3.1 2014. Projekce Cinestar Praha Černý most. Pohodlně se usazuji a hltám film od první minuty. Zhruba 15 minut po začátku se přižene partička pubescentů. Řeknu si no fajn nestihli to, může se to stát. Já taky dorazil na promítání All is lost 5 minut po začátku kvůli frontě na vypíčenýho Hobbita. Ok omladina se nějak nemůže usadit a přelejzají z jedný řady do druhý a umně tak zakrývají dění na plátně. Řeknu si ok chudáci potmě nevidí a spletli si řadu. Uplyne 15 minut během kterých se ta parta píčusů vykecává ruší a evidentně je zajímá všechno jenom ne dění na plátně a partička se zvedá a opouští sál aby se za 5 minut vrátili a během tohoto procesu opět zakryli dění na plátně. Uběhne dalších zhruba čtvrt hodiny a dementi opět opouští sál. Říkám si tak snad už kurva vysmrděli, ale to ne zase za 5 minut jsou zpátky a opět přelejzají z jedný řady do druhý. To už začínám bejt nasranej, ale co už snad to bylo naposledy... Ha přesunem se do půlky filmu a kokoti opět mizí ze sálu aby se opět vrátili. Ještě přitom mohli zahláškovat I am back! a byla by to dokonalá pakošina. Když se tento proces opakuje ještě zhruba tak asi 3x, tak se modlím aby Stallone a De Niro vyskočili z plátna a ty mladistvý hovada konečně knockoutovali. Film končí a jak naskočí titulky vypatlaní dementci kvapem opouští sál. Tentokrát už definitivně. Přicházejí tak o exkluzivní potitulkovou scénu, kde se představí dva borci který jsem tam teda opravdu nečekal. Uff za tohle bych zabíjel... No a teď konečně k filmu. Přiznám se, že jsem měl lehké pochybnosti, které jsem všude vytruboval do světa a teď bych za to taky zasloužil jednu na solar. Odvolávám co jsem odvolal a slibuji, že pro příště si unáhlený prognózy nacpu rovnou do prdele. Pro každýho oldschol fanouška totiž tenhle film musí být nehorázným kopcem srandy plným neuvěřitelných hlášek a situací. Při seskoku hrdinů padákem v rámci propagace souboje jsem doslova chcal smíchy a podobných ultimátních fórů je tam víc. Jinak co se závěrečnýho souboje týče, tak ze začátku se taky nese v komediálním duchu, ale pak se do toho dědci parádně opřou a řežou se jak zamlada. To jsem fakt čuměl. Samozřejmně neprozradím kdo vyhraje, snad jenom, že to bude velice těsný. Co se ústřední dvojice týče, tak v pohodě jsou oba Sly podává tak nějak standartní výkon je v pohodě, ale De Niro mě bavil víc. Nevím či je to náhoda, všimnul jsem si toho už u Plánu útěku, ale Stallone (nic proti němu) si opět vedle sebe vybral parťáka kterej ho přehrál a byl jednoznačně tím zábavnějším. De Niro tu má opravdu neskutečný hlody a i tu nejlepší hlášku celýho filmu si ukradl pro sebe a sice když příjde do boxerskýho klubu trénovat před zápasem a nikdo ho nebere vážně, všichni si z něj dělají prdel a nikdo ho nechce trénovat. Nakonec mu za trenéra dají odpornýho pupkatýho chlapa z neskutečným panděrem. Kterej De Nirovi oznámí, že je jeho trenérem načež De Niro při pohledu na jeho pupek zahlásí no vypadá to spíš, že jsi mého trenéra snědl... To jsem vybouchnul smíchy. No nebudu už víc prozrazovat. Každopádně pokud jste ti praví oldschol fanoušci a chcete si užít pořádnou porci zábavy a při pohledu na oba dva postarší pány nostalgicky zamáčknout slzu v oku, tak je Grudge Match přesně filmem pro vás a já nemůžu jinak než vřele doporučit. Sama dokonalost to sice není občas se nějaký to hluchý místo najde a není to až taková nukleární pecka abych tomu pálil plnej počet, ale i tak jsem velmi spokojen. Dostal jsem nejenom to co jsem čekal, ale i o něco víc.80%(3.1.2014)

I přes notnou sázku na nostalgii, pro mě tohle potkání Zuřícího býka a Rockyho v jednom filmu funguje. Vtipy, ale hlavně menší pošťuchování hlavních představitelů nepřestane bavit ani u konce a občasné rejpnutí do nějakého filmu svého kolegy potěší dvojnásob. 70%(22.8.2014)

Je jasné, že jinak než jako komedii tohlo pojmout nešlo. Bylo zde dost komických situací, úsměvné momenty a i přehnaný humor. Proti Stallonemu by si člověk musel aktivovat benefit, aby ho měl šanci porazit (Pochopí pouze ten, kdo hraje hru boxing duel).(13.3.2014)

Rocky v odlehčenějším duchu a s o poznání větším zaměřením na tentokrát sympatického rivala, takhle mi to připadalo :). Bylo to fajn, Stallone zahrál dobře a sem rád, že tyhle filmy ještě tlačí na plátna kin. De Niro se mi líbil o trošku víc a fandil jsem mu.(7.2.2014)

Tak tohle byla snad nejvydařenejší chlapácká odysea do starých dobrých časů i když zůstala v dnešní době. Boby a Sly v posledních letech ztvárnili tu hůř, tu líp leckteré postavy, ale Razo a Billy patří k těm absolutně nejlepším. U Slye si dokonce myslím, že se jedná z hlediska hereckého projevu o jeho nejvydařenější roli. Nikdy bych neřek, že tyhle dva ještě uvidím ringu a co víc, nikdy bych neřek, že když je v tom ringu při jejich věku uvidím, že mně to nebude připadat trapný, ale stalo se. Hrozně se mě líbila ta astmoféra, kterou navozovala vyzrálost všech postav, který si už v životě prošli vším, dialogy ze kterých mluvila obyčejná lidská zkušenost, ale ve kterých nechyběl nadhled a vtip. Taky se mě líbila Kim Basinger, dokonce snad víc než v době kdy jako mladá sexbomba oslovovala ve svých snech většinu pánských obyvatel naší planety. I ten propletenec, který mezi sebou hlavní postavy měly, jsem s přehledem adoptoval. Na tomhle filmu je neobyčejná právě ta přirozeně lidská obyčejnost s jakou je film vyprávěn.(8.1.2014)

• - Počas záverečných titulkov môžete sledovať dodatkové scény. (Johnny.ARN)

• - Když se Razor (Sylvester Stallone) prochází se Sally (Kim Basinger) v parku, lze spatřit, že v jednom záběru projdou okolo stromu. V dalším záběru projdou znovu okolo toho stejného stromu, který pak zmizí a místo něj se objevuje sloup lampy. Poté pár prochází opět kolem stromu a z dalšího záběru je opět vidět lampa. (ELBobes)

• - Herci Sylvester Stallone a Kevin Hart majú spoločné okrem iného aj to, že obaja oslavujú svoje narodeniny 6. júla. (MikaelSVK)