Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

tomxxx

Zas tak špatné to nebylo. Takový klasický nutný první film série. Největší slabinou je hlavní záporák, který neni nijak zábavný a zajímavý. ()

Pavlínka9

Kapitán Amerika je můj nejneoblíbenějších Avenger. Mám odpor k Americe a k celé její propagaci, ale tohle jsem spíš brala jako film z hlediska dobrých efektů a zvuku, ale jinak to byl prostě výsměch, kdy skřeček získal celou Ameriku svou "bojovností" a touhou bojovat oddaně za svou zem. Nechci to nazývat kupou blbostí - to zase ne, ale je to zbytečně přehnané, zamerikanizované a prostě toho chlapa nevidím ráda :D :D ()

hroubek

Už při první teaseru jsem si řikal, že tohle by mě mohlo sednou pokud se to výrazně nepřežene.Asi nejvýc ze všecho jsem se bál, že Captain bude pomalejší a že se nějaké výraznější akce dočkáme až na konci ale to jsem se zásadně spletl.Je to až spodivem ale pro mě byla akční stránka nejslabší částí filmu a to mám akci velmi rád.Né, že by mě akční scény zklamaly to se říc nedá a že bych bylo málo to taky ne ale osobně jich očekával o hodně méně a trochu více komornější jako například v Thorovy a samotná závěrečná bitka mi přišla poměrně docela krátká.Zbytku filmu se potom nedá ani moc vytknout.Johnston výborně zpracoval retro atmosféru a hrozbu z Hitlera a pocity mladých kluku, který musí narukovat.Velkou pochvalu si zaslouží herci, který odvádí velmi slušnou práci jak Evans, kterýmu to bude věřit od začátku až do konce, že je ochotný udělat všechno aby zachranil kamaráda nebo svět tak hláškující Lee Jones,obyčejně hrajicí Weaving.Ale moji největší pozornost samozřejmě po Evansovy si zaslouží Hayley Atwell jejiž postava dodává nový rozměr pro ženské postavy od Marvelu a nejen to ta chemie jaká je mezi Amerikou a Peggy je úžasná a velmi příjemná.Velmi podařená komiksová adaptace, která Vás ještě víc dostane, když si počkáte na to co příjde po závěrečných titulcích. ()

drake31

Posledné (ak sa nemýlim) predjedlo pred očakávanými Avengers nedopadlo až tak podľa mojich predstáv. Vizuálne pekné tam niet čo vytýkať, príbehovo sa od toho moc čakať nedalo - a ani sa nič výrazné nedostalo, a celkový pocit z filmu je taký ... no nijaký. Celý retro štýl funguje dobre, ako som už písal vizuál pôsobí dobrým dojmom ale celková podstata, koncept Captaina Ameriku ako postavy nie je príjemný ani na okamžik. Postava prvého Avangera mi nie je nijako sympatická absolútne ničím (možno štít - ten je pekný), nie je to kvôli tej propagande a podobným veciam ale jeho celkovým prístupom, skillmi atď. (komix som nečítal ale ak je CA taký istý ako tu ani nemám záujem). Niektoré scény záchran a bojov mi prišli celkom trápne a nezaujímavé. Red Skull je skvelý zaporák, ale jeho koniec ... no. Agentka véééľmi pekná. Stark senior skoro ako junior. Keď sa spätne obzriem za tím čo som videl najviac ma bavili tie funny momenty napr. "Ja ti pusu nedám." akčné sekvencie ma moc nebavili, a celý CA je fest nudný charakter a teším sa naňho najmenej z celého týmu Avengers. P.S. Potitulková sekvencia nádhera a pochvala premietačovi že to tam pretočil aby sme nečakali. ()

JohnSmith

Sice je to první Avenger,ale natočený jako poslední. Další retro fantasy, která má spád, je zajímavá a hlavně nenudí. Chris Evans před proměnou byl hooodně špatnej. ()

Moviemaker

Nejsem sice člověk který má na zadku vytetovanou americkou vlajku, ale tak jak byl podán Capitan America je prostě uctihodné. Alternativní "sci-fi nácky" prostě můžu, Joe Johnston se opravdu pochlapil a předkládá nám takového amerického (super)hrdinu že klidně by jste mu to i věřili. Zatím společně z Thorem nejlepší marvelovka. Capitane vypluj směr The Avengers a Capitan America 2 chci vííc =) ()

Brain-D

Rok 2011 je rok komisků a tenhle podle mě patří mezi ty silnější. Souhlasím s tím, že tvář Hugo Weavinga mohla být ponechána a né nahrazena červenou maskou ve tvaru lebky. Sice to působilo comiksově, ale démoničtější je jeho pravá tvář :) O Capitánu Amirikovi jsem se vždy jen doslíchal a zkoknutím jsem konečně zjístil, co je to konkrétně za comiksového superhrdinu a je dobře, že byl zpracovan docela kvalitně... ()

