Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

C0r0ner

Ayer mě ohromil svojí Patrolou, a tak jsem se na jeho další (parádně obsazený) akční thriller těšil dlouho dopředu. Po pěti minutách jsem kontroloval, jestli jsem se nespletl. Režie, herci, scénář, námět, zpracování - to vše bylo naprosto průměrné a já zklamaně koukal na dobře utíkající sračku, která naprosto nedostála očekáváním. 50% ()

necisty

Tak od návratu starého dobrého Árnýho jsem čekal trošku větší řešeto alá Expendables a tak mě zklamalo množství omáčky kolem. Taky mi některé scény (hlavně ty úvodní) přišly dost amatérsky natočené, dokonce to chvilkami působilo jak dokument z reálného zásahu než akční film. Prostě mi nešlo do hlavy, jak může takový týpek jako Ayer natočit v jednom roce umělecké dílo v podobě Fury a pak tuhle takřka slátaninu. V půlce jsem po vžití se zapomněl na počáteční neohrabanost, jenže bohužel v třetí čtvrtině se vyřádil můj smysl pro detail a totální nelogičnost a začínal jsem být nasr*ný. Závěr je ovšem to, co tenhle značně kolísavý akčňák alespoň trochu povýšilo a ukázalo, že i Árný má z návratu radost. Zajímavé je ještě i to, že se rozhodli tam dát vlastně naprosto nezajímavé ženské, což je určitě chyba. ()

Juto

Schwarzenegger prináša v tomto mimoriadne násilnom, ale ťažkom policajnom thrilleri vzácny temný výkon. 6,5/10 ()

Icefist

Vážně moc rád bych dal víc, ale jsem zklamán. Po dlouhé době mě Arnold nemile překvapil. Jak on, tak třeba i Sly, chytli druhou mízu a na současnou tvorbu s jejich účastí bylo radost pohledět. Tady máme první vlaštovku v negativním slova smyslu. Příběh skáče sem a tam, často chybí vysvětlení a spojitosti, leckterým motivacím se dá jen těžko věřit. A tak asi jediné, co můžu vypíchnout jako jedinečnost, je množství zabitých nevinných civilistů. V tomto případě respekt, to chtělo koule. Jinak slabých 50 %. Oblíbená část- figurína za dveřma v rohu ()

laik_60

hochgeehrte Arnold ! Es war etwas schreklich !!!!! . Prečo nerobí arnold radšej guverneera, ako natáčať takééto filmy !!??? :( T o je naozaj zavislý na takych bočákoch ? nech sa uskromní a nech žije pokojom herca za zenitom (ono to ani vtedy bohviečo nebol ale divaci ho "žrali") ()

majo25

Nie som zástancom toho, aby boli do filmových rolí obsadzované modelkovské typy žien, ale tie dve, čo boli obsadené v tomto akčnom krimi, sú presný opak. Obe nechutne škaredé. No ale k filmu. Nebyť silného prvku a lákadla v podobe Arnolda, neviem, či by zbytok mal veľký zmysel. Arnold je proste hviezda, ktorá nestarne, aj keď o jeho tele to už asi neplatí. Worthingtona som ledva spoznal, ale spolu s ostatnými postavami, až na vyšetrovateľku, je iba do počtu. Príbeh je síce dobre vypointovaný, aj akcia je v poriadku (mohlo byť jej aj viac), ale nie je to nič, čo by rezonovalo aj po filme, príp. zaujalo na druhé odsledovanie. ()

mortak

Je to spíše torzo než plnohodnotný film. Evidentně tu byly ambice, ale takto vystříhané (prý až o hodinu) je to dost podvyživené. Ne že by se nedalo odhadnout, co všechno šlo pryč, na to je scénář až moc jednoduchý, ale ty jednotlivé příběhy lidí, které Arnold vytáhl z bahna, a dal jim práci, by tu gore přehlídku násilí více ospravedlnily. Takto ani divák moc neví, proč ti všichni tak Arnolda žerou, a proč je pro ně táta, či na čem vlastně ujíždí Mireille Enos, a co na ní Worthington vidí, že si ji vzal za manželku. O zabijácích z kartelu ani nemluvě, k těm byl střihač obzvláště nemilosrdný, A tak zbývá jen obyčejné akční béčko, které se snaží ohromit krví a sprostou mluvou, ale na takového Sicaria nemá ani náhodou. ()

Nivenx

Arnie na stará kolena jede jak fretka a přidává jednu roli za druhou. Sabotage není žádný zázrak, jen nažehlená a vysoce krvavá akční řež. Co se týká režie, tak ta je naprosto v pohodě a Ayer to zvládá. Bohužel film je málo originální a nepřináší toho moc nového, ale jako oddychovka funguje na výbornou. 55% ()

alchac

Krutodrsně ostrý a vydatný katův šleh, ve kterém vypečená partička pokerovaných, vylízaných parchantů vedená rakouským gerontobastardem, vedle kterého i takový Keyser Söze vypadá jako Mirek Dušín, provádí olověnou lobotomii ještě větším hajzlům. Příjemně temné a mládeži nepřístupné. Paráda. ()

URBAN

Není to žádný akčnák narvaný testosteronem , ale drží si své temto . Není sice dvakrát rychlé , ale je tak rychlý že udrží svou latku po celou dobu , jenže takové lehké tempo bych u tohoto typu filmu nečekal a příběh se takněják vyvíjí jak by každý čekal , takže nic co by člověka upoutalo , ale taky nic co by zrovna nudilo . ( 12.7.14/MAC ) ()

sir-dave

Akce v začátku filmu nahodí zápletku, která se následně řeší až do konce postupným odpadáváním postav. Arnold měl být největší tahák, ale nepřišlo mi, že dostal bůhvijak prostoru a vystačil si se seniorským výrazem ala Eastwood z Gran Torina. Největším plusem bylo zabírání na detaily krve a vražd, což tomu dávalo nádech syrové kriminálky. ()

StanislachKo

Miesto typickej Arnieovky (príklad: Konečná) sa mi dostala celkom seriózna a vyvážená detektívka s nie až tak naivným príbehom, solídnou amtosférou a majstrovskou kamerou (čo ma u Ayera vôbec neprekvapuje). Navyše Worthington a sfetovaná Enoska dokocna veľmi zaujali (možno ani nie herectvom, ale minimálne maskami). Tento film celkovo asi nie je žiadna atómovka, ale má zjavné korene v starých dobrých temných akčných thrileroch... Takže u mňa veľká zábava a veľká spokojnosť. ()

panMartin

Na tenhle film jsem se po prvním traileru i docela těšil. Vypadalo to na slušnou akční pecku ze staré školy, s oblíbencem Arnoldem v roli tvrdého šéfa týmu DEA. Ale ono to bylo úplně jinak. Film je vysloveně dementní a pár slušných akčních scén to nezachrání. Stupidní srajda s ubohou bandou, kde se každej předhání kdo je větší tvrďák. Mireille Enos v roli čubky mi nesedla byla odporná. Velké zklamání a zasloužený propadák. ()

Sabrewulf

Nezajímavý a zbytečný film, kterému navíc podráží nohy to, že celá banda kolem Arnieho je prostě sebranka odpudivých individuí, které jsem měl úplně na háku, tudíž mi bylo všechno dění kolem ukradené. Digi krev hnus. ()

Radiq

Stallone má Expendables, tak proč by Schwarzenegger nemohl mít vlastní tým zabijáků. Akorát je z něho už tak trochu cítit důchod. Mireille Enos tady hraje docela děvku a smažku a připomněla mi jednu skutečnou smažku z reálného světa. Oliviu Williams bych osobně vyměnil a ostatní člonové týmu (i když měli drsnej potetovanej a zločineckej vzhled) tam byli v podstatě jen na to, aby z nich mohly být oběti. I když teda musím říct, že konečně jednou Sam Worington vypadal trochu jinak, než ve všech ostatních filmech. Jinak ale akčně, řemeslně a zabíjecíma scénama má tenhle film co nabídnout. Krví se tam nešetří, někdy se to s ní i přehání. Je to holt taková akční oddechovka nasáklá krví, nad kterou se nemusí dlouhosáhle přemejšlet... nebo spíš - je lepší u toho moc nepřemejšlet, protože těch nelogičností je tam fakt docela dost... ()

Deyw

dobrej svarcik po nejaky dobe..skvelej film kterej totalne vykurvi zapletka a rozuzleni jak a kdo to dela..hrozne neverohodny..jinak vsichni herci top..particka jako svine.. :) ()

otík

Krvavý náhled do duše jednoho velmi usouženého muže. Role, která mi k Arniemu nesedí a i proto jsem tento film jen tak proletěl a více se jím zabývat nehodlám. ()

Remivsremi

Veskrze průměrné akční krimi, které nevytěžilo absolutně nic z velmi povedeného castingu. Mdlé, bez jiskry či nějakého tvůrčího nápadu. Režijně na úrovní odpoledních kriminálek, co dávají u nás v TV. Škoda pro Arnolda. Radši si pusťte Last Stand, ten má aspoň nějaký osobitý říz. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)