Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

H34D

Drsný časy odpadlých gangsterů, jejichž nedostatek řádu, disciplíny i morálky je distancuje jak od "dobrého" světa, tak od pravých mafiánů. Ztracení hoši, kterým zbyli jen oni sami, potažmo velká hromada vrstevníků uhnětených z podobného těsta, roztroušených všude po městě andělů. Nejsem si stoprocentně jist, zda problém filmu pramení ze scénáře, či režie, ale přijde mi, že ději chybí jakási "vyšší" pointa - nějaká událost, či sdělení dávající jednotlivé epizody (o hledání práce, o ukradené trávě, o pařbě v Mexiku apod.) dohromady. Taktéž charaktery nejsou příliš propracované, samozřejmě kromě toho hlavního, jehož šílenství a zuřivost dotahuje Christian Bale téměř k dokonalosti... Zkrátka snímek se mi jeví poněkud povrchní a splachovací, David Ayer jakoby přikládal cestování odnikud nikam, naplněné neustálým fuckováním, příliš velkou váhu, jen z toho (kvalitní) atmosféra ani zábavnost pramenit nemůže. 6/10 ()

igi B.

Tohle je tedy vskutku drsně depresivní, leč velmi sugestivní film. Krátká sonda do pár posledních marných dní jednoho psychopata a jeho kumpánů. Až si teď krátce po shlédnutí říkám, že na nějaký smysluplný komentář si to prostě s odstupem času musím dát ještě jednou. V rámci žánru ale jednoznačně za pět hvězd. Tohle není žádný hollywoodsky klišoidní (rádoby)tarantínovský;-) >čajíček< ... ()

Arx

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90% ()

Shit

Drsný časy, tak to je fakt trefnej název, jen těžko bych hledal něco drsnějšího, protože tohle mělo fakt hustou atmosféru a Christian Bale je ukázkovej hyper zmrd, tak jak se celkem hodil na Batmana, tak tady ze sebe dokázal udělat někoho tak drsnýho, až z něho šel strach na míle daleko. Ona tomu taky dost pomáhala, taková ta atmosféra černošskýho ghetta. Nicméně mi přišlo, že s přibližujícím se koncem to trošku strácelo dech a čim byl bale šílenější, tim to bylo horší, už to prostě bylo moc velký psycho, ale ten zbytek filmu je jedna velká drsná jízda, která mě naprosto uchvátila ()

Morien

Z tohoto filmu mám hodně podobný dojem jako z jiného Christianova "schízáku" - a to samozřejmě z Mechanika. Co mi přijde podobné je nejen jako obvykle výtečný hlavní představitel, ale tak celkově celá zápletka a ladění - jakési potyčky s minulostí, absence rozumného děje a šokantní pointa v závěru. Drsný časy jsou mojí romantické duši ale přece jen méně sympatické než anorektický nespavý kolega. ()

gudaulin

Drsný časy mají obrovské plus v hlavní postavě, která má takový potenciál, že je člověku až líto, že nevznikl řekněme osmidílný seriál, který by příběh hlavního hrdiny a jeho zvrácenou motivaci dál rozvedl a naplnil možnosti žánru. On je totiž problém v tom, že divák je navnaděný zajímavými postavami a cítí, že se rozehrává velké kriminální drama, aby posléze zjistil, že místo napínavé kriminálky sleduje psychologické drama s rozpačitým nedotaženým koncem. Důležitější než pointa a děj je v tomhle případě cesta hlavního hrdiny k sebezničení. Ozbrojené složky od policie přes armádu a různé soukromé bezpečnostní služby vám budou tvrdit, jak dokonalý je jejich způsob rekrutování nových členů, a že selhání jsou výjimečná, tady ale vidíte naprosto uvěřitelný vzestup unikátního psychopata a jeho úspěšné proniknutí do policejních služeb. Jim Davis je naprosto reálný záporák, kterému jeho motivaci a činy věříte, zvlášť když ho hraje profesionální Christian Bale. Celkový dojem: 75 %. ()

Sarkastic

„První volný víkend přijedu a půjdeme k soudci...a podepíšeme papíry...a dostaneš vízum…převezu tě přes hranice...a budeme navěky spolu.“ - „Stačí mi do konce života.“ Jenže s hlavním hrdinou to nebude takhle jednoduché…Úvodní zásahová sekvence byla výborná, ale ve výsledku té akce nebylo až tolik. Díky tomu, že jsem viděl od Ayera už Patrolu, na mě nečekalo něco úplně nového. Řadu věcí mají oba filmy společné. Včetně řekněme svérázné dvojice parťáků. Ostatně Jim a Mike by byli vlastně sympaťáci, skoro kluci od vedle…až na drobný detail, jsou to totiž totální hovada. A oba si rádi užívají nezřízený život, i navzdory své nezaměstnanosti. A faktu, že Jim to nemá v hlavě v pořádku. Divák tuší, že to u něj bude jako s tím džbánem a vodou, ale zajímá ho, kam až je schopný zajít. Konec je pak silný. Svým způsobem je to i obžaloba americké armády, která se se dostatečně nestará o své bývalé ovečky, ovšem nejde s jistotou určit, zda z Jima udělala psychopata vojna či jen pomohla probudit dřímající bestii uvnitř. Za mě slušné 4*. ()

Dudek

Christian Bale jako hlavní postava komorního dramatu z drsných ulic LA. Herecký koncert jednoho představitele je podtržený hercem druhým, který se jej snaží napodobovat, ovšem jeho snaha přichází vniveč. Hlavním tahounem Drsných časů však není Bale ani jeho kolega, nejedná se dokonce ani o příběh, je jím téma. Pohled do ghetta, chování jednotlivých postav v rámci jejich motivací bez toho aniž by si uvědomovali následky svých činů. Ostatní prvky jsou pouze pomocníky tohoto pohonu. A je třeba uznat, že pomocníky, kteří fungují na výbornou. David Ayer si uvědomuje fakt, že film je celek o více částech. Vypráví jak obrazem, tak zvukem a nechává jednotlivé složky aby se vzájemně podporovaly. Drsný časy nepatří na špičku ledovce, ale rozhodně se jedná o film, na nějž bychom měli zaměřit svou pozornost. Neignorovat ho. ()

Gilmour93

Tradiční oslovení „Hey Bro“ či „Homie“, dívka Letty, nesčetné variace slova fuck, král škatulkových rolí Noel Gugliemi a autor D.Ayer - tady končí veškerá spojitost s Training Day. Hrubé, nenažehlené a velmi uvěřitelné Harsh Times jsou spíše psychologickým dramatem popisujícím neodvratnou destrukci přátelství dvou malých rybek zavřených v akváriu chlastu, trávy a zlodějíčského zevlování, upnutých přes zdánlivou suverenitu k jediné jistotě v podobě manželské či vojenské autority. Veškerou pozornost na sebe strhává asociální, válečnými traumaty poznamenaný Jim v podání Balea, jehož výkon zde vyzdvihovat by bylo nošením hispánských gangsterů do vazební věznice. „I'm a soldier of the apocalypse, man!“ ()

Dellamorte

Oukej - " Training D. " to nie je - všetlo náležite vystihol Cervenak , len by som rada dodala , že Christiana by som rada napriek všetkému , stretla osobne (a to v akejkoľvek forme ) ! ()

Hal_Moore

Mně tedy Training Day sednul lépe, to ale neznamená, že Harsh Times za moc nesojí, ba naopak mu chybělo k maximálnímu hodnocení maličko. Christian Bale se poslední dobou snad nemůže objevit ve špatném filmu, když si s ním pouštím film tak vím, že se budu po celou dobu bavit. David Ayer byl však menším krokem do neznáma. Debutující scénárista Training Day však ukázal, že v něm dřímá režisérský talent a já si s radostí pustím jeho budoucí díla. Pro celý snímek je škoda, že jej nepustili distributoři do kin, jde totiž o jeden z nejlepších filmů, vypovídajících o životě na okraji ghetta a jako taková sonda do jinde ne příliš přesvědčivě zobrazené společnosti by neměla chybět v žádné filmotéce filmového konzumenta. ()

Brouk

Zahulíme, popijeme, bude legrajda..... Ale ona to, když se to vymkne, tak to zas taková legrajda není... :-( 70% ()

TeeAge

|| Scenár: David Ayer | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: David Ayer, Andrea Sperling | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer Pictures | Štúdio: Bauer Martinez Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržba: 5,967,038 $ || Miestami doslovne tak drsný a slovne sprostý film, že sa to proste nedá užiť. Bale je Boh kontroverzných rolí. ()

Aluska88

Americké psycho 2: Drsný časy Patricka Batemana. Aneb Patrick Bateman zase řádí:) Fenomenální Christian Bale a rovněž skvělý jeho nejlepší kámoš Freddy Rodríguez. Oba dva se vydávají na zběsilou jízdu, o níž ani v nejmenším nemohou tušit, jak šíleně skončí. Jimu Daviesovi dala válka pořádně zabrat a tak se nelze divit, že se změnil v často agresivního a neklidného člověka, jemuž se stále vracejí kruté vzpomínky, které mají tendenci se objevovavt zrovna ve chvíli, kdy před ním stojí týpek, jehož by radši neměl odprásknout. Christian Bale dokáže již od Amerického psycha ve svých "psycho" stavech nahodit jeden z těch nejlepších "maniac" výrazů současné herecké generace:) Pohled do jeho prázdných, šílených očí, za nimiž vidíte, jak se to v něm všechno pere a trhá ho to, je nezapomenutelný a znekliďnující. ()

genetique

Keď porovnávam hodnotenia 'Harsh Times' a 'Training Day', tak druhý menovaný je u mňa jednoznačným víťazom. Obrazovo, hudobne ale aj scenáristicky je síce mierne cítiť prítomnosť identických tvorcov, no škoda, že len mierne. Hlavne po dejovej stránke film až tak nenadchne, dramatické rozuzlenie a hlavne psychológia postáv sa tu komusi vytrhla z pera. Pár drsných scén a záver síce stojí za to, no tie hluché miesta to nevykryje. Nebyť prítomnosti Balea, tak sa film topí s „drsných sračkách“. 70%. ()

3DD!3

Vynikající drama, které mě opravdu dostalo. Zásadní roli v tom má Christian Bale, který záběr po záběru konstruuje komplikovanou a psychicky labilní postavu bývalého rangera Jima Davise. Dokáže být sympaťák, za kterého by jste dali ruku do ohně a zároveň nekompromisní svině, která by zabila i vlastní babičku a neztrácí přitom na důvěryhodnosti. Ayer režii zvládá víc než dobře a nebýt pomalejšího začátku tak bych byl bez výhrad. Obrovským překvapením byl pro mě i Freddy Rodríguez, který s Balem celkem obstojně držel krok, za což smekám. Co se týče scénáře tak jeho nejsilnější zbraní je atmosféra a sarkastický pohled na svět. Jednoduše řečeno dokáže pohltit. Perfektní příběh z podsvětí L.A. ()

Le_Chuck

Príbeh obety, priorít dvoch kamarátov, ktorých následujúci deň je neistý je ako športka. Túžba po istotách je neustále konfrontovaná s ľahostajnosťou (Rodriguez), s pochybnou minulosťou (Bale) a v neposlednom rade s kriminálnym prostredím hispánskéj komunity periférie L.A. plnej nezákonných pokušeí (tu začína a končí podobnosť s Training Day). Trochu mi chýbal (aj cez dve silné scény) intenzívnejší záver. Bale tradične výborný, a nielen kôli nemu sa oplatí vidieť. 75% ()

Kaka

Příliš mělké. Po čase vás ten neustále nasraný a "utržený ze řetězu" výraz Balea začně iritovat úplně stejně, jako to má on v tom filmu - tedy startuje a ani pořádně neví proč. Sice je Harsh Times dostatečně dravý, ale dějově nemá co nabídnout. Drtivá většina věcí je tam na efekt a nedostane se to divákovi pod kůži. Tedy za předpokladu, že má něco nakoukáno a neposadí se na prdel z vysoké koncentrace fucků a syrového feelingu periférie velkoměsta. ()

Spiker01

Nejlepší díl Ayerovy trilogie, která do tří dílů vůbec neměla nabobtnat. A to jsem se na začátku celkem lekl, jelikož mě vůbec nebavil, ale pak se krásně rozjel příběh a já si to užíval. Jedna z těch nezapomenutelných Balových rolí..9/10 ()

akisha

Překvapení, které má na svědomí hlavně Christian Bale. Ano, jsme všichni zvyklí, že je to dobrý herec ale tady ztvárnil postavu opravdu odpudivou a stvárnil jí dokonale. Zdatně mu sekunduje Freddy Rodríguez i Eva Longoria v příběhu o jednom zdeptaném mariňákovi, který dostal vysněnou práci policajta. Závěr v autě byl velice působivý, přesto ale věřím, že na podobné téma už existují lepší filmy. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)