Ta druhá polovina filmu je scary as hell. Tom Clancy vždycky dokázal vytvářet mrazivé zápletky odehrávající se ve velmi reálných a možných kulisách. A Nejhorší obavy jsou přesně takové. Jacka Ryana si představuji trochu jinak, ale Affleck je stejně docela v pohodě, Freeman je výborný, potěší i Schrieber. Napětí celého filmu, hlavně pak v závěru, je neskutečné a jeden nečekaný zvrat v polovině, který se opravdu jen tak nevidí, dělá z tohoto filmu výborný thriller ze současnosti. Studující napjaté vztahy mezi dvěma světovými velmocemi, a jak k rozpoutání konfliktu stačí malinká jiskřička. Pro obyčejného člověka opravdu nepříjemná věc. Závěrečné odklizení odpadu působivé, stejně jako zneklidnující.(16.9.2011)

Překvapivě hodně dobrý dojem i po delší době po zhlédnutí... Žádná pachuť amerického provincialismu :) Hodně se mi zamlouval Liev Schreiber, hraje tam vyloženě Bonda (a asi by se na něj dost hodil). A myslím jeden z vrcholů Freemana, který umí odehrát sice mistrně, ale chladně a rutinně -- zde byl velmi dobře v roli.(5.4.2011)

Poměrně slušně natočený akční snímek. První polovina filmu se sice ani zdaleka nemůže chlubit nějakým závratným tempem (spíš naopak : jasně chápu - snaží se představit osoby, místa, motivace, atd., ale po téměř hodině vykecávání a nicnedělání jsem měl co dělat, abych se nezačal nudit.), ale naštěstí po teroristickém útoku na USA (hrůza - je mi líto - takhle to napsat) dostává film konečně tak potřebné tempo a dynamiku, a je se skutečně na co dívat. Film také příjemně překvapí několika žánrově netradičními dějovými zvraty. "Nejhorší obavy" můžu vřele doporučit všem sadistům, kteří vždy do poslední chvilky marně doufají, ža ta zatracená bomba přece jen bouchne. Bouchne.(18.10.2004)

Spolu s Honem na ponorku nejlepší film s Jackem Ryanem. Takovýto thriller se už dnes moc často nevidí. Poklidný, pečlivě budovaný děj, který je současně napínavý a přináší spoustu překvapení. Důraz je kladen spíše než na efekty, na herce, kteří mají možnost hrát propracované postavy. Největší zásluhu na jednom z nejlepších thrillerů tohoto roku má především režisér Phil Alden Robinson, který opět po delší době dokazuje, že své řemeslo ovládá bravurně a že i z klasického hollywoodského "výrobku" se dá stvořit jedinečná podívaná.(26.8.2002)

Slušný akční film, který sice nepředčil Hon na ponorku ale jedná se o vemi slušné akční áčko. Na to že Ben Affleck má nulový akční potenciál, což dokázal již v Daredevilovi předvádí dobrý výkon, který však utvrzuje Freemanovo pesimistické a suché herectví které se pro jeho postavu neobyčejně hodí.....(19.10.2008)

• - Projev prezidenta Nemerova (Ciarán Hinds) z konce filmu je převzat od prezidenta J. F. Kennedyho. (Dreadd)

• - Izrael nikdy oficiálně nepotvrdil vlastnictví jaderných zbraní a vytrvale odmítá komentovat i svůj jaderný program. Dle analytiků první jaderné zbraně Izraelci vyrobili krátce před šestidenní válkou a v současné době disponují několika stovkami hlavic. (Foxhound#1)

• - Režie byla nabídnuta Wolfgangu Petersenovi, ten ji však odmítnul. (Dreadd)