Řekněme si to narovinu. Dost možná se z toho začíná stává všeobecný předsudek, leč pravdou každopádně zůstává, že Ben Affleck by neměl už nikdy opouštět stoličku režiséra. Tam je pro film prospěšnější. Nejhorší obavy bych slovně ohodnotil tak, že nejsou nejhorším filmem. To ne. Poměrně zajímavá politická zápletka, děj šel přímočaře dopředu, vizuální kousky techniků byly přesvědčivé. Jenže co s tím, když jsem půlku filmu pro nesmyslně tmavé záběry neviděl?(3.6.2011)

Ze všech ryanovek má právě tahle největší potenciál. Ten bohužel drží u zemi příliš košatý scénář bez pevnější kostry, která by tomu všemu dala směr. Ten ultimátní zvrat v půlce potěší, ale následné handrkování s prsty na spoušti od nukleárních zbraní překvapivě nudí, protože režisér povážlivě váhá. Chybí tomu senzitivita a autorská protřelost Johna McTiernana, či politická angažovanost Phillipa Noyce. P.H. Robinson je pouze zdatný řemeslník bez osobitějšího autorského obtisku. Škoda, mohl z toho být nejlepší kus, protože i na toho Bena Afflecka se překvapivě dívat dá. Přesto za 4*, i s přihlédnutím k faktu, že se nejedná o takovou diváckou torturu, kterou bylo sledování předchozích dvou s Fordem.(2.9.2007)

Další zpracování Jacka Ryana, tentokrát s Benem Affleckem. Film se opírá o propracovaný scénář, který si s divákem pohrává do poslední chvíle a překvapivě nevyužívá žádných zásadních zvratů. Mě osobně tempo úplně nesedlo, tak jako ve Ryanovkách s Fordem. Akce nijak neosilní a jako žánrovka, při které si chcete oddychnout a úplně vypnout, to prostě není. Uhlazený Affleck mi do role nesedl......65%(23.8.2019)

„Čo to má ten pyrotechnik napísané vzadu na chrbte?“ – „Ak ma uvidíte utekať, snažte sa ma predbehnúť.“ Má to "to", čo predchádzajúcim filmovým ryanovkám (JASNÉ NEBEZPEČENSTVO a HRY PATRIOTOV, obe u mňa za suchých 40%) chýbalo. Dobrý príbeh, kvalitná réžia a nezabudnuteľné scény. Phil Alden Robinson (POLE SNOV, SLIEDIČI) je zvláštny režisér. Jeho snímky oplývajú zvláštnou nadpozemskou atmosférou a NAJVÄČŠIA HROZBA nie je výnimkou. Výborný Affleck ako začínajúci Jack Ryan (jedná sa teda o prequel k hore spomenutým kúskom, prípadne k McTiernanovej HONBE NA PONORKU, kde Ryana stvárnil Alec Baldwin), silné herecké obsadenie (Liev Schreiber dôstojne nahradil Willema Dafoea, ktorý tajného agenta Clarka stelesnil v JASNOM NEBEZPEČENSTVE, ale dobrí sú aj Morgan Freeman ako ľudský šéf a James Cromwell ako americký prezident), pôsobivé a mrazivé realistické scény (štadión), vynikajúca akcia a znepokojivá politická hi-tech atmosféra ustavičného ohrozenia v dobe "veľkého brata", vinou ktorého sa nič neutají. Scéna nukleárneho výbuchu je zatiaľ druhou najlepšou, akú som kedy vo filmoch videl (prvou je samozrejme T2).(24.10.2004)

Phil Alden Robinson dokázal transformovat průměrnou ghostwritervskou clancyovku v film, kde a) Ben Affleck výtečně hraje b) Morgan Freeman ani v mentorské roli není sebeméně otravný c) ruský prezident je fyzicky atraktivní d) střih na hudbu a závěrečná sekvence s prostřihem na výstřely a podpisy (pen is mightier than sword?) je geniální e) dokáže i po konci bipolarismu vykřesat uvěřitelný, napínavý boj mezi uranovými velmocemi f) starosvětská olsschool atmosféra parádně kontrastuje s technologicky vyspělým lookem a videoklipovým střihem g) i ti nejvyšší hodnostáři CIA mají smysl pro humor. Phile, koukej se probudit ze zimního spánku. Jack Ryan už podupává před trailerem a já před kinem, protože sledovat práci analytika mi připadá stokrát zajímavější než koukat, jak agent v terénu sprintuje a střílí:)(14.3.2010)

• - Morgan Freeman hraje vysoce postaveného člena prezidentovy (James Cromwell) administrativy. Ve filmu Drtivý dopad (1998) je to přesně naopak. (Dreadd)

• - Izrael nikdy oficiálně nepotvrdil vlastnictví jaderných zbraní a vytrvale odmítá komentovat i svůj jaderný program. Dle analytiků první jaderné zbraně Izraelci vyrobili krátce před šestidenní válkou a v současné době disponují několika stovkami hlavic. (Foxhound#1)

• - Spoiler: V knižní předloze byla bomba odpálena na stadiónu v Denveru. (IronFan)