Reklama

Reklama

King Kong

Trailer 4

Obsahy(1)

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (1 255)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson .. Dokonalost (prý) neexistuje. Přesto jsem se právě vrátil z mnou dlouho očekávané světové premiéry remaku jedné z největších filmových klasik a nesu si mnoho dokonalých filmových zážitků! Bylo toho tolik, že pomale nevím, čím začít. Už samotné úvodní titulky se nesou v atmosféře původních třicátých let a s tím je spojena celková, velmi věrná dobová stylizace. Ve městě zmítaném hospodářskou krizí se potuluje spousta lidí bez práce a tento problém svede dohromady ambiciózního režiséra plánujícího něco velkého a talentovanou blonďatou herečku. Přestože jsou všichni herečtí představitelé výborní a vedle rozkošné Naomi Watts si velmi dobře vedou zarputilý Jack Black, umírněný Adrian Brody, hrdinný Thomas Kretschmann, nadějný Colin Hanks či „lidský“ Andy Serkis, stejně je nejočekávanější postavou obří opice, žijící osaměle na ostrově, kam se zmíněná sestava vydává natočit onen přelomový film.. Pánům ze studia Weta se opět povedlo něco velkého, neboť ta gorila je (jako) živá. Ostatně, valná většina triků je bezchybná. Plně odpovídá současným možnostem digitálních technologii a to se všemi klady i nedostatky, ale především zmíněné přesné stylizaci, jenž je věrná původní předloze a je okořeněna režisérovou osobitosti. Přesto si Jackson několik málo scének odpustit mohl. Na druhou stranu si všechny „přebytečné“ sekvence nejenom že sám zaplatil, ale díky nebývalé, ovšem plně zasloužené tvůrčí svobodě, opravdu vychutnal a mohl popustit uzdu svojí obří filmařské fantazii a plně si vyhrát! Ano, Peter Jackson je i při svém věku stále nebývale hravý a pokud na jeho tvůrčí hru nepřistoupíte (jen zmíním, že se stále nese v témže duchu, jako jeho předešlá tvorba), může se stát, že při zobrazení nápisu Přestávka zkrátka odejdete z kina.. Což by ovšem byla chyba! King Kong je jeden z nemnoha filmů, kde je náplň příběhu dopředu všeobecně známa, ovšem i tak natěšeně čekáte JAK to bude tentokrát vypadat. A já se královsky bavil, bál, smál i soucítil.. Je to monumentální pocta původnímu filmu a filmařině vůbec. Výsledek není („bohužel“) určen nejširší divácké veřejnosti, jelikož se Jackson místy až moc rozjíždí a řeklo by se až ujíždí k hranici snesitelného filmařského přehánění. Ale také přináší mnoho nezapomenutelných sekvencí, překrásných scenérií a dech beroucích momentů v doprovodu skvělého soundtracku. Nevím sice jakou hudbu původně dodal Howard Shore, ale James Newton Howard mně mnohokrát doslova uhranul či válcoval a má velké díky za jeden z plusů filmu. Na závěr si dovolím říct, že pokud by se případná (ne)Directors Cut verze přiblížila původně plánované kratší stopáži, máme tu novodobou klasiku kinematografie jménem King Kong. Mé přání je ovšem verze ještě delší.. Bez toho je zde velkolepé dílo, jenž snadno snese obligátní označení film roku .. 95%. _____ Po necelých šesti letech jsem zhlédnul Extended Cut verzi v HD a pořád pecka film. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jackson se vrátil ke kořenům, ve kterých dokázal z minima vytřískat maximum, což je v tomto případě pohádka, která sice jde odvyprávět za 20 minut, ale přesto díky konečným 3 hodinám nenudí. Je sice pravda, že z první poloviny by se několik scén dalo bez většího protěžování vystřihnout (i když taková narážka na tvůrce původního King Konga, Meriana C. Coopera mě jako jediného v kině rozesmála), ale ta druhá je dokonalou oslavou filmařiny. Triková smršť sice po celou dobu hraničí se samoúčelností, ale jejich obsah je natolik fascinující, že prostě nelze jinak než s otevřenou pusou tiše zírat. Kong opravdu žije a je až s podivem, že mu Jackson dokázal vtisknout natolik reálnou podobu, že mu divák fandí při drsných soubojích o přežití a zároveň jej lituje jako hluboce osamoceného tvora, který zůstal tak sám. Herecká esa (Jack Black v životní roli) jako lidští protihráči jsou bohužel pouhými přihrávači, ze kterých snad jenom Naomi Watts lehce vyčnívá jenom díky tomu, že právě kvůli ní Kong koná. Skvostný závěr je pak už jenom úžasným zlatým hřebem, který je sice možná až příliš sladkým kýčem, ale natolik sladkým a podmanivým, že prostě nelze jinak, než se mu poddat a společně se všemi okolo bez ostychu plakat. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Ale jo.. máte pravdu. Ta scéna s Dinosaurama je opravdu hodně přehnaná a zbytečně efektní , ovšem ne zrovna úspěšně, neboť některé (a některé obzvlášť) záběry sou přece jen natrikované poněkud hůře, jeden opravdu ale OPRAVDU špatně... ale přece byste nechtěli film o 187 minutách hodnotit podle pěti minut honičky mezi dinosaury. Podstatné je, že Herci hrají výborně, že většina záběrů (tj. 187 minut - 5) sou krásné, a že když nastane to, k čemu film celou dobu neodvratně směřuje, ačkoliv si většina diváku nejpozději od půlky filmu přeje, abyk tomu nedošlo, vrhnou se člověku slzy do oka stejně, jako Carlu Denhamovi, který natáčí vysněnou scénu ve svém vysněném filmu. Peter Jackson se, teď už opravdu, zařadil mezi nejvyší režisérskou ligu. podařilo se mu 4x vkročit do stejné řeky, a přitom se ani trošku nenamočit. Bravo! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Natočit King Konga byl vždy jeho sen, sen který se konečně v roce 2005 Peterovi Jacksonovi po natočení trilogie Pána Prstenů splnil. Řekl bych, že se mu splnil na jedničku. Sice jsem nikdy po King Kongovi neprahrl, ani ne tenkrát, kdy bylo in sledovat jak velká černá opice leze po papírových mrakodrapech tak ani dnes, když vidím jak opět velká černá, ale tentokrát digitální opice leze opět po mrakodrapech a snaží lidstvu ukázat, že vlastně zas tak zlá není. Na tomto filmu není nic zvláštního. Je to remake, který se díky digitálním efektům a sbírce slušných herců prostě provedl, jenom se mi to i tak všecko zdá být poněkud průměrné, ale ono by to z mé prespektivy ani nikdy jinak lépe nedopadlo, snad jen hůře, což se nepovedlo, a to znamená, že i toto je pro režiséra úspěch. --- To kráska zabila zvíře! ()

Marius 

všechny recenze uživatele

King kong funguje paradoxne najviac v scénach kde sa pán prerastená opica nevyskytuje. Tam sa môžme kochať prvotriednymi hercami a Jacksonovým zmyslom pre dynamiku obrazu. Atmosféra New Yorku v čase hospodárskej krízy je zachytená vynikajúco. Horšie je na tom už Ostrov Lebiek. Ten totiž vyzerá ako vystrihnutý z Pána prsteňov, v domorodcoch každý spozná škretov, džungľa pôsobí miestami ako Rivendell a vôbec celkový vizuál ostrova a jeho zachytenie pôsobí ako nepoužité zábery z LOTR (samorejme, že nie je ale pôsobí tak). A tu začína môj problém s Mr. Ape. Od mága Jacksonovho charakteru totiž očakávam trochu kreativity a nie vidieť ten istý prístup štyrikrát po sebe. Scény s dinosaurami sú neskutočne dlhé, zbytočné a nudné. Keby sa zostrihali na desatinu času filmu by to len pomohlo. Newyorský záver je potom už len nudným čakaním na smrť Konga. Vizuálna zložka je síce bombastická, avšak dosť často vidieť čo bolo točené pred modrým pozadím. King Kong je popkorn na ktorý si o týždeň ani nespomeniem. 7/10 ()

Galerie (157)

Zajímavosti (78)

  • Digitální New York, vytvořený pro trikové scény, čítal 90 tisíc propracovaných modelů domů. (HellFire)
  • Herec Andy Serkis, jehož pohyby a mimika se staly předlohou pro animátory při vytváření Konga, měl během dvouměsíčního 'motion capturingu' 132 senzorů na obličeji a dalších 60 pokrývalo jeho tělo. (Reiniš)
  • Jako inspirace pro vzhled divochů z ostrova lebek výtvarníkům posloužilo pět tisíc fotografií z různých částí světa, od Nové Guineje přes Samou až po Etiopii. (Reiniš)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno