Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Puol

Dobrý retro štýl, film sa hlavne vôbec neberie vážne a príjemná odľahčená atmosféra dvíha v mojich očiach hodnotenie. Vzhľadom na námet to vari ani nemohlo dopadnúť lepšie. Pozn.: bohužiaľ som videl v kine dabovanú verziu, teším sa na originál zvuk! ()

Rokle

Šlape to celkem bezproblémově. Něco jako když vám bude prodavač v rychlovce ukazovat pěkné auto, aniž byste se zaměřili na drobné chyby. Těmi jsou občasné slabší triky a celkem bezkrevná "parťačka" Hayley Atwell. Oceňuju závěrečnou pointu v souvislosti s Avengers. ()

Drink4Fun

Normálně bych dal za 5*, protože je to opravdu nadupaná akce, ale kvůli tomu strašně patriotickýmu začátku tu 1* odebrat prostě musím. Rozhodně se ale díky Kapitánovy těším ještě víc na The Avengers. Ty si nenechám určitě ujít. ;-) ()

matini

Není to špatné, ale popravdě jsem od toho očekávala trošku víc. Musím se přiznat, že komiksového hrdinu mám mnohem radši, Chris není špatný, ale chvílema mu to moc nebaštím. Naproti tomu je zde plno hlášek u kterých se prostě nejde nezasmát. Celkový dojem není špatný, ale ani mě to netáhne se na to v blízké době podívat ještě jednou, takže takový lepší průměr. ()

Pr4d3d

Tak, tak za tři. Rozhodně jsem dostal něco jinýho než jsem čekal a nemůžu říct, že by mě to nějak uchvátilo. Celkově mi postava Kapitána připadá dost stupidní, i když se Evansovi podařilo jí vtisknout sympatickou a pozitivní tvář, za což si určitě zaslouží pochvalu. Pochvala je to asi jediná, protože scénář ani akce se tentokrát nepovedly. Takže snad příště, nebo radši v Avengers, kde Amerika není hlavní postava a film můžou táhnout zajímavější postavy (např. Tony Stark). ()

zelda82

Tuze zabavna komiksovka, ktera dobre slape od zacatku do konce (snad az na ty estradni vlozky, ty se urcite daly zkratit)....A plus si autori zaslouzi i za konec, ktery neni klasickym happy endem.... ()

mala_kea

Varování před projekcí: vypněte mozek, protože scifi serepetičky zasažené do období ddruhé světové války (btw, kde vlastně ta druhá světová byla ? ani jsem neslyšel jedinný reálný zvuk druhoválečné zbraně) a upravené nacistické gesto je opravdu na pěst. První Avenger je totiž skutečně slátaninou první třídy. Nepostrádá vůbec nic, co by komiksovému spasiteli nemělo chybět - přihřátý kostýmek, neprůstřelný štít, charisma, ryzí srdce a samozřejmě i krásnou holku. Logika nás opouští zhruba po dvanácté minutě stopáže, stejně jako hlavního hrdinu opouští strach a naopak ho uchvacuje nezměrná touha natrhnout hlavnímu záporákovi zadek. Děj je stejně klišovitý, jako je hloupý. Vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by se film odehrával v druhé světové válce, jak to sliboval režisér. Po Amerikovi náckové střílí serepetičkami, za které by se nemusel stydět ani IronMan a zatímco je ve Spojených státech nápad atomové bomby ještě v plenkách, červenohlavý lebkoun má plán, jak díky klonování a Thorově hněvu vyhladit celý svět. Hudba je naprosto příšerná. Nechápu, jak, Alan Silvestri, mohl dopustit takového zvěrstva. Celkově však film působí přesně tak, jak má - duchaprostí američtí hrdinové se po tisících hrnou k náborovému středisku a spojenci v Afghánistánu vítají posily. Co dodat, otevřete pivko a vychutnejte si tu komiksovou lobotomii. Je to vážně prča. ()

agassi68

Vééľmi nenáročná oddychovka pre milovníkov komiksov a PC hier typu Wolfenstein. Každý zo super či iných ...manov má nejakú obľúbenú zbraň a tu ňou bol vrchnák z odpadkového koša. Inak stále to isté - z obyčajného loosera sa stane borec, má peknú frajerku, vedca čo mu pomáha a proti nemu stojí zlomrchút so svojou partou. Ako sa to celé asi skončí? Zhrnul by som to ako áčkové béčko.. ()

BOURQUE

Hneď idem do prostredia. Podľa mňa štvorica (Ch. Evans, H. Weaving, T.L.Jones, H. Atwell) bola veľmi dobrá voľba. Neviem, kto bol zodpovedný za casting, ale trafil do čierneho. Čo sa týka samotného filmu, tak tam už to nie je také jednoduché a jednoznačné. Ja osobne som cítil, že technika a počítač opäť mali trošinku väčšiu úlohu ako herecké umenie. Na druhej strane, príbeh bol spracovaný a režírovaný celkom slušne (asi by som povedal, že podľa očakávania dnešného sci-fi orientovaného diváka). Keby bol ľudský faktor (myslím herecké umenie) aspoň o jeden stupeň lepší, tak by to mohlo byť nadpriemerné dielo. Keby, Keby....... P.S.: H Atwell je veľmi sexi... :). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

fr3ak

Mě se to teda líbilo hodně. Sice to má velmi prostý příběh, ale když se ohlédnu na ostatní členy "týmu" (tím myslím Thora, Iron Mana a Hulka) tak bych řekl že mezi nimi nijak nezaostává. Navíc jde o velmi stylovou podívanou z alternativní verze druhý světový, kde jsou všude takový ty moderně předpotopní udělátka a to já fakt můžu :) ()

sadlokan

Tak mě v podstatě,anžto jsem nenáročný,stačilo ke štěstí hajlování obouruč s pozdravem "hail Hydra".A škoda že si H.Weaving sundá nadobro svůj pravej ksicht,se mi líbil. ()

SkyCaptain

Na kapitána jsem se hodně těšil a nezklamal mě. Takové přímočaré filmy, které si na nic nehrají a budují dobovou atmosféru se všemi jejími výstřelky mají u mě velké plus. Především se mi líbil skvělý soundtrack, celková atmosféra a pásmo s prodejem obligací. Co potěšilo méně byl Hugo Weaving, který se podle mě na ztvárnění Red Skulla moc nehodí a také nepotěšily dost průměrné akční scény. ()

GOREGASM

Ke kapitánu Amerikovi jsem přistupoval jako k projektu, který neměl až takový hype jako jeho komiksoví bratříčci, a proto jsem byl z hlediska očekávání hodně střízlivý. Potvrdilo se jedno... Joe Johnston je sice zručný řemeslník, svůj stín bohužel překročit neumí. Kromě toho, že je zde akce opravdu poskrovnu, můžu s klidem v duši konstatovat, že tak slabé finále jsme tady možná ještě neměli. Tři hvězdy v mém ratingu zachraňují sympatičtí herci. Chris Evans nezklamal, střihnul si správňáckého klaďase patriota a já s tím nemám problém. Všechny každopádně tradičně schová do kapsy se svým zdviženým obočím koncertující Hugo Weaving. Jeho představení končí ve chvíli, kdy jej nahradí digitální maska, která je jedním slovem špatná. Své si samozřejmě uhrál i Tommy Lee Jones a na malém prostoru také můj oblíbenec Stanley Tucci. V konečném výsledku jde jen o průměrnou komiksovku, která má v rámci série určitě (i díky optimistickému konci) slušný potenciál. Pokračování ale musí producenti svěřit někomu odvážnějšímu. 60% ()

Rockerman

Další "komiksový" film mě zaujal jen zčásti. Jasně, že vizuální efekty jsou nádherné a nic se jim nedá vytknout. Zdálo se mi to ale takové mdlé, méně dramatické než třeba Ironman. Přesto to je solidní filmek a jistě si své "velké" fanoušky najde. ()

Mortishka

Musím sa priznať že som čakala aj niečo horšie..celkovo sa mi to na konci filmu aj pozdávalo, síce to malo dosť nudných pasáží ale malo to peknú audio- vizuálnu atmosféru. A filmy podľa komixu fakt môžem, takže vzhľadom k tomu že nie som náročná na film, som spokojná, film mi dal presne to čo som očakávala. Odpustime im tú sladkú prehnanosť že "Amerika zachráni celý svet " a vychutnajme si film. A musím pochváliť výber herecov hlavne čo sa týka ženského obsadenia u herečky Hayley Atwell v skutku veľmi sympatická žena. ()

*Colorado

Tak tento Avenger mě příliš neoslovil, dokoukal jsem to nadvakrát. Koukat se na to dalo, ale nevtáhlo mě to tolik do děje, abych příběh prožíval. ()

char_t

Čekal jsem komiks podle čtyřicátých let, čekal jsem naivní vlastenecký příběh, s 100%-kladným hrdinou a nějakou tou sličnou děvou, čekal jsem silně stylizovaný hrdinský příběh z téhle doby, se super-nacisty, čekal jsem sem tam nějaký ten nesmysl, z toho všeho vyplývající. A tohle všechno jsem i dostal, takže spokojenost :) ()

Mary19

Nestává se mi často, aby se mi podařilo trefit prakticky celé herecké obsazení. Chris Evans a Hugo Weaving se pro své role naprosto hodí a jsou právě těmi, kteří film zvedají na vyšší úroveň. Jinak Captain Amerika splňuje všechny klady a neduhy, které k letnímu hollywoodskému blockbusteru patří... Je hloupý a patetický až běda, ale je také velmi zábavný... A o to jde především, no ne? ... 75% ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)