Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

petrskuta

Naprosto skvělá a ulítlá jízda kterou jsem opravdu nečekal. Mělo to vtip, akci naprosto vše co takový film má mít. Na nic si to nehrálo. Tentokrát se mi líbil i český dabing. Super ()

Tony.Frisco

Som fanúšik komixových filmov a tento som si nenechal ujsť . Celkom sa vydaril a bolo to presne to čo som očakával. O niečo lepší ako Thor. Musíte byt proste fanda superhrdinov. ()

ElFifo

Otravný jak PP (mraky Patosu a Patriotismu) a k tomu těžká vykrádačka. Že sebeironie?..ale no tak, kdeže? ()

rigby

Pěkně natočeno, kvalitní triky, bavil jsem se. A ani mi nevadila propagace věčné a nehynoucí Ameriky. ()

Ondrew

Kapitan Amerika, no jo. Spracovanie je na dobrej urovni, hoci neviem posudit priamu navaznost na comicsovu predlohu, nakolko som sa nou nikdy nezaoberal. Co ma vsak celkom slusne iritovalo, bola tradicna ukazka nezdraveho americkeho patriotizmu, spojena s prehnanym patosom. Zatial co zhruba prva polovina bola relativne znesitelna, potom to uz islo (v mojom ponimani) akosi z kopca. Takze, celkovo vzate, film ma svoje silnejsie i slabsie stranky, z coho zaroven vyplyva, moje finalne hodnotenie, ktore nemoze byt vyssie nez 65%. ()

Jamall

Ryzí komiksovka, nenudící, se sympatickým obsazením, slušnou akcí, ale bohužel místy s dost pokulhávajícími triky. Ovšem celkově o stupínek lepší než Thor. ()

Scaevola

Hrozně jsem se bál, že strýček Sam se štítem bude nesnesitelný a hloupý tak, jak to Američané mají rádi. Leč nakonec se to všechno vylouplo na letošní komiksovou jedničku i přes široká ramena Thorova. V správném poměru nadávkovaná akce, humor/nadsázka a příjemný retro nádech spolu s nezanedbatelnými odkazy na nadcházející týmovou akci splnily své. K tomu přičtěte módu 40. let na postavičkách H. Atwell a N. Dormer (jako plavovláska vypadá hrozně, ale což) a parodii na americký nacionalismus - která je tak jemná, aby Yankee nechápal a Evropan se smál - a vyjde vám téměř skvělý snímek. Všechny klady však drží klaďasové a protivníci podivně pokulhávají ("Heil Hydra" ?!), včetně snažícího se H. Weavinga, který vede, dokud si nesundá masku. - Na závěr bych poprosil, aby někdo dal J. Johnstonovi dost peněz a ukázal mu RTC Wolfenstein, moc prosím. - Po druhém shlédnutí musím bohužel trochu mírnit své nadšení. Začáteční polovina filmu je skvělá, po první ostré akci, což se podivuhodně shoduje s momentem, kdy se H. Weaving odmaskuje, však vyprávění ztrácí švih a kdyby se tu nehrála prvoplánová milostná zápletka (viz herečky výše) a film nepádil směrem k předpokládanému časovému posunu, naprosto by se rozpadla linka vyprávění. ()

ToxicAli

První Avenger mě rozhodně zklamal. Čekal jsem mnohem lepší zábavu, jak u Thora a dopadlo to přesně opačně. Tak o 40 minut delší stopáž, než by se vzhledem k nulovému obsahu hodilo rozhodně nezachrání retro atmosféra ani Hugo Weaving, které tu v červené masce vypadá poměrně přihřátě. Chápu, že bych celý snímek měl brát jako recesi na americké hrdinství, ale pokud se k tomu budu stavit jako ke každému jinému komixovému akčáku, tak si nemůže pomoct, ale je tu spousta jiných a lepších. Nezbývá než doufat, že Avengeři příští rok dopadnou lépe, začínám být poněkud skeptický . ()

JihadJoe

Stupidně americké, klišé střídá klišé a náckové jsou líp vyzbrojeni než amrády v Hvězdných válkách. Přesto je to lepší než jiné komiksové adaptace z nedávné doby (Thor, Green Lantern). Ale stejně je to jen další pošuk, co běhá v buzna oblečku s barvama USA. ()

ferrca

Moje první zkušenost s Kapitánem a hned čtyřhvězdičková odměna. Byla jsem nadšena, protože jsem do toho šla se skeptickým pohledem a opravdu mě to překvapilo. Zápletka jednodušší, ale dobře se na to koukalo, teda hlavně na Chrise...:) Děj mě po celou dobu neunavil a závěrečná scénka po titulcích tomu dodala jen onou třešničku navrch. Nejlepší scéna z filmu pro mě byla, kterak Steve skočí na granát při výcviku... ()

jopal

Nejak mi tento zaner zacina liezt na nervy. Stale dookola to iste. Nezazivne, prehnane, uplne mimo relitu. Ano, je to sci-fi, ale aj to by malo byt aspon trosku uveritelne. ()

Ajimaru

Film vysloveně nudil... Začátek jako každý jiný comixofilm. Hlavní hrdina bla bla bla dostane super sílu bla bla bla. Ani nad tím nezahmouří očko a už své síly používá. Scény jsou na sebe lepené jako lepolero a je mezi němi velice špatně navázáno. Efekty nemastné neslané (v dnešní době překvapí málokterý film) a žádná epická bitva se nekoná. Laserové zbraně německých jednotek Hydra mi přišli jako půjčené z místního hračkářství a opravdu mi tam nesedí. Agent Smith jako hlavní záporák mě také spíše zklamal. K většině charakterů (včetně hlavního) jsem si nestihl vytvořit žádně pouto či se s někým ztotožnit. Celkově mě film přišel sterilní. Thor byl mnohem mnohem lepší ()

Obenny

Kapitán Amerika je dobrým žánrovým odvětvím komiksových akčních hrdinů, podobně jako u Spidermana jsem se skvěle bavil nad dobře zpracovaným dějem a také jednoznačně skvělým zloduchem, to aby si zasloužil 5* by však chtělo ještě něco mnohem více. Film je skvěle zpracovaný pomocí hudebních a vizuálních efektů, které dodávají pravý šmrnc na akčnosti. Osobně jsem se snažil film hodnotit neovlivněn amerikanismem, který v tomto snímku je a bude, kdo tohle nedokáže přehlídnout, tak chápu že film má u něj úplně jiný smysl. ()

Movie Maniak

Velmi kvalitně zpracovaná komiksová zábava. Johnston měl dobrou ruku při výběru herců, Hugo Weaving a Tommy Lee Jones zvládají roli drsňáků na jedničku, Chris Evans je sympaťák a Hayley Atwell velmi sexy. Alan Silvestri při komponování hudby nepřekvapil, ale ani nezklamal. Jediné co mi zkazilo zábavu je konec celého příběhu, který je podle mého nedodělaný a uspěchaný. Ze všech zfilmovaných komiksů patří k tomu nejlepšímu, rozhodně doporučuji!!! ()

mandella

Tak trochu zklamání. Trailer vystřílel všechny dobré scény - první odhalení nasvaleného hlavního hrdiny :-) a samotný film byl docela zdlouhavý a příliš komiksově přepálený. Nicméně Chris Evans byla výborná volba. ()

Abalzo

V rámci žánru povedená věc, řekl bych. Kombinace minulosti s budoucností se mi v tomto případě také líbila, dostatek akce, dobří herci, jen někdy moc předvídatelné.. Ale jak jsem psal na začátku, v rámci žánru skutečně dobré. A Hayley to ve filmu sluší mnohem víc, než například na zdejší fotce. ()

Atten

Nebyl to špatný film, jen mám nevysvětlitelnou chuť vstoupit do americké armády. A já si myslel, že je podprahová reklama zakázaná. Asi mají nedostatek pěšáků. Je to podle amerického komixu, takže nemůžete čekat vodotrysk inteligence, ale výborně se to hodí, když si chcete sednout s vyplazeným jazykem k televizi s kýblem popcornu a tupě zírat na hromadu efektů a na překrásné modely Hamburgrožoutů v latexových oblečcích. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)