Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Harroc

Vzít Flashe a natočit ho jako seriál Arrow? Úžasný nápad! Arrow se povedl, tak proč nezměnit pozadí a postavy a nevytvořit nový seriál. Konečně nějaká změna oproti tolika filmech a seriálech o Batmanovi a Supermanovi. Flash do teď neměl žádná pořádný film, ale tenhle seriál ho bohatě nahradí. ()

pepca72

Viděn pilot, a zírám, na to vysoké hodnocení .Nechápu čím si to zasloužilo. Já byl teda docela zklamán. Je zatím brzo na soudy, ještě tomu pár dílů dám, ale mně to fakt nudilo, a celkem jsem měl z toho pocit, že je to tvořeno pro cílovou skupinu 10-15 let. Takové hodně najivní, až pitomoučké, a tak přímnočaré, jako pro prosťáčky. No uvidím po dalších dílech. Pokud se pletu, hodnocení upravím. ()

flouny8

Pro mne osobně ohromné zklamání. Superhrdina dostává neustále na prdel, místo dechberoucích efektů, cool záporáků a pořádné dávky akce s napětím se tu neustále babráme romantikou a emocema. Navíc je tu dost znát, že Flashe i Arrowa dělali stejní scénárista a režisér. Vlastně je to úplně stejný seriál, jen s jinýma postavama. Zatím docela tragédie. No a nakonec se nám oba seriály vzájemně proplétají a půjčují si postavy. ()

everything

No, jako oproti některým seriálům, jako je například Gotham, nebo SHIELD, je tohle trošku horší. Je to takové bláto, když už není na co jiného koukat, ale je to kvalitně zpracováno, jsou tam hezké slečny, takže si troufnu hodit 4* ()

Gyl

Navazuje to na předchozí režisérův seriál Arrow (r.2012). Některé scény odkazují k ději z tohoto seriálu a je proto dobré si ho pustit předem, jinak dopadnete jako já a budete se divit, kde se tam ty postavy berou... Také to hodně připomíná Hrdiny nebo X-meny, ale jinak OK. ()

Film2

Nebaví ma to, na Arrowa sa to nechytá. Flash mi príde taký detský ešte, niečo ako novodobý Amazing Spiderman pre puberťakov. A taký Arrow je skôr ako Batman a to môžem skôr ()

Fallstar

Někdy je to moc veselé a barevné a komiksové, na druhou stranu o to kontrastněji se vyjímá ústřední, příjemně "tmavší" a trpělivě dávkovaná ústřední linie kolem muže ve žlutém. Celková lehkost Flashe podle mně nejlépe vynikne ve zde už několikrát zmiňované epizodě Flash vs. Arrow, kde se na chvíli protly světy obou hrdinů. Vidět jak Grant Gustin vtipkuje do kamenného ksichtu Amellova Olivera bylo k nezaplacení a celý crossover podle mně oběma sériím dost prospěl. Arrow je mi ale pořád o kousek milejší a bližší, takže dávám tři. ()

BrunoBanani

Ze začátku průměr, až trochu moc naivní, ale s rozvojem celkové zápletky to jde díl od dílu nahoru a ke konci série to pro mě už není jen oddechovka, ale těším se na další díl:) ()

Domitri

1.série byla v neuvěřitelným tempu a bylo opravdu jen málo dílů, kde bych se nudil a Reverse-Flash byl neskutečnej záporák... 2.série, ale můžu říct že byla lepší, už jen proto jak se příběh každým dílem zamotával víc a víc a kolikrát se ani nechtělo čekat až vyjde další díl, protože bych si to nejradši zapl hned... Zoom byl skvělej, už jen proto, kdo se nakonec ukázalo, že to byl a celkově příběh z více zemí byl tak neskutečnej nápad že se tomu nedá nic moc vytknout... Big Up 3.série nebyla až tak dobrá, ale pořád to mělo svoje kouzlo a některý věci byli nepředvídatelný. Sice mě napadlo hned jako první že Savitar bude ten co byl, ale myslel jsem si že to je hloupost takže překvapení to nakonec bylo a finále bylo taky zajímavé... Kvalitu seriálu to nijak nezhoršilo. ()

numan

DC nebo Marvel, je to furt do kolečka. A tady lidová pověst přesně předchází realitu: Flash = Arrow pro děcka. Ostatně proč ne - na rozdíl od zeleného lučištníka neustále řešícího pekelná vztahová ho*na je rychlomr*ný Barry aspoň snesitelný. Pokud ho ovšem zrovna nepřijede navštívit tradičně sjetá Felicity... Víkendová odpoledne to jistí, jinak nic, nic a vosumkrát rychlejší meganic. ()

Tomulka

Úplně špatné to není avšak nadšení z první série opět upadá na portále klišé, opakovanosti a natahování děje. Zápletka začíná být v druhé sérii, nudná čím dál více a zjevné se tak uměle natahuje, že seriál ztrácí hodně rychle dech. Avšak i přes to je seriál koukatelnější než třeba Arow. No oproti Arow jsem vydržel další sérii, ale dále už to nepůjde. Naprosto nevyužitý potenciál Savitara. Stvořit mocnou bytost není zas tak těžké, ale zvládnout její moc jo to už je jiná. Na tom se spálili jiní borci než tvůrci tohoto seriálu. takže končím s dalším už třetím seriálem od DC. ()

Shaman1135

ten seriál je taký no.....postavy sú jasne ohraničené, nudné a predvídateľné (jedine záporák mi sadol), vzťahy medzi nimi sú nalinkované a hotovo ("to sa nikdy nezmení, nečakaj zmenu"), a samotný seriál si ide tempom Villain of the week, čo je neskutočne otravné, k tomu samozrejme komiksová nelogickosť (som super rýchly, ale tie zbrane im nezoberiem, radšej sa pokúsim o to aby sa trafili navzájom) ......ale na druhú stranu, ten príbeh v pozadí je celkom fajn (i keď na 85% očakávaný) a to finále ma vcelku i bavilo....celkove, úroveň Arrowa (niekde medzi 2. a 3. seriou), ale ak ste videli DD či posledné časti 2. série Agents od SHIELD a čakáte niečo podobné, tak sa sklamete, čistý teen komiks priemer :) ()

koldin

První serie byla docela koukatelná. Rozhodně ale nesdílím nadšení s provázaností s Arrowem, toho jsem přestal sledovat, takže ani nevím, že tam nějaký Barry pak byl. To, že se pak Arrow vecpe i sem jen svědčí o tom, že scénáristi neumí příliš využít potenciál, se kterým pracovali. Celkově to mělo trošku pomalejší rozjezd, ale pak se přidala i nějaká větší akce, trošku i zápletka, aby to vyvrcholilo v docela obstojném finále. Na začátek druhé série jsem však koukal s otevřenou pusou a zvažuju, jestli to má cenu ještě sledovat - dávám ultimatum jeden díl, a pokud neodpoví na alespoň některé otázky, které vyvstaly právě kvůli závěru 1. serie, dávám seriálu sbohem. Za první serii si to tak 60% asi zaslouží. ()

Lares4

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby.A nejlepší comicsový seroš vůbec.Arrow je taky skvělý ale The Flash is very cool..... ()

fruitixx

Jednu hvězdu musím ubrat za občasné slabší chvilky, ale konec první série mi vyrazil dech..takže jsem jednu hvězdu nakone přidal. ()

lindanovak

Ač se scenáristé vehementně snaží mi postavu Barryho Allena znechutit tím, že ho prezentují jako věčně ufňukaného floutka, neschopného rozhodovat sám za sebe. Já se jen tak nedám. Já jsem s komiksovou předlohou dobře obeznámena, i když mám raději Wallyho Westa jako Flashe. Největší problém mám se všudypřítomnou laciností a výkony jednotlivých herců. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)