Timak

Po shlédnutí se mi umocňuje chtíč vidět The Avangers. Toto byla opravdu kvalitní adaptace! A po dalším shlédnutí musím ocenit kvality tohoto filmu. Je to vážně dobrý, a proto zvedám své hodnocení. ()

Aven

Johnstonovi se povedlo vytvořit velice povedenou retro atmosféru s hlavním hrdinou, který je charakterově tak ryzí, že Mirek Dušín může jít od válu někam na párek. Evans v hlavní roli byl fajn, přesto u mě Captain America zabodoval ze všech avengerů nejméně - kouzlo pistolky a pohazování štítem na mě prostě moc nezafungovalo. ()

VasaX

Multikinová "Avengerská" zábava pokračuje. Steve Rogers je suchar co se vyšvihne, protože prostě chce být frajer. A je to fajn. Dvě hodiny hezky utečou, akce má spád, děj dynamiku Evans jako Rogers je přijatelný. Mnohem víc mě ale nadchnula jeho spolubojovnická parta... škoda že neměli více prostoru. A taky Howard Stark! Snad ani o jedné scéně, kde se objevil se nedá říct, že by neměla šťávu. Bohužel na konec se objeví černý Nick Fury, který i přes veškerou snahu Jacksona není prostě takový drsňák, jaký by mohl být. Škoda, škoda. Namakaný Clint Eastwood by byl jako Nick Fury mnohem lepší, ale Jackson se nám do Avengers zahrabal tak hluboko, že už ho odtud nevykope ani Kapitán Amerika se svým štítem z Vibria... Kol kolem, První Avenger je hodně povedený akčňák, který neurazí. Ale mohlo to být o dost lepší. ()

Danny F.

Spíše povedený, válečný film s místy nudnějšími pasážemi. Trochu mě nudil. Konečná akce se hodně povedla, jinak mě film nijak nenadchl. 65% ()

Trustme

Kam se člověk podívá, všude samý super hrdina! Proč se lidé z kina ztrácí, můžou za to Marveláci?! Jako fanoušek filmové akce jsem odkázán v poslední době už jen na akci komiksovou, kde prostě vím, že hrdina je SUPERHRDINA a já se o něj tudíž nemusím bát. Vždyť je dokonalý, má schopnosti, které ho vysekají z každé šlamastyky a disponuje podpůrnými prostředky o nichž se HRDINŮM může na smrtelných postelích jen zdát. A ono je to taková divácká nuda, vědět, že Pan Dokonalý (za svobodna pan Nedokonalý) dá všem narušitelům amerického míru na zadek, aniž by se u toho zadýchal a přišel o větší množství potu a krve, či nedej bože na konci umřel! Filmový rok 2011 byl z mého pohledu překomiksovaný. Na Kapitána Ameriku jsem se, ale i těšil. Taky je mi blízký ten styl "Druhá světová válka vedená pomocí tajemných okultních sil" a marně čekám na nějaké zfilmování počítačového Wolfensteina... Bohužel Captain America: The First Avenger mě bavil jen v pár scénách, kdy je pojat opravdu klipově komiksovitě superhrdinsky a tak bych si celý film i žánr rozpohybovaného komiksu představoval - stylizace do až absurdního, okázalého pojetí pompézního mýtického superhrdinství! (Omlouvám se za mé splašené výrazy..). ()

Mishqo

júúúj čakal som od toho viac a nie len zmesku klišé scén a situácií, nič extra originálne z toho nevzišlo, ale fanúšikov tohto subžánru určite trochu poteší keďže pozerať sa to dá a má to všetko čo by takýto film mal mať ()

ivo333

Pri filme som ku koncu zaspal asi 5x, takže viac ako ** to aj napriek tomu, že som sa na to tešil, nemohli byť. ()

skretik

Pre mňa lepšie ako Hulk alebo IronMan... Ale tie blbosti, ako boj na streche vlaku a v pohode státie v stoji... a rovnako na lietadle... to ma dosť vytáčalo. Celkovo pútavý príbeh. :) ()

Emerelle

Promiňte, ale to snad nemůžete ani myslet vážně? Jedině kdy Kapitána Ameriku "jakž takž" snesu jsou Avengers, kde se film netočí jen kolem něj a jsou tam naštěstí mnohem propracovanější a charakternější postavy než ta jeho. Možná byla chyba, že jsem napřed viděla Avengers a teprve po sléze kapitána Ameriku, ale asi jsem věděla proč jsem tuto jedinou Marvelovku z "fáze 1" pro Avengers vynechala...Možná to není tak objektivní názor, jak jsem ze začátku zamýšlela, ale prostě mi kapitán Amerika nesedl, ať už svým "humorem" nebo jeho přehnanou obětavostí a horlivostí. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)