Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Bube1

Flash je v současnosti bezpochyby nejlepší komiksový seriál od stanice CW a z konkurence mu šlape na paty pouze Lucifer. Po většinu času odlehčená atmosféra jen umocňuje zážitek z temných dílů (kterých rozhodně není málo) a nečekaných dějových zvratů. Rozhodně zde máme (minimálně v prvních dvou sériích) nejzajímavější záporáky, kteří by strčili do kapsy i lecjakého superpadoucha z komiksových hollywoodských blockbusterů a to je přesně důvod, čím je Flash tolik přitažlivý a vtahující. Vedle toho tu máme i dost slušné efekty a sympatické herce v čele s Tomem Cavanagh, takže pokud máte alespoň trochu rádi komiksy, tuhle záležitost si nenechte ujít. :) ()

Don82

Rychle hodnocení pilotu: čekal jsem možná o trochu méně patosu a uhlazenosti, nicméně na "první pohled" to vypadá na sympatický komiksový seriál s dobrými herci. Nicméně, na hodnocení celkového konceptu je zatím brzo a těžko soudit, kam se vývoj posune, takže dávám startovní 3*. ()

kovarex

Počet očí v sloup za minutu u tohoto díla telenovelové kvality jen tak něco nepřekoná. Něco tak plánovitého, klišoidního a zbytečného jsem neviděl už roky. ()

wOOzIe

Tak rozjíždí se to na letošní guilty pleasure. Je to teda hloupé, ale co čekat že.. Každopádně mě to baví a to jde. ()

comicsJan

První série skvělá, rozjezd na můj vkus dobrý. Snad se ve druhé sérii nedočkáme podobnému zklamání jako u Arrowa. ()

KirstenN

Po pomalém a průměrném rozjezdu přichází podle mého názoru pecka. Seriál inspirovaný komiksy nabízí vše, co si může divák přát, a to emoce (nějaká ta kapička taky ukápla), akci, humor, hrdinské počiny, pořádné padouchy a samozřejmě trošku té lásky. Jako fanynku Arrow mě samozřejmě potěšily i crossovery mezi seriály, a prý se v budoucnosti ještě nějakých dočkáme. (Yeah!) Na konci posledního dílu první série jsem si nejdříve v duchu říkala jako WTF? to nemůže být pravda a pak že to do října nevydržím a chci okamžitě vědět, jak to bude pokračovat dál. Těším se, co druhá série přinese! 1. série za mě 80 %. Run, Barry, run! Edit: 2. série mě bavila snad ještě víc než ta první. Oproti staršímu seriálovému bratrovi Arrow (který mě už ke konci tolik nebavil a ještě jsem se nedonutila dokoukat sérii do konce) jsem hltala každičký díl. Boží záporák Zoom a originální nápady, humor, napětí, hudba atd. tvoří skvělý celkový dojem. Jsem zvědavá, co přinese třetí série. 2. série za mě 85 %. Edit 2: Tak třetí série se už tolik nepovedla. Jsem jediná komu začíná Iris lézt na nervy? Nemám nic proti ženským postavám, právě naopak. Čím více ženských postav tim lépe, ale Iris mi tam přijde dost zbytečná. Celá série se točila kolem ní. Navíc mě připadá, že Westallen nemá žádnou chemii. Rychlík jako hlavní padouch začíná být už taky ohraný. Navíc Zooma už asi žádný jiný rychlík nepřekoná. Sérii jsem dokoukala s velkým donucením a časovým odstupem. 3. série za mě 65 % a snižují celkové hodnocení na 3 hvězdy, snad to 4. série vylepší. ()

TaNya_

Začala sem jako spin-off k Arrowovi (se kterým už sem dávno skončila) a přes veškerou tu pohádkovost má tenhle seriál skvělýho hlavního padoucha. Nechci říct jen Reverse Flash, ale celkově Tom Cavanagh drží tenhle seriál pomyslně nad vodou. Kvalita tady bohužel vždycky záleží na záporákovi, takže u Zooma sem se nepříklad nenudila vůbec, kdežto u poslední Cicady to už hodně skřípalo. ()

zElina

Škoda, že se DC neumí odtrhnout od své formy: chudák chlapec hrdinou.. bla bla, až získá srdce své nic netušící kamarádky. Má to úmorný rozjezd. ALE! Rozjíždí se to do skvělých obrátek. Myslím, že si Flash zaslouží mou přízeň. ()

ClapTrap

Už od počátku pilotu první série mě Flash nějakým způsobem neskutečně chytil. Ačkoliv je plný klišé, které je tisickrát a znovu omleto, na seriál mi to přijde strhující, jak vizuálně, tak příběhově. Všechno do sebe krásně zapadá a tvoří to celistvou linku, která chytne a nepustí. V první sérii byl celkem slušný záporák - Reverse Flash, čekal jsem, že tam ke konci půjde o úhlavního Flashova nepřítele - Grodda, ale to pravděpodobně ještě přijde. Digitální efekty na seriál mi přijdou více než kvalitní. Z první sezóny musím hodnotit 4*. Nicméně po tom, co jsem začal sledovat druhou sérii, kde se začali prolínat světy "Dvou Zemí" z paralelních vesmírů, tak je to ještě napínavější, vznikly nové zápletky, které tomu dodávají neuvěřitelný drive a teď se každý týden třesu, už aby byl nový díl Flashe. Ani nevím proč mne ten seriál tak chytil, vcelku je to jen stupidní "teenovka", ale tak skvěle natočená, že mě hrozně baví. Co se týká druhé série, tak hlavním záporákem (Zoom) jsem tak moc nadšený(!), že by mu ho mohl závidět i kdejaký celovečerní trhák. Opravdu z něj jde strach, vytváří hutnou atmosféru a i vzhledově vypadá neskutečně "zle". Druhá série mě přesvědčila o tom, abych udělil 5*. Děkuji CW a jdeme čekat na další díly! ()

speedy7929

Dlho som mal tento seriál na zozname chcem vidieť, ale vždy som sa tomu nejako vyhýbal a podobne. Teraz nastal čas na čeknutie a myslím, že čas za ktorý som to pozrel hovorí aj o kvalite. Okrem Batmana a Supermana nie som až taký veľký fanúšik DC komiks, ale našiel som si každú postavu, ktorá sa v seriály vyskytla a môj komiksový svet sa o dosť zväčšil. Flash ako seriál mal dobrý dej, sem tam ste si všimli dáky ten menší detail z chudobnejších filmov, ale dalo sa to ignorovať. Veľmi sa mi páčil systém zločincov a aj výmysel z väznicou. Obzvlášť som sa naučil nevypínať diel po skončení, lebo vždy čakala super pikoška. Dej stúpal konštantnou rýchlosťou až dosiahol rýchlosť Mach 2 a skončila prvá séria. ()

Lorge

Komiksového Flashe jsem měl vždycky rád. Ve spojení s alternativními realitami, cestováním v čase a pořádnou porcí vědeckých pseudoblábolů je to příjemná, oddechová sci-fi podívaná. ()

wesi96

5/10. Flashem jsem začal svoje takové seriálové "posednutí" a v době kdy jsem se začal koukat byl venku po 4. sérii 8. díl. Zkoukl jsem to všechno ani ne za měsíc a půl. Flash si nastavil 1. sérií strašně vysokou laťku, která bohužel nevydržela. To ale neznamená, že by byli ostatní série průšvih. 2. a 3. série jsou stále dobré, koukatelné a sice je v obou zase záporák nějaký Speedster, ale dokážou si udržet jakousi kvalitu a nenudí vás. Jenže pak přišla 4,5,6 a 7. série a to je čiré, nelogické peklo, které mi můj oblíbený seriál totálně zkazilo. Nevím co se stalo se scénaristy, showrunnery a tvůrci, ale to co v posledních letech předvádí je fakt špatný. Koukám to čistě jen z nostalgie, ale pokud to 8.sérii nějak nespraví, tak nevím. Když začínala 7.série, tak to chvilkama vypadalo, že tvůrci se vzpamatovali trošku a začínají s tím něco dělat. Ale ono ne. Je to ještě horší. A to nejhorší na tom je, že neplánují následující řadu jako poslední, nevím co s toho chtějí těžit, když všechno vytěžili už během 3.série. ()

64B

Pilot na jedničku, přítomnost Arrowa jenom potěšila! Doufám, že seriál půjde v podobných šlépějích jako veleúspěšný Arrow. ()

Vykuk

Moc dětské provedení s nezáživným hlavním představitelem. V podstatě mě u toho drží jen propojení s Arrowem. No uvidíme dál, ale potenciál u tohoto dílka, tak jak je zpracováno, je naprosto nulový... bohužel, šlo to uchopit i jinak. Edit: stahuju na jednu hvězdu a je to na hranici odpadu... škoda. ()

Lakash

Upozorňuju, že komentář obsahuje spoiler! Začátek seriálu byl super, potom to pokračovalo hodně slabě a nakonec to zas nabralo grády a předčilo to i Arrowa.Nicméně finále se mi nelíbilo, bylo tam moc nesmyslů okořeněných sladkostí, na kterou si troufá pouze stanice CW, a po které mi už trnou zuby (nebylo to sice tak strašné jak Arrow ale i tak). Tak třeba, když Wellse "zrušili" tak měla zmizet jeho existence, tím pádem se nemělo nic z toho stát a všichni měli žít šťastným životem. Takhle se ale místo toho otevřela singularita a Barry nám předvedl kousky, za které by se nestyděl ani Legolas. Svatba mi tam přišla zbytečná a jen u mě vyvolala otázku, jestli si všechny dívky schovávají šaty u sebe na pracovišti, aby byly vždy připraveny na svatbu. To by bylo k finále. Jinak byl flash v druhé polovině série super a i přes špatné finále hodnotím kladně, ale teda stanice CW by se měla co do finále poučit od SHIELDU, kteří tuhle sezónu rozhodně vyhráli. ()

kiros179

1. série Vcelku svěží komiksovka, s pomalejším začátkem, výborným závěrem (ehm, až na naprosto nezvládnutý úplně poslední díl - plné vaty a patosu, vyvrcholení první série je předposlední díl). Grant Gustin či Tom Cavanagh (jako vcelku výživný záporák) své role zvládají dobře, naopak tak dementní postava jako je Iris, aby jeden pohledal. Seriálu moc pomáhá, že se v několika dílech potkáte s jinými superhrdiny jako je Arrow nebo Atom. 70% ()

Kimkong

Musím říct, že mě seriál opravdu bavil. A je minimálně o třídu lepší jak Arrow. Pravděpodobně to může být tím, že je tak trochu "uvěřitelnější" díky větší přítomnosti superschopností, které se do komiksovek hodí víc, jak lučištník v kůži. Berry je také mnohem sympatičtější postava než Oliver, který se mu bohužel čas od času do seriálu připlete. ()

ManOfPhoenix

Naproto skvělý seriál. Podle mého názoru, jeden z nejlepších seriálů od DC. Má to sice pomalý rozjezd, ale epizodní příběhy nenudí a obohacují je skvělé postavy; především Cisco (Carlos Valdes), Eddie (Rick Cosnett), Joe (Jesse L. Martin), a u mně je tu především Harrison Wells (Tom Cavanagh). Vizuální efekty jsou víc než dostačující (pro seriál), a sem tam se objeví i skvěle propracovaní záporáci (např. Captain Cold nebo Heatwave). A samozřejmě, akce a humor nechybí. Snad si seriál udrží kvalitu i do dalších sérií. ()

mh825

Nie zle, trochu naivné, ale mohlo byť aj horšie. Súkromné vezenie bez akejkoľvek kontroly,..... a plno ďalších nelogických vecí. Prve dve série ****, tretia séria pokles na *** ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)