Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Oyer

Nesouhlasím s 53% pro tento pořad. Parádní hlášky, parádní relax, nacházím zde vše, co má tato komedie nabídnout. Na některé díly se můžu koukat dokola, sednu doma, dám si pivko po tréninku, tlačenku a budu hltat každý frk, který mi bude servírován. Marně hledám nedostatky. Mě se to líbí. ()

spiritus

Hospoda rozhodně není špatným seriálem. Její dobré herecké obsazení a lidové prostředí české knajpy z ní dělá ideálního představitele mainstreamové zábavy. I když jsou zde zřetelné slabiny a některé díly stojí za starou belu, přesto je Hospoda vzhledem k počtu dílů celkem dobrým počinem a některé části jsou prostě perfektní a vtipné... ()

mira007

Odvážná snaha natočit sitcom se počítá k dobru, úvodní písnička je asi maximum možného od renomovaných autorů, herecké obsazení se dá označit za hvězdné a to je asi tak vše. Čumět na chlastající dědky , kteří v zakouřeném prostředí nepředvádí ani neříkají nic vtipného , ale spí trapného. Netuším, kdo na to koual, protože já se nepovažuji za náročného diváka, ale tohle je příliš. ()

Movie Gourmet

Klasická novácká zábava, která má i vtip. Dá se snést i vícero shlédnutí ale vidět to jedenkrát bohatě stačí, pak už je to ztráta času, protože je zde spousta ohraných klišé, které se neustále opakují dokola. Verdikt: 3* a 70 %. ()

cingi.t

Jeden z dôvodov, prečo som normálny dospelý človek so zdravým rozumom je, že namiesto Pokémonov bol môj večerníček Hospoda. Znie to, ako niečo čím sa netreba chváliť, ale som rada, že sme v detstve radšej čumeli spoza dverí na Hospodu, Frasiera alebo MASH. ()

Untentrauer

Člověk nemusí být ochmelka, aby na tenhle seriál koukal. Líbí se mi dobře vystižená atmosféra hospody třetí cenové skupiny. Každý díl je něčím originální ať už zápletkou, nebo speciálním hostem v dílu. I přes to, že se děj odehrává vždy na jednom místě, dokázali scénáristé zaujmout. Člověk ani nepozná, že interiér hospody je celý dělaný ve studiu. Vyzdvihuji i výkony herců, zejména pana Nárožného, kterému role hostinského vyloženě sedí. Role štamgastů jsou obsazerny také bravůrně. Přiznám se, že jednotlivě některé herce moc nemusím (Menzel, Dvořák...) Ale jako celek jsou všichni skvělý a krásně se doplňují. Je to jediný seriál, který se TV Nova povedl. P.S. V dnešní době, kdy hospody tohoto typu mizí a jejich místo přebírají doslova "Lokály" (kam ale rád chodím AMBI!) a při aktuálních cenách piva už je pojem štamgast vzácnost. Zjišťuji tedy, že tento seriál zachycuje doslova kus historie a nostalgie. Seriál Zachycuje fenomén, který postupně mizí a jednou nebude nikdo absolutně věřit tomu, že někdy někdo takto žil. Nikdo nebude věřit tomu, že toto byla kdysi skutečná každodenní realita některých osob. ()

Ad4mson

Seriál, který díky prvotřidnímu hereckému obsazení ani chvilku nenudí. Ve scénáři je občas nutné číst mezi řádky, avšak perfektně reflektuje dění v tehdejší době a hlášky také stojí za to. Prostě to nejlepší, co kdy tv Nova vypustila do éteru co se týče seriálové tvorby. Klasika. ()

kujon

Jediný seriál, který se Nově opravdu povedl :-) V době superstar, megastar a dalších ptákovin, je to jako dar z nebes. A to i přes to, že se jedná o XY reprízu. ()

Raimok

Především Kanyza, Menzel a Poloczek tady hrají prostě skvěle. Navíc Nárožný, Potměšil a taky Dvořák jsou víc než dobří. Podle mě jeden z nejlepších českých seriálů. 83 % ()

Skarface

Skvělý serial jako ze života :) překvapuje mě jedna věc a to : že si při stejném prostředí při stejných hercích udrží svou vtipnost až do posledního dílu ()

j0nathan

I když je Hospoda místy až trapná, stejně ji miluju. Škoda, že jsem takového Jardu Duška zatím v žádné hospodě nepotkal. :) ()

Haniczka

Jestli se nějaký původní český sitcom podařil, pak to byla právě Hospoda. Nálada kmitala mezi vznešenými nostalgickými projevy Menzela ala Rozmarné léto až k opravdu plitkému hospodskému humoru. Výborní herci dokázali i pro mě udělat ze zakouřené hospody něco zajímavého. Skoro škoda, že nebyla natočena druhá řada, která prý byla napsána ještě lépe než ta první. ()

Hepy13

Co mě nejvíc pobavilo? Místní negativní hodnocení a hate. Spousta čechů tráví v hospodách dost času. A tak bych spíš očekával víc pozitivních ohlasů. Hospoda tenkrát zaplnila prázdne místo v českých serialových půllitrech. A musela skvěle pobavit každého kdo není morous, a má alespoň trochu smysl pro humor. Ani jeden špatnej díl, a takový hlody jaké zde má Petr Nárožný se opravdu jen tak neslyší. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012