Série(3) / Epizody(18)

Mesmeric

U seriálu jsem si zvyknul na pomalý začátek a pak následně pomalý vzestup vzhůru. Black Books to převrátil, po doslova hvězdném začátku v 1. serii, kdy jsem se dusil smíchy, přišel sestup na slabší, nicméně pořád velmi kvalitní 2. serii, a pak nejslabší 3. serie. Nicméně ač je nejslabší, stále je plná inteligentního humoru, který je vlastní celému seriálu. Opět velmi povedený britský sitcom ()

kpt.Marťas

Bez debat za pět. Některé epizody jsou tak geniální, že další fóry jsou dostupné pouze díky titulkům, protože přes svůj hurónský smích nic neuslyšíte. Skvěle napsané. A kdo z nich je nejlepší? Fran. ()

Wildchild8

Neskutečně suchý a pravý britský humor. Bernard Black je nejsympatičtější opilec a kuřák všecho dob :D! "Skinheads, Briliant" !!! :D ()

nouvelle vague

Naprostá perla mezi seriály, to bez diskuze. Lepší je snad jen Monty Python a Černá zmije. Každý díl jsem viděl snad desetkrát a nepřestává mě to bavit. A kromě toho, že je to dokonalá zábava se v něm ukrývá spousta trefných políčků moderní společnosti, který se mi zatraceně líbí - Saga Books, mobily.. 100% ()

d4

Ako som už spomínal pri IT Crowd, milujem anglický humor. Tu je to však umocnené tým, že som veľký fanúšik Dylana Morana. Perfektný cynický a presarkastizovaný humor Bernarda Blacka mi dokázal v troch sériach poriadne zaťažiť bránicu. 5 a pol * ()

TheTrueMort

Toto asi nebude seriál pre bežného diváka. Konská dávka suchého a čierneho britského humoru nemusí sadnúť každému. Je to však klenot pre hardcore fanúšikov britcom. ------ zákazník: "I want to buy a book" Bernard Black (Dylan Moran): (zoberie prvú knihu čo je po ruke) "Have this one, you'll laugh, you'll cry, it'll change your life" ()

e-pilot

Opakováním nabývá na síle. Zrovna dneska jsem koukal na pár dílů a některé pasáže jsou opravdu povedené. Zatím je můj favorit Manny telefonující s úklidovkou: "Všude je tu špína. Hele... (sluchátkem telefonu ukazuje nepořádek okolo). Všechno je vzhůru nohama. Nemůžu tady nic najít. Právě teď jím míchaná vejce z boty pomocí hřebenu!" ()

dracekt

Neuvěřitelně zábavné, odplaví veškerý stres do několika mrknutí oka. Bernard je intelektuál, který se doporučuje do 10 z 10 domácností, zejména jeho způsob plnění daňové povinnosti Vás nadchne :-). Má to jedinou jednu chybu, že toho není víc dílů. ()

Psokocka

Humor mně šitý na míru a hlavně neupadající úroveň ve všech dílech dělá z Black Books skvělý a hlavně nepřetahovaný seriál, jak se to bohužel stává mnoho ostatním. ()

kloubich

Majitel antikvariátu Bernard Black představuje koncentrované zlo. Šikanuje své okolí, své zákazníky a zejména svého zaměstnance Mannyho. A to tak, že se musíte nahlas smát. ()

SunnyMan

Dlouho jsem poslouchal srovnávání Black Books a "Pig Band Theory" a tak po seznámení s druhým jmenovaným jsem se Irovi, Flunře a Ježíšovi vyhýbal......to byla chyba má.....že Black Books končí osmnáctým dílem, to je ale chyba daleko horší..... ()

just a child

Vskutku solidný klasický britcom o kníhkupectve, z ktorého by vás najradšej vykopli, po ceste zbili a pri tom ešte na vás aj nakričali. Každá epizóda pobaví a Bernard svojím chovaním doslova válí. Vlastne každý jeden divný človiečik v tomto seriáli je zaujímavý. Mňamka. ()