Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

VanTom

Nevzrušivá rekonstrukce dopadení aljašského masového vraha, které by se snad ani nemělo říkat kriminálka, protože pachatele od začátku známe nejen my, ale i detektivové. Snaha zdramatizovat zajištění usvědčujících důkazů a výslech podezřelého zavání hollywoodizací a stejně nepřináší kýžené napětí, kterému dále podtrhávají nohy náhledy do rodinného soukromí policajta a labilní psychiky korunní svědkyně, přeživší šlápoty. ()

Pump

Studená atmosféra, kurevsky dobrá krimoška a kurevsky dobrý Nicholas Cage. Jinak smutný příběh podle skutečných událostí. Vyprávění je velmi působivé a na hranici hororu. Casting je naprosto dokonalý a dvojka Cage / Cusack je ve svých rolích skvělá. Nemám co bych dodal. Skvělý film. ()

zdenny

Na tento thriller jsem se především kvůli jeho obsazení celkem těšil. Námět byl dobrý, ovšem provedení poměrně ploché, bez nutné dávky adrenalinu. Některé věci do sebe velice snadno zapadaly, takže jsme se zvratového napětí nedočkali. SPOILER: Moc se mi nechce věřit závěrečným titulkům, kde se říká, že dotyčná dívka v současnosti žije spokojeným životem se svým manželem a dětmi. Dle mého názoru dívka, která byla v dětství zneužívána svým otcem a posléze byla jako prostitutka vězněna a mučena úchylným chlapem, nemůže být po psychické stránce zcela v pořádku. ()

lykan9

Poměrně slušná syrová kriminálka, kde místy člověka až mrazí, čeho jsou lidé schopní. Nekazit to místy Nicolas Cage, tak bych možná hodnotil i větším počtem hvězd. Na druhou stranu, kdyby se nejednalo o skutečný příběh, tak by se tato kriminálka ztratila mezi mnohem lépe zpracovanými filmy podobného žánru. Příkladem budiž severský výběr podobných kriminálek. Přesto si The Frozen Ground zaslouží slušné tři hvězdy. ()

Dreadd

Vzpomínka na 17-21 obětí aljašského sériového vraha Roberta C. Hansena v rukou nezkušeného režiséra. Nic víc. Ne že by Scott Walker (který se neznámo jak dostal k hollywoodským milionům) byl úplně neschopný, nicméně počáteční sekvence s extrémně rychlým střihem měla zůstat zakopaná ve zmrzlé zemi. Rovněž jeho letmé vykreslování postav nenáročné na herecký um (koneckonců si téměř všichni vystačili s jedním výrazem v obličeji) mohl buď úplně vynechat nebo prohloubit. Jako kdyby nevěděl, kam až přesně má zajít, aby dobře odvyprávěl skutečný příběh a při tom i nějak napnul či překvapil diváka. ()

klima777

Solidní a celkem depresivní. Čili palec nahoru. Ale kdyby se šetřilo s vhledy do rodinného života dobráka policajta a přidalo na špinavosti (však víme, cukrářské pusinky skrývají krevní plazmu...), mohl to být vskutku mrazivý počin. ()

Kosmik 1

Průměrný krimi film, u kterého jsem se nenudil, ale ani mě ničím nepřekvapil. Nicolas Cage hraje dobře a mě (navzdory kritice) se jeho filmy líbí. Pořád je to ale jen průměr a ikdyž byla Zmrzlá zem natočena dle skutečnosti, přesto na mě ta patřičná atmosféra nedolehla. Takový ten pocit zamrazení v zádech, kdy si řeknete, do prdele, tohle se vážně stalo, neuvěřitelný! Bohužel bylo to vše podáno spíš takovým tím suchým způsobem. Něco jako že, rychle to odtočíme, ať už máme hotovo. Alespoň to tak na mě působilo. 60% ()

mrx.friend

Čekal jsem něco ve stylu Insomnie. Aljašské prostředí totiž přímo samo vybízí, aby se tu líp pracovalo s atmosférou, udělalo ji hutnou, temnou a depresivní. Zvrhlík Cusack měl být chycen dřív, aby se lépe vygradovalo finále, které ho usvědčí. Toho by se dosáhlo, kdyby Hudgensová v jednom kuse nezdrhala a nedostávala tím pádem tolik vatového prostoru. U Cage standard (v dobrém slova smyslu). ()

zolo23

Priemerná žánrovka ktorá neurazí, ale ani nepoteší. Vadilo mi najmä až priveľmi rýchle odsýpanie deja a vypátranie vraha. Takýto príbeh, hlavne keď sa jedná o skutočné udalosti by si zaslúžil lepšie spracovanie a možno aj dlhšiu stopáž. Predsa len Aljaška, ktorá sa mi zdá zo všetkých amerických štátov asi "najkľudnejšia" na podobných sériových vrahov nieje zvyknutá. Duo Cage-Cusack docela v pohode, ale mal som pocit ako keby si to len povinne "odhrali". ()

tommmy89

Film má pomalé tempo a "uzavretý" prípad už takmer na začiatku. Karty sa obrátili príliš skoro, aby bol čas na riešenie nejakého zamotaného prípadu. V podstate ide vo filme len o herecký výkon a ukážku skutočného príbehu, ktorý sa stal na Aljaške. Všetko sa točí okolo prostitútiek a ako inak okolo maniaka, ktorý nevie čo so sebou, tak naháňa svoje obete po lese s puškou a sériovo ich zabíja. N.Cagea v úlohe policajta už poznáme, ale inak si to zahral zase raz solídne ! 3* ()

jenik71

Taková standardní kriminálka se solidním hereckým obsazením. Ničím zvlášť nevyniká, žádné nečekané momenty tu v podstatě nejsou. Přesto má tohle krimi co nabídnout a o přiměřenou dávku napětí jsem nepřišel. I když bylo předem jasné, jak to dopadne. ()

manonfire

Když pominu totální zklamání z toho, že film popisuje absolutně jiný případ, než na jaký se odvolává, a to čistě kvůli tomu, že potřeboval nahustit divákovi dramatické zvraty, kterými skutečný Hansenův příběh nedisponuje, jsou i tyto samotné smyšlené konstrukce naprosto směšné, nelogické a hloupé. Místo popisnosti, která zdobila Fincherova Zodiaka, zvolil režisér naprosto ohranou zápletku o nahánění korunní svědkyně. Navíc k tomu přimíchal pohádku o mladistvé prostitutce, které chybí otec snad ještě víc, než dávka heroinu a otcovském policistovi, jemuž náhodou v minulosti zemřela sestra ve věku jeho chráněnky. Holčina se navíc chová jako totální kravka, kdy střídavě prchá a vrací se do azylu trpělivého policisty znovu a znovu, aby on jí mohl opakovaně zachraňovat z osidel pouliční prostituce, v jejíž vodách loví i bestiální vrah, který se jejího svědectví, jenž přitom ona odmítá podat, potřebuje nutně zbavit. Tolik herců zvučných jmen v režii amatéra. 20% ()

netahlo

Hodne solidni detektivka s poctivymi hereckymi vykony Nicolase Cagea a Johna Cusacka. K tomu mrazive prostredi Aljasky, rockova muzika v barech a adekvatni stopaz. Krasnych 75% a prijemne straveny vecer. ()

vitekpe

Zkurvenec znasilnuje, muci a zabiji mlady holky. Dopadnout ho chce nezajimavy polda Cage. Nudne a povrchni zpracovani, zalezitost ktera me prestala zajimat uz v pulce... P.S.: potesi jen to, ze v usa (na ktere je ted moderni nadavat) dostane takovahle bytost dozivoti bez moznosti propusteni anebo smrt. ()

sedm.1

Zmrzlá zem mohla být vzhledem k zápletce a prostředí klidně Cageovo druhých 8MM. Leč, bohužel, nestalo se tak a dovolím si za to plně obvinit pana režiséra, který z onoho temného, nekompromisního, drsného a ultrasyrového příběhu nedokázal vyždímat ale absolutně vůbec, ale opravdu absolutně vůbec nic. Já pořád nechápu, jak tomu břídilovi jménem Scott Walker mohla doslova mezi prsty protéct taková možnost natočit z toho námětu nehorázně výborný thriller, s naprosto jedinečnou atmosférou. Co chtěl sakra víc??? A zvlášť když to bylo podle skutečné události! Nádherná, nehostinná, atmosféricky dokonalá, mrazivá Aljaška, prostituce, drogy, pasáci, striptýz bary, a do toho všeho jeden fakt pošahaný maniak, co se neštítí ničeho, navíc v podání skvělého Johna Cusacka. S tímto vším kořením z toho zkrátka určitě nemusela vzniknout jen tato obyčejná, tuctová kriminálka, která je nudná jak psí hovno, zbavená spádu, napětí a vlastně i jakékoliv působivosti vůbec. Walkerovo tvůrčí neschopnost se tu ale projevila i v tom, že z poměrně jednoduchého a přímočarého případu dokázal vyprodukovat jen nesmyslně zamotanou a nepřehlednou patlanici, což je navíc o to podivnější, že odkryl veškeré karty hned na začátku, takže se tam nedalo moc co pomotat, ale ani prostě tak s touto otevřenou hrou nedokázal odehrát byť jen alespoň trochu solidní partii. To vše mě pak navíc mrzí ještě víc i vzhledem ke Cageovi, který se začal poslední dobu svou tvorbou zas trochu zberchávat, zde měl tedy ale rozhodně využít svého jména a vlivu a toho amatéra z režisérského postu pěkně rychle vypakovat, neboť Nicolas tu tím chabým článkem tedy rozhodně nebyl . Pro mě je to zkrátka neskutečně promarněná šance a v tomto případě je to fakt veliká škoda!!! P.S. Vanessa Hudgens je vážně nehorázně šťavnatý kousek masíčka :-). ()

herr_carter

Úvod hodně svižný, střed šedý detektivní průměr, konec poměrně sračka (navíc zde Nicolas opravdu vyniká s obrovským množstvím výskytu uplakaného obličeje), druhý den ráno už jsem nevěděl, že jsem koukal na nějakou detektivku.............moje hodnocení = 3 z 10. ()

DavidS.

Vanessa nezpívá, Cage nepřehrává a Cusack jen je, ale vyprávění chybí dramatičnost a desítky stránek sénáře s podstatnými insigniemi...Aljaška nevyužita... ()