Jack Reacher

(seriál)
  • USA Reacher
Trailer 2
USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (více)

Série(2) / Epizody(16)

Když vysloužilého vojenského policistu Jacka Reachera zatknou za vraždu, kterou nespáchal, octne se uprostřed smrtícího komplotu nečestných policistů, pochybných podnikatelů a intrikářských politiků. Jack musí jen s pomocí vlastního důvtipu zjistit, co se děje v Margrave v Georgii. (Prime Video)

Trailer 2

TheEvilTwin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S01: Nový Reacher je ve výsledku povedená akční mlátička, která na pozadí kriminálního detektivního příběhu působí na poli osmi dílů velmi dobře a hlavně funkčně po celou dobu. Nutno říct, že první díl nastavil laťku tak strašně vysoko, že už nejspíš dál nebyl překonán a trochu mě osobně mrzí, že v prvním díle se Reacher rval hlava nehlava, kdežto v dalších dílech trochu zvolnil a dal se spíše na detektivní linii, ale nakonec to naštěstí vše solidně vyrovnal ve finále, kdy jsme se dočkali jak završení celého poměrně spletitého vyšetřování, tak i akčního závěru. Postavy jsou zábavné, násilí je nekompromisní, děj je celkem složitý, a tak i fanoušci krimi si přijdou na své, ale celou sérii jednoznačně táhne Alan Ritchson, který se jako 100 kilové nasekané zvíře pro tuhle roli narodil. Jsem víc než spokojen a pro fandy žánru je to skoro povinnost. S02: Konečně zase další nášup pořádné chlapské akce tak, jak se patří. Alan Ritchson je pro mě jeden z nejlepších herců tohohle žánru a takové monstrum bych teda potkat nechtěl. Je fakt, že oproti první sérii už tady nejede Reacher solo dráhu a neodehrává se v malém městečku, ale naopak jede s týmem a v trochu širším příběhu, takže tím trochu ztrácí svou "hlavní roli" a přesouvá více pozornosti na celek, ale to rozhodně není špatně (ikdyž to možná trochu zamrzí.) Celý jeho tým je totiž ve výsledku skvělá parta se skvělými herci, příběh taky jede slušně v tempu a Reacher si tady pořád krade většinu pro sebe. Co se mi naopak trochu nelíbí jsou takové neduhy žánru, které se bohužel nevyhnuly ani Reacherovi. To, že 120kilová hora mlátí chlapy hlava nehlava, beru, ale když je tam mlátí i nějaká 50kilová buchta, to už jim zas tak nežeru. Místy je akce přitažena za vlasy a celému týmu to až moc jednoduše vychází bez jakýchkoli vedlejších ztrát nebo zranění, mnoho logických detailů nedává smysl a co mě mrzí nejvíc, že je zde až moc málo brutálních a násilných scén, jelikož surového lámání končetin jsme se zde dočkali jen jednou, což je trestuhodné. Jinak samozřejmě až na tyto "detaily" jde pořád o extrémně zábavnou, drsnou a akční jízdu, která těží zejména ze skvělých hlavních postav a neutichajícího napětí, takže jsem se nenudil ani minutu v celé sérii a jde zkrátka přesně o ten typ seriálu, který chytne a nepustí. Veliká spokojenost. ()

LizianShaw

Trvalo jim jen čtyři epizody, než se spolu vyspali. Nečekané... Reacher na mě působí všemi dojmy. Jde vidět, že se jedná o vysoko-rozpočtový seriál, kde bylo investováno mnoho peněz do r-kové akce. Ale nějak moc jsem tu Reacherovo super-inteligenci vůbec nekoupil. Prostě na mě nemá charisma, i přesto, že v Titans byl dost super. Je tu pár slušných zvratů, smutných záležitostí, ale v podstatě se hlavním postavám nic závažného nestane. Taky mě štvalo, že kdykoliv je potřeba nějak vyvrcholit scénu, scénárista se chopil jediné věci, a to tak, že postava X dá někomu přes držku. Takže situace, které by šlo vyřešit mírumilovně jsou místo toho překonány bezmyšlenkovitým fackováním. Reacher na sebe nechce upozorňovat, a i přesto se v nějakém bistru popere s pěti namakanými burany. Takových ''řešení'' je tu spoustu. Takže jo, akce super, ale to ostatní, nic moc. Herecké obsazení je ale dost dobré, a jsem rád, že Malcolm Goodwin si po iZombie našel další byznys. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Amazon boduje se seriálovým překvapením hned z kraje roku. Reacher se jevil docela nenápadně, ale je to Hit i povšimnutihodná záležitost pro fanoušky drsných příběhů. Jack Reacher s Cruisem mi přišel jen OK, ale tohle je už jiné kafe. Alan Ritchson je sice jen béčkový herec, ale nutno uznat, že se svou rolí popral poctivě, má charisma, je nabušené hovado, ze kterého jde respekt, má skvělé hlášky a nemá téměř žádné slabiny, takže mu divák bezproblémů odpustí i herecký netalent. Seriál mi asi nejvíce připomínal Banshee a možná i tím si mě tak získal. Malé městečko, jedna policejní stanice s novou posilou, vraždy a dobře vystavěný příběh, který ani chvíli nenudí a je okořeněn výbornou akcí. Za mne první díl zůstal sice nepřekonaný ( fight na toaletě jsem řval, až mi praskaly zdi v obýváku, holt scény z vězení jsou vždy ty nejlepší) a v průběhu série už došlo asi jen na 2-3 slušné fighty a pár přestřelek, takže ve výsledku seriál až tak akční není, ale fungují nepříjemné vraždy, které mají nádech Se7en ( ukřižovaný chlap s koulema v puse!), skvělé ústřední sympatické trio a slušný záporák z toho dělá fajn záležitost, kde se nejde o mrtvoly ani o slušnéj zvrat daleko. Za mne slušná věc, kor po těch Krimi/Drama seriálech je tohle vyloženě něco pro mě. Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 8.5/10. ()

liskam

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pár věcí mi tam nesedělo, pár scén mi vyloženě vadilo (ale opravdu jen pár). Některé scény byli naopak parfektní (v krimu, puzzle v kufru auta a pár dalších). Ale jelikož jde o osmidílný seriál s délkou přesahující 6 hodin, tak jsem nadmíru spokojen. Navíc mi sedla i linka kde jsou bráchové v dětském věku. Opravdu doufám že bude seriál dobře přijat diváky, protože Amazon by ve finále mohl natočit minimálně 24 sezón, co 8 dílná série to jedna kniha. A to bych si opravdu moc užil. Pokud by se udržel alespoň tenhle standard. Lehce nadhodnotím 85% a 5* ()

Mrkvič

Konečně pořádnej hovaďák Reacher. Postava Lee Childa, kterou nelze zapomenout. A to, i kdybych četl jen první díl serie - Jatka. První řada seriálu se drží této první knihy a hlavně ze začátku se drží hodně věrně a je to prostě bomba. Kdybych v prvních třech dílech většinu scén předem neočekával, byl by můj dojem ještě lepší. A to jsem četl knihu před minimálně patnácti lety. U druhé poloviny už jsem ale tak často pocit neměl, že bych dění v seriálu již četl. Navíc, i když byl nějaký díl nadprůměrný, přišla nějaká blbost, která dojem z celého dílu srazila do průměru. I tak se ale těším na další serie a znovu se pouštím do knih. Nachystal jsem si prvotinu Jatka a potom některý z 20+ dílů série. ()

• Na konci epizody hraje píseň „Police Dog Blues“ od Blinda Blake. (Duoscop)
  • Oscar Finlay (Malcolm Goodwin) řekne o Reacherovi, že měří 6' 4" (193 cm). Reacher ho razantně opraví a uvede 6' 5" (196 cm). Alan Ritchson ve skutečnosti měří 6' 2" (188 cm). (Rominator)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)