Agent FBI, Thomas Mackelway (AARON ECKHART, sci-fi hit Výplata), vyšetřuje řadu bizarních vražd, které se zdají být náhodné, avšak jsou spojeny podivnými vzkazy, které vrah zanechává u obětí. Mackelway závodí s časem, aby tyto záhadné vraždy vyřešil. Stopy začínají odhalovat děsivé skutečnosti, že samy oběti byly nejdříve vrahy a že vše nějak souvisí s kanceláří FBI. (oficiální text distributora)

cheyene

Navzdory "pouhým" 64% se jedná o zajímavý počin kombinující prvky thrilleru, krimi a mysteriózního žánru. Srovnání se snímkem Se7ev je možná (určitě) přehnané, ale místy mi svoji atmosférou daný kultovní film připomněl. Ben Kingsley byl tradičně skvělý a Aaron Eckhart mě mile překvapil. ()

Madsbender

Po celý čas mi vŕtalo v hlave, či sledujem dielo tak geniálne, alebo tak kardinálne blbé. Nakoniec volím druhú možnosť. 2* za Kingsleyho a psychohygienu ako od Lyncha mixnutého vieoklipovým prefiltrovaným T. Scottom, riedeným Takými normálnymi zabijakmi. 40% ()

Allien.9

Hvězdně obsazené "Podezření nula" je po většinu času až "Podezřelá nuda". Ben Kingsley a Aaron Eckhart jsou ve svých rolích docela dobří, Carrie-Anne Moss ani náhodou - ona se na tyhle věci prostě nehodí! V každém případě má tenhle thriller opravdu dobrý nápad, ze kterého by se dalo s trochou filmařské zručnosti vytřískat hrozně moc. To se však k naší smůle nestalo. Film je jednoduše špatně natočený... Špatně v tom smyslu, že je i přes několik zajímavých vychytávek nezáživný a postrádá (s vyjímkou velkého finále) jakékoli emoce, které by mohli diváka vtáhnout do děje. Nicméně masoví vrazi pořád letí a šesté smysly jakbysmet. Nebýt poslední a takřka dokonalé půlhodiny (masové hroby + pronásledování sadistického vraha), dopadlo by moje hodnocení nejspíš ještě o jednu hvězdu hůř. Ale poslední scény jsou opravdu eňo ňůňo, takže jít pod tři by byl neodpustitelný hřích. A btw... Taky vás tak zaujala kratičká, zpomalená scéna, ve které jedou dva malí kluci na kole a na nimi vyjede ze zatáčky pomalým krokem onen černý kamion??? Podle mě je šíleně působivá... ()

kingik

Dallaský federální agent Thomas Mackleway dopadne po dlouhém pronásledování sériového vraha Raymonda Starkeyho. Musí ho ale pustit na svobodu, protože při zatýkání použil neadekvátní prostředky. Starkey zmizí a Mackleway je přeložen do bohem zapomenutého kraje, kde se objeví další maniakální zabiják. Nevyrovnaný scénář nedovolil zajímavě koncipovanému thrilleru dostat se na vyšší laťku, a i přes kvalitní herecké výkony, film hodnotím jako čistý průměr. Mé hodnocení: 50% ()

Sonnery

Zábava nula. Všechno, co mám na filmech typu "chytáme magora, co asi neměl šťastné mládí" rád, tu není. Mysteriózno zůstává mysterióznem jen pro diváka, který první půlku prospal a film se stává takovým nádražním párkem v rohlíku - jako dobrý, když není co žrát. ()

Campbell

Zajímavý horor který bohužel ke konci ztrácí hlavně naprostou degradací žánru, ten konec byl prostě totálně debilní a hloupej. To ale předtím je solidní film který nabízí zamyšlení. Je zabíjet vrahy zločin? Herci jsou solidní, hlavně Kingsley který tu je fakt zvíře. Bohužel Moss a Eckhart, ten jejich vztah je šíleně špatně napsanej a nezajímavej. Vraždy jsou solidní a i scénář je zajímavej ale prostě to má tak stupidní konec že to silně ovlivnilo moje hodnocení. Film je rozhodně nadprůměrnej. ()

nash.

Přestože efektní, nedokázal mě vtáhnout. Jakoby přes všechny ty parádičky s filtry a triky neměl čas seznámit s ani s postavami ani jejich příběhy. A tak jedoné co mi nakonec uvízlo v paměti jsou ty graficky velmi povedemé kresby, které bych si dovedl představit někde v galerii.. ()

Chrustyn

Hodně slabý thriller, který se snaží zaujmout převážně neotřelou zápletkou. Bohužel se film hrozně táhne táhne, nemá žádný spád, napětí, atmosféru a konečná pointa také neohromí. Z herců zaujme jen standardně dobrý Ben Kinglsey. ()

sharky

výborný námět, ale scénář už za moc nestojí, všechno je to ukázáno a vysvětleno jen tak na půl a hlavně film vás vůbec nevtáhne, není z něj cítit žádná atmosféra. Jediní čím zaujme, je bezchybný výkon Bena Kingsleyho, který ale nedostal dostatečně velký prostor. ()

Othello

Když sem byl kdysi takhle malý, rodiče stavěli chatu. V té chatě jsme tehdy všichni žili v zásadě v jedné větší místnosti, protože jinde byla v noci zima. Jako malí jsme tak spali s bráchou na velké posteli mezi rodiči, kteří se snažili v noci dívat na filmy na malé televizi nacházející se na druhé straně místnosti. Zvuk měli puštěný na minimum, aby nás neprobudili, ale to mi nebránilo čas od času pootevřít oko a sledovat, pár tichých scén než jsem zase upadl do koma. Vůbec nevím samozřejmě o co v těch filmech šlo, ale vím, že to na mě působilo hrozně dospělácky a důležitě. Stejně na mě nyní fungoval Suspect Zero. Zajímalo mě, jak si Merhige poradí s čistou žánrovkou a zdali tam bude vůbec poznat, a vskutku se nejedná o tuctově natočenou kriminálku, zejména díky neočekávaným kamerovým úhlům a zvláštnímu přestřihávání. Loď však bohužel ztroskotává na scénáři, který se zrodil v tehdejším Jehňátkovském oblouznění, pak putoval léta po studiích a ještě byl třicetkrát přepisován. Přitom už ten námět je na hlavu a nepomáhají mu ani upachtěné dialogy, které by měly posouvat děj dále. Neposouvají a scény tak moc nedávají často smysl. Ale zase působěj dospělácky a důležitě. ()

becki_tu

Skoro celou dobu jsem se buď ztrácel v překombinovaných kamerových fintách, které zamotávaly děj ještě více, než by bylo zdrávo nebo jsem tápal v množství indicií a zmatených náznaků. Bohužel snad jediným zajímavějším místem ve filmu byl až povedený a vševysvětlující závěr, který však už s konečným hodnocením neměl příliš velkou šanci nějak výrazněji pohnout. Škoda. 50% ()

Morholt

Trochu rozpaky. V jednu chvíli mi tam ono parapsychologično vůbec nesedlo a v tu druhou jsem si to bez něho nedokázal představit. A houpačka to byla i u Aarona Eckharta, jenž mi také střídavě lezl na nervy. Díky bohům za Bena, který si odehrál své a jako jediný mi u tohoto lehce nadprůměrného thrilleru dával jistotu. 65% ()

Ellmariachi

Film měl dvě místa, kdy jsem se nenudil. První bylo hned na začátku. Druhé po zjištění jaký je motiv vraha. Jinak jenom nuda. Tam kde měl film být napínavý já se nudil. Tam kde by měl film gradovat atmosféru já se nudil. Tam kde by vám měl film nevěřícně otevřít ústa já je otevřené vážně měl. Bohužel z důvodu jestli to fakt mám brát vážně. Bavil, jsem se, myšleno filmem, přesně tak jak to film zamýšlel, asi 4 minuty a vzhledem k názvu do hodnocení za 4ku přidám právě tu nulu. 40 procent za to, že to nebylo delší a místy se to i dalo. ()

numi

Při prvním shlédnutí jsem byl na rozpacích, zda dát hvězdičky tři nebo čtyři. Nyní, po třetím shlédnutí, se musím přiklonit ke hvězdičkám dvěma. Aaron Eckhart je pěst na oko, Ben Kingsley výborný, ale ve filmu díky tomu až příliš razící a Carrie-Anne Moss je tím pádem asi ze všech nejlepší. Scénář? Nudný! Jde o jakýsi pokus vytvořit hybrid mezi dvěma thrillerovými giganty. Mezi Sedm a Minority Report. Tento hybrid však úplně zapomněl na děj. Koukáte, kdy se konečně začne pořádně vyšetřovat a najednou vám agent Mackelway do kamery říká, že už je zoufalý z toho, že na nic nemůže přijít. Pečení holubi do pusy nelítají, kamaráde. Navštívit jeden blázinec, jeden sklep a jedno místo činu a chtít chytit potencionálního vraha v té době pěti obětí? Ehm... Bonusovou hvězdičku dávám za první pointu (ono otevření jisté truhly po hodině filmu), která mě fakticky dostala a sama o sobě by vystačila na hodně dobrý thriller. Zbytek už je ale zase nuda a na závěr se toho nakupí tolik, že nestíháte a pak je najednou konec. Příliš zbrklé a nedotažené. [leden 2006] ()

jajinka

Neobyčejná a trochu netradičně mysteriózní detektivka... Trochu Sedm, trochu Zloděj životů... Myšlenka nápaditá... zda by to opravdu takhle bylo možné, se "napíchnout" na sériové vrahy? Třeba jo... ()

Desperado

Thriller, pri ktorom musia pracovať mozgové závity. Funguje ako dobrá skladačka, nie síce tak ako Memento, no divákovi sa aj tak odvďačí. Nemyslím, že by to bolo pre absolútne nenáročných konzumentov, skôr si to vychutnajú milovníci inteligentných thrillerov. A určite by som to neprirovnával k Sedem, tento film sa ho nesnaží kopírovať. Má inú atmosféru, odlišnú formu a aj postavy sú z "iného cesta". A Ben Kingsley je opäť brilantný. ()