The Flash (TV seriál)

• Kanada

The Flash

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 49 h 20 min (Minutáž: 69x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Tom Felton, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh

1. séria 89% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa. 2. séria 90% Už prvá séria Flasha bola príjemné prekvápko a zároveň dosť dobrá. A prekvapivo druhá séria je taktiež príjemné prekvápko, pretože je ešte o chlp lepšia. To čo robilo z Flaha výborný seriál bol záporák a zaujímavý príbeh. A tvorcovia sa toho držia aj v druhej sérii a navyše s cestovaním v čase a záporákom Zoomom to ešte viac vygradujú. Poteší aj návrat známych postáv, odkazy na komiksy, prepojenie na seriály Arrow a novinku Legends of Tommorow, či hudba, ktorá ždíma emócie, či bičuje Flasha vpred. Flash je aktuálne jednotka v seriálovom DC universe a momentálne v rámci žánru nemá konkurenciu!(22.5.2015)

Usmrkaný Barry.(3.6.2015)

• pankreminek

"Kéž bych ti mohl říct, co k tobě cítím. Ach, to utrpení. Proč mi ta černá huba nedá?" Bože, nenechte na tuhle tupou sračku koukat nikoho, kdo vlastní aspoň špetku vkusu. Pro věkovou skupinu 0-5, plus retardi jakéhokoliv věku. Kromě skvělého Gothamu tyhle televizní superbuzny kazí komiksová universa. DC, proč to proboha děláte?! (pro prachy)(20.10.2014)

Hned od začátku mě to chytlo. Přesně takhle jsem si spin-off Arrowa představoval! Přichází nový hrdina jménem Barry Allen, který jako malý přišel o matku. Celý život se snaží jejího vraha vypátrat. Kvůli nedostatku důkazů byl za její vraždu odsouzen jeho otec. O 14 let později Barry po nehodě ve S.T.A.R. Labs v Central City získá své super schopnosti. Ale to až po tom co se probere po 9-ti měsíčním komatu. Pak zjišťuje, že není jediný, koho urychlovač částic obdařil schopnostmi. Musí se tedy vypořádat s dalšími záporáky, kteří jeho město sužují. Potěšila mě i přítomnost Olivera Queena a Felicity Smoak. Má vynikající záporáky a v každém díle má nového. Taky se pořád snaží sbalit svou dlouholetou lásku Iris West. Se vším mu pomáhá jeho tým tvořený z: profesora Harrisona Wellse, Caitlin Snow a Cisca Ramona. Přibyl mu i parťák Firestorm. :) Crossovery s Arrowem jsou vynikající. Do děje vstupuje Reverse-Flash a s ním i cestování časem. Všechno se tím komplikuje a pořád hází Barymu klacky pod nohy. Finále je naprosto luxusní. Celý příběh to ovlivňuje a ať žijí paradoxy! Ve 2. sérii přichází nový záporák v podobě Zooma a objevuje se tu i druhá Země. Je tu 3. série a s ní i časové paradoxy. ;) "Přál bych si, aby jsi to zjistila jiným způsobem."(27.6.2014)

Už to začína aj v televízii. Komiksovky momentálne úspešne valcujú kinosály a tento trend sa postupne začína množiť aj na TV staniciach. Každá by chcela mať svoj hit v podobe hrdinu zo stajni Marvelu, prípadne DC a mne to príde otravné už v začiatkoch. Zatiaľ sa totiž ani jednému súčasnému superhrdinskému seriálu nepodarilo predviesť nič ojedinelé, čo by stálo za to s ním stráviť XY hodín. Nedávno sme tu mali ľahko priemerný Gotham, predtým priemerného Arrowa alebo aj podpriemernejších Agents of S.H.I.E.L.D. Nový Flash bohužiaľ nebude veľkou výnimkou. Uznávam, že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou na stanici CW hit, ale to je zároveň aj ten najväčší problém. CW-čko sa totiž špecializuje na produkciou teenagerských seriálov a tak je aj Flash kombináciou patetickej teenagerskej love story a superhrdinského originu. Nevravím, že to nefunguje, ani to vyslovene nezatracujem, no ja si tú nadrozmernú dávku klišé nechám rád ujsť. Toto totiž ide po na kilometre predvídateľných koľajach, kde nie je miesto na jeden moment prekvapenia. Nechýba línia s neopätovanou láskou k najlepšej kamarátke, tradičný záporák s ďalšou z milióna super-powers, zradný člen z vlastných radov a pod. Navyše to je až príliš okato vykonštruované, viď absolútne zbytočná scéna niekde v polovici za Arrowom, len preto aby teen-obecenstvu vyhŕkla od vzrušenia slina, že v jednom seriály vidia dvoch hrdinov a je to kvázi prepojené medzi sebou. Nie, nie je. Je to hra na efekt. Hlavný hrdina je síce celkom sympatický, ale nikde navôkol nemá žiadnu oporu, keďže zvyšok osadenstva je úplne fádny. Uznávam, že pilot bol príjemne odľahčený, občas vtipný, občas zábavný a ani tempo výrazne nehaprovalo, ale žeby som práve s týmto chcel tráviť niekoľko týždňov vkuse, to rozhodne nie. Chytanie záporáka s inou nadprirozdenou schopnosťou v každej časti ma už skutočne nebaví. Cieľovke (12-15 r.) nič z toho pravdepodobne vadiť nebude, takže to je v podstate jedno, ale ja som už po dvadsiatke z niečoho podobného vyrástol. PILOT: 2,5* (5/10)(17.10.2014)

• - V seriálu se jako Barryho (Grant Gustin) otec mihl i John Wesley Shipp, který ztvárnil Flashe v původním seriálu Flash (od r. 1990). (MakinaB)

• - Přestože je seriál napěchovaný speciálními efekty, za které byl nominován i na ceny Emmy, v celé show jsou pouze dvě plně počítačem vytvořené postavy - Gorilla Grodd (David Sobolov) a King Shark (David Hayter). (Larrysbride)

• - Oblečení Cisca Ramona (Carlos Valdes) odkazuje mj. na televizní seriál Teorie velkého třesku (od r. 2007) a postavu Sheldona Coopera (Jim Parsons). Objevil se například v tričku s nápisem "Bazinga" či diagramem hry "Rock-paper-scissors-lizard-Spock". (Pria)