JAG

• USA JAG (více)
Krimi / Drama / Akční / Mysteriózní
USA, (1995–2005), 174 h 17 min (Minutáž: 44–93 min)

Režie:

Bradford May, Tony Wharmby, Alan J. Levi, Jeannot Szwarc (více)

David James Elliott, Catherine Bell, Patrick Labyorteaux, John M. Jackson, Scott Lawrence, Zoe McLellan, Tracey Needham, Karri Turner, Chuck Carrington (více)

Série(10) / Epizody(226)

Major Rabb (David James Elliot) a jeho kolegové z vojenské prokuratury vyšetřují případy na palubách lodí, vojenských ponorek i letadel. (oficiální text distributora)

Psema

Jeden z těch lepších seriálů, které američani natočili. Sice je každý skoro totožný, podle stejného schématu, akorát s jiným dějem, ale pořád se jedná o nadprůměrnou záležitost. Navíc D.J. Elliot je sympaťák a Catherine Bell zase kočka. Kdyby si američané odpustili pár propagandistických dílů (vlastně většinu) tak to mohla být suverénní záležitost. ()

TeeAge

Boli časi, keď som sa na to vedel pozerať. Neviem, či by to šlo aj teraz, no čas na to už v tomto živote určite mať nebudem. ()

MM_Ramone

JAG je akromyn pre Jadge Advocate General´s Corps. Zároveň je to i názov dvestodvadsať sedem dielneho amerického televízneho seriálu, ktorý sa na našich obrazovkách objavoval pod názvom "JAG - Vojenská generálna prokuratúra". Nebolo to špatne natočené a ani herecké výkony hlavných predstaviteľov neboli katastrofálne, ale ja som sa pri tom i tak vždy dosť hodne nudil. Major Rabb a jeho kolegovia z vojenskej prokuratúry, čo vyšetrovali kriminálne prípady na palubách lodí, ponoriek a lietadiel mi nikdy neprirástli ku srdcu. ** ()

Davies182

Seriál z vojenského prostředí, který rozhodně neurazí a nadchne jen zaryté fandy. Určitě nezapomenutelné postavy a hlavně znělka! ()

Ony

23. října 1998: "Je to právě půl roku co jsem se zamilovala do Davida Jamese Elliotta. Babička má narozeniny. V Jagu padlo slovo Praha. Jak blízko jsou Mnichovice od Prahy!" S tímhle seriálem jsem strávila kus života. Dneska ho vidím jako průměr. .....I když po tom, co jsem se neuváženě podívala na jeden díl z nějaké nechci ani říkat kolikáté řady, tak tedy průměr, no, nooo, berte to jako rozkaz, majore. ()

Nevada

První série byly příjemná zábava (ano, vojenská agitka taky). Postupem času bohužel seriál hodně upadal. ()

A_FISH

Kvalita jednotlivých epizod kolísá mezi odpadem až 3 hvězdama, ale nikdy nás na konec při závěrečném shrnutí případu některým z členů "party z prokuratury" nemine nechutná US agitka .... ()

paascha

americký shit s hezounem a kočkou, roztomilým méďou a přísným, leč spravedlivým šéfem...prostředí atraktivní, zápletky běžné a očekávatelné, vcelku sračka. Nechápu trotly, co jen proto, že to viděli jako fakani, tomu dají 5 hvězd, prý z nostalgie ()

Fiftis

Tento seriál som miloval a považoval ho za najlepší a najobľúbenejší. Nezabudnem na dobu, kedy som ho v 90.tych rokoch pozeral so svojím otcom v televízií. Divák dostane možnosť nahliadnuť do systému americkej vojenskej justície, užije si hŕbu vojenskej techniky, akčné scény a hlavne sleduje osudy hlavných postáv, ktoré prechádzajú životným kolotočom s rovnakými odreninami ako každý z nás. Avšak najväčšími lákadlami, ktoré ma udržali v napätí, bola snaha Harmona nájsť svojho strateného otca a jeho vzťah k Sarrah. Musím priznať, že som im celý čas veľmi fandil a záverečný diel ma nesklamal. Skrátka ďalší z kvalitných seriálov, ktorý si stále ešte zasluhuje v televízii zreprízovať. No a Catherine Bell môžem poďakovať, že mi pomohla prežiť pubertu. ()

Big Bear

Začátek tohohle seriálu docela ušel. Spolu s právníkem Harmonem Rabbem bývalým pilotem palubní stíhačky US NAVY, navštívíme v rámci různých trestných činů a kauz snad všechny složky námořnictva. Rabb už nelétá, jednou se tuším s Tomcatem F14 rozmázl díky vadě zraku po palubě (šeroslepost) a tak už mu nesvěřili tryskáč. Tak šel na vejšku a teď buď dělá žalobce nebo obhájce různým individuím z řad americké armády. K ruce má vždy nějakou sličnou právně vyškolenou vojandu. Zprvu to byla blonďatá a sympatická Tracey Needham , v dalších řadách je to pak nesympatická Catherine Bell... A nad tím vší bdí tvrďácký, ale správňácký admirál John. M. Jackson. Nečekejte však nudná projednávání trestných činů a vyšetřování kdesi v budovách admirality. Rabb je univerzální právník a mariňák a tak lítá se stíhači, skáče s paragány, plave s mariňáky, potápí se s ponorkou...., prostě dělá a umí úplně všechno což je dost neuvěřitelné. Přičteme-li k tomu kupu patosu, hudební doprovod plný fanfár a bubnů á la US NAVY, hromadu mouder a amerického dobra, které nakonec zvítězí, rádi si po pár dílech od těch sněhobílých uniforem odpočinete... * * ()

JohnnyD

Mal som tento seriál veľmi rád a pred pár rokmi by som dal aj 5*! Stále to bola určitá propaganda amerického námorníctva, ale keďže som fanúšik súdnych filmov, veľmi ma to bavilo. Zlé boli, podľa mňa, akurát úvodné a koncové časti, kde sa tvorcovia nasilu snažili o "dejovú zápletku". Avšak nič nie je dokonalé. Resp. v americkom filme platí "aj z desať-krát vyvareného sáčku čaja, urobíš ďalší čaj". Tie posledné série, ktoré som mal možnosť vidieť už nemali vysokú úroveň. Nielenže sa v plnej sile ukázala Bushovská propaganda (11 09 01 robí svoje), ale seriál sa začal meniť na trápnu telenovelu a strácali sa zaujímavé prípady. Miesto toho sa opakovali už desať krát počuté príbehy a stále viac sa pokúšali o "dejovú zápletku". Ak by som nehľadel na posledné série, dal by som 4*. ()

Indiana

No, nebyl to sice ten typ seriálu, na který jsem se vždy těšil a přesně věděl, kdy si ho mám zapnout v televizi (tak jako v případě Kutila Tima nebo Přátel), ale když jsem občas náhodně přepnul kanál a uviděl ho, někdy jsem se na něj podíval a občas jsem se u něj i pobavil. ()

sheen

Jeden z mých nejsledovanější seriálů co šly v TV. Vynikající a šarmantní David James Elliott a půvabná Catherine Bell. Jedna z mála srdcovek Harm, Mac a celá parta kolem JAGu mě přirostla k srdci velmi rychle:) ()

salahadin

Moment, moment, než napíšu komentář, budu dlouho přemýšlet, zač jsem dal tu jednu hvězdičku................jo vlastně! Za tvářičku Catherine Bell...a kdyby vůbec nemluvila, tak možná dám 2*. Vlastně - kdyby tu vůbec nikdo nemluvil, dám 3*. A kdyby tu nikdo nemluvil a vlastně ani nikdo nehrál, dám 4*. No a ve finále, kdyby tu nikdo nemluvil, nikdo nehrál a tenhle seriál vůbec neexistoval, dám 5*! Ale takhle bohužel....nemůžu sloužit :) ()

mzss1

Bohužel tyhle námořnické filmy či i serál - no to mi nix extra neříká. Přijde mi to chvílema i jako nuda. Přesto tenhle seriál je podle mě dobře zvládnut, má skvělého hlavního představitele, který zaujme. Některé případy mají dobrý námět, ale já seriál přesto bohužel beru do pouhého podprůměru. Takže ho hodnotím na 37% = ** ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell