Hunt

Tvůrci zvládli žánr na výbornou, nenudí a servírují nám chutné menu, které sice vychází ze starých receptů, ale o to víc má kvalitní základ, je velice chutné, přísady navzájem ladí, má šmrnc, není mdlé ani překořeněné a je znát, že kuchař si dal práci! Na hlavní dvojici hvězd je opravdová radost se dívat - jsou to hvězdy prvotřídní svítivosti - díky za příjemný zážitek v kině! ()

Spiker01

Překvapivě dobře natočená sportovní komedie Sylvester "Rocky" Stallone si to po letech konečně v ringu rozdá s Robertem "Zuřícím býkem" De Nirem . Ačkoli jde Robert poslední dobou z jednoho béčka do druhého, tak tímto filmem snad tu poslední hrstku fanoušků, která mu zbyla, zaujme. Oba už sice nejsou žádní mladíci a je na nich vidět, kdo má jasně navrch, přesto však dokáže tento film zaujmout kromě závěrečného boxu také typickými rodinnými problémy a vůbec omáčkou okolo přípravy na box. Někdo si prostě řekl, že vidět tyhle dva pohromadě by bylo fajn a měl pravdu. Sly je pořád borec, Robert neotřelý sympaťák, Peter Segal pořád umí natočit svižné filmy a Kevin Hart tak skvěle hláškuje, že se občas opravdu od srdce zasmějete. Celkově se však jedná o žánrově vymezený film a nefandy těchto hereckých ikon nechá snímek zřejmě chladnými, tady hraje prim nostalgie a odkazy na jejich starší filmy, které je proslavily...70%...[10.1.2013_Cinestar_Černý most] ()

Enšpígl

Tak tohle byla snad nejvydařenejší chlapácká odysea do starých dobrých časů i když zůstala v dnešní době. Boby a Sly v posledních letech ztvárnili tu hůř, tu líp leckteré postavy, ale Razo a Billy patří k těm absolutně nejlepším. U Slye si dokonce myslím, že se jedná z hlediska hereckého projevu o jeho nejvydařenější roli. Nikdy bych neřek, že tyhle dva ještě uvidím ringu a co víc, nikdy bych neřek, že když je v tom ringu při jejich věku uvidím, že mně to nebude připadat trapný, ale stalo se. Hrozně se mě líbila ta astmoféra, kterou navozovala vyzrálost všech postav, který si už v životě prošli vším, dialogy ze kterých mluvila obyčejná lidská zkušenost, ale ve kterých nechyběl nadhled a vtip. Taky se mě líbila Kim Basinger, dokonce snad víc než v době kdy jako mladá sexbomba oslovovala ve svých snech většinu pánských obyvatel naší planety. I ten propletenec, který mezi sebou hlavní postavy měly, jsem s přehledem adoptoval. Na tomhle filmu je neobyčejná právě ta přirozeně lidská obyčejnost s jakou je film vyprávěn. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Tak teda, docela ohromen, a to v dobrém slova smyslu. Z filmu jsem měl docela obavy. Měl jsem k tomu docela divné a nyní už vím, že nesprávné důvody. Obával jsem se, aby to nebyla parodie na Rockyho, což mi trochu v některých scénách naznačoval trailer. Jenže takhle jsem to brát vůbec neměl. Už před zahájením projekce v kině jsem si řekl, že to tak brát nebudu a dobře jsem udělal. Charakteroval bych toto dílko jako fakt příjemná sportovní komedie s dobrými hlášky od dvou borců ze staré školy. Co se týče vtipných scén, tak jich zde bylo víc než dost. Nechci tím říct, že to byla komedie, kdy bych doslova řval smíchy, ale moc k tomu nechybělo. Spoustě scén jsem se smál - žádná scéna nebyla trapná. Nyní chci zmínit herecké obsazení. Sylvester Stallone je pořád u mě velký borec, dokázal ze sebe udělat i srandu a zahrál opět na výbornou. Měl docela zvláštní postavu. Takový moc upozaděný, zaseklý v životě, urážlivý trochu a i trochu takový hloupější mi připadal - jako jeho postava, ale zahrál to výborně. Robert De Niro měl zcela odlišnou postavu. Na svůj věk zahrál věčnýho baviče, nezodpovědnýho člověka a byl to takový komediant. Abych porovnal herecké výkony těchto dvou borců, tak rozdíly nějak dělat nechci. Nikdo z těchto dvou nezklamal. Přesto mi přišel Robert De Niro zábavnější a svěží, ale to je asi i postavou. Stallone měl zase takovou tichou, samotářskou postavu, přesně v jeho stylu. Další herci. Tak třeba Kevin Hart. Bohužel, tento herec mi přišel jako jeden z mála záporů tohoto filmu. Nepřišel jsem moc jeho humoru na chut. Samozřejmě, některé jeho scény mě pobavily, ale jeho hlášky a humor - to mi přišlo až moc ujeté, jako by to měl být týpek, který dokáže vše a je nejvtipnější. Film neměl pro mě téměř žádné zápory, vše bylo jednoduchoučké, hezky promyšlené, ale toto byl fakt zápor, ale přenesl jsem se přesto. Stallonův trenér mě teda opravdu bavil, byl vtipný a já nevím co bych dále o tom měl vykládat. Nebo postava syna De Nira. Taky mě dost zaujal. Charakter De Nira, jaký byl lhostejný otec, jak se trochu měnil ke konci, nádech dramatu, to vše bylo mírně, ael hezky podáno. Nějaká ta myšlneka, dojemnost atd, došlo i na Stallonovu postavu, takže i upřímnost se ve filmu postupem času (spíše až ke konci filmu) našla, což je teda opravdu dobře. Tento snímek si myslím nejvíc potěší pravé fanoušky těchto dvou herců, nebo alespon jednoho z nich. Nuda zde rozhodně nenastane. Co se týče tréningu a příprav na nastávající box, tak je to spíše komediálně laděno, ale dá se na co koukat. První střetnutí je opravdu vtipný, seskok padákem mě docela dostal nebo zpívání hymny, jak Stallone bručel - ten jeho hlas atd. Co se týče finálního ringu, tak jsem se docela obával jak to bude vypadat. Mám totiž strašně moc rád sérii Rockyho (všechny díly po 5*) - prostě nesmrtelná klasika pro mě. Rozhodně to nebylo úplně na úrovni jako box ve filmech o Rockym, ale moc daleko to k tomu nemělo, takže se mi zápas nakonec hodně líbil. Hlavně začátek a konec. Prostředek byl takový zrychlený, ale nevadí. Hned začátek jak se Stallone mlátil, to bylo něco. Zároven mě potěšil a překvapil De Niro, který nebyl tak rychlý jak Stallone, ale dával tvrdé údery. No a jak to dopadlo ? To neprozradím, bylo to těsné, ale skvěle zahrané. Opravdu neuvěřitelné, v takovém věku a jak to oba zvládli. Stallone samozřejmě vypadal o dost ve větší kondici jak De Ni Ro, ale na to, kolik De Nirovi je, tak taky nevypadal špatně. Takže celkově skvělá podívaná. Vtipné scény, menší dojemnost v některých scénách, nádech dramatu, skvělé hlášky, solidní box, odkazy na Rockyho a možná i na Zuřícího býka - to s jistotou nevím, páč jsem ho neviděl, ale přesto jsem se zabavil víc než dobře. Odkazy na Rockyho mi nepřišly trapné jak jsem se ze začátku obával, ale potěšily. Hudba byla celkem dobrá, taková normální. Dal bych lepší 4*, ale vzhledem tomu, že film neměl nějak výraznou chybu a že jsem teda překvapený jak to dopadlo, tak to mírně zaokrouhlím nahoru a dávám hezky plný počet hvězd. Film si to každopádně zaslouží. Už se těším na opakované shlédnutí, kterých bude víc. Takže velký palce nahoru oběma borcům, skvělý kinozážitek! () (méně) (více)

