Star Trek: Nová generace

• Česko Star Trek: Příští generace (více)
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (více)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (více)

Série(7) / Epizody(176)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Ixbalanke

Je to díl od dílu. Jeden díl mi připadá jako trapná telenovela plná přemoudřelých keců, vztahových komplikací apod. a jiný díl má zase výbornou nečekanou zápletku a mezi tím je hodně průměrných dílů, předvídatelných. Ona ponaučení mě ale někdy opravdu hodně štvou, je to někdy horší než Krok za krokem a rodičovská ponaučení na konci:)) A taky mi trochu vadí tělesná dokonalost všech. No prostě znaky americké tvorby po všech stránkách. Co však oceňuji, je že se snaží potýkat i s takovými tématy jako je rasismus, xenofobie, přehnaná hrdost atd. A čas od času padne i opravdu vtipná hláška:) ()

bloodcountes

Pro mě naprostá klasika, součást mýho života. Sci-fi prostoupené filozofií .. abych tak řekla aplikovanou filozofií. Přesně můj šálek čaje. Seriál s Picardem. Ostatní řady jsem nesledovala nebo si nepamatuju, ale NG mi bohatě stačí. Prostě nádhera. ()

filipvrbik

Tak na tomto jsem prosím vyrostl (obrazně i doslova) - Kapitán Picard dřímá pevně otěže své kosmické lodi Enterprise D. a celkově je casting velmi povedený, ale nejraději jsem měl samozřejmě Data. Jediné co kazí dojem, viděno ještě na čb televizi - jinak jasných 100% (potěší ,že kapitoly na sebe nenavazují) ()

Gagner

Seriál, ve kterém se v každém díle může stát prakticky cokoliv. Většinou jsou díly zábavné a mají zajímavou, mnohdy originální zápletku. Jediné co mě mrzí, že díly na sebe nijak nenavazují a tudíž jakékoliv sympaticky navázané milostné vztahy končí již v onen díl, kdy byly započaty :P ()

Mafyn

Dá se říci, že jsem i tak trochu Trekista, mám moc rád Sci-fi a na Star Treku jsem vyrůstal. Nyní s odstupem mohu konstatovat některé nedokonalosti seriálu, ale tenkrát to bylo fantastické a dokonalé a pokaždé jsem se těšil na další části. Nyní se sem tam taky na nějakou mrknu. ()

Skarface

Nemůžu říct že se mi to nelíbí ale ani mě to moc nenadchlo . Některé díly jsou dobré některé ne ale nic není dokonalé ()

Simgal

Jeden ze tří mých nejoblíbenějších Star Trek seriálů (společně s Voyagerem a Enterprise). Nejspíš bych musel říct, že je o kousíček na třetím místě a to i přes to že se jedná o první ST, který jsem naplno sledoval. Pokud dnes umí člověk hledat na internetu a ovládá angličtinu, tak se ocitá v opravdovém seriálovém nebi, protože na internetu je opravdu všechno. Díky tomu jsem nemusel čekat den nebo snad týden na novou epizodu, ale sledoval jsem jednu za druhou. Nová Generace má spoustu kladů: Picard, Data (a zbytek posádky), Enterprise D, Romulani, Borgové atd, ale má i své slabé stránky: první dvě řady mě moc nebraly a epizody s Q jsem vyloženě protrpěl. ()

Antaeus

Málokedy som tak nerozhodný v hodnotení, ako teraz. Na jednej strane: keby som zobral zopár kamarátov, obliekol ich do pyžamy, do ruky im vložil ovládač od TV, nech s ním výhražne mávajú na mimoňa, ktorého výzor by som docielil tak, že niekomu na tvár prilepím zopár ľubovolných predmetov a omotám ho alobalom, rozdiel by menej otrlý divák ani nezbadal. Ale na druhej strane tu je ten nápad! Seriál, kde vesmírna loď má za úlohu hľadať nové svety a nové formy života má prakticky nekonečné možnosti. A myšlienka riešiť problémy mierovou cestou, diplomaciou, nemiešať sa do cudzích záležitostí je pri scifi predsa len nie bežná. A navyše keď beriem do úvahy rok vzniku, musím predsa len dať 4 hviezdy. ()

Dlubal David

Ze všech 6 ST sérií je mi TNG nejbližší. Zachovává si kus naivity původního TOS, přináší však inovace, a i když je na něm znát, že pochází z osmdesátých let, tak přesto má své kouzlo, které jsem například u nejnovější ENTERPRISE nenašel. TNG je protkán mezilidskými vztahy, stejně jako VOYAGER, ale nesklouzává k mýdlové limonádě, jako je tomu u DS9. ■ Ze všech kapitánů je mi právě Jean-Luc PICARD nejsympatičtější. Kdosi jej kdysi popsal: "Je to ten nejneačknější kapitán nejakčnější posádky." To úplně souhlasí... ■ TNG je pro mě srdeční záležitost. Dost možná i proto, protože jsem jej viděl jako první. Dost možná i proto, že se zde víc, než kde jinde, střetávají sourozenci sci-fi a fantasy, ve třech následujích sériích už tomu tak není... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (H) Patrick Hewes STEWART [95/100] ● Brent Jay SPINER [95/100] ● Jonathan Scott FRAKES [95/100] ● Robert "LeVar" Martyn BURTON, Jr. [95/100] ● Michael DORN [95/100] ● Marina SIRTIS [95/100] ● Cheryl Gates McFADDEN [95/100] ● Richard William "Wil" WHEATON III [85/100] ● Denise Michelle CROSBY [90/100] ● Caryn Elaine "Whoopi GOLDBERG" JOHNSON [95/100] ● Colm J. MEANEY [86/100] ● Majel Leigh BARRETT-RODDENBERRY HUDEC [95/100] ● Jonathan "John" de LANCIE [88/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) Star Trek: The Original Series (1966) ● Star Trek: The Animated Series '1973) ● Star Trek: Deep Space Nine (1993) ● Star Trek: Voyager (1995) ● Star Trek: Enterprise (2001) ● Babylon 5 (1994) ● Stargate SG-1 (1997) ● The Outer Limits (1995) ● The X-Files (1993) ● Red Dwarf (1988) ● RoboCop (1987) ● Kôkaku Kidôtai (1995) ● Total Recall (1990) ● Bicentennial Man (1999) ● Andromeda (2000) ● Artificial Intelligence: AI (2001) ● Animaturikusu (2003) ● Metropolis (1927) ● Tenkû no shiro Rapyuta (1986) ● Ikarie XB 1 (1963) ● Starship Troopers (1997) ● Solyaris (1968) ● D.A.R.Y.L. (1985) ● The Day the Earth Stood Still (1951) ● Contact (1997) ● Event Horizon (1997) ● The Abyss (1989) ● Galaxy Quest (1999) ■ (DAB) [84/100] ■ (Č) 4 ■ (P) [TV] [CZ] [95/100] ■ (N) [SD] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) MaedhRosNiktoriusMarigold(C) [95/100] ()

Milwa

Moje Klasika, už tehdy když jsem měla asi 10 se mi to líbilo a v pátky u babičky a dědy jsem žhavila televizi:-) Dneska po letech, mám možnost koukat znovu a podívaná je to opět sqělá:-) Jean Luc mi učaroval, a navíc mám taky ráda...." Tea Earl Grey, hot " ()

axiom

Star Trek je moje srdeční záležitost a tento seriál mám z jeho světa nejraději. Je to snad proto, že jsem se s ním setkal jako s prvním, možná mně jsou jeho postavy a jejich představitelé nejbližší. Je příliš idealistický, ale máme přece všichni rádi pohádky a tato pohádka o naší světlé budoucnosti se tak dobře poslouchá. ()

RadimFišer

I na tento se opět chystám po tom, když jsem zvládl Star Wars. Star Trek je trošku propracovanější a je to příběh mého dětsví. Vítejte v dospělosti, a kdo nevěří sci-fi, ať se podívá do kruté historie světa, politiků, vědců a vynálezců. Není jiná cesta, než sledovat obrazy, co nám dali naši předci. Děkujeme za naši budoucnost a vaše představy. Odvaha a práce, kterou jste do toho vložily zasluhuje 5 hvězd. Toto je nekončící legenda našich časů, i když vytvoříme něco většího než Star Trek. ()

cyphercz

Nejlepší scifi seriál s výborným castem v čele s charismatickým Patrickem Stewartem. Díly jako All Good Things, Tapestry, či The Inner Light patří k tomu nejlepšímu, co může seriál nabídnout, obsahují hodně zajímavý pointy a donutí člověka se zamyslet, což je u dnešních seriálů spíše rarita. Důkaz toho, že dobrý scifi nemusí mít bůhví jaký efekty. ()

Mindrot

No ďakujem pekne, na staré kolená sa zo mňa stal Trekkie, len vďaka tomuto seriálovému skvostu. Taktiež ho považujem za najlepší spomedzi ST výtvorov. Skvelo napísané postavy, spomedzi ktorých si každý nájde toho svojho obľúbenca, či viacerých. Jedine dôkladným spoznaním jednotlivých postáv môže vyniknúť komika, občas hojne, občas menej servírovaná (osvedčený spôsob - dostať tú ktorú postavu do pre ňu netypickej situácie a o zábavu je postarané). Kvalita jednotlivých dielov samozrejme kolíše, osobne mám najradšej všetky s Q, naopak, nemusím tie, kde vystupuje Lwaxana a občas sa mi neveľmi páčilo vyriešenie zamotanej zápletky 'technoblábolom', ako celok však považujem tento seriál za mistrštych, osobný vrchol pomyselného seriálového rebríčka. ()

Narciska

Sledovala jsem to kdysi dávno a myslím, že pro jedinou věc, sledovat, jaký je Picard skvělý šéf, takového mít a takovým k podřízeným být. Ale po tolika letech holt i tento seriál zastaral a i kapitán takových kvalit dokázal být překonán. K mému velkému štěstí v reálném světě! ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)