Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

Fiftis

Film je vcelku dobrou mozaikou mravčej práce detektíva, ktorý sa na rozdiel od iných nenechá odradiť. Systematicky a cieľavedome odkrýva dvojaký život podozrivého. Trpezlivo číha na jeho chybu. Bohužiaľ filmu chýbalo viac akcie, napätia i prekvapení. Čakal som oveľa viac. Jediným kladom sú solídne herecké výkony Nicolasa Cagea aj Johna Cusacka. Šedivá krajina, šedivý priemer. Filmov podľa skutočnej udalosti bolo natočených kopa. Je ale ťažké ich hodnotiť. Dôležitá je totiž aj sila príbehu a to je to, čo tento film drží nad vodou. Celkom tuctovo natočená krimi dostáva tretí rozmer šokujúcim obsahom. Je až neuveriteľné, koľko dievčat jeden úchylák zniesol zo sveta a stále mu to prechádzalo. ()

Pilda17

Nicolas Cage v krimi Frozen Ground a po delší době zahrál opravdu, tak jak umí. Konečně nějaký snímek, který aspoň trochu vyniká a neřadí se jen do obyčejného průměru. Jde sice jen o krimi, ale podle skutečné události, což je vždycky trošku lepší zážitek. John Cusack v roli vraždící zrůdy Roberta Hansena byl také dobrý. V tomto filmu je vidět opravdová práce policie a pokud prostě nechtějí, tak to dopadá tak, že třináct let mizí šlapky, bez povšimnutí a nachází se postupem času mrtvé .. 7/10 = 73% ()

sniper18

Je to celkom dobrý kriminálny film s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o aljašskom detektívovi, ktorý začne riešiť sériu neobjasnených úmrtí, ku ktorým dochádza v rozsahu niekoľkých rokov, pričom ako jeden z mála verí tomu, že ich má na svedomí sériový vrah. A keďže jednej potenciálnej obeti sa podarilo uniknúť, potrebuje jej pomoc, aby ho konečne dostal a zastavil. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho dalo získať aj omnoho viac. Za pochvalu stojí, že je to slušne zvládnutá žánrovka bez nejakých výraznejších slabín, už na začiatku si film nastaví svoju čiastočne nadpriemernú úroveň a pod ňu za celý čas neklesne, takže sa to nesie v slušnom tempe, ani na okamih som sa nenudil, jednoducho pozerá sa na to dobre od začiatku až do konca. Ale zároveň tu chýba nejaká výnimočnosť, dej je až príliš priamočiary, bez akýchkoľvek prekvapení, chýbajú tu nejaké napínavejšie situácie, prostredie Aljašky sa vôbec nevyužilo, takže po pár menších úpravách by sa to mohlo odohrávať kdekoľvek a ani to hlavné duo na oboch stranách zákona nemá čím vlastným zaujať, detektív stvárňuje ten najštandardnejší typ a vrah tiež v ničom nevyniká, dokonca ani nevyvoláva rešpekt. A navyše nefunguje ani chémia medzi nimi, takže ani na ich očakávané stretnutie sa nie je dôvod tešiť. O nejakú akciu, alebo prípadne drsné úmrtie tu tiež vôbec nejde, aj toto je len na tej obyčajnej úrovni. Herecké obsadenie je na tom celkom dobre, Nicolas Cage to zvládol bez najmenších problémov, ničím neurazí, John Cusack mi na vraha moc nesedí a to mi tu potvrdil, ale poteší viacero dobrých vedľajších postáv, či už zvyšní policajti, Radha Mitchell ako detektívova manželka a ani svedkyňa nesklame. Čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálne je to ideálne zvládnuté, takže sa na to pozerá dobre, ale chcelo by to aj nejakú atmosféru. Takže určite nie som sklamaný, bavilo ma to a žánru to rozhodne hanbu nerobí, ale na lepšie hodnotenie by som potreboval aspoň nejakú výnimočnosť, takto je to len slušný kriminálny film na jedno pozretie. 65% ()

