Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

otík

Parádní filmové zpracování místy pro mne přeci jen úsměvného komiksu. Divák si musí zvyknout, že hrdinova role je přeci jen nadsazenější, že spousta děje je mírně řečeno směšná a výrazně přitažená za vlasy a že celé je to opravdu výrazně komiksové. Na rozdíl od Thora, který i přes svou komiksovost působí vcelku normálně, je Captain America opravdu výrazně nadsazený a snad až přehnaně nefilmový. Kdo na tohle přistoupí, dočká se opravdu výtečného komiksového filmu s výrazným pomrkáváním na diváka, který se aspoň trochu v komiksovém světě vyzná. Komu komiksová zpracování aspoň trochu vadí, tady mu to bude vadit v plném rozsahu. Jako nadstandart se zde povedly závěrečné titulky s českou vlajkou a po titulcích vypečenou scénou. A hrdina je sympaťák, i když jeho oblek je opravdu hodně zastaralý. Jediné, co se dá vytknout, je naprosto trapný český název, kdy první část je v angličtině a dodatek v češtině, který češtinářsky vůbec nedává význam. Fakt tupost. ()

Deyw

Slušná Marvelovka, která nedělá ostudu... Film jsem viděl, až teď po letech - byl jsem k tomuto hrdinovi skeptický...po přečtení komiksu jsem se rozhodl doplnit vzdělání a film jsem zhltnul jako malinu...nenudil, byla to zábava a uteklo to hrozně rychle...už se tešim na Winter Soldiera. :) ()

CinemaRanger

Jeden z nejhůře hodnocených MCU filmů, ale já jej mám mezi těmi nejlepšími. Kapitán Amerika je můj oblíbený hrdina a jsem rád, že se film věrně drží komiksové předloze. Hlavně kvůli zasazení do II. světové války. Funguje to, atmosféra oné doby tu je. Obsazení je parádní. Chris Evans se na Rogerse hodí, Hugo Weaving si střihl dalšího skvělého záporáka a ostatní zúčastnění jsou také výborní. Příběh je sice klasická Marvel formule, ale to má tak každý origin. Je tu napětí, tempo filmu je dobré - žádné nudné části a vážnější tón filmu neškodí. Samozřejmě film není bezchybný. Postavy, ačkoliv mají backstory, tak během filmu neprojdou žádným vývojem a CGI mnohdy nevypadá moc dobře. Toť vše, takže tento MCU film, který jsem mimochodem viděl jako první ze ságy, si ode mne vysloužil 8/10. ()

hopskulak

Poctivá řemeslná práce, která zaujme především příjemnou retro-futuristickou stylizací a zobrazením válečné Ameriky, která dostane svého národního hrdinu/zbraň/symbol. Je i zábavné sledovat, jak se film snaží napodobovat "béčková" hrdinská dobrodružství a náladu originálních Kapitánových sešitů. Nejryzejší komiksové dobrodružství. ()

Doudis19

Film je kvalitativně rozdělen na třetiny. Úvodní třetina společně s tou konečnou zdařile vyvrací předsudky o neschopnosti chlápka se štítem, vyrovnat se ostatním Avegers hrdinům. Pro Marvel už typicky vyváženě kombinuje akci, humor i chemii postav. Bohužel zřejmě i díky delší stopáži, se kdesi uprostřed ocitnete v části, která nemá čím zaujmout, pobavit a snad ani co vyprávět. Naneštěstí je tato část natolik otravná, že do určité míry kazí jinak celkově slušný dojem. Tenhle nasránihodný fakt mi nedovoluje se při váhání mezi třemi a čtyřmi přiklonit k té lichotivější z možností. ()

Cedr

Stylově vypadající prostá zábava s nulovou myšlenkou aka co víc si od komiksové adaptace přát. Šlo by z toho vytřískat mnohem víc, ale po naprosto otřesném a ubohém Thorovi Captain America působí jako film století. Největším zklamáním je rozhodně absence jakékoliv inovace vůči konkurenci a film si přímo říká o to být zapomenut ještě před vydáním hlavního produktu, který tato 140mil reklamní kampaň spolu-propaguje. Snad se v Marvelu drželi trochu zpátky a předvedou se naplno až v The Avengers. ()

ing.Frosty

Ještě větší výplach než G.I.Joe, Světová invaze a Sucker Punch dohromady. Člověk se nenudil, ale tohle bylo fakt šílený. ()

Mr.Ripley

Chris Evans je sympaťák a snaží se seč mu jeho napumpované svaly stačí, ale co je to platné, když postava Kápitana Ameriky připomíná nejhůře vyobrazenou karitutaru v historii kinematografie. Američané si nejspíše mlaskají blahem nad tunou nepropustného vlasteneckého patosu, ovšem pro diváky jiné národnosti je právě tato složka filmu kámenem úrazu. (Nejedná se o žádný rasistický podtext, tak to je a kdo to nevidí nechť si pořídí pořádně silné okuláry.) Bohužel toto není jediná část, která ve filmu selhává. Zklamáním je jak předvídatelný děj, jenž musí mít prokouknutý i malé dítě, ale také hlavní ženský element. Takhle promarněný potenciál se jen tak nevidí. Red Scull jako záporák je vyloženě k smíchu, ač se Hugo snaží. Tentokrát mu auru démoničnosti ukradla stupidní maska. Bohužel romantická linie spíše překážela, než aby dotvářela nenáročnou atmosféru jako v Thorovi. Najde se několik kladů. Především Joe Johnston mile překvapil. Akce je zvládnutá na výbornou (Té jsem se po předešlých zkušenostech bál nejvíce) a po technické stránce nemám sebemenší výhrady. Profesionálně odvedená práce. Tommy Lee Jones - k němu se není třeba vyjadřovat. Jen svorně sklopit uši a smutně si zoufat, co bude až agent K nebude. Nezbývá, než jen čekat na Josse Whedona (Klaním se), který Steva vytáhne z ledových pekel a udělá z něj pravou legendu. ()

filmmovier

Loni bylo Marvelovek natočených fakt dost. Ale Captain America z nich rozhodně není nejslabší. Naopak, je mnohem lepší než třeba X- Men: První třída. Tento film je velmi slušně natočená komiksová jízda s výbornými triky, suprovým stylem kamery a velmi povedenou působivou retro stylizací. Velkým plusem je i herecké obsazení. Nejvíc mě potěšili Tommy Lee Jones, Samuel L. Jackson, do hlavní role se hodící Chris Evans a démonický Hugo Weaving v roli sympatického záporáka Red Skulla. Celý příběh do sebe krásně zapadá. Kostýmy a masky samozřejmě výborné... Samozřejmě je tu i množství vtipu a velmi mě potěšila i přítomnost Tonyho Starka. Captain America je jeden z těch nejlepších Marvel filmů hned po Thororvi. 90%. ()

Laerry

Velké plus má u mě tenhle film za to, že se celý odehrává během druhé světové války. Kdyby to nacpali do přítomnosti, tak bych to nepřekousla. ()

Triple H

Po Avengers som bol na Kapitána Ameriku celkom natešený - páčila sa mi tá jeho starosvestská sympaťáckosť a chlapskosť. Ale toto je kupodivu dosť veľká nuda. Evansova hlava našróbovaná na chudé telo vyzerala miestami dosť zvláštne. Inak je technická stránka samozrejme fajn a dôsledne retro. Čo absentuje takmer úplne (aspoň z môjho pohľadu) je funkčný humor - nezasmial som sa ani raz. Akcia tiež nemastná, neslaná. Evans je fajn, Weaving a Jones veľmi dobrí. Ako tak rozmýšľam, ani Hulk, ani Iron Man ma osve nijak zvlášť neuchvátili. Tuším, že kúzlo týchto postáv spočíva a krásne vynikne práve v tíme - kde sa ich rôzne povahy môžu dopĺňať. Kapitán mi omnoho viac šmakoval v kombinácii s ostatnými, sám ma aj celkom nudil. Možno za to môže aj značne fádny dej, ktorý sa ani nepokúša o lepšie prekreslené postavy a servíruje v podstate len totálne obohraté klišé. Solídne dve a pre mňa osobne vyslovene len ako doplnok, či úvod, k Avengers. ()

Estrellita

Z kravin, které se snaží vypadat velkolepě a lákat diváky pestrou reklamou a infantilním vzezřením, je tohle ta největší. Dělat z lidí blbce a z dějin pohádky, to by jim šlo! První polovina se dala ještě jakž takž překousnout, ovšem druhá mě štvala snad víc než výbuchy v seriálu Kobra 11, kdy dřevěný sloup spadne na dřevěný sloup a vznikne atomový hřib. Mimochodem, "pěknej" obleček... 30% EDIT: Pitomost pitomostí zůstane. I po AVENGERS si prostě s Kapitánem nerozumíme a nemáme si ani co říct. Promiň, zlato, nejsi můj typ. 30% ()

chelseaman22

Voldemort versus chytrý marketingový tah. Pro mé infantilní já to byla procházka rajskou zahradou - ovšem s častou negací. Chvilku skvělé, chvilku Star Wars, chvilku chlapík s irskou buřinkou a v neposlední řadě Mercedes 12V a 6,0l (alespoň). Malinko škoda, že producenti a vlastně celý štáb nevzali film seriózněji (nic proti pohádkám). Je jasné, že Captain Amerika měl byť jen k ideálu dosti daleko. ALE jelikož je to MARVEL zmixovaný s DC COMICS, tak je většina připomínek jen nepodstatným krmením. Ať žijí super hrdinové! 60% Výdělek celosvětově k 26.9.2012: $368,608,363 ..........185. nejvýdělečnější film historie ()

kjakob

Možná kdybych neviděl dříve než tohle Avengers, tak by moje hodnocení bylo vyšší. I tak příjemná comicsárna, a jako úvod pro marveláckého klaďase důstojné. ()

Hafran

Sice stále kovaný komiks, ale aspoň se nám ta vizualita trošku proměňuje. Pro mě velmi příjemné překvapení, které po dlouhé době prostě jenom nekopíruje předchozí film. ()

Motinski

Príjemná oddychovka, lepšia ako Neuveriteľný Hulk, horšia ako prvý Iron Man. Premena Steva Rogersa bola skvelá, príbeh ma chytil hneď od začiatku a čakal som že uvidím najlepší Origin story v ramci Marvelu. Nestalo sa.  Čím viac sa blížime ku koncu, film upadá do rutiny. Nepomáha ani atraktívnejšie časové zasadenie do druhej sv.vojny a miestami ma iritovali slabšie efekty. Veľká škoda aj Huga Weavinga, tam som cítil ambície, no opäť som dostal moc sterotypného záporaka na ktorého sa rokmi zabudne. Pamätať si budeme všetci asi len jeho výzor. ()

Script

Na můj vkus je film přehnaně patriotický (hlavně díky hudbě) a nezáživný. Když se Steve Rogers stane Kapitánem Amerikou, nečeká vás nic než jen nuda. Akce vůbec nefunguje (díky slow-mo a špatné kameře) a ani moment překvapení ve filmu není. Pomalu, když se film blíží do finální bitvy, chce se vám z toho spát. Mohly to udělat mnohem zajímavější. ()

Lachtaan

První Cap je možná obrovitánsky důležitou stěžní v prvopočátcích celého Marvel Univerza, jeho zrození v temném období druhé světové mě osobně nikdy neuchvátilo a to jsem snímek zásluhou již několika televizních repríz viděl vícerokrát. Každý z jednolitvých filmů celého MCU bych měl hodnotit nezávisle na jeho nástupcích, když se ovšem podívám, kam se tvorba celého filmového magnáta jménem Marvel posunula, není se čemu divit, že je First Avenger pouhým odrazovacím můstkem. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)