Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

wick

Vydařený Arnoldův kousek...a docela překvapení, v tom pozitivním slova smyslu. Celkově to zase akčňák nijak velký není, místy trochu i nudil, ale zápletka a konec jsou povedené. Do jisté míry se mi líbila i režie David A., i když v něm zase nějakého génia nevidím, tohle mu vyšlo. Z toho, co Arnold v poslední době natočil, asi nejlepší. ()

PeteBuck

Naozaj veľmi veľmi dobrý film. Dejové zvraty až do konca, umne natočené, temná atmosféra bláznivej jednotky DEA (Sama Worthingtona a Josha Hollowaya som takmer nespoznal). V podstate akýsi thriller, plno záhad, dejových zvratov, aj keď určité veci boli predvídateľné, hlavne ohľadom krádeže peňazí a ich vinníka, ale počas filmu sa to niekoľkokrát naozaj slušne zvrtne, takže sme neustále držaní v neistotách, hádaniek pribúda, všetko sa to zamotáva až sa to nakoniec, chvalabohu, všetko vyjasní. Motív ohľadom vyvraždenej rodiny hlavného hrdinu bol dosť depresívny, ale asi to malo prispieť k celkovej atmosfére filmu. Treba povedať, že tentokrát hral Arnie v dosť slušnom filme, ktorý bol mierne netradičný ohľadom protagonistov (jednotka DEA vyzerá skôr ako banda prechlastaných, predrogovaných magorov, ktorých hudobný vkus začína a končí u metallu, vedia všetko o zbraniach, drogách, alkohole, tetovaní a bláznivých účesoch, ale to je asi všetko). Jediný Arnie je medzi nimi aspoň trochu pri zemi. Atmosféra filmu je riadne ponurá, nikto tam nie je bez viny a keď začnú brutálne umierať jednotliví členovia jednotky, tak je z filmu cítiť akási tajomná až nadpozemská sila, ktorú nemožno zastaviť, ktorá sa ale mení v úplne "normálneho" páchateľa. Toto rozhodne nie je nejaký tuctový film. Trochu mi to pripomína Finchera a jeho film Sedem, myslím atmosférou. Treba vidieť. ()

mr.twizta

Dokonalý antifilm, který nemají šanci zachránit ani Ayerovy dynamické vychytávky. Sabotage nemá tempo ani smysl a stává se opravdovou sabotáží příjemného večera. Skip to opět dokázal! ()

Etherium

Arnold a jeho najkrvavejší film žánru skoro až psycho vendetta thriller bez štipky tolerancie dnešného Hollywoodu. Prvé dve slabé tretiny sú taký nábeh na tú poslednú, finálnu tretinu, kde Arnold opäť raz všetkým nakope zadnice. ()

Saxos

Spousta lidí je v 67 letech docela ráda, že zvládne cestu k lékaři spojenou s nákupem v obchodním centru. Zato Arny běhá před kamerou jako před 30 lety. Tady dokonce se speciální protidrogovou jednotkou, která se spíš rovná výběru jedinců z Valdic. ()

mucho3

Chápu kritiku na prkenné herectví Arnieho,ale filmům tohoto typu to vůbec neškodí,ba naopak.Syrovost,krvavé přestřelky,hláškující týpci komanda v čele se svým bossem, to do sebe dobře zapadá a funguje. ()

MiniRecenze

Tak co čekate?Že tady začnu psát ,jak mnoho jiných recenzentů o tom,že Arnie patří do domova důchodců?Jak je film nemastný a nezáživný?Ne!Mám zcela jiný pohled.Arniemu role naprosto sedla a jde vidět,že ho i bavila.V každém záběru,jde vidět,jak si natáčení užívá.A to nemluvím o vedlejších hereckých obsazení,ačkoliv můžou působit jako nezajímaví.Věřte,že alespon trochu ve Vás "probudí" zvědavost.Jasně,film ze začátku působí jako napodobenina S.W.A.T.u,ale není tomu tak.Snímek začne mít svojí hloubku do které Vás bude vtahovat a najednou tu není akční,ale akční thriller,který Vám nedá zápletku zadarmo a Vy sice budete remcat,že víte ,jak to skončí,ale opak je pravdou. Navíc jako bonus nešetřila maskérna s režii ani na červené a naskytnou se Vám zajímavé pohledy,které si určitě nesou sebou svoje oživení.Film baví a mě neustále překvapoval,ale co bych vytkl,tak to,že se scénaristi upnuli na vzniklou zápletku a taková ta hlavně-vedlejší je prakticky nedovysvětlená.Někteří z Vás si budou na konci pokládat otázky:proč,jak?Ale nevadí i přesto ode mě dostává předtitul: PŘEKVAPUJÍCÍ!!! ()

Delfador

Akční filmy už nejsou co bývaly. Kor s Arnoldem. Je tam na mě nějak moc mikrokapiček krve a vůbec je tam násilí asi jak ve 20% filmech se Stevenem Seagalem. Takovej Arnie nebýval. Teď musí z každýho vytýct 10 kubíků krve. Takže když to shrnu; Arnold se snaží točit akční filmy, ale úplně jinej druh než ty z 80. let co sou tak cool. Kde sou hlášky? Jediná věc kde ukáže svaly je 5 vteřin v posilce. Konečná byla ještě fajn a taky jsem byl nadšenej z Arnieho comebacku, ale chci se bavit a ne sledovat jatka. ()

Kenji

Akčná řezničina prvej triedy? Pôvodne som si myslel, že bude patriť do Top 3 béčkových filmov roka, ale... Začnem okľukou a to Arnieho comebackom v jednotke Expendables. Scéna v kostole so Slyom a Brucom patrila medzi najlepšie scény filmu. V dvojke to už bol seriózny herecký / ehm, no - herecký / part. Ale, to je Slyov projekt. Arnie sa vrátil v The Last Stand / Konečná/ Vydarený film natočený na americko-mexickom pohraničí. Perfektná lokácia. Slušná akcia. Jediné čo mi prekážalo, bola zdĺhavá cesta narkobaróna v ukradnutom športovom aute. Keby sa prestrihala, tak by film nabral tempo už o tretinu skôr. Potom prišiel The Tomb/Escape plan / Plán úteku / Opäť spolupráca so Sylvestrom Stallonem. Ten tam síce hrá aj prvé husle, ale Arnie slušne sekunduje. Má to šťavu, výkony sú sympatické, dokonca to má aj relatívne prekvapivú pointu. Navnadený som sa tešil na Sabotage. Zas sa mi potvrdilo, že keď sa na niečo teším, tak to dopadne biedne. V tomto filme mi vadí tak veľa vecí, že aj bez polovice ktorú som zabudol to bude viac, ako sa zmestí do tohto článku. V podstate ide o to, že Arnie ako šéf špeciálnej jednotky DEA ukradne aj s kámošmi 10 miliónov dolárov drogovým barónom. Zvyšok vyhodia do luftu, aby nikto nevedel, že zmizli. Lenže keď si idú po prachy, tak tam nie sú. Následne ich suspendujú, vyšetrujú. Po pol roku obvinenie sťahujú a parta sa vracia do akcie. Lenže postupne ich začne niekto dosť brutálne likvidovať. Zvyšok je niečo ako drsná detektívka, bez Sherlocka Holmesa a bez napätia. Strieľa sa slušne, krvi nadmieru. No aj tak to nie je ono. V prvom rade. Ak tie zvyšné prachy vyhodili do luftu a zhoreli. Ako všetci vedeli, že chýbajú? V druhom je to špeciálna undercover jednotka. Pochopím, že borci nemajú vyzerať ako policajti. Nevyzerajú, nesprávajú sa. Nadávajú v kuse tým najhorším slovníkom. Nie žeby mi nejaké to fuck, bitch a motherfucker trhalo žily. Ale akože drsných hlášok je toľko, že stratili šmrnc. Nemá to štýl. Nezdvihli mi kútiky. Nič. Len mi permanentne liezli na nervy. Najhoršie som znášal Mireille Enos, ktorá je síce v The Killing / Zločin / super, ale tu je to strašná otrava. Na volavku/štetku nie je dosť pekná a jej rádoby drsnému JA neverím. Okrem toho randí, či je dokonca manželkou iného člena jednotky, čo je z bezpečnostného hľadiska neprijateľné. Ešte neprijateľnejšia je jej závislosť na tvrdých drogách o ktorej všetci vedia a serú na to. V jednotke, kde vkladáte život do rúk ostatných je to čisté fantasy. Arnieho sexuálna avantúra s agentkou FBI je úplne šialená a riskuje život hlavného predstaviteľa. I keď rozumiem, že aj šesťdesiatnici majú svoje potreby. Ale dávať do filmu? Záver a rozuzlenie som síce nečakal, no problém bol v tom, že ma to už ani nezaujímalo. Prestrelka v Mexickom bare bola skôr paródiou ako vyvrcholením filmu, ktorý sa celý čas bral až príliš vážne. Pre to všetko len 2/5 ()

RomaS

Nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale Arnie tento film táhne dolů. Jeho postavu jsem za celou dobu nepochopil a až na posledních pět minut, které byly pro něho šité na míru jsem mu neuvěřil ani jedno slovo. K Arnoldovi mám velký respekt jako člověku, který dokázal cokoli na co pomyslel, ale jako herec postavy, kterou zmítají emoce, by měl mít jistou míru sebereflexe a příště se držet pouze svého osvědčeného drsňáckého vizuálu. V jeho případě je to totiž, mlčeti zlato. ()

misiaq

velka skoda toho potencialu, ktory v sebe film skryva. Keby Ayer oprasil svoje umenie z cias Training day a Harsh times, mohol to byt akcny triller, ale take nepresvedcive herectvo a chabe repliky mi pripadaju, ako keby to pisal a reziroval nejaky vysokoskolak, ktory si privyraba cez prazdniny v Hollywoode. Arnie by uz mal zvazit svoje dalsie ucinkovanie vo filmoch a venovat sa radsej rodine. Cele je to na hrane 50% ()

Goumen

Brutální akční film s celkem dobrým příběhem. Na to, že je Arniemu skoro 70, tak klobouk dolů. Navíc ta postava drsného, ostříleného a potetovaného člena komanda mu fakt sedla. ()

SelfishMan

To, že si už po týdnu jenom velmi matně vzpomínám o čem že tenhle film vlastně byl a jak že to vlastně skončíl už dost napovídá něco o jeho postradatelnosti. Takže, z toho co si ještě vybavuju stojí za zmínku pravděpodobně jenom ta akce, kterou ale solidne degraduje ta sebranka demetů, která tu tvoří jakési protidrogové komando, ikdyž by jeden vedle druhého patřili do péče sestry Ratchedová nebo doktora Chocholouška (a nebylo to jen tím jak byly postavy napsané). Bohužel v tomto případě to příliš nevylepšuje ani jejich taťka Arnold, který má sice pořád zápěstí tlusté asi jako moje stehno, ale asi poprvé mi přišel vyloženě směšný ( on nikdy nebyl žádný herec, ale tu jeho drsnost člověk nějak bral hlavně když moc nemluvil a i po jeho návratu mise Guvernátor se některé filmy daly hodně v pohodě zkouknout - viz. třeba Escape Plan nebo Konečná). Pokusy o tvrďácké hlášky se míjejí účinkem a povětšinu času spíš táhnou k trapnosti. To že paní policajtka vypadala regulérně jak chlap (obvzlášť když se trochu ušpinila) a její parťák působil úplně zbytečně, je věcí úplně vedlejší. Dějovou linii už nemá cenu ani komentovat, protože ta postrádá jakoukoli invenci a chce si asi trochu hrát na detektivku, trochu na akční film a drsný thriller, ale nic z toho vlastně pořádně. Od Ayera a Arnolda bych čekal víc. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)