David Ayer umí točit policejní filmy a potvrdil to i tentokrát. Do hlavní role si však nyní obsadil "neherce" Arnolda Schwarzeneggera, což je možná pro něj škoda, ale pro fanoušky Arnieho je to dobře, neboť podle mého názoru je Sabotage dosud nejlepší Schwarzeneggerův sólo snímek od jeho návratu do světa filmu (Expendables nelze počítat, to je spíš Slyův film a Plán útěku je tak nějak záležitost pro fanoušky těchto dvou akčních ikon). Příběh je poměrně dobrý, postupné vraždění v určité skupině lidí je většinou napínavé a zajímavé v jakémkoliv podání, tudíž i zde to funguje. Potěší herecká sestava a také vizáž zestárlého Schwarzeneggera. Co fanouška "rakouského dubu" zaujme, je jistě také zpracování filmu, nebot krve tu vyteče dost, takže vše působí dost naturalisticky. Osobně bych Sabotage rád viděl v červených číslech, neboť dle mého názoru si alespoň 72% zaslouží.(15.7.2014)

• sniper18

Je to podpriemerný akčný krimi thriller od Davida Ayera. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednej policajnej jednotke z protidrogového, ktorej sa pri poslednej úspešnej akcii proti drogovému kartelu podarí ukradnúť veľké množstvo peňazí, lenže tie zmiznú a navyše sa agenti stanú terčom vyšetrovania. Po jeho skončení ale začnú postupne umierať a tak šéf jednotky a vyšetrovateľka prípadu spoja svoje sily a urobia všetko preto, aby vraha našli a zastavili. Spracovanie je ale veľmi slabé, podobný typ zápletky so skupinou ľudí so spoločným tajomstvom, ktorí začnú umierať a tak nikto nemôže veriť nikomu mám rád, tu je to navyše doplnené o profesionálov a drogové kartely, ale horšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Jedine ešte tých prvých pár minút vyzerá celkom nádejne, ale už po chvíli ma to prestalo baviť, Tu nefunguje vôbec nič, čo od podobných filmov očakávam, postavám sa kvôli ich prístupu nedá vôbec fandiť, alebo ich ľutovať, celé to vyšetrovanie je až zúfalo nudné, nezaujímavé a miestami aj dosť hlúpe a síce v druhej polovici sa to o trochu vylepší, ale stále to nedosahuje ani len priemer. A nanešťastie dojem z neho nevylepší ani vyriešenie prípadu, tvorcovia si už nič horšie snáď ani vymyslieť nemohli. Po stránke deja za celý čas za niečo stoja iba problémy z minulosti šéfa jednotky, toto je to jediné, čo ma celkom zaujímalo, ale samozrejme na tom film nestojí, takže je to iba doplnok, no v tomto poteší aspoň úplný záver, toto sa už vydarilo. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom slušná. Síce mohla byť trochu nápaditejšia a rozmanitejšia, keďže ju tvoria hlavne podobné prestrelky v opakujúcich sa interiéroch, takže minimálne nejaké zaujímavejšie prostredie by jej len prospelo, ale zase v tomto type filmu sa to aj dá celkom chápať. Hlavne, že všetky akčné sekvencie sú vizuálne dobre zvládnuté, pôsobia realisticky a navyše aj nekompromisne a správne drsne s efektne pôsobiacimi zásahmi. Takže všetky akčné scény ma bavili, ale najviac si ma získalo úplné finále, ktoré je v inom a podľa mňa len lepšom štýle. S hereckým obsadením som dosť spokojný, ale veľkým problémom je väčšina ich postáv. Arnold Scharzenegger ten svoj náboj stratil už veľmi dávno a tá jeho snaha pôsobiť drsne neustálym zapaľovaním cigár mi už prišla aj celkom trápna, ale na rozdiel od jeho výkonu v Last stand ma tu aspoň nerušil a ako jeden z minima bol bez väčších problémov, inak celá tá skupina z protidrogového bola úplne mimo, to ich správanie a reči ma celý film len znechucovali. A ešte Olivia Williams ako detektívka ma tiež nesklamala. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, David Ayer tento štýl ovláda a v tomto žánri mi vyhovuje, takže nemám väčší problém. Veľké sklamanie, toto malo slušný potenciál, ale ten sa vôbec nevyužil. S výnimkou tých pár krátkych akčných scén, Ayerovho vizuálu a úplného finále ma tu nebavilo už takmer nič, prakticky celý čas som sa nudil a ten scenár a postavy nestáli za nič. 45%(12.7.2014)

No a co, že děj je tupý jako nůžky nabroušené potulným cigošem. No a co, že drsně údernou protidrogovou Urnu naplňuje popelem skoro sedmdesátiletý trilobit, na kterém visí kůže jako na švábovi s MiB a na krku má vytetovaný melanom. No a co, že jediné dvě ženské postavy vypadají jako čerstvě exhumované, mohly by závodně odpuzovat hmyz, plašit ptáky a strašit nezbedné děti, aniž by udělaly nějaký příšerný obličej. No a co, že jeliman z Avataru vypadá pořád jako buzna, i když si na bradce uplete francouzský cop. No a co, že nám závěrem udělali z Árního totálního debila. No a co, no a co, no a co! Je to přeci Děda Konan ilegal komando, volové!(31.7.2014)

Woodsi ty starý patlale... Sabotage má potenciál. Příběh inspirovaný Deseti malými černoušky od Agathy Christie naroubovaný na vychcanou DEA jednotku slibuje dlouho hutný závěrečný twist, ale tam bohužel (a to se divím Ayerovi, že to nepohlídal) totálně selže. Ukazuje příliš mnoho. Překombinuje to tak, že se stává parodií na akční béčko. Krácením a sestříháním (nebo možná naopak rozšířením...) by se z toho dala vytřískat obstojná detektivka se slušným závěrem. Škoda mluvit. Arnold se snaží jít proti proudu a své tradiční póze. Vychází mu to, hodně dlouhou dobu nepodal tak "soustředěný" výkon. Tým je obsazený výborně. Manganiello je obrovské hovado a snad dostane šanci ještě někde jinde. Mireille Enos po KILLING v hodně netradiční poloze. Akce naturalistická, diváka nešetří krvavých detailů, ale co z toho, když po ní zůstane po konci taková nepříjemná pachuť. Nejslabší Ayerův film a promarněná šance.(11.7.2014)

• Tuxedo

Hloupější než osmdesátková béčka, přitom se to bere ohromně vážně. Ani na vteřinu jsem nevěřil čemukoliv, co se ve filmu stalo. Akční úvod navnadí, ale na dobrou hodinu pak tým není vůbec prezentován jako tým, ale jako banda sprostých hovad, kteří nedají dohromady větu a spíš by měli sami sedět za katrem, než pracovat u speciální jednotky. Na Arnolda v akci nebo Arnolda schopného zahrát postavu raději zapomeňte. Čekejte spíš plno klišé a dementní zvraty.(8.7.2014)