King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Madax

Teda, fakt nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Chvílemi mistrovské dílo, za které by se nemusel stydět Kubrick, chvílemi totální brak, jako vystřižený z tvorby Eda Wooda... Režisér Jackson by se měl nad sebou zamyslet, měl by si uvědomit, že méně by bylo více, a že je obrovská škoda, když plýtvá svým obrovským talentem na takové přiblblé scény, jako je útěk před spašenými apatosaury nebo souboj s přerostlými roztoči (nebo co to je) na dně rokle. Peter si podobnými scénami pokazil už Pána Prstenů, a bohužel se ze svých chyb nepoučil. Tím však nechci říct, že by byl Kong snad špatným filmem - je jen zahlcen strašlivým nánosem zbytečností a úchyláren, které ho strašně hyzdí a neúnosně natahují stopáž - film by klidně mohl být o hodinu kratší. ()

esmoke

Je to dlouhy, to se neda poprit, ale alespon si ale za svoje penize poradne uzijete. Jsou to dobri herci. Je to naprosto uzasne scena Kong vs. dinusauri. Je to splneny klukovsky sen jednoho rezisera. KONG IS KING! ()

Voloda

Film ma nejako nechytil..remake filmov nejako nikdy zvlastne nemusim aj ked to bolo natocene perfektne...ale....uz to tu proste bolo:( smola ()

Belerofon

Opravdu jsem to vzal ze všech koutů a přemýšlel, kde se co nepovedlo a kde ano. King Kong jako digitální monstrum se nepovedl...některé triky jsou do očí bijící až to pro mne byla ledová sprcha, nechápu jak někdo jako Jackson, jenž používal digitální triky a klasickou metodu triků v pánu prstenů, tady nejadenou vše řeší digitálně. Ten film se dá označit za umělotinu...Ano Petere jsme v digitální éře, to ovšem neznamená že toho tam napleskáš co nejvíc. Navíc film trvá trochu zbytečně 3 hodiny..klidně šlo 60 minut bezproblémů vystříhat a jsme zase jinde. Některé scény byly spíš jen jakousi výplní..a jak píšu dál těch záporů přibývá... ()

gu-staff

Občas přeplácané, občas zavádějící a nevysvětlující, možná dlouhé, ale zábavné a slovy Naomi Watts : "It's beautiful" ... ()

lisma

Věřím, že dal P.Jackson do King Konga veškeré své odhodlání a úsilí, ale ve výsledku se jedná o film nekonzistentní, poměrně rozvolněný a nutno podotknout i nudný. Digitální triky jsou občas až z kategorie druholigové což také na atraktivnosti nepřidává. Mám Petera rád, ale tady si ukousl příliž velké sousto a je to škoda. ()

Trinculo

Tak tohle je solidní resucitace filmu/pudu z dob úsvitu kinematografie. Spousta citací různých starých záběrů a celkové správně kýčovité ladění celého snímku. Peter Jackson a Weta Workshop tak opět dokazují, že jsou mistři kýče, masek a triků. A za to jim patří uznání - hezčí obludy než Peter Jackson neumí snad nikdo. Nádherné Retro. ()

Dabing

Peter Jackson nechtěl čekat s uvedením prodloužené verze až na DVD, jako u LOTR, a promítnul ji přímo v kině. Zkrácení stopáže o takových 40 minut by přitom filmu výrazně pomohlo. Možná se jednou dočkáme vydání King Kong" Directors Cut, ve kterém k tomu dojde. P.S. Dabing pro DVD nestojí za zmínku, neboť je zcela zaměnitelný (čili nevýrazný). ()

The_God

Peter Jackson udělal to, co říkal od začátku - natočit starý film, ke kterému má úctu, moderní technikou. Asi nejvěrnější remake, jaký jsem kdy viděl. Viděl jsem přibližně hodinu původního Konga (1933) asi 14. dní po shlédnutí Jacksonovy verze a i když si tam PJ něco málo přidal, nemám, co bych vytkl. Je to remake, tak jak to Peter říkal od začátku - starý film novou technikou. ()

LAminator

Film rozhodně natchne propracovnými akčními scénami a prostředím.Tady chvála ovšem končí.Vztah mezi opičákem a dívkou pusobí celkově tak jaksi bez citu tudíž mizivé procento emocí a ty jsou u tohoto typu filmu ne zcela postradatelné. ()

Mínós

Patetické jako projev libovolného amerického prezidenta, splácané jako cukrovinka z cukrárny s odpovědnými vedoucími pejskem a kočičkou, vleklé jako posezení v zubařském křesle a asi stejně zábavné. 3/10 ()

nubeek

Peter Jackson si splnil dávny sen a opäť trafil do čierneho. Jeho King Kong je presne taký ako má byť. Film je dojímavý, roztomilý, akčný, dobrodružný, hororový... Ďalším veľkým plusom je aj obsadenie. Naomi Watts jednoducho uveríte, že sa naozaj zaľúbila do King Konga a Adriena Brody taktiež ženie čistá láska. Snímok často dokonca len sledujete, známych hercov ani nevnímate a potom keď sa objaví niejaká akčnejšia triková pasáž len zrazu zistíte, že máte otvorené ústa a slina vám steká po brade... Viete si predstaviť lepšie odporúčanie pre film? ()

`barocco

Mnohi popisali tony slov v recenzii na tento film, zatial co pri inych im stacilo na recenziu par viet. Popisali toho tolko pretoze sa jednalo o Jacksonov film a akoby sa to nietkori bali si priznat ze tento film proste vobec nie je dobry. Bohuzial sa v nom naplno ukazuje aj to ze Jackson nie je ani dobry reziser. A to si uz neprizna po uspechu L.O.T.Ring takmer nik. Jackson je genialny v preciznosti v akej vie podat svoje trikove sceny avsak ako vypravac pribehu, teda najdolezitejsej stranke filmu nacisto stroskotava. Nie je schopny putavo prevypravat ani absolutne primitivny dej z ktreho cely King Kong pozostava. Zatial co pri LOTRovi to zachranuje Tolkienova predloha ktoru Jackson s buldocou tvrdohlavostou natocil co najvernejsie predlohe, tu ta ista tvrdohlava jesitnost co najdokonalejsie predviest cely zvieraci arzenal z ostrova Lebiek v co najbombastickejsom spektakli naplno odhaluje tuto jeho nemohucnost putaveho prerozpravaca pribehu, zakladnej crty dobreho rezisera. Pritom film ma par neskutocne genialnych sekvencii ktore doslova vyrazaju dych (napriklad scena so zonglovanim, scena na lade, atd). Avsak aj tie zabija bud neumernou stopazou alebo neznesitelnou gycovostou. Scenar trpi nielen nelogicnostou spravania hlavnych postav ale aj zvierat. Jackson navyse nepozna mieru a nevie kedy dost. Pri LOTRovi sa mu to este prepieklo, ale pri tomto filme zda sa uz nie. Praca s hercami totalne absentuje, Adrien Brody hra najhorsie ako som ho kedy videl hrat, Jack Black akokolvek sa snazi len ukazuje ze sa zrejme nikdy od komedialneho herca k charakterovemu nedopracuje. A tak tu zostava len jedina hrajuca herecka v tomto filme, vynikajuca Naomi Watts a digitalny King Kong ktory ma vo svojej tvari viac zivota ako zvysok kastingovych hercov. Jackson momentalne pripravuje sfilmovanie legendarneho komixu Tin Tin na filmove platno. Steven Spielberg, ktory je spolureziserom tohto prepisu si ho snat ustriehne a Peter Jackson sa naopak priuci od skutocnej reziserskej legendy ako sa daju s lahkostou a putavostou prerozpravat aj jednoduche pribehy.... Bombasticke digitalne triky totiz nezachranili nejeden film hollywoodskej produkcie sucasnosti. ()

CabelNM

Na môj vkus príliš dlhé, romantické a prehnané avšak kurevsky dobre vizuálne spracované a zahrané, s King Kongom som sa stretol po prvý raz, staršie verzie Jacksonových predchodcov o obrovskej gorile ktorá je posadnutá ženskou krásou som doposiaľ ešte nevidel, film sa odohráva každú cca hodinu niekde inde a to na mori, ostrove a nakoniec v meste, na to aký je film dlhý mi v ňom chýbal veľmi zásadný moment ktorý by nám odhalil ako naložili King Konga na loď resp. ako ho dostali z ostrova do New Yorku, film som pozeral na 5 krát z rôznych príčin čo samozrejme ľutujem a tým pádom celkový dojem zo sledovania vo mňe postupne upadával preto nemôžem dať viac ako 3* ()

wray

Povodneho King Konga som nevidel, ale viem ze ako maly chlapec som v kine videl remake z 1976 a este dlho sme to potom so spoluziakmi na zakladnej preberali. Vidiet tento film (2005) ako maly chlapec, tusim ze by to bolo 5 hviezdiciek bez premyslania... Jednoducho - na prvy pohlad tomu nic nechyba. Spracovanie hodne dnesnej doby ale bez toho aby bola zabita atmosfera z New Yorku 1930 (a detaily ako poskrabany film, svetla, zapady slnka, tiez krasne umocnuju "kino zazitok"). Romantika, dobrodruzstvo, akcia vsetko v podani znameho rezisera, znamych hercov a za hudby znameho skladatela. Proste nic tomu nechyba. Ano je tam par momentov (a vizualnych efektov) ktore su tam iba na zvysenie wow faktoru a prilakanie viacerych divakov. A je pravda ze v inych filmoch sme videli aj efekty lepsie. Je to hrozne moc dlhe (a chvilami pomale). A je to "len" remake, takze nemozem chvalit originalny motiv. Ale - je to film ako sa patri. Povodne som chcel napisat ze - dobre spracovany klasicky motiv, 3 avsak komercia nekomercia, tento film je naozaj viac nez len dobry a zasluzi si az 4 hviezdicky. ()

aannemer

Technicky zvládnuté na jedničku, ale jinak to je nuda nuda a zase nuda. A tak strašlivě dloooouuuuuhéééééé. Ne, podruhé tento film určitě neuvidím. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)