. rokov v USA skladá neodolateľne dobre ako vo filmoch Sama Mendesa. Howard doposiaľ patril k lepšiemu priemeru, týmto snímkom si u mňa zlepšil renomé a cítim, že toto bude pre mňa jeho najlepší film. ()

frbulka

Russell Crowe je neuvěřitelný sympaťák a i když box jako forma sportu je mnou absolutně nepochopený, musím uznat, že Těžká váha je vskutku půvabné dílko. V ringu bylo chvílemi pořádné napětí, které prožívá chtě nechtě i divák u obrazovky, doma u Braddocků zase bylo plno porozumění a lásky. I když film přináší přesně to, co se od podobných snímků věnovaných skutečné osobnosti očekává, nikoliv moc navíc, Těžká váha si zaslouží palec zvednutý vzhůru. ()

tranquill

Valná většina boxerských dramat má podobný scenář a tak rozhodují režie a herecké výkony. Jakkoli mi Russell není moc sympatický, opět podal excelentní výkon a nejen v tom hlavním zápasu o titul jsem mu držel obě pěsti. ()

Torgal

Nechápem ako je možné, že filmy z prostredia ringu sú tak kvalitné. V poslednej dobe ma potešili Fighter aj Warrior a ani tento už starší snímok nie je výnimka. Uznávam, že snaha po získaní zlatých plešúňov je citeľná, keď ale všetky zložky filmu dokonale fungujú (a to vrátane emócii), tak mu to s radosťou odpustím. Crowe famózny. 9/10 ()

Ondr@932

Je to sice všechno kvalitně napsané, zahrané i natočené, ale příběh mi nějak moc nesedl a to především proto, že se to odehrávalo někdy v 30 letech minulého století. A přitom mám boxerské filmy rád, ale tento nikoliv jsem si neoblíbil. 55% ()

Hpatrik

Příběh muže, který si až ze samotného vrcholu spadl až na dno, na kterém našel potřebnou motivaci a velkou pokoru k tomu, aby se vrátil s velkou grácií zpět na vrchol. Jimu Braddockovi, obyčejnému chlapíkovi z lidu, ve skvělém podání Russellem Crowem, pod vedením Rona Howarda prostě nelze nefandit, výborný je samozřejmě i Giamatti, jenom pro roli jeho ženy (Renné) bych si dokázal představit vhodnější obsazení. Soundtrack Thomase Newmana (i přesto že tu nedostane tolik prostoru) je opět skvělý. ()

Joppo88

Nemám ani len šajnu čo by som mohol vytknúť... Emócie neuveriteľne načasované a vygradované. A celá tá atmosféra jednoducho musí strhnúť každého - či už je športovo založený alebo nie. Tie prestrihy v pravý čas boli neskutočne silným momentom a hnacím motorom. V skratke - tento film mi zasadil filmové K.O. ()

geek.ondra

Nejlepší film Rona Howarda a o to smutnější je že mu stejně nejsem schopen dát pět hvězd. Na vrcholu jsou samozřejmě skvělé výkony Crowa, Zellweger ale tentokrát stojí za řeč i Giamatti (jeho oscarová nominace mi udělala opravdu radost) Dokáže to dojmout, strhnout ale na opravdovou elitu žánru to vzhlíží z úctyhodné dálky a to i když poslední akt krásně graduje a posílá ten film do výšin. Skvělé a jediný Howard kterého mám od srdce rád ()

phoenixer

Filmářsky hezkej vizual, ale strašný cliché. Tenhle chudej Rocky je místama vlastně k zblití. Jasně, všechno se točí okolo peněz, ale ten děj je tak hloupý, natahovaný a předvídatelný, že lepší hodnocení dát nemůžu. ()

sledge

Neni tomu moc co vytknut, ale ani skvele herecke vykony a silna snaha o moralne ponaucenia na pozadi deja mi nedali pomyselne K.O. (v dobrom zmysle) aby som daval perfektne hodnotenie. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení