Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

ilonaho

Navzdory některým vlažným recenzím Avangers nezklamali, naopak až neočekávané množství vtipných hlášek a odkazů. V rámci žánru špička. ()

latvar

Musím uznat, že jsem nad míru spokojen jak s 3D efekty, tak s využitým potenciálem všech kladných superhrdinů. Pro mě neskutečný zážitek,doporučuju všem nadšencům Marvelu. 90% 13.5. Podruhé jsem viděl film v kině a má spokojenost s filmem ještě vzrostla 93% ()

MiaMoonlight

Perfektní kinozážitek. Sál buď napjatě sledoval dění, nebo umíral smíchy při jedné z hlášek. Film co má snad všechno. Iron Man a Hulk perfektně baví publikum(a Hulk to Lokimu perfektně nandá), záporák dobře funguje a Kapitán nám zůstává stále ten samý dobráček (suchar) a tak si v tomhle filmu moc sympatií nezíská. I přes značné množství hlavních postav má ale pro sebe každý spoustu místa a žádný hrdina nestojí vzadu, čehož se asi dost lidí bálo. Když jsem sledovala válku v polorozbitém městě, vzpomněla jsem si na Loňské Transformery 3 a v hlavě sem se usmívala, jak tomuhle nesahají ani po kotníky. Prostě skvěle odvedená práce. Samuel L. Jackson tomu dodává tu správnou šťávu. ()

Ludivitto

Hulk. Smash! Zásah. Vlhký sen všech komiksáků (nebo producentů). Avengers 2 co nejdříve, prosím. Kašlete na sólovky, v týmu je to o třídu lepší. ()

Luksa

No páni, že by na těch amerických superhrdinských komiksech opravdu něco bylo? V tomto subžánru jsem vždy spíš inklinoval k "temnějším" látkám (Temný rytíř, Watchmen), nebo outsiderům (Hellboy), nicméně Avengers je první věc od Marvelu, které bych snad tleskal ve stoje. Konečně film, který je jednak ohromně vtipný, má monumentální akci, skvělý scénář a režii, tak nabízí širokou škálu zajímavých charakterů, které se vzájemně doplňují, hláškují, občas fackují a navíc každá z nich dostane rovnoměrný prostor se "ukázat". Nikdo z nich si neukradl film celý pro sebe (ikdyž takový Hulk k tomu neměl daleko) a jako týmovka vše klape jak má. Marvel by se tak měl vykašlat na další sólovky a rovnou překecat Whedona a všechny představitele k natočení Avengers 2. ()

P1tr

Spojit 6 výrazných postav do jednoho uceleného příběhu není jednoduchá záležitost, ale tvůrci Avengers se s tímto nelehkým úkolem poprali se ctí. Přesto se nelze ubránit pocitu, že některé složky filmu mohly dopadnout lépe. Především první polovina stopáže je přeplněna dialogy, které, ačkoliv jsou mnohdy dynamické a vtipné, nejsou dostatečně často proloženy akcí a proto se občas může dostavit pocit nudy. Nicméně slabší první polovinu, která příběhově spíše přešlapuje na místě, bohatě vynahradí druhá část, která nabere větší obrátky a dostaví se hutná porce kvalitně natočené akce. Avengers jsou příjemným filmem, který pobaví, ale s čím menším očekáváním na ně půjdete, tím spokojenější budete. ()

Styxos

Dialogové orgie par excellence, chemie mezi postavami funguje na jedničku a akce je přímo bombastická (byť útok na sídlo Shieldu je asi nejlepší), takže jo Joss Whedon to zmáknul, ačkoliv mě nehorázně nasral jednou věcí, kterou tu samozřejmě nebudu řvát do éteru. Jako popcornová jízda je to fakt parádní, ale loňská První třída mi přišla prostě lepší ()

JančiBači

Pre mňa sklamanie, čakal som viac. Akčných scén bolo veľmi málo, záverečná scéna bola pre mňa totálne nezáživná. Superhrdinovia 2/3 filmu prekecali. Mám pocit, že každý s každým mal nejaký dialóg pri ktorom dávali hrdinské pózy. Ano, je to COOL, ale COOLovejšie by to bolo, keby je to viac akčnejšie, potom by to pózerstvo malo nejaký zmysel.Čakal som že po pomalom rozbehu príde grandiózne finále ale nestalo sa tak. Chválim pár veľmi vtipných scén najmä tie s Hulkom .Herecky film ťahajú Downey, Johansson a v dialógovej časti vyhráva divadelný Tom Hiddleston . ()

Karlos10

Marvel má obrovskou zásobu superhrdinů kteří zvládnou mít sólo filmy, těch hrdinů by se člověk téměř nedopočítal. A když ty nejlepší z nich hodíte do jednoho pytle, jak to může dopadnout ? Pokud není poblíž Uwe Boll nebo jemu podobní, tak naprosto fantasticky. 142 minut zaručené zábavy. Příběh je jednoduchý (ale ne hloupý) a slouží hlavně k tomu, aby posouval akční scény dál a dál. Další bitky, další výbuchy a další ničení všeho možného, o tomto jsou Avengers. Mimořádnými akčními scénami a efekty nabitý snímek. Trumfem jsou samozřejmě herci v čele s Robertem Downeym Juniorem. Jejich postavy díky ním samotným a dobrému scénáři nemají chybu. Hláškující Iron-man, naštvaný Hulk, ďábelský Loki a tak dále...Špička ve svém žánru. 90% ()

Hollohlaway

Co jsem čekal, to jsem dostal...Takhle jsem se v kině už dlouho nebavil. Vtipné hláškování mezi superhrdiny mě naprosto odbourávalo, a dobře zvolený poměr akce a textu, kvalitní herecké výkony, a nebál bych se říct až ikonická atmosféra celého filmu vás přiková do křesel a donutí nedočkavě čekat co tvůrci přichystali v dalším záběru. Nepřeplácané triky působí dobře, a i přes trochu vláčnější patriotický závěr nemohu jinak než za pět. ()

Pecival

Slušná zábava i pro komixového analfabeta jako jsem já. Děj pěkně odsejpá, ikdyž sem se občas trochu nechytal v pozadí postav(mám v tom guláš, přestože jsem pár Marvelovek viděl, vyčoudí se mi z hlavy rychlostí blesku). Trochu úsměvně působí složení týmu, kdy na jedné straně jsou nezničitelní kolosové jako Hulk, Thor nebo IronMan a na druhé straně uzenáčí s lukem nebo ženská s kvérem. Když jsme u těch ženských tak jak Scarlett tak Cobie jsou dost luxusní. A obsazení je dobré i u chlapů (Downey, Hemsworth, Hiddleston). Černýho petra vytáhl opět Evans, který to má chudák těžký, hrající hovadskou postavu. Ale není v tom sám, Renner je taky docela bídnej. Tu a tam pěknej vtip, škoda že jsem to vlivem temných sil osudu viděl v Češtině. Můj šálek kávy rozhondně ne, ale neuráží mně to - na takovejhle výplach si do toho kina rád zajdu. ()

Masrii

Tak jsem se zase po dlouhé odmlce vydal do kina na tento superhrdinský film a rozhodně toho nemusím litovat. Akce tady rozhodně nechybí, všichni herci odvedli skvělou práci až na Iron Mana, jehož egoistická role mi stále nesedla, stejně jako v obou dílech Iron Mana. Ale i při tomhle vážném téma, když je znovu "ohrožen svět", dokáže diváka rozesmát (Hulk udeří Thora, nebo když mlátí s Lokim :). Člověk jako já, který má tento žánr mezi nejoblíbenějšími, si odnáší z tohoto filmu silný zážitek. 95% ()

nickfisher

Už měsíce jsem se těšil na tento pro pubescenty vytvořený snímek, příjdu do kina radši o půlhodinu dřív ať mi nikdo nezabere místo dole u plátna, do levé ruky popkorn a v pravé vajca abych je mohl po celý film mačkat když jsem nesehnal žádnou registrovanou homokládu. Tep mám na 110/minutu a nemohu se dočkat až skončí všechny reklamy. První hodina byla trošku nudná, ale třeba osvětlit "náročnému" divákovi kdo je kdo a proč se v tomto kousku objevil. Pak se to rozjelo.Tony Stark definitivně přesedlal na hard rock. Hawkye je ve filmu spíše sidekick Scarlett Johansson ve velmi upnuté kožené kombinéze. Thor a Captain America sebejistě kráčejí ve šlépějích svých "sólových" filmů. Hlavním pokladem filmu je však grandiózní Mark Ruffalo v kůži Bruce Bannera-Hulka. Prostě byl jsem celý film vzrušený a doufám že tvůrci mají v plánu natočit další napadení země ()

Madlene

HAHAHA:-).... "Loki is beyond reason, but he is of Asgard. And he is my brother...He killed eighty people in two days. Well, he's adopted." ()

Hanzisko

Viděno ve 2D, 3D, anglicky i česky a pokaždý za pět hvězd. Dokonalý spojení superhrdinů, kteří jsou úplně rozdílní. Mark Ruffalo zahrál Hulka přesně tak, jak to má vypadat ( a vymazal Banu i Nortona ) a když se k tomu přidá Robert Downey Jr., kterej každou chvíli hází nezapomenutelný hlášky, tak jedinou negativní věcí ve filmu je Chris Evans. Captain America po svém filmu nevyniká ani zde, ale tady se to ještě dá prominout. A Stan Lee samozřejmě dostane svůj prostor i zde. Prohlubuje se mi závislost na MARVELU! 95% ()

Wlck

Běžně by to asi bylo pětihvědné, ale kvůli Temnému rytíři je to jen čtyřhvězdné. Možná proto, že to ukazuje takové množství ošklivosti a zla v kontrastu se superbarevnými kostýmky a krásnými ženskými prdelkami, které se tam objevují víc než by mi přišlo záhodno. Navíc se jednalo o záchranu světa před mimozemskou invazí, takže se dá čekat i spousta moralistických patosoidních monologů, které mě docela nudily. P.S. I když mají všichni rádi Iron mana, tak mi NIKDO NIKDY NEVYMLUVÍ, že nejlepší je HULK. ()

LondonGirl

Not sure if Iron Man is my favourite avenger or Robert Downey Jr. is. Konečne!!! Ďakujem všetkým, ktorí sa podielali na natáčaní tohto snímku. My avengers together, brilliant. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)