Série(3) / Epizody(18)

PetrVabruscak

Sitcom s typickým humorem Dylana Morana. V dlouhých chvílích zabaví. Mam za sebou 2 sezony a shlédnu i třetí. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že v tom seriálu něco překáží. Jestli jsou to postavy... Bůh ví. Preferuju sólová Dylanovo vystoupení, kde na nás hodinu chrlí jednu perlu za druhou a jeho humor lépe vynikne. ()

Pavlínka9

Tohle je tak skvěle střeštěně ujetý, že to prostě nejde se tomu nesmát. Je to přesně ten typ seriálu, který mám ráda - ideální počet epizod, žádné obnovy po několika letech, skvělé postavy, které svým britsko/irským/všemožným vtipem neskutečně baví :) a ideální stopáž :) Ten seriál miluju :) ()

demented

To sa nedá popísať. Je to niečo neskutočné a terba to vidieť na vlastné oči. Británia zase raz dokázala že je preborníkom v humore a britské sitcomy zase raz vypálili rybník ostatným uchádzačom. Jedna vec ma ale na Black Books štve a to že skončili len pri troch sériách (18 dielov), čo je sakra málo :( ()

Aven

Proč já? Proč zrovna já? Proč proboha všichni chtějí zrovna ode mě abych jim prodal knihy??? -Ehm, protože máte knihkupectví?......................naprostý mazec, Dylan Moran je fakt vynikající. ()

Ewey

Podle mě to nejlepší, co kdy vzniklo na britské půdě, od dob Červeného trpaslíka. Bernardovi, majiteli knihkupectví, který nesnáší lidi, dělají v jeho krámku společnost Manny (nazývaný Činghiskán či Pán prstenů) a Fran, věčně s kocovinou (má to i ve jméně). ()

Nyck

Prvních pár dílů jsem musel překousnout, než jsem Black Books přišel na chuť a přišel na to, jak vstřebat nevšední humor. "Sebezapření" se mi vyplatilo. Dostal jsem 18 dílů nabitých vtipem a skvělými herci. Opravdu se povedlo! :) ()

MIGHTTREE

Britský humor mi je čím dál tím bližší. Téma "příjemní" obchodníci a obchodnice nikdy neomrzí. Trochu bych podezříval comeback, že tady čerpal trochu inspirace. :-) ()

0lie

Britské sitcomy jsem vůbec nemusel, ale po zhlédnutí Black Books jsem se jich nemohl nabažit..Dylan Moran a Bill Bailey mě svým hereckým talentem naprosto odrovnali! Po zbytek svého krátkého života budu toužit po přesně takovém zaprděném knihkupectví, kde bych se oddával dlouhým pitkám se svým oddaným nohsledem Mannym. Nejlepší díl Hrozny hněvu! ()

chubaka

Na tomto vynikajícím seriálu s úžasným Dylanem Moranem jsem našel jedinou chybu, a to, že má pouze 18 dílů. ()

Fakipics

Trýznitel dívčích srdcí. Po každém díle se mi třepali nohy jako osmiletý liliputánce s motorovou pilou v rozkroku, takže bohužel i mužských. 110% ()

majkl44

Úžasný smysl pro humor. Prostě úžasný. Bezvadně zapadá do toho příjemného starého knihkupectví, v kterém se seriál nejvíce odehrává. Trochu mě mrzí, že dílů není víc, ale aspoň dokáží přestat v nejlepším. Britové opět nezklamali.. ()

fabecc1222

Takovýto typ seriálu lze najít pouze a jen v Británii. Tvůrci si dokonale vystačí s pár mistnostmi a postavami, a základ většiny vtipů je postaven na dialogových výměnách mezi nimi. Ne všechny díly jsou 100% vtipné, ale najde se i dost, které za to opravdu stojí. ()

ganz

K black books jsem se dostal jako hodně lidí přez IT crowd. Seriál mě absolutně dostal od prvního do posledního dílu jsem vše hltal ( pravda že některé díly jsou trochu slabší, ale pořád je to výborné) a když jsem dokoukal poslední díl, chtěl jsem další. Bernard je charakter který mi třeba v IT chybí, ironický, nepříjemný notorik plny kyselých, ale vtipných poznámek a hlášek. Od prvního shlédnutí červeného trpaslíka mě nic takto neoslovilo. Graham Linehan je geniální a těším se na jeho další projekty. ()