*CARNIFEX*

Na Aljaške vyčíňa sériový vrah, ktorý si svoje obete vyberá z pomedzi prostitútok. Polícia na čele s agentom Glennom tuší kto je ich cieľom, no nedisponujú žiadnymi dôkazmi za pomoci ktorých by ho usvedčili. Šanca prichádza v prípade mladej 17 ročnej dievčiny, ktorej sa ako jedinej podarilo zo spárov zabijaka ujsť. Ľahko nadpriemerný thriller podľa skutočnosti. Popravde jediné čo ma na tomto filme sklamalo, bol fakt, že divák hneď od začiatku poznal identitu vraha. Týmto krokom režiséra sa úplne vytratilo napätie z rozuzlenia príbehu. Skôr ako o thriller, ide o kriminálku v ktorej sa najviac času venuje hľadaniu stôp. Dúfal som, že budú vysvetlené dôvody prečo vrah konal tak ako konal. Ako napríklad v kultovom snímku Sedem či menej úspešných thrilleroch, Vraždy podľa Judáša, 8 MM či Zberateľ bozkov. ()

mzss1

Tak a je to tady. Už jsem se zase po nějaké době těšil na film s mým oblíbencem, Nicolasem Cagem. Naposled jsem viděl s ním pohodový, nadprůměrný film Unesená, kterému jsem ty 4* nakonec dal. No, k filmům s Nicolasem se vrátím později. Nyní nějak zhodnotím toto dílo. Sakra, jsem teda hodně překvapený. Na to, že má film pomalejší tempo, tak to teda uběhlo dost rychle. Ani nemohu toto nějak zaonačit jako vypilovaná detektivka. Ono je víc propracovanějších a klasičtějších detektivek, ale to nevadí - tohle mělo s detektivkou určitě něco společného. Spíš bych toto žánrově a jednoduše zařadil do: Velmi temný thriller, který je mírně laděn do detektivního žánru s náznaky psychotických prvků, kterých je zde málo, ale přesto zde jsou a třešničkou na dortu je temná a mírně nenápadná chladivá, dusivá atmosféra, která se opravdu vydařila. Mrazivá Aljaška a k tomu mrazivý, nekompromisní a chladný zabiják - to filmu hodně vypomohlo. No a jak dále toto popsat ? Nějak se pokusím to mírně rozebrat, páč toto je film, který se musí vidět - vnímat veškeré dialogy atd. Musím pochválit dialogy a veškeré konverzace. V mnoha filmech jsou některé nudné scény opravdu ubíjející. Zde nebyla žádná zbytečná konverzace. Každý věta si ve mě udržovala pozornost, takže veškeré scény byly záživné. O akci tu vůbec nejde, takže jestli někdo čeká nějaké velké pranice, kde se Nicolas bude bít jako o život, tak to bude ten onen dotyčný divák zklamán. Takže mi tu ani akce nechyběla. Scénář je vlastně velmi jednoduchý, ale má své nápady. Jedině konec mohl být trochu více dramatičtější, ale měl taky to své. Takže úvod je vlastně takový normální, hned se jde na věc. Takže bych řekl, že taková první dvacetiminutovka je taková seznamovací. Do 1/2 filmu tu máme pozvolnější tempo, kde už uvidíme řádění vraha a jak dopadnou jeho oběti - to nebudu vykecávat nic víc. Takže mě film nadmíru bavil. 2/2 se už teda parádně zlomila a už přibylo dost mírně dramatických prvků. Nicolas Cage hrál čím dál víc dobře - ani se vlastně nemusel moc snažit, má to prostě v sobě. Dokázal zahrát přesvědčivě a i dost upřímně. John Cusack jako hlavní padouch mě doslova uchvátil - zahrál jednoduše a bylo na něm vidět, že si svou roli užívá. Jeho postava by se dala charakterizovat jako tichý, nenápadný zabiják, který je chladný a svojí psychotickou stránku drží na uzdě, až na konci filmu trochu vybouchne. Ostatní herci byly ve filmu taktéž výborní. Po nějaké doby konečně většina herců hrála dobře. Takže 2/2 filmu měla mírně lepší tempo, dramatičtější stránku a už zde byla ta poutavost a