• flanker.27

Celkem bez šťávy, bez napětí, dost nelogické chování (ukrajinští strážci), aspoň hezký útok na letadlovou loď. Ale jak ty F16 útočej na ruský letiště a žádná protivzdušná obrana? Ono je to celé střetnutí jen taková ilustrace. No a pak nám Ben chodí městem po jaderném výbuchu len tako nalehko, zatímco okolo šílí dozimetry, jo, zkrátka agent CIA, to musí bejt tvrďák. Podle mě jde o naprosto nevyužitý potenciál, který zápletka měla.(17.2.2007)

Aj keď oficiálne obdobie studenej vojny by malo byť dávno za nami, je jasné, že súperenie o vojenskú moc medzi USA a Ruskom tu bude ešte dlho. A následky nezhôd podobným ako v tomto filme by si nikto nechcel predstaviť, nie to ešte pripustiť. Medzinárodne výborne zvládnutý thriller s patričnou dávkou napätia, ľudskosti a hereckého potenciálu, ktorý popri klasikoch doplnil aj Ben. 80%.(13.4.2007)

Fuck offf i s novým csfd!!!! Jo, promiňte, že hned na začátku volím tak tvrdá slova, ale jelikož jsem ještě neměl hodnocený tento film a zároveň napsaný komentář, tak se mi vše smazalo! No, nebudu se znovu rozepisovat, stejně už by to nebylo ono. Takže to shrnu jednou větou...vynikající napěťovka až do samotného konce, která ve mně zanechala docela slušné opotstatnělé obavy z toho, kdyby to všechno bylo live. 80%(30.1.2011)

• BoredSeal

Jeden z nejnudnějších nejotravnějších akčních filmů, které jsem viděl. Velice idiotská zápletka a nepřítel (což přisuzuji politicky-korektní změně oproti literární předloze), otravná postava terminátora Liev Schreibera, naprosto nevýrazný Affleck bez špetky charizma... Film mě prostě ničím neuchvátil, ani ten atomový výbuch mi nepřipadal nějak super, oproti takovému Deep Impactu. Pche.(14.2.2010)

// Název mluví za vše. Děsivější už by snad mohla být jen realita v roce 2012 popřípadě blízké budoucnosti, nezbývá než doufat, že k tomu nikdy nedojde. Nicméně, tento film poměrně živě a uvěřitelně ukazuje, jak by to asi mohlo proběhnout. S mohutnou hudbou, skvělým Benem Affleckem (a zbytkem obsazení jakbysmet) a chytrým scénářem se tento film řadí mezi nejlepší thrillery, které jsem doposud viděl. Škoda, že série Jacka Ryana nepokračovala dále v těchto kolejích, dnes by tu byla solidní konkurence pro britského 007.(12.10.2012)

• - Režie byla nabídnuta Wolfgangu Petersenovi, ten ji však odmítnul. (Dreadd)

• - Izrael nikdy oficiálně nepotvrdil vlastnictví jaderných zbraní a vytrvale odmítá komentovat i svůj jaderný program. Dle analytiků první jaderné zbraně Izraelci vyrobili krátce před šestidenní válkou a v současné době disponují několika stovkami hlavic. (Foxhound#1)

• - Postava Johna Clarka (Liev Schreiber) se objevila už ve filmu Jasné nebezpečí (1994), kde ji ztvárnil Willem Dafoe. Ryan se právě s Clarkem znal už z dřívějška a v knižní předloze Nejhorší obavy dělal Ryanovi osobního strážce. (IronFan)