Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Aleee89

Moje asi pátá, možná šestá bondovka. Musím říct, že poté, co minulý týden dávali v televizi Thunderball, který se mi moc nelíbil, jsem do dalšího filmu ani neměla chuť, ale přesto jsem se na Diamanty podívala a dobře jsem udělala. Film se mi líbil mnohem více, Bond Seana Conneryho je skvělý, Bondgirl byla taky pěkná. Už se snažili i o větší akci, ale pořád se to nemůže rovnat novějším bratříčkům. Příběh mě taky nenudil, takže mě tato bondovka příjemně překvapila a potěšila, ale přesto přes sedmdesát procent nepůjdu. ()

kajas

Sean sice trochu zestárnul, ale pořád je to náš známý svůdník a vtipálek. Moc se mi líbila hned jedna z prvních scén, kdy ke škrcení použil podprsenku od plavek, to se jen tak nevidí. Zklamal mě ale představitel Blofelda a nesympatická Bond girl. ()

major.warren

Diamanty jsou věčné jsou naprosto standardní zábavnou bondovkou staré školy Seana Conneryho. Podobně jako Moore ve Vyhlídce na smrt, trochu Brosnan v Dnes neumírej a vlastně i Craig ve Spectru, jsou na Connerym znát šediny a už zkrátka nemá tolik energie jako ve svých starších Bondovkách. Není to úplně Goldfinger, ale jednoduše dobrá Bondovka ano. K tomu vedle Bonda skvěle ladí překrásná Tiffany Case v podání Jill St. John. Nejlepší scény jsou s panem Kiddem a panem Wintem, a také finále na plošině. ()

GILLWANDER

Connery pekne zostarol a bohužiaľ výkonovo nenadväzuje na začiatočné časti, kde exceloval. Tento diel je dosť slabý a priemerný. 60% ()

Fíla

Už to není tak vynikající jako první čtyři díly, nemá to takové kouzlo. Sean Connery od své Bondovky Žiješ jenom dvakrát, trošičku zestárnul, trochu prořídlé vlasy a jistě i větší váhová kategorie. Nic méně, na vrcholu se má přestat a Poslední Cooneryho Bondovka nebyla tak úplně zlá. Conneryho 6 Bondovek jsem si plně vychutnal a nasál atmosféru tehdejších let. Vynikající herec, ačkoliv, škoda, že se pořád měnili Blofeldové. 6,5/10 ()

BoredSeal

Vysloveně pohodová bondovka. Nečekaná porce absurdního humoru (hláškující zabijácké gay duo, všechny ženské neuvěřitelně pitomé slepice, vidláčtí policajti) a aspoň na jeden film návrat Conneryho, bohužel viditelně staršího. Představitel (vlasatého!) Blofelda taky nic moc. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Connery se vrátil aby natočil jednu z těch slabších bondovek - a na to že měl pauzu jen jeden film ten člověk strašně zestárl. Filmaři mu vybrali slabý příběh, jalovou bondgirl a šedivého Blofelda. Satelit z diamantů pak zůročili ještě jednou v Dnes neumírej. Zachraňuje to dvojce teplých lumpů a scéna z krematoria. James Bond: Sean nám zestárl, ale pořád je to nejlepší Bond. Amen. Akce: Rvačka ve výtahu byla napínavá, rvačka s teplými zabijáky napínavá, útok na plošinu byl ... trapný. Bondgirl: Prsatá Lana Wood by byla určitě o moc lepší než Jill St. John. Padouch: Charles Gray ... no comment - alespoň že Mr.Kitt, Mr. Wint a Peter Franks nulanulasedmičce trochu zatápěli. Hudba: Nevýrazná. Titulní píseň - pro mne spíše slabá. Kniha: S knihou to má společné je pár nápadů a jména několika postav. Jinak nic. James Bond will return: Žít a nechat zemřít - Nemůžu si pomoct ale musím snížit hodnocení na dvě hvězdičky. ()

balba

V pořadí osmé dobrodružství superagenta 007 , Jamese Bonda.Pro fanoušky Bonda dobrá zábava , pro ostatní dobrý výkon Seana Conneryho v hlavní roli. ()

Martin741

Posledna Conneryho oficialna bondovka Diamonds are forever je opat skvostom vo filmografii agenta 007. Je pravda, ze pan Connery natocil este neoficialnu bondovku Never say never Again, ale pre mna je tento film Diamonds are Forever poslednou regulernou bondovkou s Connerym, ktoru plne uznavam. Scenar je klasicky bondovsky prekombinovany /diamanty v JAR/, Guy Hamilton je zrucny reziser, co vidno aj na filme. Akcie je tu dostatok : nahanacka s lunochodom a auto nahanacka v Las Vegas, kde Connery predviedol svoj svetoznamy kusok na aute. K tomu vyborni zaporaci Mr. Witt a Kidd. Moc fajny filmecek, 98 % ()

kaposlav

Návrat Conneryho nezachránil kvalitu bondoviek. Niektorí herci nezvládli svoje role a pôsobili ako trapáci. Možno to bol úmysel, ale nie vždy dobry nápad. Výsledok nie je zrovna dojemný. Dúfam, že v ďalších bondovkách sa vystríhaju tomu, že padúch oboznámi Bonda so všetkým čo chce spraviť a ako to urobi, aby tomu mohol zamedziť a trápno úspešne. Už je to otrepané. ()

Elyssea

Docela dobrý bondovka s Seanem. Ovšem má to dobré momenty a skvělé dva zabijáky, kteří ovšem skončí dost neslavně. ()

shyster

007 - Sean Connery je zpátky a to i s malým bříškem a hlavně pak s ujištěním, že změna v Bondovi je potřeba. Je to už jen průměr mezi Connerovými Bondovkami. ()

Rocky88

Líný a ničím přitažlivý příběh, pohodová atmosféra, jakoby nešlo o nic, žádná hudba, mnohokrát vystavovaný pomerančový zadek Bond-girl. To jsou hlavní mínusy. Plusem budiž kočkomrd Blofeld, dva sausage-festoví vrahouni, chvilka v rakvi. To jsou hlavní plusy. Stále to není nuda, takže hodnocení nechť následuje zlatou střední cestu. ()

DruidKarel

724. hodnocený film: Po předchozím propadáku , co se týče obsazení role agenta Jamese Bonda, opět návrat starého, dobrého Conneryho. Jistě jste si všimli, že se vrátil poměrně obtloustlý a v horší kondici, než kdy jindy, přesto ale podal dobrý výkon. Jeho krásky jsou opět skvělé, avšak filmu něco do předchozích snímků schází. Titulní píseň je opět dobrá a scénář se také povedl. 4*, ale upřímně řečeno jsem čekal více... 4* ()

starbrejkr

Sean se rozloučil důstojně, i když je tu až nečekaně (vždyť mu bylo sotva čtyřicet) znát věk a takový starší Moore působí ve svých prvních bondovkách podle mě o dost líp. I když se mu musí nechat parádní a i skvěle natočená bitka ve výtahu, která působí dosti realisticky. Jinak je zbytek opět klasika, i když dle trochu překombinovaná. Co ale tenhle film zvedá nahoru, to je dvojka ultraúchylných teplých zabijáků, kteří snad nemohli být slizštější. V galerii bondovských vrahounů určitě velké zpestření a vzhledem k orientaci zabijáků na tehdejší dobu i dost odvaha od tvůrců. Blofeld je sice poměrně charismatický, ale zároveň tak trochu ňouma, což sice může znít ambivalentně, ale prostě je to tak. Zejména za zabijáky teda dávám čtyři. ()

tomtomtoma

Diamanty jsou věčné, další odlehčenější zábava Bondova žánru od Guye Hamiltona. Bond má svůj nezaměnitelný šarm, ženy jsou především vnadné, padouši tradičně okázalí v propracovaných krocích, vedoucích k danému cíli i definitivnímu odstranění překážek a možných komplikací. Nadhled přimíchává potřebný vtip a sílu bonmotům. Jižní Afrika dodává impuls, Holandsko infiltrující identitu, Las Vegas vytrvalý boj a mexická ropná plošina rozhodující velkolepý střet. Hlavní postavou je James Bond (příjemný Sean Connery), elitní agent britské tajné služby MI6. Vždy galantní a s neobyčejnou schopností improvizace při plnění úkolu i své soukromé vendety. Hlavní ženskou postavou je Tiffany Case (pohledná Jill St. John), pašeračka diamantů. Snaživá i naivně důvěřivá, odhodlaná i podléhající a nakonec vděčná a oddaná. Hlavním padouchem je Ernst Stavro Blofeld (zajímavý Charles Gray), Bondův osudový protivník. Efektně efektivní ve způsobech, marnivý při své ochraně a zuřivý ve svém dovršení moci nad světem. Diamant je značkou i posláním. Nejstylizovanější je duo Wint (Bruce Glover) a Kidd (Putter Smith), svérázně poetizující homosexuální pár Blofeldovi prodloužené trestající ruky. Z dalších rolí: osvobozený magnát Willard Whyte (Jimmy Dean), Bondova pomocná ruka CIA Felix Leiter (Norman Burton), pacifistický idealista a odborník na lasery profesor doktor Metz (Joseph Fürst), atraktivní zlatokopka z kasina Plenty O'Toole (vnadná Lana Wood), ostražitý manažer kasina Bert Saxby (Bruce Cabot), Bondův rázný šéf M (Bernard Lee), beznadějně zamilovaná sekretářka Moneypenny:(Lois Maxwell), Bondův vynalézavý dodavatel vychytralých doplňků Q (Desmond Llewelyn), nevzdávající se pašerák diamantů s ukradenou identitou Peter Franks (Joe Robinson), překvapený provozovatel svérázného krematoria Morton Slumber (David Bauer), pomocník pašeráků a kabaretní komik Shady Tree (Leonard Barr), počátek řetězu a jihoafrický diamantový lékař (David de Keyser), důvěřivá a nadšená jihoafrická misionářka slečna Whistler (Margaret Lacey), či Blofeldovo ženské akrobatické obranné duo Bambi (Lola Larson) a Thumper (Trina Parks). Nadhled je k tomuto druhu zábavného dobrodružství nezbytný při zadávání průběhového rázu směrování. Snaží se ohromit cirkusem, měsíční honičkou, potrubním pohřbem i dobýváním vrtné věže. Dostatečně uspokojující oddychová zábava. ()

campix

Po zpackaném pokusu nahradit Seana Conneryho robotem Georgem Lazenbym se ještě jednou naposled vrací Connery a už je docela znát, že James Bond potřebuje změnu. Prostě to nějak není ono. Spousta věcí působí vyloženě komicky. Chápu, že je tento film už přes 40 let starý a některé věci rozhodně nešli udělat tak jako by to šlo dnes. I co se týče scénáře docela zklamání. Průměrný Bond. Sice agent jejího veličenstva opět zachránil svět, jenže už je to nějaké utahané, těžkopádné a změna sérii rozhodně prospěje. Jinak ale důstojné rozloučení se Seanem Connerym jakožto Bondem. ()

mortak

Myslím, že se v tomto filmu spojil nadhled a ironie s tradičním Bondem. Bond je mlácen sexy ženskými, bond girl si na jeho hruď odkládá popelník, homosexuální zabijácký pár je přitažlivě brutální, uvidíme luxusní Blofeldův záchod. Connery je nad rolí asi tak jako když Bond sleduje pálící se podrážky v rakvi. U mooreovek už je sebeparodie postavy dohnána ad absurdum. ()

c.tucker

Příběh je slabý, ale scéna s lunochodem je senzační a velmi vtipná. Akční scény dosti slabé. K tomu totálně hloubá bond-girl mě irituje. Velmi zajímavý jsou dva zabijáci se jmény pan Wint a pan Kidd, kteří obratně likvidují určité lidi a rozprávějí přitom roztodivné připomínky. ()