i napínavost, která zazářila hlavně ke konci. Takže mě veškeré dění ve filmu bavilo. Rozhodně mohlo být více nápadů a tak, ale i tak jsem spokojený a takhle bylo vše alespon nad míru reálné a to se cení. Jinak by to byl ten klasický film, co hodně tvůrci točí, kdy se střílí, je vše přehnaně napínavé atd. Ale s tak jednoduchým příběh a scénářém chválím vytvoření veškerých dialogových, mírně dramatických a uvěřitelných prvků. Třeba herečka V. A. Hudgens hrála výborně - role prostitutky, která měla mizerný život už od dětstíví, takže tato postava mě bavila po celý čas. Ke konci filmu už jsem věděl, že dám plný počet hvězd. Zapálení Nicolase, aby dostal a dosvědčil vraha o kterým byl přesvědčin, že má na svědomí několik vražd. Takže jeho herecký výkon se opět krásně projevil. Finální výslech se mi líbil, sice jsem to čekal trochu dramatické, ale nevadí. Hudba byla naprosto perfektní. Líbila se mi už ve filmu The Sweeney, kde ji skládal stejný hudební skladatel jako zde. Oprvadu k tak dusivé a temné atmosféře se taková hudba hodila. I potitulkové povídání a obrázky skutečně unesených, zavražděných a i nezvěstných dívek atd - to mě zaujalo. Ani jsem nezmínil pokud to někdo neví, že toto se prý stalo skutečně, takže podle skutečné události. Mučení a zabití dívek, zde byl jeden hlavní ukázkový příklad ve filmu, no tak byla to celkem drsná scéna. Jako nemám osobně takové scény rád, kdy někdo mučí dívky, ale co, zde to nebylo ještě do takové hloubky zasaženo, ale aspon to hrály přesvědčivě a v očích měly skuečný strach. V některých filmech je vidět jako to uneseným vůbec nejde hrát. Zápory ? Sakra, nedokážu najít žádný hluboký zápor. Je mi jasné, že všem to nesedne tak jak mě, asi se budpu nudit, nebo v tom hledat něco vyjímečnějšího, ale mě to prostě bavilo a ještě si to pustím vícekrát. Film, který si na nic nehraje, veškerá scéna je pro mě důležitá, hezky podaná a zahraná. Amtosféra je jedna z nejlepších v rámci tohoto netypicky upraveného žánru. Nicolas Cage má ode mě pochavulu, nikdy mě nějak výrazně nezklamal. Jeho nové filmy mě baví. Poslední dobou mě chytly i filmy Unesená, Teror, Vendeta atd. Těm jsem dal slabší 4* ale naposled jsem dal plný počet Špatnýmu poldovi, který byl zahrán opravdu prvotřídně. Jedniné zklamání poslední doby a celkově je druhý Ghost Rider, kde jsem dal jen 2*. Takže zde s plým počtem hvězd opravdu neváhám. Nedá se to už moc popisovat. Nějaké mezery zde jsou, ale moc jich není. Vylepšit konec, přidat nějakou třeba dramatickou vzpomínku z minulosti, mírně vylepšit tempo v 1/2 filmu, ale to jsou opravdu detaily. Celkově hodnotím na zasloužených 94% = ***** () (méně) (více)

• Brie Larson sa zúčastnila castingu na rolu Cindy Paulson. Tam svoju scénu prehnala natoľko, že vystrašila aj samotného režiséra. Nakoniec bola z tejto úlohy vyradená, ale z iného dôvodu: producenti si mysleli, že keďže má výšku 170 cm, nemala by hrať postavu Cindy, ktorá mala 158 cm. Úlohu preto neskôr dostala Vanessa Hudgens s výškou 155 cm. (Arsenal83)
  • Scott Walker strávil vyše dva roky skúmaním prípadu a najal si novinárov aj súdnych výskumníkov, aby získal prístup k predtým neohláseným informáciám, ktoré sa potom objavujú vo filme. Spolupracoval aj so skutočným vyšetrovateľom Glennom Flotheom, ktorý pôsobil ako konzultant a poradca na scenári, aby sa zaistilo, že fakty o prípade sú správne a obete budú zobrazené s úctou. (Arsenal83)