Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Nazval bych to: "řemeslná práce". Některé scény byly zbytečné. Navíc flashbacky mládí byly sice dojemné/poutavé, ale nijak extrémně důležité. Je však až neuvěřitelné, jak strhující je v Hackfordově podání například jen "obyčejné" nahrávání ve studiu. Pokud jsou ve filmu o skvělém hudebníkovi nejlepší scény kde má hlavní prim právě hudba, je alespoň v tomhle aspektu vše v pořádku.(8.2.2005)

 • Tomco
  ****

  jamie foxx je pocas tychto 152 minut naozajstnym Rayom Charlesom..hra to tak az sa mi nechce uverit, ze to nie je skutocny ray. film, ktoreho pribeh napisal sam zivot je natoceny bravurne. aj ked som ani na chvilu nepocitil nudu alebo rusivy moment, staci to len na vynikajucich 80%. co nie je vobec malo :)(2.1.2007)

 • phoebess
  ****

  wow... dřív jsem vnímala pouze písně Ray Charlese a jeho život mě tak ani nezajímal, ale když jsem náhodou narazila na tenhle film a rozhodla se ho zkouknout... tak musím, opravdu musím uznat, že je to skvělá biografie, která se jen tak nevidí... možná je to tím, že je prošpikovaná Rayovými písněmi... možná proto, že měl zajímavý život, ale všechno dohromady dává báječnou podívanou, kterou všem doporučuju(27.10.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: James L. White .. Ray Charles Robinson byl výjimečný hudebník a prožil skutku zajímavý život. Podle něj vznikl neméně poutavý životopisný film. Mimo slavných a světlých období prožil Ray také spoustu temných životních období, ať už po smrti bratra, po ztrátě zraku či v zajetí heroinu. Taylor Hackford na režijní stoličce drží téma pevně v rukou a servíruje jednu zajímavou scénu za druhou. Vše podstatné ale stojí na geniálním hereckém výkonu a Jamie Foxx se jednoduše stal Rayem a předvedl strhující herecký koncert. Samotná hudba je pak kapitola sama pro sebe a jelikož tento žánr mi jde celkem do noty, tak musím jen a jen pochválit všechny ty hudební vystoupení, scény z nahrávacího studia i pobrnkávání na klavír jen tak v hotelovém pokoji.. 90%.(15.3.2006)

 • cheyene
  *****

  Pro mě je Ray takřka čistokrevná pěti hvězdičková záležitost. Hudbu Raye Charlese mám rád, Jamie Foxx je neskutečně přirozený ve svojí roli a já měl skutečný pocit, že sleduji opravdového mistra, který obšťastňoval fanoušky po dlouhá léta. Tento snímek řadím na stejnou úroveň jako film Walk the line. Zajímavost: Zhruba v čase 1h 15min můžeme v podání Raye slyšet Beethovenovu sonátu cis moll - Měsíční svit.(9.10.2010)

 • - Scénář byl Rayi Charlesovi před natáčením přeložen do Brailova písma, aby si ho mohl prečíst, ale úspěchu filmu se už nedožil. Zemřel totiž krátce po ukončení natáčení 10. června 2004. (imro)

 • - Se šesti nominacemi na Oscara 2005 patřil Ray k nejžhavějším favoritům ceremoniálu. Jamie Foxx si už odnesl za snímek Zlatý glóbus, který k němu doputoval z neuvěřitelných třech nominací. Zbylé měl za filmy Collateral a televizní film Redemption: The Stan Tookie Williams Story. (imro)

 • - Ray Charles (Jamie Foxx) nosí hodinky značky Raketa. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace