Myšlenky zločince

• USA Criminal Minds (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2024), 242 h 39 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (více)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (více)

Série(17) / Epizody(343)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Garch

Série s Gideonem vynikající. Následný náhradník mi nesedí (a to jsem se dlouho snažil). Postupné slábnutí kvality scénářů, pak přeobsazení některých klíčových rolí, které se vůbec neosvědčilo a následný marný návrat ke skoro původní sestavě, ale s úmornými a vysvětlujícími epizodami, jak pro opožděné. Tak končí jeden z nejtemnějších krimi-seriálů. Škoda. ()

Tominecek

V mnoha ohledech nový druh kriminálního seriálu. Nikoliv jen jeden hrdina, ale celý kolektiv. Navíc vyšetřují ty nestrašnější zločiny. A středem kriminalistického úsilí nejsou nejnovější vědecké postupy, ale profilování myšlenek zločince. Škoda, ze Mandy vydržel jen do začátku třetí série. ()

hellequine

Průměrný seriál s občasným zábleskem poměrně zajímavého případu.. Za záblesky a za mého oblíbence M. G. Gublera dávám čtyři hvězdy. ()

Deywid

1. séria skvelá, 2. séria a začiatok 3. série je teda o dosť slabší, ale asi v polovici tretej série sa to opäť pekne rozbehne.....ale najdôležitejšie je, že oproti takému C. S. I. to má hlavu aj patu a nie je to len sled pekných obrázkov made by Bruckheimer :)...EDIT: 4. séria jednoducho skvelá, teším sa na piatu... ()

Ceda

První dvě série zaslouží búro. Ty byly bravurní. Třetí ještě taky nebyla špatná, ale se čtvrtou už to nějak upadalo. Nakonec už byly v jedné sérii koukatelné jenom tak 3-4 díly, s tím, že se všichni těšili na ty největší kulišárny, které tam tvůrci obvykle přihrávají na konci série. Ještě bych nechal rozum stát nad nějak zvláštně rozjetou, ale pořádně nevyužitou psychikou hlavních postav. Ale, jak jsem již zmínil, za ty první dvě série si to nějakou tu šarži zaslouží. Vlastně, kolikrát jsem se na to díval jenom kvůli Emily? ()

petikacka

Tenhle seroš mě docela bavil a hlavně vždy tím posledním citátem, když letěli v letadle po uzavření případu...Není to žádná šupa, ale je dobře koukatelný...Za mě 75% ()

DaeGurth odpad!

Při náhodné procházení okolo obrazovky mi teče mozek ušima. Možná, že je to v originále lepší, ale to množství logických i věděckých nesmyslů v našem překladu je něco neuvěřitelného. ()

Sunny.69

Ze všech detektivních TV seriálů je tenhlete rozhodně nejdrsnější, nejpřísnější. Případy jsou promyšlené, postavy také. Oceňuju, že trvalo tři série, než jste měli možnost poznat postavy i z jiného než pracovního pohledu. Vztahy mezi nimi se vyvíjí a odhalují pomalu. Seriál vás k sobě pustí pomalu, ale o to intenzivněji vás vtáhne. ()

Jeremiah

Další z mnoha seriálů, které ukazují hrdinný boj neohrožených vyšetřovatelů ze zvrácenými a zvrhlými zločinci, kteří se nezastaví před ničím. Přiznávám, že mě už ty krvavé lázně začínají dělat trochu netečným k lidské bolesti - a to je strašné !!! Bojím se, že mnozí si přestanou vážit lidského života a v rámci zlepšení své životní úrovně budou odstraňovat jakýmikoliv prostředky překážky na své cestě k luxusu a pohodlnému životu. Seriál, který přišel s dobrou myšlenkou, který měl hodně hodnotných dílů, ale také dost slaboučkých. 3 bodíky. ()

L.Hellhor

Já si výrazně dovolím nesouhlasit s některými významnějšími lidmi, kteří komentovali. Narozdíl od CSI:(Nějaké město) zde vidím konečně nějakou originalitu. A ona originalita spočívá v oboru, který mě fascinuje. Psychologie. Profilování pachatele a jeho následné nalezení je dle mě vyvedené. Je tu ono zaměření na způsob dopadení pachatele, které mě ani po více zhlédnutých dílech neomrzelo. Což u CSI říci nemůžu...to sice oplývá zajímavými případy, chybí jim ale ta správná chutná poleva, která mě donutí těšit se na každou další porci. Přidám-li si k tomu sympatický kriminalistický tým, pak se rozhodně jedná o můj nejoblíbenější krimi seriál. Snad jen některé typicky americké scény jsou na obtíž. Což je jen drobná vada na kráse, která se dá přežít. ()

Vaiollet

Podle mě jeden z nejlepších kriminálních seriálů co znám. Originální pojetí. Některé díly jsou docela drsné, všechny jsou ale napínavé a většinou i překvapivé. Hlavní postavy jsou rozmanité a neskutečně sympatické (jejich představitelé jsou velmi schopní herci). Matthew Gray Gubler je naprosto dokonalý a hraje mou nejoblíbenější postavu seriálu. ()

tradzedy

Taktisto srdcová záležitosť, preto objektívny pohľad nepripadá do úvahy :) každopádne, videla som všetkých sedem sérií, mám rozsledovanú ôsmu a chcem povedať, že nič lepšie momentálne v seriálovom podaní pre mňa neexistuje :) Jackov tím je mojim tímom, pociťujem priam bytostnú náklonnosť ku každému jednému z nich. Priznávam, nie všetky časti sú rovnako dobré, no žiadna tragédia. Ako celok geniálne :) ()

bundaboy

Abyste dopadli zločince, musíte myslet jako on. A o tom přesně tenhle seriál je. Na začátku každého dílu se stane vražda nebo únos a speciální tým vedený Mandy Patinkinem musí ze všech důkazů vyprofilovat vraha/únosce. Při profilováni agenti nezůstanou jen u přednášky, ale např. kancelář se najednou promění v místo činu a vidíme, jak se čin pravděpodobně odehrál. Zatím jsem viděl na AXN celou 1. sérii a téměř všechny případy (ano byly i průměrné výjimky) byly velice napínavé od záčátku až do konce. Kdo máte rádi kvalitní krimi, kde se jen nestřílí, ale kde se musí i hodně přemýšlet, rozhodně doporučuju! Pro znalce :) - seriál je velice podobný např. Without A Trace (Beze stopy) nebo The Inside (zatím v Česku neuveden). ()

PDcz

3*** body Občas už to tíhne k stereotypu. Občas často :-) U tohoto seriálu platí, že dabing nenahradí originál. Takže když chceme krimošku, CM to jistí a naše padoušské či vyšetřovací ambice uspokojí. Mohli by ale při profilování mluvit v delších větách a nestřídat se jak u hokeje po 20-ti vteřinách? ()

Heroine

Ano, je tu i pár mezer. Například nedůvěryhodnost některých herců, že jsou to psychologové nebo detektivové. Někteří z nich působí spíš jako největší fešáci z tělocvičny, nebo vyhlášená krasavice ze střední. Ale jinak se často velice vydaří scénář, a na rozdíl od mnohých jiných krimi seriálů jsou Myšlenky zločince občas i slušně děsivá podívaná. ()

Vakomlok

Sem tam se vyskytne opravdu nadprůměrný díl, který vážně stojí za to. Všechno ovšem stojí a padá s "charismatem" záporáka. ()

Mahoney.

Taká klasika spomedzi všetkých tých krimi seriálov. Ale aj napriek ostatným ma tento zaujal asi najviac. Veľký like za herecké obsadenie, Thomas Gibson ako veliteľ týmu (neskôr však Shemar Moore) , Kirsten Vangsness ako krásna a neuveritelne dobrá analytička, Matthew Gray Gubler ako najväčší inteligent. Niekedy mi ale príde smutné keď si uvedomím že všetky prípady, ktoré tento seriál rieši a vyriešil sú, resp. môžu byť reálne aj vo svete. Neviem si predstaviť že by sa takýto sériový vrahovia a psychopati rôzných druhov pohybovali aj v mojom okolí. Ale aj napriek tejto mojej smutnej myšlienke nemením názor na kvalitu seriálu. U mňa bude vždy patriť k tým najobľúbenejším. :-) ()