Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Darren98

Právě mystická umění třetí fáze MCU vytvořili vědeckofantastické sáze bezkonkurenční podklad pro nadefektní vizuální efekty, s jejichž nadčasově úspěšným zpracováním snažně drží krok bohatá originalita v základech klasického příběhu, v čele s bystrým řešením finálního boje. S nejmocnějšími schopnostmi, nejnovějším kamenem nekonečna, nejhrozivějším antagonistou a ostatními superlativy dosahuje Doctor Strange nejlepšího sólového Avengers filmu. ()

inachisio

Další Marvel s typickým příběhem, který byl v tomto případě originálně započatý. Musím říct, že, jak děj, herecké výkony i obsazení mi dokonale padly do noty. Kvalitní film, který hodnotím čtyřmi hvězdičkami proto, že nepřinesl nic nového, ničím nenadchl ani nepřekvapil, ale skvěle mi sedl do noty. ()

bozka10

Mne absolutne nesympaticky strange v premna najslabsej marvelovke,ten ksich proste neprekusnem aj keby bol film ako kolvek dobrý,no co už.Pre fanúšika marvelu určite dobré. ()

Trešlson

Marvel si to evidentně chce pohlídat až do konce a nikomu nedovolí, aby jim zkazil značku.. jinak zkrátka nelze vysvětlit další úspěšný zářez v MCU. A ještě jedna maličkost.. nová znělka Marvelu se mi moc nelíbila, když jsem jí viděl poprvé na youtube.. ale ve 3D je naprosto parádní. ()

Majkak

Benedict Cumberbatch by určitě vyhrál mistrovství světa v aroganci, jeho projev nemá chybu. Stejně věrohodně ovšem ustojí i přeměnu v záchrance lidstva. Mads Mikkelsen je příjemně civilně pojatý záporák. Vizuální stránka je plná originálních nápadů a hudba je natolik patetická, že je až vtipná. Příběh není přeplácaný a stojí na klasických schématech, kdy řeší několik oblíbených témat, a to jak se stát hrdinou proti své vůli, zda se při boji se zlem můžeme sami namočit, a zvítězí ten, kdo je schopný víc obětovat. Příjemné je, že se do soubojů zapojuje i schopnost využít vlastní mentální potenciál. ()

zelda82

Ctvrta hvezdicka je za to motani hlavy v zrcadlovych dimenzich ve 3D. Jinak tomu hrozne skodi zoufale nevyrazny zaporak a postavy, ktere jsou mi jako divakovi az na par vyjimek naprosto ukradene ()

johnywalker

Ač sám sebe považuji za spokojeného strávníka nejen Marvel filmů, ale celkově komixem políbeným počinům, musím uznat, že Doctor Strange poněkud vyčnívá. Samozřejmě, těch filmů, které mě zaujaly více, bylo povícero, než jiné mnou hodnocené pěti-hvězdičkové filmy. Přesně kvůli těmto situacím bych potřeboval rozšířené pole působnosti, co se týče udělování hvězdiček. Protože kdybych měl porovnat pětihvězdičkového Ant-mana a Dr. Strange, druhý zmiňovaný mne oslnil mnohem více. No nic, s tím nic nenadělám. Zkrátka a dobře, spolupráce Cumberbatche a Marvelu jim oběma sluší, možná ještě o trochu více, než Strangeovi jeho fešný červený plášť. Při sledování člověku nevadí ani určitá předvídatelnost dějové linky, protože se po celou dobu nadšeně koukáte na obrazovku a užíváte perfektně vyladěný koncert efektů a hereckého umu. ()

MikeeTheory

Jsem rád, že Scott Derrickson potvrdil své neuvěřitelné režisérské schopnosti a ukázal, že superhrdinské filmy nemusí nutně být jen o bezhlavé řežbě a výstavě nabubřelých svalovců. To, že dokáže naložit s časoprostorem a magií, aniž by to spadlo do nelogické slátaniny, jsem očekával, že se mu ale podaří až takhle zabodovat a využít celý potenciál, to asi ne. Jenže v kombinaci s dokonale přizpůsobivým Benedictem Cumberbatchem, úžasným vizuálem a odzbrojující hudbou Michaela Giacchina se to povedlo a mně nezbývá nic jiného, než uznale tleskat. Nejlepší film od Marvelu, který s přehledem strčí všechny Avengers za klobouk. ()

Qeo

Stephen Strange (SS) nám připravil zase něco nového a originálního. Pravda, příběh je dosti přímočarý a dá se snadno vydedukovat co se bude dít dál…ale s požitím jistých látek, které volají po halucinacích a berou nás do fantaskního mimo naší realitu. Dalo by se říci, že to někdy bylo až moc. Ale co je vlastně moc? A přece k dokonalosti něco malého chybělo. Něco, co by vystřelilo mozek do černé díry a nevrátilo zpět. I tak parádní podívaná (nejen na Benedikta, ale i Tildu a Madsa). ()

P.J.2

Velmi originalni konec. Hrozne to Benedictovi preju. Jeho herectvi je proste jinde nez u ostatnich radoby hvezd. Vizual byl naprosto super. Neskutecne pohlcujici zazitek. ()

Luk Skywalker

Překvapivě to bylo lepší než jsem čekal. Asi bude platit nic moc trailer = vcelku dobrý film. Zkraje filmu hraje Benedict to co v Sherlocku a má jisté charakterové rysy Iron Mana, taky to vykrádá Počátek, ale to už bylo jasné z traileru. Nechybí troška humoru, rasové a genderové kvóty (vzhledem k ději Asiaté nevadí, černocha "vysvětlili" a z Prasterého je Prastará), ale to je u Marvelu klasika, stejně jako jiné původy nebo osudy postav, ale původ je zde nejpřesnější z marvelovských filmů. Jen magie a spojení s Avengers někdy v budoucnu nepovažuji za nejšťastnější, ale možná tvůrci překvapí. ()

Ombak▼Penari

Ale jo, tohle si těch pět hvězd zaslouží. Vytknout by se dal opět standardně standardizovaný záporák a nějaké další drobnosti, ale jinak je to opět perfektně vysoustružené popcornové dílko a jedno z těch nejlepších od Marvelu. ()

Ivua

Celkom príjemné prekvapenie, Marvel opäť prekvapil niečím (skoro) novým.. a ani ten typický marvelovský iróniou nabitý humor Benedictovi a tým v ňom skrytým zlomkom dôvtipného Sherlocka a jeho nevädnúcej charizme nijak neublížil, skôr naopak.. akurát škoda, že bol okradnutý o ten svoj dokonalo znejúci British accent, damn :D a k deju.. nemôžem povedať že sa konalo niečo extra ultra originálne, no i tak bol príbeh stále dostatočne zaujímavý a dynamický na to, aby sa človek milujúci komixy, nezačal nudiť v polke filmu.. takisto stopáž akurát a žiadne retardačné vsuvky, ktoré by zbytočne spomaľovali dej neboli, takže hodnotím určite kladne :) ()

Zajdo

Svieži vietor v Marvel universe. Nepoznám veľmi tento charakter a možno o to sa mi viac tento origin páčil. Podľa mňa ten film mal všetko, vizuálnu stránku, herecké obsadenie (Cumberbatch nazbieral u mňa plusové body pri tomto filme) veľmi dobré vtipné scénky, príbeh, vývoj postavy, zakončenie filmu, bavil som sa :) Za posledné roky od marvelu môžu konkurovať jedine strážcovia galaxie. ()

Floydie

Cumberbatch do role sedí perfektně, ale to asi nikoho moc nepřekvapuje. Přece jen je to už jeho klasická poloha. Začátek filmu je skvělý a během pár scén má divák o charakteru Strange jasno. Problém nastane, když se hlavní postava začne seznamovat s magií. Vizuálně to všechno vypadá hezky, ale působí to hrozně uspěchaně. Všechny pravidla, která se Strange dozví, jsou během pár minut porušeny, takže člověk vůbec nemá dojem, že by se něco důležité dělo. Humor často nefunguje a některé hlášky vyzní vyloženě do ztracena. Pro Marvel už klasickým problémem je slabý záporak, který je jedno velké klišé. ()

Nerd4Dreaming

Kdybych to neviděl v kině, musel bych dát ještě menší hodnocení. Za mě teda těžký zklamání. Nedá se tomu však upřít vtipnost a pestrost na druhou stranu ta "pohádkovost" mě spíš lezla na nervy, ta patří do Harry Pottera, k marvelovkám mi mnohem víc sedí temná atmosféra (Winter Soldier, Daredevil,..). Na plátně a s pop cornem nicméně dobrá zábava. ()

Chilly00

Doctor Strange mě velmi příjemně překvapil. Narozdíl od většiny marvelovek nepotřebuje k silnému závěru žádné bombastické akční scény. Jednoduše si vystačí s chytrým "vtípkem", který koresponduje s celkovým vyzněním filmu, protože ten zaměstnává především vaši pozornost a svým způsobem i intelekt. Benedict Cumberbatch je skvělý Doctor Strange (přestože nepatřím mezi hercovy fanoušky), samolibý frajer, kterému jsem věřila od začátku do konce, a zdatně mu sekunduje i Tilda Swinton (k čertu s rasovou vyvážeností), Chiwetel Ejiofor a samozřejmě zajímavý záporák Mad Mikkelsen. Komiksovou předlohu jsem bohužel nečetla, tudíž nemám srovnání, ale příběh je dle mého zpracovaný svižně, přehledně, poutavě. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení