Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Tuxedo

Hloupější než osmdesátková béčka, přitom se to bere ohromně vážně. Ani na vteřinu jsem nevěřil čemukoliv, co se ve filmu stalo. Akční úvod navnadí, ale na dobrou hodinu pak tým není vůbec prezentován jako tým, ale jako banda sprostých hovad, kteří nedají dohromady větu a spíš by měli sami sedět za katrem, než pracovat u speciální jednotky. Na Arnolda v akci nebo Arnolda schopného zahrát postavu raději zapomeňte. Čekejte spíš plno klišé a dementní zvraty. ()

sniper18

Je to podpriemerný akčný krimi thriller od Davida Ayera. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednej policajnej jednotke z protidrogového, ktorej sa pri poslednej úspešnej akcii proti drogovému kartelu podarí ukradnúť veľké množstvo peňazí, lenže tie zmiznú a navyše sa agenti stanú terčom vyšetrovania. Po jeho skončení ale začnú postupne umierať a tak šéf jednotky a vyšetrovateľka prípadu spoja svoje sily a urobia všetko preto, aby vraha našli a zastavili. Spracovanie je ale veľmi slabé, podobný typ zápletky so skupinou ľudí so spoločným tajomstvom, ktorí začnú umierať a tak nikto nemôže veriť nikomu mám rád, tu je to navyše doplnené o profesionálov a drogové kartely, ale horšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Jedine ešte tých prvých pár minút vyzerá celkom nádejne, ale už po chvíli ma to prestalo baviť, Tu nefunguje vôbec nič, čo od podobných filmov očakávam, postavám sa kvôli ich prístupu nedá vôbec fandiť, alebo ich ľutovať, celé to vyšetrovanie je až zúfalo nudné, nezaujímavé a miestami aj dosť hlúpe a síce v druhej polovici sa to o trochu vylepší, ale stále to nedosahuje ani len priemer. A nanešťastie dojem z neho nevylepší ani vyriešenie prípadu, tvorcovia si už nič horšie snáď ani vymyslieť nemohli. Po stránke deja za celý čas za niečo stoja iba problémy z minulosti šéfa jednotky, toto je to jediné, čo ma celkom zaujímalo, ale samozrejme na tom film nestojí, takže je to iba doplnok, no v tomto poteší aspoň úplný záver, toto sa už vydarilo. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom slušná. Síce mohla byť trochu nápaditejšia a rozmanitejšia, keďže ju tvoria hlavne podobné prestrelky v opakujúcich sa interiéroch, takže minimálne nejaké zaujímavejšie prostredie by jej len prospelo, ale zase v tomto type filmu sa to aj dá celkom chápať. Hlavne, že všetky akčné sekvencie sú vizuálne dobre zvládnuté, pôsobia realisticky a navyše aj nekompromisne a správne drsne s efektne pôsobiacimi zásahmi. Takže všetky akčné scény ma bavili, ale najviac si ma získalo úplné finále, ktoré je v inom a podľa mňa len lepšom štýle. S hereckým obsadením som dosť spokojný, ale veľkým problémom je väčšina ich postáv. Arnold Scharzenegger ten svoj náboj stratil už veľmi dávno a tá jeho snaha pôsobiť drsne neustálym zapaľovaním cigár mi už prišla aj celkom trápna, ale na rozdiel od jeho výkonu v Last stand ma tu aspoň nerušil a ako jeden z minima bol bez väčších problémov, inak celá tá skupina z protidrogového bola úplne mimo, to ich správanie a reči ma celý film len znechucovali. A ešte Olivia Williams ako detektívka ma tiež nesklamala. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, David Ayer tento štýl ovláda a v tomto žánri mi vyhovuje, takže nemám väčší problém. Veľké sklamanie, toto malo slušný potenciál, ale ten sa vôbec nevyužil. S výnimkou tých pár krátkych akčných scén, Ayerovho vizuálu a úplného finále ma tu nebavilo už takmer nič, prakticky celý čas som sa nudil a ten scenár a postavy nestáli za nič. 45% ()

genetique

Ak herec vyniká spomedzi celej plejády iných hercov nejakou špecifickou črtou, ktorá ho robí výnimočným, tak má vyhraté. Pokiaľ viem, Arnold nebol nikdy charakterovým hercom a vyčítať mu teraz hereckú neschopnosť je ako vyčítať slovenským futbalistom prečo sa ešte nedostali do finále MS. To, prečo Arnolda žeriem všetkými desiatimi je jeho charizma, stelesnenie testosterónovej akcie a dnes možno už aj trošku nostalgie, ktorá možno prilepšila filmu o pol hviezdy. Preč sú však časy, keď som bez triezveho uvažovania nad objektívnou kvalitou snímku a v prípade účasti obľúbeného herca automaticky zabiť minimálne štvrtú hviezdu. Treba byť možno menej kritický ako pri pohľade na filmy s oscarovými nomináciami, a pokiaľ zároveň nehľadáte bezbožný akčný výplach, tak si tento film užijete. Veľa ľudí spomína návrat k 80tym rokom, ale podľa mňa je toto drsná kriminálka zo súčasnej školy. Miestami spolu s Arniem síce zastane čas, ale potom sa dej roztočí na plné obrátky, ponúkne pár dobrých zvratov, skvostnú akciu a podarené chlapácke hlášky. Takisto gore scény boli na prijateľnej úrovni, dali filmu šťavu a pridali na realistickosti. Určite by sa dalo napísať, že charaktery ostatných členov týmu si zaslúžili viac pozornosti, že dialógy občas škrípali a že režisér mohol mať lepší nadhľad nad spracovanou látkou. Aj napriek tomu však určite nie som sklamaný. 80%. ()

3DD!3

Woodsi ty starý patlale... Sabotage má potenciál. Příběh inspirovaný Deseti malými černoušky od Agathy Christie naroubovaný na vychcanou DEA jednotku slibuje dlouho hutný závěrečný twist, ale tam bohužel (a to se divím Ayerovi, že to nepohlídal) totálně selže. Ukazuje příliš mnoho. Překombinuje to tak, že se stává parodií na akční béčko. Krácením a sestříháním (nebo možná naopak rozšířením...) by se z toho dala vytřískat obstojná detektivka se slušným závěrem. Škoda mluvit. Arnold se snaží jít proti proudu a své tradiční póze. Vychází mu to, hodně dlouhou dobu nepodal tak "soustředěný" výkon. Tým je obsazený výborně. Manganiello je obrovské hovado a snad dostane šanci ještě někde jinde. Mireille Enos po KILLING v hodně netradiční poloze. Akce naturalistická, diváka nešetří krvavých detailů, ale co z toho, když po ní zůstane po konci taková nepříjemná pachuť. Nejslabší Ayerův film a promarněná šance. ()

Le_Chuck

Je to strašna tupota a až je mi divné, že logiku pri podobných flákoch riešim. To asi zato že Ayer, proste som naň zvyknutý na nejakú pridanú hodnotu (príbeh, postavy, logika, čokolvek FFS). Jo a Arniemu by som zakázal vo filmoch rozprávať. Fakt som sa viac rozčuloval ako bavil. 50% ()

Kaka

Mann je taky milovník drsných chlapů, tvrdé akce a syrového military feelingu, stejně jako Ayer. Oba mají nakoukáno/nastudováno/zažito a umí realistickou atmosféru. Každý na to jde ale z opačného konce. Mann z horních pater sociálních vrstev (narkobaroni, profesionální lupiči, tajní cops ve Ferrari), Ayer z těch dolních (loosers gorily bez vyšších životních cílů). Jako akci David zvládá bravurně, to ne že ne. Tak syrové přestřelky plné kulek a destrukce tu nebyly dlouho, ale ostatní parády už jsme viděli v jeho jiných filmech, takže feeling neohromí a ty jeho převratné steady cam/FPS záběry taky nejsou žádnou novinkou. Furt by to ale byla slušná jízda nebýt hloupého scénáře. Arnold nevadí. Nerve se, jen střílí, takže ok. ()

Spiker01

Když se řekne David Ayer, vybaví se mi hodně povedená Patrola. Tento film, původně pojmenovaný Ten, jsem absolutně po první fotce hltal a těšil se. Arnold je zpět. Už to nebude, co to bývalo, ale je cool. Ani Skip Woods nedokázal film pokazit a Ayer nám připravil výživnou akční záležitost s celkem povedenou zápletkou a realisticky pojatou jednotku DEA. Navíc má Arnold k ruce spoustu známých parťáků, jako např Sama Worthingtona s nechutnou bradkou. Idiotský český distributoři! Měli jste to dát k nám do kin! ... 9o% ()

Krouťák

Nejslabší Ayer. Zamýšlené navození kolektivní paranoie moc nefunguje, o hloubce postav se taky mluvit nedá a výsledná pointa ? Plusem jsou technicky zvládnuté akční sekvence a obsazení, jinak se jedná o jakýsi podivný výsledek Bčkového scénáře a slabší chvilky mnou (do teď) oblíbeného režiséra policejních drám. Kdo hledá poctivou akční týmovku, nechť jde o dům dál - 50%. ()

castor

Jsou to sprostá hovada bez vychování, která překračují zákon. Než ho však překročí úplně, platí za jednu z nejúčinnějších zbraní proti drogovému podsvětí. Pronikají v utajení a s úspěchem do drogových organizací. A to i díky tomu, že v jejich čele stojí šestašedesátiletý ranař Arnie. Jenže jedna akce, u které si uvědomí, že se dá žít i líp než jen z policejního platu, z nich začne dělat nepohodlné cíle. Jednotka se zužuje a Arniemu, který je zároveň stíhaný tragickou ztrátou rodiny, dochází trpělivost. A i jeho kroky budou mít doslova tragický rozměr. Režisér David Ayer (napsal Training Day, natočil Patrolu) už nejednou ukázal, že ho zajímají špinavé ulice plné děvek, zoufalců a vrahů. Znovu sází na atmosféru a snahu dostat diváka doprostřed intenzivní akce. A také na živočišnost jeho adrenalinem nadopovaného týmu zabijáků s policejními plackami na krku (jsou mezi nimi netradičně i Sam Worthington nebo Josh Holloway). Sabotage je rychlá a drsná škola, Arnoldovi to v týmu sluší (když si dá ale napříště zase nějakou sólovku, zlobit se nebudu) a Ayer za kamerou nešetří nikoho, tam to po nárazu na přední sklo odskáče cyklista, tam to do hlavy koupí ženská. Jen si musím rýpnout do scénáře, myslím, že se Skipem Woodsem (zpackal poslední Smrtonosnou past) se pánové zrovna dvakrát nesnažili, nelogičnosti a díry v ději si kupily, roztahané, a tak trochu neefektivní vyšetřování také příliš nepotěší. Přesto Ayer, který má mariňáckou minulost, znovu rád sahá po ruční kameře a svým dynamickým stylem, kterému estetizace neubírá na dojmu autenticity, získává potřebné body!! A já jsem tak trochu rád, že mým 8000. ohodnoceným filmem téhle databáze je kousek (ač má své nedostatky), ve kterém kraluje jedna z nejvýraznějších filmových ikon posledních třiceti let!! ()

ClintEastwood

Po Konečné a Plánu útěku, zde máme třetí Schwarzeneggerův film od návratu z politiky, ve kterém si zahrál hlavní roli a musím říct, že pokud si i jeho další snímky udrží minimálně tuhle úroveň - máme se na co těšit. Sabotáž je krvavý thriller s dobrým příběhem a zanedbatelná zde není ani akce, která působí velice reálně a ani v jedné scéně není zbytečně přehnaná (narozdíl od jinak skvělých třetích Expendables). Není to ale jen klasická střílečka - film má napínavý děj a docela překvapivý závěr. Finální scéna z baru, pak dává vzpomenout na Williama Munnyho a Arnieho poslední pohled před závěrečnými titulky, nepotřebuje žádných slov a povyšuje film o level výš. Já jsem si přišel na své a moc nechápu zdejší hodnocení, které vůbec nevypovídá o kvalitách filmu. Hodně silné čtyři hvězdy. ()

D.Moore

Nadprůměrný film, ačkoliv s odřenýma ušima. Jeho zápletka sice připomíná kterýkoliv z nových děsivých počinů Stevena Seagala, nicméně provedení je po všech stránkách neskonale lepší, Arnold Schwarzenegger ty drsné pohledy prostě pořád umí a konec se obzvlášť povedl. Zážitek mi kazil akorát strašný český dabing (DVD nevyšlo a já si tedy musel Sabotáž nechat nahrát z televize jako za starých dobrých časů VHS), jehož aktéři se kolikrát snad ani nesnažili hercům správně strefovat do úst. Tři a půl. ()

kulyk

Árný už chodí jako Pinokio a vrtulník smí parkovat na místech pro invalidy, to však jeho milce nezastaví, ba ani nepřibrzdí. Stále v něm vidíme fešného Cimeřana, co pěstí uspává slony a halenu má šitou jen z panenských blan. On to ví, kujón jeden, pročež si zkouší k tomu uhlobaronství ještě trošku přivydělat jako ,,stárnoucí charakterní herec". Sežvýkal jsem již horší kumrdoviny než Sabotáž, tedy děkuji a těším se na další eskapády pana guvernéra. ()

Spooner

Ty sračkoidní scénáře Skipa Woodse semelou opravdu každého. David Ayer si navíc po výtečné Patrole připisuje svůj výrazně nejslabší snímek, který se po slibném úvodu propadá do čím dál většího scenáristického bahna, co nedává smysl. Režie je matná, postavy neskutečně otravné a herci vlastně nemají ani co hrát, Člověk se až diví, že se zde ukáže tolik povědomých ksichtů, když takový Terrence Howard zde prohodí sotva pět vět. Velké zklamání a zasloužený propadák. 50% ()

Wacoslav1

Ale jo kurva! Je po obavách. Tenhle film jsem ze začátku vnímal rozporuplně, protože nakolik je Ayer oblíbený režisér, tak já si k němu cestu nenašel. Navíc co si budeme povídat Skip Woods jako autor scénáře taky velkou důvěru nevzbuzoval, ale říkal jsem si sakra Arnie si na sklonku kariéry bude sakra dávat bacha na to co si vybere za filmy a potvrdilo se to. Jenom škoda, že dnešní vypatlaný publikum (převážně to émerický) už to prostě neocení. Pro ně to je dědek za zenitem no a v ČR a SR postoupila demence natolik daleko, že tu pro jistotu film z největší akční ikonou všech dob ani neuvedli. Páni distributoři do pekla s vámi Arnold by vám měl rozstřelit ksicht, ale toto už není můj byznys. Každopádně můžu konstatovat, že Ayer konečně natočil film o policajtech kterej mi sednul. Na rozdíl od vyumělkovaný patroly kde můžem vidět ty nejhodnější fízly pod sluncem zde máme sakra tvrdej tým kterej se umí šikovně pohybovat na hraně zákona někdy i za ní s ničím se neserou a rádi dělají přepadovky. Líbilo se mi jak vždycky někam vtrhli a rozstříleli to tam na sračky. No a Arnold je přirozený kápo vyzařuje z něj úplně neskutečnej respekt. Film je na něm v podstatě postavenej a co si budeme povídat role Johna Breachera je Arniemu ušitá na míru. Oproti Konečný a Exp 2 kde se mi rovněž líbil, ale přeci jenom vypadal trochu strhaně se nebojím říct, že tady máme dávného mistra akce jak z dob jeho největší slávy. Svěžest a respekt je cítit na míle daleko Arnold s chutí fuckuje i brutálně zabíjí. Akce si fakt nebere servítky a kromě toho, že je exkluzivně drsná a krvavá, tak je i přehledně natočená. Občas sice Ayer použije ten svůj nešvar jménem ruční kamera, ale naštěstí jenom minimálně. Takže já jsem rozhodně spokojen v tohle jsem doufal a i když nečekejte film nabitý akcí od začátku do konce, tak se stejně nemusíte bát, že by jste se nudili. Dialogy jsou výživný příběhu jsem taky celkem porozuměl a hlavu a patu to rozhodně mělo. Takže co se mého hodnocení týče měl jsem velký dilema mezi 4 a 5* Jako nejsem zase tak nadšenej abych to cpal do topky. To ne nějaký chyby to má i když jich je minimum. Občas prostě i když je příběh dobrej se kecalo moc a akce mohlo bejt víc. Hlavně postrádám nějakej pořádnej rozsáhlejší souboj. Takže po celou dobu jsem se přikláněl k tomu, že dám silnější 4*, ale nakonec u mě rozhodl ten konec kterej mě fakt dostal. Závěrečný finále je neskutečně heroický a za to jak to Arnie celý zakončil prostě musím dát palec nahoru na tohle by Stallone prostě neměl koule a i to je jeden z důvodů proč Arnie vždy byl a bude jednička. Z jeho postavami jsem se prostě dokázal vždy maximálně ztotožnit. No každopádně si myslím, že ta závěrečná scéna má u Arnoldových skalních fanoušků velkou šanci zkultovnět a je škoda, že ti co nemají rádi staré akční hrdiny a tahle doba je pro ně mrtvá to prostě nemůžou ocenit a film tak pravděpodobně finančně propadne. No co už doba je zlá, ale milovníci Rakouskýho velikána nezoufejte. Tohle je prostě film pro vás, tak si pana Schwarzeneggera společně užijme dokud je tu s námi a pořád nám dělá radost no a na milovníky Tvajlajtů Transformerů a v neposlední řadě i na bandu artových hnidopichů z vysoka nasrat. Já a Arnie vám vzkazujem shut fuck up! 95% () (méně) (více)

Davies182

Ammo's cheap. My life isn't! Já to pochopil. Vážně. Woods chtěl vyprávět šokující příběh o tom, jak musí být všichni sebevražední borci, makající v DEA, na palici. Škoda, že se scénář zalíbil zrovna Ayerovi, páč tak nereálnou krvavou krimi si režisér na triko připsat rozhodně nezasloužil... ()

gogo76

Nový Arnieho film ma dlho obchádzal, vyčkával som i ja sám. Chystal som sa do kina, no premiéry sme sa nedočkali. Čakal som prúser, mnohí filmu riadne naložili, ale tak zle to nevidím. Scenár nie je veľmi silnou stránkou, ale ruku na srdce, koľko premakaných scenárov ste videli v akčných thrilleroch? Film je občas drsne krvavý, to sme od Ayera čakali a často sa snaží byť zbytočne chytrý, čo mu veľmi nepristane. Arnold minimálne do polovice filmu pôsobí skutočne ako jeden z členov týmu, mimochodom bandy magorov, vyčnievať začína neskôr, aby sa v samom závere predviedol svoje klasické krvavé sólo. Natočené boli 3 hodiny materiálu a na okresanom výsledku to trochu vidno. Rozhodne tu chýba pár minút navyše. Je otázne nakoľko štúdio zasahovalo Ayerovi do jeho vízie. Má to pár chýb, ale sklamaný rozhodne nie som. Ako Arnieho fanda sa prikláňam k slabším štyrom, ale chápem aj priemerné hodnotenia. 70%. ()

pepo

Nie až tak príšerné akú to má povesť ale žiadny win win sa tu nekoná. Totálny priemer a ďalší klinec do rakve Arnoldovej kariéry. V poslednej scéne som čakal kedy na mňa vybafne Leslie Nielsen 5/10 ()

Xmilden

Někdy se stane že váš oblíbený režisér šlápne vedle, ale tady David Ayer spíše něco vyšlápl. Na jméno Skip Woods si budu příště dávat bedlivý pozor. Sabotage je totiž neskutečná sračka. Ani se mě nechce věřit že by film měl před spuštěním do kin nějakou zkušební projekci. A jestli měl, tak kdo seděl vlastně v sále? Arnoldův comeback začínám přijímat čím dál více s rozpaky. Ano Expendables jedou, ale tam je to Slyův projekt. Konečná se ještě dala. Plán útěku slabší než se čekalo a Sabotage je přesně to co jsem napsal o něco výše. Hodně se toho nepovedlo, přitom úvodní minuty nevypadají vůbec špatně. Doufám že se jak pan režisér tak pan guvernátor propříště hodně proberou. 45% ()

-bad-mad-wolf-

Arnold schytal relativně náročnou roli a často vypadá, že ho stáří nevyhnutelně dohnalo. Když má šlehnout o stůl s dvoumetrovým Joem Manganiellem, vypadá celá scéna vtipně, ba až absurdně; navzdory věku však legendární exguvernér docela dobře funguje na pozici vnitřně rozervaného fízla, jehož každodenním budíkem je touha po pomstě. Toliko k hlavní postavě, jež je jedinou rozvinutější v celém filmu. Sabotáž vytrvale bojuje s diváckým vděkem - příběh je stupidní, vrahovi hlavních postav fandíte, protože jsou to všichni bez vyjímky tragédi a neustálá potřeba fekálně-brutálního humoru je v některých chvílích směšná. Potěšilo: určitě naturalistickým drajvem obdařené akční scény, krev, která je všude tam, kde by jí člověk čekal (tedy na zemi, zdech, stropě a občas i v člověku), šikovně zasazené flashbacky a satisfakční závěr, jenž je neskrývanou jednohubkou pro fanoušky Arnolda Schwarzeneggera. Za ten a hudbu nechávám třetí hvězdu, byť by tady jednoznačně měly být dvě. ()

cheyene

David Ayer umí točit policejní filmy a potvrdil to i tentokrát. Do hlavní role si však nyní obsadil "neherce" Arnolda Schwarzeneggera, což je možná pro něj škoda, ale pro fanoušky Arnieho je to dobře, neboť podle mého názoru je Sabotage dosud nejlepší Schwarzeneggerův sólo snímek od jeho návratu do světa filmu (Expendables nelze počítat, to je spíš Slyův film a Plán útěku je tak nějak záležitost pro fanoušky těchto dvou akčních ikon). Příběh je poměrně dobrý, postupné vraždění v určité skupině lidí je většinou napínavé a zajímavé v jakémkoliv podání, tudíž i zde to funguje. Potěší herecká sestava a také vizáž zestárlého Schwarzeneggera. Co fanouška "rakouského dubu" zaujme, je jistě také zpracování filmu, nebot krve tu vyteče dost, takže vše působí dost naturalisticky. Osobně bych Sabotage rád viděl v červených číslech, neboť dle mého názoru si alespoň 72% zaslouží. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)