Tominni

Slabší než jednička, ale i tak je Rocky stále ve formě a odveta s Apollo Creedem se blíží. Rocky po posledním zápase nezvládá všechny lákadla a reklamy, takže návrat k boxu je celkem logickým krokem. A k tomu ta slavná bunda s tygrem! ()

PlysovyMacko

Príbeh sleduje prirodzený vývoj a smer Rockyho života-ožení sa a má dieťa, snaží sa živiť normálnou prácou. Tento diel je ešte ukecanejší ako prvý a box tu ide až v druhom rade, v centre pozornosti sú Rockyho vzťahy. Keď konečne dôjde na samotný box, finálna scéna je výborné natočená, Rocky je bojovnik a nevzdáva sa. ()

Miloško

V porovnaní z jednotkou o trochu horšia časť,ale stále klasika filmu. Ide tu o odvetný suboj z rivalom Apollom Creedom,po tom, ked Rocky prestal s boxovať. film klasicky "Rockyovski šablonovitý". S.Stallone je skvelý herec a aj režisér. ()

m.zales

Říká se, že nejlepší v sérii je vždy jednička. Myslím si, že v případě Rockyho, je nejlepší dvojka-má dojemný děj...;) ()

Matthew00

Druhé pokračovanie veľkolepého herca Sylvestera Stalloneho je miernejším sklamaním oproti jednotke. Menej psychologický príbeh ale Rocky nesklamal, perfektné boxerské prostredie kde sa prelínajú spory medzi postavami. ()

megajalec

Asi patrím k 1% ľudí, ktorí považujú dvojku za lepšiu ako jednotku (našiel som komentáre ešte od používateľov gr8 escape, sidzej, SvarPoul, mafe, Konopek, m.zales, ceBBek, play@peace - dokopy 8ľudí! - čo som ja našiel). Posun smerom k psychologickej rovine, je tu menej zbytočných kecov ako v jednotke, Rocky je ženáč, má dokonca dieťa. Prvá polovica je napriek tomu slabšia, zlom nastane práve v narodení Rockyho juniora a kómy jeho ženy (mimochodom, spolu im to ide oveľa lepšie ako v jednotke, ich vzťah je oveľa uveriteľnejší). Následný Rockyho tréning zakončený asi najemotívnejším momentom (beh s deťmi a výstup po schodoch - refresh z jednotky). Záverečný súboj je podobný ako v jednotke, body naviac u mňa nezískal, i keď aj ten je lepší ako v prvej časti). Podčiarknuté - Rocky II je možno pre niekoho klišovitý a príživnícky na jednotke, mne sa však páči oveľa viac ()

djbarrel

Ve dvojce se o dost víc tlačí na pilu co se týká emocí. Rocky se dostal nahoru, ale pomalinku zase padá dolu a tak příjmá výzvu Apolla na odvetu. Příběh který z Rockyho dělá již definitivně legendu a mistra boxu. 82 % ()

Lajty

Hodně zdařilé pokračování jedničky. Příběh začíná tam, kde skončil první díl a zase to má svoje kouzlo. Stallone působí hodně lidsky a člověk vidí, že se s rolí Rockyho opravdu sžil a ve filmu to vytváří hodně dobrý dojem. Dobrý trénink a ještě lepší zápas s velmi emotivním koncem. ()

Fugito

Horšie vydanie jednotky, no ale zas za dve to nestačí. Určite má naviac. Takých 50%. Viacmenej ide o to isté čo v Rocky1. ()

LividMuffin

Nebudu hvězdičkovat, viděla jsem asi patnáct minut.. Ale jsem z toho tak znechucená, že odmítám vidět víc. A ten amatérský dabing.. Nene, tohle opravdu není můj šálek čaje. ()

Slam7

Děkuju bohu a Stallonemu za to, že pokračoval v natáčení dalšího dílu. Suprově doplnil jedničku a seslal mi další film, kterej se mi nemůže okoukat. Věta, kterou mam z tohoto dílu nejradši...Duke říká Apollovi: ,,Ještě nikdy jsem neviděl nikoho takhle zmlácenýho a ten člověk na tebe pořád a pořád vyrážel!!!" miluju tenhle díl ()

g3rtrud

O dosť slabšie ako jednotka. Rocky vyzerá tak ako keby mu bolo úplne jedno ako zápas skončí, celé to nemá to zapálenie a amosféru ako prvý diel. ()

Petr59

Dost podobný styl jako jednička. Série Rockyho má takovou kladnou stránku, že téměř všechny díly jsou jiné. Ale jednička s dvojkou si jsou dost podobné. Byla tam asi snaha vymačkat co nejvíce z komerčně úspěšné jedničky. Bohužel všechny negativa, které jsem viděl na jedničce, se tím přenesly do dvojky Tentokrát šel snad úhlavní děj - boxérský zápas do pozadí ještě více. Značnou část filmu se díváme na to, jak se Rockyho vztah s Adrianou rozvíjí, jak si Rocky zpočátku užívá nabitých peněz a postupně se musí vracet k běžné manuální práci, díváme se na zdlouhavý komplikovaný porod Adriany... Ale mě tady ty části filmu nevadí, celý film nemůže být jen o boxu. Ale scény, které se věnují výše popsaným tématům jsou zase zbytečně zdlouhavé, nadbytečné, suché, chvílemi nudné. To samé jako v jedničce. Tvůrci se měli na Rockyho soukromý život a na jeho boxérskou kariéru zaměřit aspoň vyrovnaně. V prvních dvou dílech série je to značně nevyrovnané. Zase, Rockyho soupeř zůstává Apollo, ten se na to nehodil ani v prvním díle. U něj prostě vycítíte, že přes ty všechny "arogantní řeči" je to slaboch a hodnej chlap. No a jestli se postupně v jedničce Rocky vykreslil jako nekultivovaný hlupák, tak nyní to Stallone ještě dorazil a udělal z něho i negramotného. To je tak zbytečné vykreslit Rockyho jako geniálního boxera, ale zase mu ubrat na inteligenci. Proč? Musel nutně Rocky působit jak dost podprůměrně inteligentní? Neexistují snad boxéři i s průměrnou inteligencní, kteří umí číst? Tohle jsem teda skutečně nepochopil. Takže klady jako u jedničky, chyby jako u jedničky. Zápas je na stejné úrovni s jedničkou, tím že vyhrál Rocky tak je to možná ještě trošku více strhující, ale rozdíl je minimální. Takže zase tak na čtyři hvězdy. ()

mArtinko5MB

Veľmi veľké sklamanie v mojích očiach :) Dôvod? Jednoduchý, jednotka je jednotka, toto je v podstate repete toho, čo sme už všetci videli. Koniec koncov sa aj ten koniec dá ľahko predvídať a netreba ani vysoké IQ. Hodnotenie: 55% ()

Marty_cz

Rocky je jeden z filmů, který se dostal do dlouho trvající ho podvědomí lidí a tenhle film znají snad všichni filmový nadšenci. Je tomu teprve chvilka od vydání prvního dílu a nadšení po tomto filmu neutichá, ale druhý díl už není tak dobrý jako první. Sice je to skvěle natočený. Velmi dobrý hudební doprovod, skvělí scénář,… Ale nenabízí nic, co by nemohl nabídnout první díl. Je to jenom nový zápas, ale prakticky to samé. Netvrdím, že by mě to nebavilo nebo že je to špatný film to rozhodně ne, ale jednička musí mít větší hodnocení. Každopádně rozhodně dobré a tenhle film určitě nezklame. ()

gefr

Rocky je prostě značka která frčí. Film jede v kolejích prvního dílu a sází na jistotu. Opět dostáváme kvalitní sportovní drama. ()

lobo87

Pokračovanie Rockyho je už trošku iným filmom. Menej komorným, viac zameraným na emócie. Ale opäť je tu skvelý Sylvester, snažiaci sa nájsť si miesto v bežnom živote. Páči sa mi, že film nie je zameraný len na športovú stránku, ale ukazuje aj odvrátenú tvár života športovca - zaradenie do bežného života... 80% ()

swinevenca

Ono to snad o tolik horší než jednička není. Film je jako přes kopírák, jen místo sociální sondy do Philadelphie a námluv jednoho ukecanýno druhořadýho boxera, jde v první půlce flimu o jeho nevypořádání se s náhlým zbohatnutím, což je zhruba stejně (ne)zajímavý. A druhá půlka je stejná úplně, jen je tam víc americkýho heroismu vyjímajícího se hlavně při běžeckým náboru. A v české verzi ruší i příšerně nesedící zvuk. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers