Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

dopita

Další Marvel, kterej je absolutně o hovně. Akce je o ničem, napětí taktéž a příběh mě byl u prdele, protože jsem se strašlivě nudil. Snad jen triky jsou na úrovni, jenže to je snad v dnešní době a s rozpočtem 165 mega samozřejmost. Kdyby tak chtěl ten arogantní sráč Strange zdechnout hned v desátej minutě, mohl jsem si ušetřit dvě hodiny života na něco mnohem smysluplnějšího, než se nechat k smrti nudit tímhle Derricksonovým šitem. ()

Hanys_

Nolanovské otáčení času a prostoru je sice parádní, stylový Mr. Doctor Cumberbatch taky, ale asi jsem se víc bavil i u takového Green Lanterna. Zklamání asi ne, jen to mám prostě těsně pod tou (už dost vysokou) Marvelí laťkou. ()

Teg

Sázka na jistotu. Triky ok, epické jak se patří. Ohýbání reality ale už neohromilo jako v Inception, Benedict Cumberbatch odvedl průměrný výkon. Pokud jste fanoušek univerza, hvězdu až dvě přidejte. ()

eagle-eye

Tak to byla šaškárna za mě a nejméně povedená Marvelovka. Přeplácané s nesympatickou hlavní postavou, zlatej Cpt.America. ()

barlow

Slušná podívaná, která trpí nešvary originů, tedy představit a sympatizovat. Potom už vše šlape tak, jak u správné komiksárny má. Asi nejpovedenější origin rozjeté série. ()

Milan25

Zápletka, kterou jsme viděli už stokrát, zabalená do vzhledu, který jsme ještě neviděli. Totální vizuální mindfuck, ale kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo, tak nebudu umět pořádně odpovědět. ()

Stružák

No to ale byla překombinovaná slátanina. Nějak bez atmosféry, bez nějakýho většího pouta k postavám. Jako jednohubka k práci možná dobrý, ale jinak vidět a zapomenout. 🥱 ()

Warle

Nejlepší letošní komiksovka, bez váhání. Napětí je střídáno vtipnými pasážemi (Benedict Wong válí), nemá to moc nudných a hluchých míst, Cumberbatch stabilně bez chyby a navíc to i parádně vypadá, aneb co všechno dokáže dnešní CGI. Jestli má být v Marvelu Stephen Strange náhrada za Tonyho Starka, tak jsem bez váhání pro. Bring it on! ()

bloodcountes

Další třešinka na marveláckém dortu, který je beznadějně my guilty pleasure:)) Tentokrát ovšem se zcela unikátní přidanou hodnotou v podobě Benedicta Cumberbatche, který je už několik let mým nejmilovanějším chlapem na zemi. Takže asi chápete, že na tenhle film jsem se opravdu těšila jako malé děcko. A nejsem zklamána. Byl to výbornej film, hlavně mě zaujal ten jemnej vtip, žádná řachanda, ale celkem decentní a ne úplně pubertální, prostě fakt milé. Vizuál stál tentokrát z většiny na kaleidoskopických efektech krasohledu a dalších ptákovinkách z dílny těch nejschopnějších a tak to bylo docela príma. Dále musím zmínit Strangeho plášť. Netušila jsem, že je to artefakt s vlastní inteligencí a umem a to mě opravdu dostalo, paráda! :) Benedict podal standardně vynikající výkon, jak jinak, jeho Dr.Strange je opravdu ohromný charakter, veliký mág s obrovským charisma a také mocným sexappealem. Tilda mě trochu zklamala, její jedinej výraz mě moc nenadchl a vím, že má na mnohem víc. Mordo - no já toho chlapa prostě nemám ráda, neumí hrát a jediná kvalifikace na tu roli je to, že je černej. Pro mě bod dolů. Mads se snažil, ale on neměl moc co hrát, nebo mu to nedovolii, takže žádná hrůza z něho na mě nešla. Strangeovo děvče - tuctová obyčejná a ničím nezajímavá ženská...Jednoznačně 100% má Gaicchino za hudbu! Za film by to byly 4 hvězdy, ale jedna navrch patří jednoznačně za Benedicta, ať mu Bůh žehná :)) ()

Sufferer

Doctor Strange do istej miery revitalizuje žánrový kolorit marveláckeho vesmíru a diváka chlácholí atraktívnym formálnym uchopením (nachádzajúcim najbadateľnejší odraz v akčných výjavoch), ktoré vyplýva z povahy predkladaného sveta, ovšem stále zostáva scenáristickou odrhovačkou s prostoduchou naratívnou štruktúrou. (Kino) ()

AndrejBB

Pokiaľ trpíte epilepsiou, na tento film rozhodne nechoďte a zďaleka sa mu vyhnite. Pokiaľ tento problém nemáte, tak si užijete strhujúcu vizuálnu šou, sprevádzajúcu pútavý a zaujímavý príbeh. Doctor Strange môže byť najlepším hrdinom Marvelu (aspoň vo filmoch), za čo asi môže fakt, že ho hrá najlepší herec a má asi najlepšie schopnosti. Napriek tomu si myslím, že tento film nevyužil naplno svoj potenciál. Rozumiem, že autori sa v tomto prípade asi viac zamerali na príbeh, ale s jeho schopnosťami (a so schopnosťami ostatných kúzelníkov) to mohlo mať na záver oveľa epickejšiu bitku. Snáď sa toho dočkáme aspoň v Infinity War. PS: Prečo sú zloduchovia v týchto magických superhero filmoch vždy nejaká tmavá hmota putujúca vesmírom? ()

xmatysekx

Po dlouhé době jsem zašel do kina na film. A byl to hnedka mnou velmi očekávaný Doctor Strange. První věcí, co mě překvapila byla jeho krátkost. Všechno to hrozně rychle uteklo a důležité, zlomové scény jsme za sebou viděli v rychlém sledu. Vlastně jako ruce pryč, temnota, bitva, konec. Přišlo mi to jako tak půl hodina. Dále vzhledem k tomu, že jsem aichmofob, tak mi scény z prostředí nemocnice úplně nedělají dobře (tak proč na to chodíš, vždyť se to sakra jmenuje 'DOKTOR Strange'?!)... Pak se dostáváme k těm scénám jak vystřiženým z Počátku, kde se všechny ty tvary po osách zrcadlí a kroutí do zborvených ploch a mizí v nekonečných spirálách, které mi přišly hrozně zmatené a nepřehledné, což mi dojem z nich kazilo. Ale záměr chápu a vlastně je to provedené dobře. Celkově je to vlastně fajnovka. ()

IvoB

Další origin, další fajn hrdina a zase úplně jinak. Doctor Strange prohlubuje už tak složité marvelovské univerzum a rozvíjí jej novými, zajímavými směry. Zároveň ale film bez problémů obstojí i samostatně, bez znalosti jakýkoliv dalších filmů s Avengers. Obsazení je opět trefa do černého, triky jsou tip-ťop a akční scény poutavé. Film se nikde moc nezastavuje a jen těžko se tak budete nudit. Přesto je zde pár neduhů – především (opět) trošku "meh" záporák, pár akčních scén je docela nepřehledných, a celkově zde jednoduchá zápletka slouží jen jako rozjezd a nenaplňuje potenciál nové postavy naplno. Nicméně jsem rád za další povedené obohacení marvelovského univerza. Joo, budou se dít věci... PS: 3D je docela pěkné, ale nemusíte jej brát jako povinnost – klasicky se objevuje neduh příliš tmavých scén či menší přehlednost. ()

MatoFILM

Ako predstavenie novej postavy v MCU dobré, ako samotný film to pokulháva na miestach, pre Marvel, dôverne známych. Príbehovú šablónu 1000 a stále to isté ani netreba spomínať. Celé je to ako z rýchlika, postavy sú len načrtnuté a dosť povrchné. Benedict Cumberbatch je ale super a Tila Swinton dokáže vzbudiť rešpekt. Mads Mikkelsen je tu zameniteľný. Humor nepôsobí rušivo a nasilu ako napríklad v Avengers 2. Celkovo tak na 3*. O level vyššie to však vykopáva akcia a jej vizuálne prevedenie, ktoré je originálne, nápadité, nevídané a proste WOW. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení