blondboss

Rocky Balboa opäť zasahuje. Musím ale povedať, že jediný rozdiel medzi jednotkou a dvojkou je hádam ten, že v dvojke už bol Rocky známym boxerom a viac-menej hlavným pilierom filmu je pomsta šampióna. Každopádne dej vystavaný úplne rovnako, podobná atmosféra, slušné herecké výkony a záverečný fight vyšperkovaný do najmenších detailov. Preto určite nemusím meniť hodnotenie. Pár percent dvojke uberám za tú prachsprostú kópiu jednotky - vo viacerých smeroch. Inak ale slušná športová dráma z prostredia boxu. 70 % ()

vodkasesemte

Tendle díl je nezbytnou součástí celého univerza, ale popravdě mě na něj nikdy koukat se nebavilo. Jak se tam tahá s tím čoklem - nevím, co je větším projevem slabosti. ()

Simako

Je to slabší než jednička, ale pořád dobrý!!! Miluju šampióna, miluji Apolla, ať žije Apollo!!!!! Za tři!!! ()

casyy

Dvojka je horsim klonem jednicky, ale porad dost spinava a opravdova. A zustal alepson naznak psychologie. Zaverecnej fight je famozni. ()

Snooper

Nemůžu dát pět, jednička to prostě není. Ale máme tu pár snů. Rockymu a Adrianě by mohlo hodně lidí závidět. Mezi Slyem a Taliou Shire to herecky funguje na jedničku. Jsem romantik, co nadělám a to, co se stane před Rockyho final tréninkem, mě opakovaně sráží na kolena. ()

májovec13

Váhám mezi ** a ***, První polovina je skvělá, ta druhá už slabší...co slabší, dokonce slabá. Scénu kde Rocky běží a kolem něj je dav 30ti dětí si mohl Sly odpustit. Největším problémem je pro mě zkousnout závěrečnou scénu. Za prvé sem se docela nudil, za druhé to bylo prostě nějak divně sestřihané a konečně za třetí ROCKY SI VYHRÁT NEZASLOUŽIL a o to přeci šlo... ()

Skretule

Ukázkový příklad toho jak se druhé pokračování megauspěšného bijáku sveze na jeho kvalitě a jen bohapustě protáhne jeho závěr. Kouká se na to ale dobře:) ()

LeePriest

Důstojné pokračování prvního hitu, tak na 4 hvězdičky. 5 hvězd dávám z jednoho důvodu - film je desítky let starý (vyšel 1979) a když vezmu, jaké filmy v té době vycházely, tak v době svého vzniku musel být Rocky II opravdu filmová špička, jelikož i nyní, po více než 30. letech se na něj nezapomnělo a stále se těší oblibě. První polovina filmu se tak nějak rozjíždí, když se však Rocky do přípravy konečně naplno opře, nastává opravdu fajn podívaná, končící velmi dramatickým zápasem. ()

milhouse86

Okrem prvej polovice Rocky Balboa je to jediné pokračovanie zo série, ktoré má tu komornú melancholickú atmosféru ako jednotka. Po prvom pozretí som dal 3* (neviem prečo), po druhom som váhal medzi 4-5. Miestami stráca na originalite a prvoplánovo kopíruje z jednotky. Na druhej strane Apollo Creed z tohto dielu je ten najmagickejší či najdémonickejší Rockyho súper v celej sérii, jeho posadnutosť odvetou je doslova cítiť. Film na rozdiel od ďalších pokračovaní stále funguje ako psychologická dráma, ako športový film patrí medzi TOP, záverečný zápas je vskutku impozantný. Pre mňa druhý najlepší Rocky. ()

LencaN

Sympatický tmavý kudrnáč s psíma očima je zpět a jde se zase prát. V předchozím dílu si krásně nechal Stallone otevřená vrátka pro další pokračování. Sice jsem si přišla trochu citově vydíraná, celé to s Adrien - rozhazování peněz, hlavně ten špitál. Ale stejně si nemůžu pomoct, líbilo se mi to skoro stejně jako první díl. Víc prostoru dostal i ten správňácký boxer papa s čapkou na hlavě Burgess Meredith. Teď to celé vidím, jako upravený příběh o Popelce, akorát tady máme nabušeného Popeláka, který se snaží vyšvihnout a pomáhá mu v tom jeho víla kmotřička - jeho stařičký trenér. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers