King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

OpacDjs

Nejlepší herecké výkony podaly jednoznačně Jack Black a King Kong... :-) Nevyrovnané a přesto jako celek zábavné. Z toho filmu je cítit pokora, a to nemám na mysli jen k originálu z 30.let. ()

MFZB

Parádny filmík, napriek tomu, že som originál nevidel, tak tento remake sa mi aj tak zdá kvalitný. DVD mi požičal kamarát, tak som ani nevedel o čom film je takže množstvo vecí a scénok ma dosť príjemne prekvapilo. Lebo som bol len v tom, že tam bude iba King Kong, ale autor nás zoznámil aj s inými prehistorickými zvieratami. Od Petera Jacksona by som ani takýto film nebol čakal, keďže som videl iba jeho prvé snímku, typu splatter horor, ktoré boli o dosť poskromnejšie čo sa rozpočtu týka. Proste tento film bol perfektný a po veľmi dlhom čase s dobrými hereckými výkonmi ale aj tak sa mi to technické spracovanie najviac páčilo. Napriek tomu, že film mal skoro 3 hodiny, tak nenudil, čo je obrovské plus, lebo to je doteraz asi najdlhší film, aký som mal kedy možnosť vidieť. Príbeh bol tiež zaujímavý. A teraz otázka prečo nie za 5? No asi preto, lebo v niektorých prípadoch boli viditeľné nedostatky a aj dáke tie veci proti logike, ale každopádne 90% ()

zodiak217

Úžasné, veľkolepé, fantastické. Neskutočne prepracované do každého detailu. Každá scéna bola unikátna a bolo vidieť, že Peter Jackson si dal záležať. Presne to čo som očakával som aj dostal, dokonca ešte na vyššej úrovne. Jackson je pre mňa ničo ako James Cameroon, jednoducho veľký režisér. Kombinácia pôvabnej Naomi Watts a Adriena Brodyho bola možno prekvapujúca, no rozhodne splnila svoj účel. Obaja sú skvelí herci a boli naozaj prirodzení. Možno som bol len prekvapený obsadením Jacka Blacka, no bez jeho šialenosti by chýbal filmu hnací motor a s odstupom času to bola tiež dobrá voľba. Zaujali ma scény, ohúrila ma postava King Konga, nielen je pojatie vo filme ale aj výtvarné spracovanie. Malo to šmrnc, iskru a nedokážem nájsť nič čo by som tejto snímke vyčítal. Presne toto očakávam od dobrých filmov, aby ma ohúrili pripútali k stoličke a prekonali moje očakávania. Tento film to splnil a plne si zaslúži všetky chvály, ktoré mu patria. Bravó Peter Jackson! ()

wesker

Líbí.Není to dokonalé ale je to velice zdařilý počin. V HD neskutečný obraz na Kongovi je vidět každej chlup.Krom toho na BR vyšla prodloužená verze. ()

Dexter666

Pán Jackson v sebe objavil MIchaela Baya... Inak si to neviem vysvetliť. V King Kongovi síce nepobiehajú splašení teenageri, ale zato tu pobiehajú splašené dospeláci, ktorí sa správajú ako násťroční. Prvá časť filmu sa mi veľmi páčila...všetky príšerky sú nápadité a s láskou vyrenderované ...:-) Samotný Kong má potenciál vyjadrovať pocity, čo je u čisto digitálnej postavy (neľudského pôvodu) veľký úspech. Avšak celková stopáž film zabíja, pretože druhá časť ubieha už pomalšie a nestačí s dychom. ()

smlom8

Opravdu nejlepší z filmových adaptací nesmrtelné klasiky Edgara Wallace. Půlmiliardové tržby při dvěstěmilionovém rozpočtu z tohoto mistrovského dílka vytvořily dojem propadáku ... není divu - předchozí Jacksonova trilogie PánPrstenů s poměrem náklady/tržby je pořád ziskovější než Cameronův Avatar, tudíž asi pánové producenti čekali od Jacksona automaticky stejný finanční zázrak a on přitom natočil jen... dokonalý film. Andy Serkis si tu (k "Pepkovi Námořníkovi") vystřihl po Glumovi další excelentní "digitální sólo" v podobě obří opice. Ta s Naomi Watts (proti jiným verzím filmu) netvoří dvojici "kráska a zvíře", ale v plné síle ukazuje pocit opuštěného tvora, posledního svého druhu, bojujícího o přežití, zoufale hledající přízeň a zábavu - neb těžko člověku (opičákovi) samotnému... ()

MrLinhy

Špičková podívaná od Jacksona !! Super výprava, akce, emoce, efekty, hudba a obsazení. Zvláště Jacka Blacka ;) Viděl jsme původní verzi, ale ta je o proti tomuhle hodně malá. Tady se furt něco děje a nudit se rozhodně nebudete! Vůbec mě nevadilo, že to bylo takhle dlouhé, právě naopak film tím vystihl úplně všechno co film potřebuje. I když jsme věděl jak to dopadne v duchu jsem zoufal nad jiným koncem. King Konga si zamilujete ! ()

topvideo

Mám rád zvieratá. Mám rád veľké zvieratá, ktoré majú veľké a dobré srdce. Takéto srdce má King Kong. Peter Jackson natočil ďalšiu verziu známeho príbehu. Dodám - majstrovsky. ()

veverysiak

Námet jednoznačne zvádza k porovnávaniu, ale to nie je potrebné, toto je Jacksonov Kong okorenený jeho vlastným rukopisom, a tak sa zákonite pobavíme viac ako na starších predchodcoch. mne sa to rozvetvenie príbehu celkom popačovalo, taktiež doplnenie húfu príšeriek z dávnoveku a keďže v takýchto prípadoch ide aj o efekty a vizuál, čo tento chlapík vie, výsledok je viacmenej predurčený, takže 80%. ()

tatka

Nemôžem si pomôcť, ale tento film mi pripomína rozprávku o psíkovi a mačičke, ako piekli tortu. Tiež tam nahádzali všetko, čo majú radi, a mysleli si, že torta bude dobrá. A mýlili sa. Vidno, že mnohí filmoví režiséri nepoznajú tento klenot českej literatúry, možno by potom nemiešali všetko hlava nehlava. Bolo tam namixované to najlepšie z hollywoodskych filmov. To všetko v oooobrovskej tortovej forme, ochutenej dobrou hudbou a peknou Naomi. Je to skrátka jeden z tých úspešných a relatívne dobrých filmov, ktoré vidíte vždy dvakrát - prvý a posledný. ()

Evbad

Povedený kousek z dílny Petera Jacksona, jehož jedinou chybou bylo, že se nechal příliš unést. Tři hodiny filmu jsou opravdu hodně dlouhé, zkrátit by se dal jistě začátek a zcela bez významu byla i scéna s pavoukama, chroustama a jinou havětí všelijak likvidující hrdinné námořníky včetně neodolatelného Andyho Serkise. Jako jasné plus naopak beru to, že jsem se konečně dozvěděl, jak zabít tyranosaura jedním elegantním hmatem. ()

Bornd

Samozřejmě to co se dalo čekat od Jacksona, skvělé efekty, výprava, kostýmy atd..., ale už to není to co v Pánovi Prstenů chybí tam dost emoce. Jackson si sice splnil sen, ale diváky potrápí až moc zdlouhavým filmem. Měl to zkrátit o hodinu, ale jinak dost dobrá podívaná hlavně ty příšery. 70% ()

Gumeedek

Asi první hodinu filmu jsem si říkala: Je to Indiana Jones, Titanic, Jurský park nebo co vlastně?! Hlavní hrdinka by byla mrtvá tak po pěti sekundách, co s ní Kong upaloval džunglí, nehledě na ostatní postavy, které nakonec přežily. První půlka je dosti nezáživná a často tragikomická spatlanina. Ale za tu druhou půlku mi nezbývá než dát alespoň ty tři hvězdičky... ()

DansteR

Již druhý fantasy svět od Petera Jacksona, tentokrát jen ostrov, ale i to stačí. Na srovnání s původním filmem jde hrozně moc poznat jak doba postoupila, ale děj je pořád "na jedno brdo". Ovšem příběh je pořád úžasný, místy dojemný a zavěrečné scény podpořené všemi možnými vizuálními efekty dnešní doby tak dostávají tuto novou adaptaci skoro na stejné místo jako původní film. Skvěle se na to koukalo, snad jen malinká výtka na závěr, mohlo by to být o chlup kratší. Ale jinak 80%. ()

sokor3

Po Pánovi prstenů jsem měl trochu větší očekávání, a tak mne tento film trochu zklamal. Nebyl sice vyloženě špatný, ale ani dobrý. Doufám, že si Jackson u Hobita napraví svou reputaci. ()

Jack_F.

Pěkné, ale nějak mě to nudilo. Ostrov byl velmi koukatelný a pestrá paleta zvířatek mě bavila. Ale to město byla nuda k uzoufání. :/ ()

Dacsus

Pozrel som si to teraz druhykrat (prvykrat videne este v kine, co bol obzvlast zaujimavy vecer zakonceny zlomeninou mojho praveho kotnika) a musim povedat jedno: VELMI! nedoceneny film. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)