Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

montel

Parťáci Brian (Jake Gyllenhaal) a Mike (Michael Peña) patří k losangelskému policejnímu sboru a rajón, ve kterém tito strážníci hlídkují patří k tomu nejhoršímu a nejnebezpečnějšímu. I přesto patří k těm nejlepším, pomáhá jím hlavně jejich přátelství a sehranost. Jejich parádní zásahy jsou však proti srsti místnímu velmi brutálnímu gangu, který se nebojí ničeho a tak se oba parťáci budou muset mít na pozoru, protože jim půjde o život více než jindy...Parádní akční jízda s výbornou ústřední dvojicí. Film nemá žádný zapeklitý děj a tak jistě uspokojí i nenáročného diváka. David Ayer zkrátka policejní filmy umí. I tento se povedl náramně. 75% ()

schindler

Když už těch filmů natočených třesoucí kamerou má člověk plný zuby, vyloupne se přeci ještě jeden, který dokáže příjemně překvapit. Některé záběry jsou natočeny i z pohledu první osoby, takže chvílema jsem měl pocit jako bych po L.A. běhal já. Za přátelství mezi Gyllenhaalem Peňou bych dal ruku do ohně. Když tomu přidám dojemný konec je tu jeden z nejlepších policejních filmů jaký jsem kdy viděl. ()

Scottman

Abych pravdu řek, myslim že film dost utrpěl místy přehnanou akčností a věc s kartely nebudu radši ani komentovat. Mám zvyk všechny filmy o "policistech na ulici" srovnávat s Fort Apache the Bronx a bohužel musím říct, že End of watch se jeho kvalitám nepřibližuje. ()

fabregas1

Policejní thrillery nejsou moc vyhledávány, ale jak se nějaký takový kousek jako např. Patrola podaří, tak to stojí opravdu za to. No Los Angeles není jen Hollywood, ale najdou se i oblasti ve kterých bych nevystrčil řiť z baráku. Joo kdyby mafiáni z L.A. věděli, že Jake Gyllenhaal dokáže být i něžný....( Zkrocená hora ) :)) kdoví jak by to dopadlo. Každopádně Patrola je povedený kousek, který určitě nenudil. ()

xwerm

skvelý film. Myslím že to stojí za pozretie. Z tohto žánru som už dosť dlho nevidel takto kvalitne spracovaný film 10/10 ()

Mark1983

Filmy podle scénáře Davida Ayera mám rád,jelikož mě vždycky zabaví.Co se týče Training day,Drsný časy,Temný stín nad L.A. a tak podobně tak to jsou filmy na jedničku.Stejně tak Street Kings,ale tahle Patrola,i když jsem se u ní nenudil,je pro mě čistý průměr,i když se určitě na ní kouknu vícekrát.Ale Training day nebo Drsný časy,či Street Kings to určitě není. ()

Bohdy67

Zajímavé,drsné,jiné,smutné...Docela by mě zajímalo jestli se někdy v réalu stalo,že na americké poldy (víceméně obyčejné) je udělán takový lov ze strany gangů aniž by vyloženě zabili nějakéo důležitého člena...77% ()

Dataminer

Chce si to nějakou dobu zvykat na styl dokumentární kamery, přičemž výhodu budou mít ti, co také občas něco svého natáčí jak např. sportovci. Prostě je to někdy hodně roztřepané, někdy zmatené. Ale tak to prostě je, taková jsou pravidla. Kdo nevěří, ať si vezme kameru do ruky a snaží se s ní u pasu běžet, natáčet někoho kdo o to nestojí apod. A uvidí, že výsledek bude vypadat tak jak v tomto filmu. A o to režisérovi šlo.---- Je jedno co si myslíme o Americké politice či samotných Američanech, ale obyčejní policajti na ulicích to tam mají sakra těžké a tam na jihu několikanásobně. Je neskutečné, že ti chlapy a ženské ráno vstanou a jdou do práce s vědomím, že už se také nemusejí vrátit. A nemusí je zabít ani gang, ani žádný drogový kartel či jiná organizovaná banda a záměrně, ale klidně jen nějaký obyčejný magor, který je zfetovanej, nebo má prostě blbej den či ho někdo nasral. Zbraň tam má kde kod a nikdy nevíte odkud přiletí kulka. V USA (i ve státech jižně od nich) bych nedělal policajta ani za zlaté prase a na místech jako je předměstí LA už teprve ne. Klobouk dolů před poldama, hasičema,.... ()

Jady

Točené z ruční kamery ale dobře (ale občas z toho hejblání bolí hlava) jinak film super, je to skvele zahrane pro kazdou roli byl adekvatni herec, je to cele tocene jako par dnu policejni sluzby dvou partaku, ktere konci - a to se podivejte na film :) , jinak nebudu tu resit jmena, ty si muzete precist nahore. Delsi komentar doporucuju od J*A*S*M ()

dudel3333

napiek počiatočnej iritacii s tymi zabermi natočenymi na domacu kameru..............perfekt,davkovanie napatie v malych davkach a to vyvrcholenie ako adrenalinovy orgazmus ()

Allein4

Docela překvapení. Nenápadný, neproklamovaný film, který roztěkanou kameru dovedl do extrému, a který je plný výrazů, které se nehodí říkat dřív než pozdě večer. Ale mělo to značnou dávku humoru a velmi svižný příběh, který ani nekončí moc dobře. Snímek jsem si vážně naprosto užil. ()

teseth

Ono když zapomenu na ty hluchá místa, kdy se snažil Ayer zachytit ty "super cool" vztahy a zahalit je celé do růžového balastu přátelství, sounáležitosti a lásky, tak to byl skvělý film. Ale díky tomuhle sračkoidnímu balastu jsem byl znuděný, znechucený a hlavně celkově mi po tom filmu zůstala pachuť zkaženého filmu. Mohlo to být superbiják, který by byl legendou, ale stal se z toho klasický popkorňák na který si za půl roku nikdo ani nevzpomene. Záběr s nožem nebo hořící dům mě donutili dát tomu aspoň ty dvě hvězdy. ()

MotMotkovich

Tento film sice neoplývá nějakým nadupaným dějem, který je promyšlený do detailu, spíše je to takové nahlédnutí do drsného světa Los-Angelské policie. Naštěstí hlavní dvě postavy ztvárnili herci Jake Gyllenhaal a Michael Peña, kteří i přesto, že spousta dialogů byla improvizace, pozvedli tento film na velmi vysokou úroveň a sledovat je oba v akci, je náramná podívaná. Jedna z nejlepších krimi co jsem v poslední době viděl, prvky "1st person" akce zde padnou jako prdel na hrnec a vše podtrhuje geniální práce se zvuky. V tomhle filmu ty zbraně opravdu zní tak, jak by měly a to je s kombinací záběrů z pohledu první osoby to, proč vás to tak vtáhne do děje. 88% ()

Maarty86

Home video dvou Los Angeleských A.C.A.B.ů, tedy zatraceně povedené home video. Hlavní dvojice sem sedne jak prdel vy víte kam :) Poldy jim tu fakt věříte, stejně tak že jsou parťáci už léta. Film působí celkem realisticky, líbily se mi i first person záběry, kterých tu bylo snad i víc než v Doomovi. Songy hrající během filmu taky paráda. Ayer tohle prostě umí, spolu s Training Day, jedna z nej poldovských záležitostí. 80% ()

Zemblaff

Perfektní! Konečně někdo přišel na to, jak divákovi ukázat opravdovou prožívanou realitu amerických policistů bez toho, aniž by to byť jen na chvilinku byla nuda. Není zapotřebí, přehnaných nereálných přestřelek, hromadných výbuchů nebo hrdinů, kteří pokropí stovky nepřátel a ještě si u toho stihnou vykouřit doutník. David Ayer nám představil každodenní službu amerických jednotek, které nechyběly normální dialogy, číhající nebezpečí i v sebemenší akci a celkový pohled na život policistů (včetně toho rodinného). Michael Pena i Jake Gyllenhaale byli skvělí. Gyllenhaale se stává stále větší ikonou. Čtyři a půl hvězdy. ()

raru

Sorry,musím to povedať takto-kurva realisticky natočená pecka!V iných filmoch mi ručná kamera vadí,ale tu to dodalo punc autenticity a reálnosti.Reálnosti,kde je ukázaná tenká hranica medzi životom a smrťou,že aj policajti v L.A.sú len ľudia,ktorý sa ženia,majú deti a v boji s feťákmi,dílermi a drogovými kartelmi nezriedka v službe aj zomierajú.Tak ma napadlo,že v dotazníku pri nábore k policajnému zboru musia mať otázku-chceli ste sa niekedy zabiť?Kladná odpoveď-prijatý.Neviem ako ja to v reále,ale vo filme služba tam pripomína čistú samovraždu.Ale späť k filmu.Herecké výkony hlavnej dvojice vinikajúce,hlavne Michaela,uňho to vyzerá ako keby úlohu nehral,ale prežíval.V deji nejde o obsah,ale o formu akou je jeden úsek života hlavných hrdinov podaný.A tá forma je skvelá. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)