The Flash (TV seriál)

The Flash

• Kanada

The Flash

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2016, 33 h 34 min (Minutáž: 23x43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Rick Cosnett, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Malese Jow, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme
  • KevSpa

Run, Forrest, run! Tohle bude hit, protože komiksárny jsou teď v kurzu a ve spojení s klasickou patetickou CW teen vztahovkou prostě nemůže seriál selhat. Kiddos budou mít o zábavu postaráno, dostanou porci navíc k Arrow, a to jim ze srdce přeji. Já si ale všechna ta klišé nechám ráda ujít. Po pár dílech, pokud to tak bude pokračovat dál, určitě. Pilot - 50%(30.6.2014)

I přes některé "srdcervoucí" dialogy (především v závěru sezóny) se jedná o kupodivu docela dobrou oddychovou podívanou, která sice místy sklouzává ke vzorci "jeden lapený 'villain' za epizodu", ale hlavní dějová linka dostává rovněž poměrně velký prostor, což mi bylo sympatické. Navíc je celkem příjemné sledovat provázání s bratrským seriálem Arrow. Ze začátku jsem měl sice obavy ohledně obsazení Flashe, ale Grant Gustin mě docela překvapil. Naopak mě občas štval Carlos Valdes, ale někdo holt roli geniálního šaška na sebe vzít musel.(10.6.2015)

Až do crossoveru s Arrow taková průměrná, ničím urážející jednohubka, ovšem nepřinášející opravdu vůbec nic nového a ačkoliv někdo může podotknout, že Arrow nebyl nic jiného, Arrow se vydal logicky po cestě více v reálu zakotveného příběhu, kombinoval to s zajímavým děním ve flashbacích a celé to bylo prostě o něco víc i herecky vyváženější a temnější. Barry nic takového nemá, ale snaží se ze všech sil (vlastně i v jádru samotné postavy jde hlavně o snahu být rychlejší - lepší - pro dobro ostatních) a to se vždy cení. Ale dílčí zápletky prvních dílů a hlavně ti zlouni nebyly příliš zajímaví, plus člověk u Flashe stále musí přemýšlet, jak by ty jeho souboje vypadaly v reálu. Ovšem nejpozději u objevení se známého Kapitána Studeného už to začne směřovat trochu výš a oba vzájemné propojení s kamarádem se Star/ling City jsou ukázkou toho, jak by taková střetnutí slavných supehrdinů měla vypadat vždy. Chemie, zábavné utahování si z jednotlivých aspektů těch druhých, závažnější problém, rozdílné morální hodnoty a i parádní vzájemný souboj. Samozřejmě u filmového střetnutí čekám trochu jiné a ještě kvalitnější provedení, ale předzvěst to je. A povedla se. A zatím poslední vánoční díl už částečně naplnil i ty větší geeky v nás, takže opatrné 4 jsou na místě. PS: A po Vánocích seriál nabral zcela novou šťávu a rozplétání tajemství kolem vraždy Barryho matky mě baví čím dál víc a víc. Takže už ne opatrné, ale jasné 4./ Závěr 1. série byl dechberoucí, jdu na 5.(1.1.2015)

Vážně je to tak, pilot v mnoha okamžicích doopravdy připomíná Raimiho zfilmování hrdinských začátků Petera Parkera. Určité comicsové kouzlo tam je, teď jen to dokolečka nezabíjet otravnou romancí a tupými emocionálními scénami (vězení).(10.10.2014)

CW se za dobu její existence podařila jedna věc: Vzít to, co WB vytvořila a udělat z toho jedno velký klišé. Smallville, Supernatural, stačí vybrat. Snaží se být jako WB, být moderním odkazem WB, jestli však tohle znamená vzít ta největší seriálová klišé a dochutit je ultratrapnými rádoby procítěnými scénami, tak to si ráda odpustím. Aktualizace 18/03/2014: V druhé polovině seriálu se producenti a scénáristé zřejmě poučili z vlastních chyb a dostává se nám pořádné akce. Sice stále s tradičními klišé pro tuto stanici tak typickými, ale na solidních 70% to stačí.(26.6.2014)