Fr

,,NĚKTEŘÍ SPORTOVCI JSOU ROZENÍ NEPŘÁTELÉ. ALE NEJVĚTŠÍ RIVALITA BYLA MEZI DVĚMA BOJOVNÍKY Z PITTSBURGHU. JMENOVALI SE RAZOR A KID…“ /// Fajn dědci a fajn humor ve filmu o starejch boxerech, ve kterým vo ten box až tolik nejde. Spíš díky němu dostává šťávu život kolem těch dvou chlápků. Furt lepší, než když si frajeři dokazujou že nejsou mrtví třeba ve Vegas. Tempo vobčas zakolísá, nebejt ftípků, mohlo to dopadnout (u mě vole…) jako poslední Rocky. Naštěstí tady to neupadá do sentimentu, De Niro z toho udělá trochu rodinný drama a závěrečnej mač zažene veškerou rozpačitost. A ten fórek v závěrečnejch titulkách… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V mládí jsem miloval Kim Basinger. 2.) Jsem vodkojenej Rockym, vím, že Jake LaMotta byl magor a Expendables mě nerozpláčou, nýbrž pobavěj. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

• V jedné z filmových scén se Razor (Sylvester Stallone) při tréninku prochází mezi zmrzlými kusy masa a do jednoho se chystá udeřit. Jedná se o narážku na film Rocky (1976), kde Rocky (Sylvester Stallone) na zmrzlých kusech masa trénoval. Další připomínkou boxerského filmu je i pití syrových vajec. (Punisher)
  • Po filme Krajina policajtov (1997) sa jedná o druhú snímku, v ktorej si spoločne zahrali Sylvester Stallone a Robert De Niro. (chochi18)

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012