Reklama

Reklama

Jack Reacher

(seriál)
  • USA Reacher
Trailer
USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Hrají:

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Když vysloužilého vojenského policistu Jacka Reachera zatknou za vraždu, kterou nespáchal, octne se uprostřed smrtícího komplotu nečestných policistů, pochybných podnikatelů a intrikářských politiků. Jack musí jen s pomocí vlastního důvtipu zjistit, co se děje v Margrave v Georgii. (Prime Video)

Recenze (191)

verbal 

všechny recenze uživatele

Konečně se Dítětův slavný hrdina a věhlasný čistič zapadlých prdelí amerického středozápadu dočkal adekvátního zobrazení. Tedy alespoň co se konstituce týká. Dvoumetrové nabušené hovado tentokrát nepředstírá stodemdesáticentimetrový sájentologický zachrap Tomík, ke kterému museli jako komparz složitě vybírat samé trpajzlíky, aby se necítil tolik méněcenný, a každou chvíli ho hledat někde hrdě stojícího pod stolem. Ovšem co do výrazové oduševnělosti, tak tam zvolený gorilí neherec kapku zaostává a spíše připomíná takový ten „hloubavý“ typ, co si pro pandementní jistotu udělá doma antigenní test, načež s hrůzou zjistí, že je těhotný, a co při jakékoliv konverzaci jednou za hodinu nakrčí čelo, prošťourá si rypák a řekne „gogo“, než toho Dítětem popisovaného pologeniálního analytika a detektiva. Ale jebat! Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „abstrahujme od paradigmatické interpretace fikčních charakterů“. Jedná se totiž o veskrze slastně brakovou staroškolskou zábavičku, svižnou, akční, přímočarou, brutální a se všemi těmi klišovitě roztomilými kudrlinkami přesně tak, jak to mají mazlíčci rádi. A vzali to kluci pěkně od Dětských začátků, tedy od Jatek, tudíž doufám, že máme před sebou dalších 24 sezón (pomineme-li už spatlaného Tomíka a povídky) vinného potěšení z dob, kdy byl svět i film ještě nebolševický a v pořádku. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejvěrnějších adaptací, jakou jsem kdy viděl. Když už odchylky, tak buď smysluplné pro seriálový formát (dřívější zapojení staré známé), nebo nutné pro aktualizaci děje (přeci jen je předloha z roku 1997). Celkově vzato ale ohromná spokojenost, kdy jedinou výraznější kaňkou je finále, které stylem natočení vypadalo jako něco, odkud by ve zpomaleném záběru na motorce měl odjíždět Reno Raines (o prohřešku, že nejlepší kill v něm nemá Reacher, nemluvě). Ale vzato kolem a kolem velká paráda. Jako milovník předlohy můžu bejt spokojenější jen tehdy, pokud začnou točit dvě série ročně, aby Richtson za dekádu stihl všechny knihy. ()

T2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nový "kolohnát" Jack Reacher a la nový Schwarzenegger, kráčajúca skala, či Terminátor, dobre no oproti kino filmu s Tomom Cruisom teda riadny obrat, čo sa týka hlavnej postavy. Ináč riadna kadencia násilností, likvidácii postáv, brutality, dobre to šľape, fajn postavy,...  Nech sa nehnevajú ale ten mega prestrelkový akčný záver tejto série vystrihnutý ako z riadne prestreleného akčného béčka.  Mohli to troška lepšie ustáť. /75%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A PROČ NEPOTŘEBUJETE PRÁVNÍKA?“…“PROTOŽE JSEM NIKOHO NEZABIL. ALESPOŇ NE V POSLEDNÍ DOBĚ. A NE V TOMHLE MĚSTĚ“…   Neskutečně pohodová detektivka s překvapivejma momentama, jednoduchejma postavama a hláškujícím, drsňáckým křížencem nosorožce a Sherlocka Holmese, kterej si musí na vychutnání vyhlášenýho Margravskýho broskvovýho koláče počkat tejden a půl.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Jatka“, kterou v roce 1997 napsal Lee Child, neznám. 2.) Vždycky jsem chtěl umět poskládat chlapa jako tetris.  ///  Thx za titule „Ivana Ragusa a Lucie Musílková“.               PŘÍBĚH  *****  HUMOR  **  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Amazon boduje se seriálovým překvapením hned z kraje roku. Reacher se jevil docela nenápadně, ale je to Hit i povšimnutihodná záležitost pro fanoušky drsných příběhů. Jack Reacher s Cruisem mi přišel jen OK, ale tohle je už jiné kafe. Alan Ritchson je sice jen béčkový herec, ale nutno uznat, že se svou rolí popral poctivě, má charisma, je nabušené hovado, ze kterého jde respekt, má skvělé hlášky a nemá téměř žádné slabiny, takže mu divák bezproblémů odpustí i herecký netalent. Seriál mi asi nejvíce připomínal Banshee a možná i tím si mě tak získal. Malé městečko, jedna policejní stanice s novou posilou, vraždy a dobře vystavěný příběh, který ani chvíli nenudí a je okořeněn výbornou akcí. Za mne první díl zůstal sice nepřekonaný ( fight na toaletě jsem řval, až mi praskaly zdi v obýváku, holt scény z vězení jsou vždy ty nejlepší) a v průběhu série už došlo asi jen na 2-3 slušné fighty a pár přestřelek, takže ve výsledku seriál až tak akční není, ale fungují nepříjemné vraždy, které mají nádech Se7en ( ukřižovaný chlap s koulema v puse!), skvělé ústřední sympatické trio a slušný záporák z toho dělá fajn záležitost, kde se nejde o mrtvoly ani o slušnéj zvrat daleko. Za mne slušná věc, kor po těch Krimi/Drama seriálech je tohle vyloženě něco pro mě. Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 8.5/10. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Příjemný závan devadesátek, solidní akce a pár hezkých fatalit, první půlka teda měla maličko lepší spád, ale uzavřený je to hezky. Na Toma Cruise, který mi v té roli nikdy nevadil tolik jako fandům knížek, jsem přestal myslet někdy v půlce druhé epizody. 8/10 ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já jsem byla osobně spokojená a mohu s klidem baronky napsat, že jsem se báječně bavila. Dokonce jsem se musela zkraje mrknout, jestli to není komedie a ono že prý ne. No nic, tak jsem se jen občas musela usmívat pod vousy. Hlavní trojka byla vybraná akorátně, fungovalo to mezi nimi tak, jak bych si představovala, tudíž co víc si přát. Prostě jeden z mála béčkových seriálů, který se fakt povedl. Alan musí ještě trochu zapracovat na obličejové mimice, tady přece jen působil trochu prkenně, ale on si to vynahradil svými bojovnými akcemi. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tudy kulka vyšla ven. Střeli jste je do zad." Jack Reacher je sympaťák, svalouš a inteligent. Přesně jako já ... bych chtěl být. Trošku mi do něj chybí, ale zase mám smysl pro fair play. To se však ve světě Jacka Reachera nenosí. Kdo chce přežít, ten musí střílet první. A o to tady jde. O zlámaný končetiny, vraždy, mučení a o sežraný koule. Zkrátka nic pro estéty. Mě však nikdy nikdo neobvinil z toho, že mám smysl pro krásu a umění, takže mohu v poklidu konstatovat, že Reacherův svět mě baví. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Jedničkový casting, parádní chemie ústředního tria, solidní případ a řízná a brutální akce. Doufám, že už makají na další sérii. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tím nejlepším způsobem béčkový/brakový mix Jamese Bonda a Sherlocka Holmese z amerického zapadákova. Ovšem se suše hláškující a kosti drtící 190 centimetrů vysokou 100 kilogramů vážící mašinou s býčí zarputilostí, přímočarostí a emoční zakrnělostí téměř ve stylu Arnolda z Komanda v hlavní roli (třeba poslední epizoda má opravdu velmi blízko ke klasickému finále akčního béčka z 80./90. let :). Kdyby měl John Matrix tedy vedle schopností recyklovat lidský odpad též silně rozvinuté detektivní schopnosti. A Komando bylo krimi thriller s dobře promyšleným dějem plným zvratů, obstojně prokreslenými a sympatickými vedlejšími postavami a správně brutálními, všehoschopnými padouchy. Četl jsem alespoň deset knížek série a až na pár malých problémů nemám, co bych této adaptaci první knížky (nebo adaptaci postavy Jacka Reachera obecně) vytkl. Ale pro úplnost těch pár negativních věcí vyjmenuji - první epizodu jsem si musel na Alana Ritchsona v roli Reachera přece jen zvykat (protože jsem si ho představoval ještě trochu jinak - "hranatějšího" a o něco víc old-school charismatičtějšího), pocitově se pár epizod táhlo, několik věcí asi mohlo být vynecháno a v druhé polovině děj sem tam přišel s nějakou hloupostí. 7,7/10 ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Na Amazon, který se specializuje na nejsprostější "co nejvíce televizně on the budget vypadající" seriálovou produkci (The Boys budiž jedinou vyjimkou) se tady v Reacherovi jedná o lepší průměr, který vytahuje jen svižně utíkající děj a sympatický hlavní hrdina. Co se akce a bitek týče, tak je to opět klasická televize. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proboha, on nemá Snapchat, Facebook ani Instagram. Na změny zvyklý syn vojáka, který svobodně cestuje po Spojených státech, nespoután závazky. Když se mu někde líbí, zakotví. A jakmile zavětří bezpráví, nedokáže jen tak sednout na další autobusový spoj. Nemá hypotéku, pojistné nároky, bankovní účet ani řidičák. Jediný důkaz, že nějaký Jack Reacher existuje, je ten, že sedí na policejní služebně. Tedy přímo v cele, protože ho zatkli předtím, než jeho obří tělo mohlo ochutnat místní vyhlášený broskvový koláč. Postava samotáře z pera Lee Childa mnohé varuje, že by měli raději couvnout. Marně. A vzápětí už Reacher vyšetřuje v americkém zapadákově Margrave sérii vražd, kdy jedna z nich se pro něj stane až nečekaně osobní. Nejprve to vypadá, že nám tvůrci předloží správně oldschoolovou a přímočarou podívanou. Pro fanoušky předlohy navíc s bonusem, že zpracování hlavního charakteru je podstatně bližší než ve filmové podobě s Tomem Cruisem (ačkoliv samozřejmě skrze akci na Cruise nemají). Postupně ale přímočarost lehce ustupuje a scénář nabízí poměrně složitou zápletku. Což ale způsobuje krapet roztříštěnější děj i utahanější tempo v několika epizodách. Celkově je to nicméně několik fajn večerů, navíc tady máme skutečně sehranou a sympatickou trojici. Pragmatický Reacher baví svým černým humorem, zkratkou i přímočarostí. A i když má Alan Ritchson své herecké mantinely, k jeho charakteru to skvěle zapadá. Willa Fitzgerald coby Roscoe je neskutečně roztomilá, takovou strážkyni zákona by chtěl každý zapadákov. Chemie mezi nimi je patrná, jen si možná tvůrci vystřílí všechny patrony hned z úvodu série. Baví i Malcolm Goodwin coby upjatý detektiv z velkoměsta, který sem přijel za klidem a záhy má k řešení několik mrtvol. Včetně policejního náčelníka. Hlavní hrdina je navíc s postupem dílů nemilosrdnější než dřív, což stále víc připomíná staré dobré akční fláky 80. let. DRUHÁ SEZONA je v mnohém na chlup stejná, celkově ale slabší. Reacherovi za mě víc slušelo maloměsto a komornější pojetí. Příběhově je to docela plácaná, někdy to dost dřelo i co se akce týče, T-1000 mdlý, do příště doporučuju zapracovat na scénáři. Čekal jsem víc… ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nie je to úplne moja šálka kávy, predsa len, zas hromotĺk a tisíc bojovníkov proti nemu, nie je zrovna námet, ktorý by ma dokázal oslniť, no na jeden krát ako odľahčená zábava, “Reacher” nesklame .. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nadšené ohlasy fanúšikov knižnej predlohy a údajná obhliadka hrudníka blonďavej Willy Fitzgerald (s/o TheSlezy) boli jasným ťahákom k zhliadnutiu. Po dvoch filmových stvárneniach Jacka Reachera kráľom akčného žánru musela byť na toho seriálového dozaista naložená väčšia váha na ustátie. Alan Ritchson sa jej zhostil schopne a hoci vyzerá, že mu robí problém malá násobilka, našťastie, len vyzerá a summa summarum je z neho alfa samec žrádlo najväčšieho kalibru, a to primárne nehovoriac len o množstve svalovej hmoty. Väčšina aspektov diela presahuje ďaleko za hranice autentickosti (či už samotná konšpirácia, alebo znalosti a zručnosti protagonistu), no dívať sa na ne je slastné potešenie. Toto všetko s veľmi jemným, ba až nepatrným nádychom južanskej atmosféry, ktorá je uchopená len v niekoľkých dialógoch a scénach a mať by ju pod palcom Jeff Nichols či stará verzia Davida Gordona Greena, Reacher by bol ešte väčším nebom. Seriálové spracovanie nielenže na rovnakej úrovni s filmovými, za mňa o triedu lepšie. Slabšie štyri hviezdy za zábavu, silnejšie tri za kvalitu a zopár vdiak za vždy iné skladby prichádzajúce so záverečnými titulkami každej epizódy... ♪♫ ()

HAL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to stejně stupidní a bezmyšlenkovitě zábavné jako předloha... takže vlastně dobrá adaptace. A jak jsou zbytečně dlouhé i ty knihy, tak stejným neduhem trpí i tohle - pořád bezbolestně stravitelná jednohubka, ale větší nahuštěnost by tomu jen prospěla. Cruise každopádně dokázal dostat Reachera ve svém filmu do o dost větších výšin, i když je to trpaslík, a vůbec mnohem víc normální člověk než Reacher tady - který je tak dokonalý že nejspíš dokáže i chodit po vodě a léčit rakovinu dotekem. Ne že by lidi léčil, on je místo toho zvesela fraguje a to takovým stylem že to místy připomíná až Coenovky, což je hezké. A tenhle Reacher má zas jako sidekicka Guillerma z What We Do in the Shadows a roztomilou a evidentně velmi nadrženou policajtku, takže taky dobrý. 7/10 //// Série 2: Nuda. Tohle byl evidentně one-hit-wonder s první sérií, kterou vedle Hulk-smash Reachera táhly hlavně hrozně fajn vedlejší postavy a přímočarý komorní příběh. Škoda že v téhle sérii z nich zůstal už jen ten Hulk. 5/10 ()

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pár věcí mi tam nesedělo, pár scén mi vyloženě vadilo (ale opravdu jen pár). Některé scény byli naopak parfektní (v krimu, puzzle v kufru auta a pár dalších). Ale jelikož jde o osmidílný seriál s délkou přesahující 6 hodin, tak jsem nadmíru spokojen. Navíc mi sedla i linka kde jsou bráchové v dětském věku. Opravdu doufám že bude seriál dobře přijat diváky, protože Amazon by ve finále mohl natočit minimálně 24 sezón, co 8 dílná série to jedna kniha. A to bych si opravdu moc užil. Pokud by se udržel alespoň tenhle standard. Lehce nadhodnotím 85% a 5* ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama