Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

sator

1.)Za ochotu Gotta do toho jít za námět 4* jinak spíše tři a to za rozvláčnost ... 2.)Májová romance -bakalářská zbytečná povídka *,3.)Manželka ***, 3.)Škoda lásky **,kromě Gotta jsou to jen Bakalářské povídky v dražším hávu...Mokré tričko * za Suchánka- jinak odpad.. Maruška **, Vzdávám kromě povídky s Gottem naprosté fiasko a to jsem šel cyklu hodně napřed... ()

gotham

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30% ()

zette

1, Skoda lasky- po dobu celeho dilu jsem myslel na to, kam je jeste schopen bozsky Kaja zajit a co je Hrebejk jeste schopny natocit, fakt pruser. Na druhou stranu Gott nemuze nudit a klobouk dolu pred hereckym vykonem Zory Valcharove-Poulove, jsem mel pocit, ze to je jeho skutecna fanynka. 2, Majova romance doktora Mraze- takova groteska, ale vicemene ze zivota, povidka neurazila. 3, Manzelka- pointa dobra 4, Uspesny lov- Viewegh uz pozitivne nemuze prekvapit, hrozny chlap. Mozna psal o sobe, Langmajerovi role ale taky sedla. 5, Mokre tricko- Uplne o nicem, bez pointy. Se Suchankem muze byt sranda, jako herec je ale tragicky. 6, Maruska- zatim nejhorsi epizoda, ktere jsem neveril. Svatba a zapijeni svobody v hospode byly vylozene trapne. No, po ctvrtem dile uz o jednotlivych epizodach psat nebudu. Serial ma sestupnou tendenci, hlavne diky katastrofalnim scenarum. Typicka ceska tvorba. Zlati Bakalari a scenariste z lidu:-)! ()

dopitak

Viděl jsem díly Miss mokré tričko a Maruška, a docela dobrý. Sice, 1/ to karikování venkova Pražákům vážně moc nejde, ale tady to aspoň bylo v nadsázce, Suchánek nažranej jak broky a Plesl už se z té škatulky slizáků asi nikdy nedostane. 2/ divím se Evě Josefíkové, že tuhle postavu vzala, sranda to ale byla a Langmajer tentokrát fakt zabodoval (Viewegh celkem taky). Chyběla mi tam jenom erotika, ale to bych asi chtěl hodně.___Další díly neplánuju. ()

otík

Novodobé bakalářské a občas snad až moc dlouhé povídky. Kvalita proměnlivá jako jarní počasí. 1. Škoda lásky – 100%; velmi zábavná a skvěle vymyšlená povídka, parádní Gott i Šíp; hudba: neuvedeno. 2. Májová romance doktora Mráze – 80%; povídka moc hezká, přímo ze života, povedená pointa, úžasná manželka mrcha; hudba: Ondřej Brousek. Manželka – 40%; psychothrillerová povídka postavená tak trochu na vodě, ušlo to, ale Rybová mi není sympatická; hudba: Jiří Hájek. Úspěšný lov – 80%; příjemná povídka se sympatickým Langmajerem a velmi dobrým nápadem i pointou; hudba: Jiří Hájek. 3. Mokré tričko – 40%; z počátku veselá a zábavná povídka, postupem času spíše smutná ukazující realitu znuděného či marně žitého života; hudba: Lumír Mrha. Maruška – 60%; snobský spisovatel je okouzlen cudnou pannou z venkova na kamarádově svatba, jenže pak pozná, že ne všechno, co může mít, u Marušky dosáhne; hudba: Lumír Mrha. 4. Vzpomínky - 100%; perfektní, jakoby ze života střižená povídka o manželském vztahu slavící 15ti leté výročí, navíc povídka nesmírně vtipná a zábavná; hudba: Patrik Hlavenka. Diamantová svatba - 80 %; další z povedených a moc hezkých povídek o natáčení reportáže z oslavy 60ti let manželství, které vlastně nikdy pořádně nefungovalo; hudba: Karel Holas. Družička - 20%; divná povídka, která kromě docela silného konce nabízí jen pohled na potřeštěnou mladší sestru brzy se vdávající mladé holky z bohaté rodiny; hudba: neuvedeno. 5. Přirozený talent - 60 %; zcela průměrná povídka s baličem Langmajerem, který jako učitel na herecké škole má připravit mladou dívku na přijímačky. Jenže ona ho chce ještě k tomu sbalit, on to nechá dojít sice daleko, ale ne až za hranu, což se mu šeredně vymstí; hudba: Ondřej Brousek. Pravda - 80 %; povídka přesně jako ze života. Postarší Oldřich Navrátil jde vyklízet sklep a najde dopis bývalky své manželka. Pojme podezření, že jejich dospělá dcera není jeho a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou. Naštěstí nakonec zvítězí zdravý rozum a láska; hudba: Jiří Hájek S jedním uchem naveselo - 40 %; krátká a navíc taková docela o ničem povídka, kdy kočka ze základky osloví mladšího kluka, aby k nim přišel domů jakože pro ni na rande. Tatínek s ním vede dokonalý rozhovor, přičemž divák čeká, co z toho vyleze - no a vyleze přesně to, co se dalo čekat; hudba: Lumír Hrma. 6. ..., 7. Idyla na konci léta - 60 %; obrazově a hudebně povedená povídka, dějově už to tak dobré nebylo, občas hodně prázdné, bez tempa a nápadu, zajímavá dějová linka s komunisty vzhledem k druhé povídce sedmého dílu; hudba: Tadeáš Věrčák. Polibek pro vítěze - 40 %; kromě slušného nápadu s utopením hlavního loosera je to celé nezajímavé, herecky strašně toporné a nezáživné; hudba: Tadeáš Věrčák. 8. Miška je kouzelná - Divná Bára - Host u tabule - 9. Srdce ženy - Zamilovaná - . ()

• Exteriéry byly natáčeny ve městě Sobotka, vidět lze náměstí a zámek Humprecht. (rakovnik)
  • Druhá řada seriálu se mimo jiné natáčela v rodinném penzionu Sázavka ve Zlenicích. (kaulinecka2)