Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

buzzwoody

Velmi jinak pojatá Marvelovka, tentokrát podobně jako Ant-Man a Strážci Galaxie sázející na humor. Narozdíl od Ant-Mana a stejně jako u Strážců Galaxie se mu to daří obstojně, hlavně díky suverénnímu Benedictu Cumberbatchovi, který tak trochu zahrál Sherlocka, co umí čarovat. Vynikající triky a obsazení, Mads Mikkelsen nemá moc prostoru vyniknout, ale jeho záporák neurazí, a velice mě svým pojetím The Ancient One překvapila Tilda Swinton, očekávaje klišoidně seriózního mistra jsem dostal milou holohlávku s roztomilým úsměvem. Doctor Strange je zajímavý jako málokterý film a jako málokterý film (nejen od Marvelu) si dokázal celých 115 minut udržet mou pozornost i ve zdánlivě hluchých místech. Skvělé akční scény, ještě jednou povedený humor a celkové pojetí dalšího Marvelovského originu je velmi osvěžující, přestože se jedná o ten samý příběh jako přes šablonu. Jeden z nejlepších kousků MCU, + doprovázen jednou z nejlepších potitulkových scén. ()

Asmodin

Spolu s Ironmanem je to jeden z nejlepších filmů od Marvel-Avangers. Benedict Cumberbatch byl pro doktora dobrá volba, byla by škoda kdyby tak skvělý herec měl svůj talent mrhat ve vedlejších rolí po Sherlockovi dostal konečně taky velkou filmovou roli. ()

Patrik256

Rozpočet : 165 milionov $ // Tržby : 647,7 miliona $ // Tržby v ČR*_ 11 259 851 Kč (95 kin) // Tržby v USA*_ 85 058 311 $ (3 882 kin) ()

Hanes88

Já mám fantasy rád, ale tohle bylo opravdu nepovedené. Z namyšleného chirurga se během chvilky stal přeborník v magii. Prostě je tam hodně ne a ikdyž mě třeba něco pobavilo, jako třeba ten jeho plášť, tak to určitě nezachrání celkový špatný dojem z celého filmu. 40%. ()

mclenin

Balansujem medzi 3 a 4 *, ale vzhľadom na koncepčnú odlišnosť od iných hrdinov ("Avengeri chránia Zem pred fyzickými útokmi, my ju bránime pred tými magickými" - voľná parafráza, pozn. komentátora), predstavenie "čarovnej/magickej" zložky Marveláckeho univerza, výborného Cumberbatcha (opäť kompatibilita herec - postava, 100 %), trikové sekvencie (á la Inception) a hrátky s časom, sa prikláňam k 4*. ()

jasiska

V niektorých oblastiach len také povrchné predostrenie sveta Dr. Strangea, ale parádny vizuál, ako zvyčajne charizmatický Benedict Cumberbatch a cool záležitosti ako doktor asistujúci pri vlastnom lekárskom zákroku pomocou astrálnej projekcie či ohýbanie času a priestoru ako v diele od M.C Eschera (a ešte efektnejšie ako v Inception!) robia z filme prudko pozerateľnú záležitosť. ()

angloumene

Doktor Strange, tedy sebestředný doktor pohlcený zájmem o vlastní úspěch. Jenže co všechno je schopný udělat pro to, aby opět mohl dosáhnout svých ztracených schopností? Podaří se mu popřít své ego a tak se dostane do utajené skupiny, která chrání zemi proti nepřátelským magickým silám celého vesmíru. Naneštěstí toto jednoduché schéma nepřináší žádný originální zvrat a tak se celým dějem pomalu dokodrcáme do očekávaného finále. Tedy pardon, zapomněla jsem, že po očekávaném finále nás ještě tvůrci "nalákají" na spolupráci s dalšími z marvelovského vesmíru. Prostý děj nepřináší prostor pro zvláštní herecké výkony, i když by je Cumberbatch nepochybně mohl nabídnout. Jediné, co ve filmu vynikne je zajímavá grafika spojená s posunováním a ohýbáním reality, což ze snímku dělá zážitek vhodný výhradně do kina. Celkově už začínám být trochu otupělá z celé marvelovské produkce a ani Doktor Strange tehle trend bohužel nikam neposouvá. ()

Randyz

Superhero filmům jsem sice stále nepřišel úplně na chuť, ale Doctor Strange mi přišel alespoň celkem vtipnej 🙂 ()

Prochy38

B. Cumberbatch táhne film od začátku do konce. Efekty tady už hraničí s něčím nevídaným a celkově pojetí spektra mezidimenzionálního světa... jako proč ne. Film i hrdina naprosto zbytečný, ale když už to muselo být, dobře se na to koukalo. ()

Foxhound#1

Ani super efekty mě nepřesvědčí o tom, že to je průměrná nuda a v MCU to patří k tomu slabšímu. Aneb tušil jsem dobře, proč jsem to tak dlouho odkládal. ()

Milky.

Tak jako jo, ty 4 hvězdičky dám. Na pět to ale určitě není. Ačkoliv jsem si užil spoustu klasicky marvelovského humoru a celkem slušnou občas-akci, je to prostě standardní Marvelák. Rychle shrnuté představení postavy Strange, rychlý (až příliš a přehnaně) tréning, rádoby-originální jednorázový záporák, Stan Lee a šablonovitý happy-end. Mimochodem konec s časovou smyčkou a překecáním SUPERZÁPORÁKA mi přišlo stejně stupidní jako taneček Starlorda před tím zlým šmoulou v Guardians. Marvel prostě nemá koule a nic víc se od něj čekat nedá. Stále je ale ve filmech lepší než DC a umí bavit. A to mi vlastně už tak nějak stačí, puberťácká nadšenost Marvelem mě přešla, teď už si to jen tak nějak mimochodem užívám. A jaksi už ani neřeším, že to je prostě jedno za druhým jako na běžícím pásu a furt dokola. ()

filipvrbik

Vizuálně bych přemýšlel i nad oscarem- jinak je to klasická Marvelovina- jednoduchý děj bez zásadních zvratů. Někdo se stane superhrdinou v tomto případě kouzelníkem, neurčitý konec (Pozor po titulcích jsou ještě dvě scény!), tak aby to mohlo hezky pokračovat. Prostě popkorňák se vším všudy. Nemůžu si pomoct,ale hrozně mi to připomínalo matrix, ale celkově rozhodně to lepší od Marvelu...viděno v kině in English ve 3D...90% ()

Klajnik odpad!

Za pozornost stojí jen ta 2min scéna (zhruba 30 min filmu), kde Strange prolítává různými dimenzemi - ta je totiž kvalitně umělecky zhotovená. Cumberbatch se do role hodí dokonale, ale je to fuk, když má film nekvalitní scénář: Dějově je to schématické a zkratkovité (příliš rychle a snadno se z něj stane ten nejlepší). Záporák je útrestuhodně nevyužitý, osobnostně plytký, což je o to horší, že ho hraje jinak skvělej Mads Mikkelsen. ()

TheKiw

Nápaditá komiksovka, minimálně stran vizuálu a akce. To jsme to dopracovali. Giacchina hluboce můžu, ale ta podobnost se Star Trekem mě málem rušila. Třeba jsem ale jenom citlivka. ()

Terezinka198

3* byly jisté od počátku, kdy jsem viděla realistickou nehodu a její následky. 3* jenom za to, že jsem viděla Benedicta v tak úžasné roli. 3* jenom za to, že mě příběh alespoň trochu zaujal. Ta 4. hvězda je za konečnou scénku po titulcích a nekončící smyčku v závěru filmu. Ta mě pobavila. Nejdříve jsem se lekla, že je po Benedictovi, ale nakonec jsem se smála, jako maniak. Soundtrack mě taky vskutku překvapil. Některé rozhovory mi přišly zbytečné, nebo i postavy samotné (k mému překvapení tam bohužel patří i Tilda Swinton, jejíž postava mi byla prostě nesympatická - veškeré dialogy právě s ní mi neskutečně vadily... asi za to může český dabing, jako vždy. V celku mě však film zaujal a navnadil na případné pokračování. Takže za mě rozhodně ano, Dr. Strange mě chytil do své časové smyčky a odmítá mě pustit. Ještě trochu si musím rýpnout - některé vtípky mi přišly zbytečné, ale ještě to překousnu a film dostane 4*. (na někoho, kdo Fantasy nemůže ani cítit, je to skutečně úžasný výsledek, řekla bych) ()

Mikino00

Marvel to zase dokázal. Strange je velice svěží, originální a vizuálně poutavý origin story s velkým potenciálem do budoucna. Dějově film zaujme, nenudí, místy i baví. Postava Strange je velice sympatická, což se však nedá říci o slabším záporákovi či nesympatické Prastaré. ()

Marys

Dá sa povedať, že veľmi vtipná a akčná Marvelovka, pripomínajúca svojou povahou Ant man-a, ale o trochu prefíkanešia. Inception-efekty tiež na voľačo odkazovali. Benedict hral opäť arogantného vševeda, podobne ako v Kóde Enigmy, či Sherlockovi, takže v tomto ohľade nič nové okrem toho, že zámerne stratil britský prízvuk. Samozrejme, všetci vrátane nepálskych mníchov, mimozemšťanov a ostatných indivíduí disponujú perfektnou angličtinou. Lepšia komiksovka, hoci na úplnú špicu nevyšla. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení