poster

Dnes v jednom domě (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1979, 9x85 min

Hrají:

Martin Růžek, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Jana Hlaváčová, Václav Postránecký, Hana Maciuchová, Josef Vinklář, Libuše Švormová, Radovan Lukavský, Josef Abrhám, Marie Rosůlková, Jaroslava Adamová, Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová, Josef Somr, Daniela Kolářová, Jiří Adamíra, Jana Šulcová, Július Pántik, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Ivanka Devátá, Eduard Cupák, Alena Vránová, Regina Rázlová, Luděk Munzar, Lenka Kořínková, Josef Větrovec, Vlastimil Brodský, František Filipovský, Robert Vrchota, Miroslav Homola, Ivo Gübel, Jiří Vala, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Luba Skořepová, Jana Březinová, Světla Amortová, Milan Klásek, Blažena Holišová, Věra Bublíková, Jiří Dohnal, František Němec, Ludmila Roubíková, Josef Mixa, Jarmila Krulišová, Jaroslav Mareš, Antonín Jedlička, Dana Hlaváčová, Svatopluk Beneš, Václav Sloup, Jana Paulová, Ladislav Trojan, Antonín Hardt, Jan Teplý st., Oldřich Navrátil, Lída Plachá, Darja Hajská, Nataša Gollová, Božena Böhmová, Oldřich Vízner, Helena Růžičková, Raoul Schránil, Lubomír Kostelka, Eva Svobodová, Andrea Čunderlíková, Václav Voska, Bohumil Švarc st., Miroslav Masopust, Mirko Musil, Ladislav Křiváček, Blanka Vikusová, Lída Vostrčilová, Jan Cmíral st., Adolf Filip, Josef Chvalina, Rostislav Kuba, Josef Velda, Stanislav Fišer, Jan Skopeček, Marie Málková, Svatava Hubeňáková, Vítězslav Černý, Ladislav Šimek, Jan Pohan, František Hanus, Jaroslav Moučka, Jiří Holý, Karel Effa, Ivo Niederle, Vladimír Huber, Dalimil Klapka, Svatopluk Skládal, Zdeněk Braunschläger, Pavlína Mourková, Karel Hovorka st., Vítězslav Jirsák, Zuzana Šavrdová, Roman Hemala, Ladislav Kazda, Zuzana Mixová, Marta Kučírková, Zdena Burdová, Marie Štichová, Hana Davidová, Jiřina Krejčíková, Karel Bláha, Václav Hladík, Josef Mráz, Pavel Spálený, Jan Pixa st., Dagmar Novotná, Cvetana Igova, Zuzana Neubauerová, Přemek Podlaha, Pavel Pásek, Marie Poláková, Alena Becková, Stanislav Davídek, Eduard Pavlíček, Oldřich Janovský, Jan Bláha, Jan Sedláček
(další profese)
 • AngelAngie
  **

  Maciuchovou jsem nikdy ráda neměla.(28.8.2008)

 • cariada
  ****

  Jaké si novodobé pokračování jiného seriálu. Tentokrát ze života jedné nově postavené bytovky. Je to pohodový seriál na dopoledne. Herci jsou celkem v pohodě. Prostě normalizační období 70 let v seriálu.(24.12.2007)

 • 6thSun
  ***

  Rozhodně to není takovej shit, jakej jste tady z toho udělali.(24.9.2011)

 • argenson
  **

  Znovu platí, že staří čeští herci dávali maximum svého umění i do sebevětších blbostí, takže i tady můžeme zaznamenat krásné etudy v podání Dany Medřické nebo Vlastimila Brodského. V některých momentech i celkem vtipné hlášky (Josef Somr: „No podívejte, já vim, že moje dcera není žádná Afrodita, konečně je po matce, že… ale figuru… ne?... figuru má pěknou, ne?“). V sedmém díle ovšem s totálně úchylnou účastí Vladimíra Menšíka v jakési socialistické televizní soutěži. Jako celek bezzubá sídlištní nuda, v níž ani oblíbené spojení Kolářová-Hanzlík nefunguje. Zbytečný seriál a z dnešního pohledu zapomenutíhodný.(10.8.2012)

 • Marthos
  *

  Na úspěch dodnes oblíbeného seriálu Byl jednou jeden dům se tvůrci snažili navázat "románem pro televizní obrazovku", který spojoval osudy obyvatel jednoho paneláku. Dopadlo to nad očekávání bídně. Zatímco DŮM nabízel svižné vtipné dialogy a napínavé situace, DNES se utápí v toporných promluvách a zoufale nezajímavých a rozvláčných zápletkách. Pro autory nebyl problém postavit jeden díl s regulérní celovečerní stopáží na problému, zda hrdý a za všech okolností čestný dělník Krejza (Postránecký) má veřejně na schůzi projevit svůj názor. Všichni ho od toho zrazují, manželka ho zapřísahá, pozve si na něj dokonce svého tatíka alkoholika, ale Krejza nakonec svůj názor veřejně ventiluje. Památná byla i jedna z dějových linií, která se zabývala fenoménem televizních soutěží. Sečtělý popelář Pilich (Menšík) byl natolik erudovaným odborníkem v oblasti divadla, že v zábavném pořadu Deset stupňů ke zlaté nekompromisně drtil své soupeře. Když mu ale začala nenadálá sláva komplikovat život, hrdinsky ze soutěže ku zděšení manželky, dětí a sousedů odstoupil. Vida, jak vysokým morálním kreditem se pyšnil obyčejný pracující. Není tedy divu, že nemotorný a nudný seriál nejenže nedosáhl obliby svého "předchůdce", ale nebýt nedávné reprízy na TV Prima, nevzpomněli by si na něj ani jeho protagonisté.(9.11.2008)

 • Alena Vránová

 • - Otto Lackovič a Luba Skořepová si zde zahráli manželský pár Bernášků. Jako romští manželé se objevili také před tím v seriálu Chalupáři (od r. 1975). (Ganglion)

 • - Ve 3. epizodě s názvem „Archa Noemova“ je ve scéně, kdy jede Panc (Josef Vinklář) a jeho manželka (Libuše Švormová) z oční kliniky, Pancová (Libuše Švormová) srazí praporek a manžel Panc (Josef Vinklář) jej vrací zpět, možné zahlédnout na ulici dav lidí sledujících natčení. (newer_more)

 • - Jediná úloha herca Václava Postráneckého, kde sa objavil v posteľnej scéne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace