Detektiv Manfred Fong se nemůže vzpamatovat ze smrti své ženy. Bydlí v autě, nedbá o svůj vzhled, rád si přihne a vybíjí si zlost na zločincích při zatýkání. Jeho chování přitahuje pozornost nadřízených. Při vyšetřování vraždy prostitutky potká Manfred Kea, uhlazeného kolegu žijícího uspořádaným životem. Po přestřelce v čajovně ale Manfred nabývá dojmu, že Kea není tím, za koho se vydává. (-Rastaman-)

bourec

Z filmů,který sem v poslední doby z H-K viděl,je tohle asi nejvíc nahoře,a filmy J.Toa hravě strčí do kapsy.Jinak současný filmy z tohodle regionu už nelze porovnávat s tim ,co se točilo před dvaceti lety.Takže povedená akční krimi,jen trochu ucelenější děj by to chtělo.Zatim hodnotim 60%,a uvidim,asi tomu věnuju ještě jedno skouknutí. ()

Cedr

Podivná směsice naprosto geniálních a naprosto přiblblých nápadů. Dante Lam má bezpochyby cit pro dynamickou akci a neokoukanou kameru, kdovíjaké oko pro scénář ale nemá. Z některých nepochopitelných rozhodnutí jde hlava vážně kolem. Zatímco Beast Stalker byl poměrně přímočarý projekt bez přehnané vaty, Fire of Conscience jakoby se snažil na sebe našroubovat jednu odbočku za druhou. A odbočky bohužel takřka bez výjimky do slepých uliček. Co mohlo tak snadno opět být kvalitní žánrovkou nyní působí jako roztržitý remix sestříhaný ze třech různých filmů. I přesto, že by si tvůrci za některé přešlapy ve scénáři a zahozený potenciál zasloužili pár facek filmu nelze upřít jistý šarm. ()

ivan_drago

Velice slušné akční krimi s obrovským citem pro kameru a snímání akce… Kořeněné příběhy lidí, zlodějů a policistů, předem odsouzených k záhubě… Podané příběhy a jejich odbočky a slepé uličky jsou navíc podány bez zbytečných patosů a hry na city, prostě se dějí… Dva hlavní představitelé v klidu utáhnou celý film a ten na jejich jednání a výkonech stojí…. ()

Johnny.ARN

V tomto filme ste raz hore, raz dole. Akčné scény, prestrelky sa striedajú s dlhými a nudnými kecavými pasážami, ktoré celý, už aj tak nepriehľadný dej ešte viac zamotávajú. Ale aspoň je vidieť, že skorumpovaní policajti sú všade, drogy hýbu svetom a hongkonskú kinematografiu treba brať s nadhľadom. 3 z 5 ()

Ricky_CZ

Nudit se rozhodně nebudete. Spád děje i akční scény jsou zvládnuté na jedničku. Osobně jen mívám občas problém uvěřit "přehrávajícím" hercům - což možná bude tím, že neznám mentalitu lidu z HK. :) Na každou stranu velmi, velmi dobré... ()

warrenur

Vcelku slusny hong-kongsky akcak. Precizne natocene, v deji vsak pomerne chaoticke zvraty. Dejova linia tiez nie je extra vynimocna, poznam z podobnych kuskov z azie. Kazdopadne je to nadpriemer a film hodny odporucania. ()

MickeyStuma

Snímek v produkci HK má opět vše, co se od něj očekává. Akční scény jsou na výbornou a tají se při nich dech. Rychlý střih a živá kamera dodává výsledku patřičnou energii a akční zážitek. Scénář je místy bohužel děravý a nelogický, citové momenty nutí k zamyšlení. HK filmový průmysl se stále drží toho svého, i když se už vydali blíže k thrillerovým věcem. A není to na škodu. Jak dokazuje tento film, stále mají co nabídnout. ()

Eilean Donan

Pána, musím si potrénovať pamäť, lebo tie ich mená (spolu s tvárami) ma raz zabijú. Okrem toho si stále zvykám na HK štýl, takže... Inak je film riadne dramatický, nepovedala by som, že napínavý, ale šťavu rozhodne má a Leon Lai hovorí sám za seba. ()

Ygnor

Neustále rostoucí patos a finální porod v hořící garáži sráží mé hodnocení do průměru. Avšak jinak výborná akce, kdy o takovém spektáklu si naše produkce může jenom nechat zdát. Velmi se mi líbily ze začátku statické černobílé snímky, které měly vypovídací hodnotu pláten starých mistrů. K obsazení nemám také žádných výhrad. Stojí za to vidět, ale Volavka je přece jenom jedna. ()

kratina

Viděno vlastně omylem, původně televize měla běžet jen jako křoví. Výsledek? Rozdělanou práci jsem odložil a užíval si film. Solidní kriminálka, akční pasáže realistické a naprosto žádná hluchá místa mezi nimi. Veškeré postavy, ať už policisté nebo gauneři, přesvědčivé a naprosto ze života. A to říkám já, který asijské akčňáky dobrovolně nevyhledává! Asi je načase přehodnotit názor. ()

dogma97

Přestřelky, pyrotechnika a akce všeobecně jsou slušné. Celkový dojem ale bohužel sráží někdy dost nablblé dialogy. Škoda. ()

DJ Kritik

Čakal som akčný azijský film, nabitý nápadmi a akciami. Dostalo sa mi prihlúplej temer nepozerateľnej hlúposti. Možno, keby som očakával akčnú blbosť, tak to nebudem tak negatívne vnímať, ale takto to bolo sklamanie. ()

Vykuk

Klasická Hong Kongská krimoška, bitky žádné, sem tam se tam střílí, příběh ušel, takový průměr. ()

gotham

Slušně natočené asijské krimi drama, kterému však chybí něco nečekaného, co diváka dostane a čím by se stal tento film zajímavým. Asiaté umí lépe. 50% ()

Rob318

Nebylo to špatné, ale dlouhé a televizní, nebýt Hong-kongského města, čekal bych každou chvíli vyskočivšího Martina Stropnického ve špatně padnoucím saku s kriminálky Anděl. ()