Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

zekon

Knížky Toma Clancyho jsou bez debat excelentní. Pokud se povede jeho román zpracovat do filmu je to paráda. Tady je to opět naprosto perfektně zvládnuto. Napětí, inteligentní zápletka a logické pochody po celý film. Mrazení v zádech z toho co zmůže jeden člověk jako velitel jednotky, milionář nebo člověk u tlačítka byť s funkcí od lidu. Sice bych radši Forda jako Ryana, ale proč ne. Měl být mladší a ustál to Ben Affleck. Parádní jízda kterou musí náročný divák vidět min. 2x. Oproti Honu na ponorku o * víc rozhodně. ()

volodan

Na Toma Clancyho a špeciálne na "Ryanovky" som dosť zaťažený, predo tomu odpovedalo aj moje veľmi kladné hodnotenie tohto titulu. Po pravde zatiaľ asi najlepšie spracovaný Clancy. Skvelá atmosféra, skvelý Morgan Freeman a Ciaran Hinds... A bude to znieť možno divne... ale aj Ben Affleck ma presvedčil. Rola analytika CIA mu svedčí o dosť viac ako jeho dvom predchodcom :). ()

Horazius

Super film. Nejen, že vypovídá o hrozbě, která tady stále je.A to jaderná válka. Tak i dobře nafilmován, herci dobrý. Většina mých přátel odsuzuje Bena Afflecka, že se nehodí do jiného žánru než rodinná komedie. Já s tímhle nesouhlasím, a tady je důkaz. Morgan Freeman, taková klasika. A zbytek dobře sekunduje. Pěkný film ()

Me.Plus.You.

Škoda, že film nemá víc míst s atmosférou a spádem jako scéna před fotbalovým zápasem a následným výbuchem atomové bomby. Proto dávám "jen" 4★ ()

Unrealik

Sice místy zbytečně patetické, pak taky neuvěřitelné/příliš náhodné, nicméně celkově jde o nadprůměrný thriller. Jo a ještě jedna věc. By mě zajímalo, kdo rozhoduje o dabingu. Někde je vše nadabované, někde jsou cizojazyčné pasáže. Pokud se chci dívat na nedabovaný film, tak na celý. Pokud na dabovaný, tak opět celý. Nepřijde mi úplně chytré nenadabovat jen část. Viz v tomto filmu ruské pasáže. A nedávno ten samý problém u Thora, kde nechali dokonce vymyšlený jazyk. Aby pak člověk zbytečně hledal titulky. ()

Pythonator

Já mám bombu, ty máš bombu. Budeme na sebe dělat bububu a ukazovat si, kdo má většího šulína. Člověku je až k zblití, když si uvědomí, jací lidé nám vládnou a tahají za nitky, na jejichž koncích jsou obyčejní lidé, co nemají ani ponětí o nějaké atomovce. Ben Affleck je hodně mizerná náhrada za Harrisona Forda, ale i tak je tento film asi ten nejlepší s Jackem Ryanem. Nebo aspoň ten nejméně nudný. ()

drunkman

Pustil jsem si to po mnoha letech od uvedeni, protoze na Netflixu uz neni na co koukat. Jako vypln casu to jde, ale doslova v kazdem obraze vidite nejakou nelogicnost. At uz je to motorcade prezidenta, kazdy dnes vi, ze je to auto chranene proti vsem druhum vybuchu, a tak v klicovem obraze neni problem.. Az po to, ze Marines nezachrani ostatni, a tak travime X minut tim, ze Ryan hleda sefa CIA. Full disclosure - puvodni filmy s Fordem v roli Ryana jsem mel rad, dodnes si je rad pustim, protoze v sobe maji jistou syrovost a mam pocit, ze jsou natocene i lip, nez tenhle reboot, kam do mensich roli obsadili snad pulku top 20 lidi z Hollywoodu. Jenomze.. Tohle je fakt blbej film. Scenarem, remeslne, vsim. Ben Affleck tu hraje vazne blbe, ale jak uz tu psal nekdo jiny, Liev Schreiber je tu perfektni. Svoje kvality ostatne o dost let pozdeji potvrdil v Rayi Donovanovi. No nic, na zabiti vecera, kdy fakt nemate nic lepsiho, je to uchazejici, ale jinak.. ()

Bragi66

Nepravděpodobný scénář eskalace napětí mezi USA a hysterickým Ruskosvazem. To si tam můžete hrát co chcete, ale když je to nepravděpodobné, tak to kulhá alespň na jednu nohu. ()

Sa.sa

Super film, který má sice již 22 let, ale i tak neztratil kouzlo či krásu... Zajímavě podaná zápletka o rozpoutání Světové války... Super konec i uvěřitelný děj ()

ZelenyPaul

Elegantně natočený politický film, který Clancyho předlohu zpracovává přijatelným způsobem, aniž by odsouval do pozadí charaktery hrdinů. V druhé půli se však film dostává do poněkud tradičního předvídatelného americko-ruského konfliktu. ()

profeek05

Škoda, opravdu škoda toho, jak se knižní předlohy při zfilmování osekají. Samozřejmě, že to musí být, ale téhle Clancyovce to dle mého názoru moc nepropělo - zůstává hlavní zápletka, zůstávají nejdůležitější postavy, ale kam se poděly všechny detaily, které k naprostému uchvácení diváka a dokreslení realističnosti musí být?? Celkem by mě zajímalo, kolik diváků četlo i knihu. Tom Clancy by si zasloužil ještě o stupeň lepší zpracování a ne, že ne. ()

boxo

Pozeral som tento diel o Jackovi Ryanovi až v roku 2010! Takže o to viac zisťujem ako v dnešnej dobe chýbaju takéto napínavé thrillery s politicko-špionážnou tématikou. Schreiber a Freeman veľmi presvedčivé výkony, Affleck solídne aj keď sa sem moc nehodí. Jediný kto mi nesedel bol predstaviteľ ruského prezidenta... podľa mňa spolu s Honom na ponorku najlepšie 2 diely série...holt americko-ruský konflikt je pre mňa zaujímavejší a napínavejší než tématika IRA, Kolumbia... ()

KcarlosK

Kvalitní politicko-akční thriller se zápletkou, která bude asi bohužel vždy aktuální. Ty dvě hoďky jsem slupnul jako malinu a skvěle jsem si je užil. Clancy tyhle věci umí napsat a v tomto případě to uměli i natočit. Bál jsem se obsazení Afflecka, ale mile překvapil svojí přirozeností ve vodách, které nejsou jeho domovem. Líbilo se mi jejich "konečné řešení" problému se zrádci. Nedělam si iluze, že to tak skutečně nechodí. Velkým plusem pro mě byl - bacha SPOILER - výbuch atomovky na americké půdě s hromadou mrtvol včetně presidenta. Kromě seriálu 24 jsem to ještě v americkém (vlastně ani v jiném) filmovém počinu neviděl. Nebo si na to nevzpomínam. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)