Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

korbitch22 odpad!

Nejnudnější sračka,kterou sem letos viděl.Prostředí New Orleans působí nechutně lacině,tuhle lokaci nesnášim a všechny filmy,které se tam točí,mě neberou.Film nemá pořádnou logiku,děsivý střih,kdy máte nesmyslně za sebou posládané scény,které nemají žádný význam a kolikrát ani smysl,buranské postavy o odporní vidláčtí herci.Pitomí děj,stupidní scénář,tragický Cage,který celou dobu pajdá s hrbem na zádech,to jak si ten úraz udělal je taky dobře směsný!Prostě takové odporné 2 hodiny trvající peklo,kterým sem si prošel na 3x,než sem to konečne dokoukal.Nechápu,co na tom kdo vidí.Jak řikám,horší film sem dlouho neviděl.Nicolase mám rád,ale tohle je zoufalé.Čistokrevný odpad.Herzog byl debil,je debil a bude debil. ()

Yardak

Nicolas Cage je zpět! Z jeho posledních 10 filmů jasně nejlépe zahraná role, konečně se zase předvedl:-). Škoda málo využitého Vala. Krimi s naprosto šílenou hlavní postavou. Remake se povedl, dobré 4 hvězdy, bude i pokračování? ...zastřel ho ještě jednou "Proč? Už je mrtvý!" Jeho duše ale stále tancuje! :D:D... ()

packa

Nevyvážený snímek, řada skvělých scén, řada hluchých míst. Dramaturgie silně pokulhávala. Scénárista byl nejspíš sjetej stejně jako Cageův pokulhávající polda. Což by vysvětlovalo tu pokulhávající dramaturgii... ()

jojinecko

Herzog a klasická kriminálka? To samozrejme k sebe nejde, hoci čakal som možno väčší úlet a trademark režiséra:) Bad Lieutenant je čiernočierne temné krimi, cynické, zlé, nepríjemné, ironické..Nicholas Cage v roli človeka, ktorého ťaží samotná existencia väčšinou exceloval, aj tu je vynikajúci a uveriteľný. Dialógy a niektoré scény mi dokonca niekedy asociovali Tarantina v starých časoch. nad celým filmom sa vznáša akoby drogový opar, kamera, strih (leguány a krokodíl, wtf?:) ako aj New Orleans po Katrine sú v tomto smere dobrých supportom. Nemyslím si, že tento film bude masovou záležitosťou, ale ako jednorazová jednohubka určite stojí za to. ()

sharky

71% Zas po delší době jedna role co Nickovi sedla a nevypadá v ní trapně (tradiční psí oči se nekonají). Kilmera si ani nevšimnete. Eva Mendes je okouzlující jako vždy, ať hraje sebevětší trosku. Kamerové filtry taky odvedly své, jen možná ještě chybělo trochu víc špíny, furt mi ten film přišel až moc, řečeno dnšními slovy, korektní. Čekal jsem většího špinavce. ()

Flego

New Orleans. Po Katrine. Poručík McDonagh po váhaní zachráni topiaceho sa muža a odskáče si to na zdraví. Tu sa začína koniec jednej sľubnej kariéry detektíva... Dlho som premýšľal nad absolútnym hodnotením, lebo mi záver pripadal trochu rozpačitý. Ale Bad Lieutenant je výborný film... Konečne som si užil nefaľšovanú filmovú dávku arogancie, egoizmu, hrubosti a závislostí na všetkom možnom. Po rokoch je úžasné vidieť Nicolasa Gagea v živočíšne žijúcej postave. Jeho postava bojuje proti narko-mafii, polícii, nekonečným dlhom i vlastnej závislosti, prežíva deň po dni bez perspektívy. Film má mnoho silných scén, ale fantasmagorické predstavy sfetovaného policajta patrili k tomu najlepšiemu ( akrobatický tanec ). ()

hrona

Docela obyčejný detektivní příběh by to byl, nebýt skvělého, věčně fackujícího, nafetovaného a zkorumpovaného záporného hrdiny Cage, který zde opravdu září. Chvílemi jsem měl pocit, že si celý štáb dával do nosu s ním dohromady naživo, jelikož některé scény byly opravdu dost divoké(leguáni, či tančící duše), ale do filmu to parádně zapadlo a pro pobavení to za to stálo. ()

anais

Bizardní, noirové, šílené, reálné, vtipné, depresivní... tento film se dá popsat snad všemi přívlastky, které vás napadnou, nehledě na to jak moc si odporují. Po letech skvělý výkon Nicolase Cage a sympatický příběh, který nese stopy klasických žánrů stejně jako víceznačného lynchovského snímání reality. ()

Jinny

Dirty Terry v akci... Špatnej polda je povinnost pro všechny, kdo mají rádi inteligentní kriminálky ze sedmdesátých let. Překvapivě vynikající Nicolas Cage je nejlepší polda ve sboru, přestože fetuje, chodí s prostitutkou, souloží s neznámými ženami a je neúspěšný sázkař. Werner Herzog má zvláštní cynický smysl pro humor, jeho story ale přece jenom neustojí dvouhodinovou stopáž a je minimálně o dvacet minut natahovaná. ()

Roman.Ticka

Film jsem viděla na dvakrát, a stejně tak i proběhl. Do 126 min. působil až příliš depresivně, (Nic-věšák na šaty,fuckař,alkohol,drogy,zbraně,korupce,mafie,vraždy) převládal pocit, že v New Orleansu řeší JEDEN každodenní dilema, zda se dostane z bodu A do bodu B! Ale druhý den, přesně při zapnutí pokračování, se změnil téměř nerušivě a vcelku logicky i děj filmu, jako na povel. Tušila jsem profíkaný plán, jak dostat vrahy, ale přesto jsem tápala, jak to nakonec dopadne... Nicolas jako špatnej-dobrej nezklamal, naopak tenhle typ rolí mu dost sedí, podobně jako v LLV a 8MM. Eva Mendes, podmanivá hudba a spoustu zajímavých detailů, (leguáni, fotka v rámečku atd.) zapadly do přesného celku. Kombinace deprese-naděje-vtip každopádně potěšila. "Víš Chavezi... pořád mě sere, že jsem si kvůli tobě zničil trenky." Chá. No není ten chlap k sežrání?! ()

rikitiki

Já vím, že Nicolasi Cageovi hráblo už před lety, udivuje mne ale, že stále dokáže sehnat dostatek lidí, kteří jsou na tom stejně jako on, aby mohli natočit film. Celou dobu jsem si nebyla jistá, jestli je to parodie nebo vážně míněné. /19. 3. 12./ ()

GigaPudding

Zábavný pohled na Nicholase Cage jako poldu, co se s tím moc nemaže a většinu času je tak sjetej, že vídá zpívající leguány. Naproti tomu je na konci pořád ještě dost při smyslech, aby vymyslel překvapivý plán jak rozřešit skoro všechny svoje problémy včetně zábavných gangsterů v čele s Xzibitem, který tentokrát pimped his ride a dal do ní větší kufr na mrtvoly a drogy. Je to na konci takové překvápko, až by člověk čekal něco trošku ve stylu předchozích kousků špatnýho poldy z New Orleans. :) ()

Janek

Hrozně rád bych dal vyšší hodnocení, velmi mě imponovala ta ´divnost´ (leguán, krokodýl, ´Cage smích´), která mi ve filmech v poslední době schází. Na druhé straně mohl Herzog s tou divností klidně přidat. A posledních pár stran scénáře nechat podrobit oku kovaného dramaturga. Rozhodně ale stojí Špatnej polda za pozornost, jsou tam výborné jednotlivosti. ()

hanakonochi

Čistý oldschool. Prekvapuje ma tak nízke hodnotenie. Nicolas Cage vo svojej životnej úlohe. Táto rola mu úžasne sadla, podľa môjho názoru omnoho viac ako v preceňovanom Lord of War. ()

Morholt

Cage sice nepodává tak nervydrásající výkon jako Harvey Keitel v původní verzi, ale jeho projev Richarda III., jenž karikuje policajta, je přinejmenším stejně výborný. Stejně jako první "Lieutenant" stál na Harveym, tak tohle je sólová jízda pro Nicholase, jemuž zdatně sekunduje Eva Mendes, která je tak sexy, že bych jí to snad i zakázal. Jediné, co mi vadilo, byl ten důvod, proč se stal z poručíka poručík špatný, ale to byla jen malá vada na kráse. 85% ()

Shaqualyck

Jak to ten Nietzsche říkal… „Ten, kdo bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem“? Těžko bychom hledali dokonalejší exemplář naplnění tohoto „moudra“ než prospěchářské hovado, jakým je Terence McDonagh. Tenhle fízl už výčitky svědomí dávno rozpustil v návykových látkách všeho druhu, korupce je pro něj cosi jako penzijní připojištění a s morálními dilematy si vážně hlavu neláme. Inu, i takhle může v praxi vypadat ono zprofanované „pomáhat a chránit“. Nicolas Coppola poslal (nejen) zbytku Hollywoodu jasný vzkaz: pořád jsem tady a pořád umím! Skutečnost, že to bylo pod vedením chronického potížisty Wernera Herzoga je jen pomyslnou (a do jisté míry i zarážející) třešničkou… A já jen dodávám: Už bylo na čase pane Cage, poslední dobou to vážně nebylo úplně ono. ()

ScarPoul

Ten film neustále balansuje na hranici dobrého vkusu. Hlavný hrdina je prvotriedna fetka, ktorému viac ako o spravodlivosť ide o to zohnať ďalšiu dávku. A tým sa neustále zamotáva s vysoko postavenými ľuďmi a gangstrami, ktorý mu značne strpčujú život. Miesta mi to pôsobí ako alternatíva k Strachu a hnusu v Las Vegas. Len novinár je tentoraz poručík. Inokedy sa jedná o pomerne temnú krimi, kde sa na pozadí hnusného zločinu dejú ujeté veci. Leguány odpočívajú na stole a aligátor sleduje svoju zrazenú mamu na ceste. Ale páčilo sa mi to. Herzog síce natočil nie až tak divácky film, ale zase nespadol do samoúčelnosti alebo nudy. Vždy sa tam niečo deje a všetko je tam na konci zmysluplne uzatvorené. Slabšie 4*. Cage podáva jeden zo svojich lepších výkonov. ()

PROROK14

Veľké sklamanie. Čakal som oveľa viac. Toto nemalo ani hlavu ani pätu. Cage možno zahral dobre ale čo z toho, keď som si z filmu absolútne nič neodniesol. Tento film mi nič nedal. 50% ()

Gary

"SHOOT HIM AGAIN! HIS SOUL IS STILL DANCING !!!!" Herzog po skvělém Temném úsvitu opět skóruje, dokazuje, že umí skvěle kočírovat herce, má nápady a tvoří si pozadí fajnovými tvářemi. A Cage ? "I'll kill all of you. To the break of dawn. To the break of dawn, baby." ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)