King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

cooler

Po trikové stránce parádní,ale je toho příliš a hlavně řádění ve městě už zoufale volá po konci.I tak je asi lepší než film z roku 1976,ale jen z části a těžko říct který z nich nudí méně. ()

mikla

Peter JACKSON je jeden z najlepších filmových režisérov na svete. Po tom čo na filmové plátno priviedol Pána Prstenov, tak si splnil detský sen a znovu oživil KING KONGA..a podarilo sa.....aj ked to neni film na plné bodové hodnotenie, 4 hviezdičky si určite zaslúži..PS: JACK BLACK FORREWER ()

StaryMech

Tříhodinové cunami audiovizuálního hluku, Otesánek bez atmosféry, citu, napětí a vtipu : to vše se utápí v postmoderní všehochuti, zduřelém patosu, zcizující počítačové animaci, umrtvujícím protahování jednotlivých scén i celých sekvencí, koktejlu z citátů pro zasvěcené a disneyovských polotovarů pro všechny.... Na celý výrobní proces dozírala účelovost, pod jejímž diktátem se ztrácívá tvář, přirozený smysl pro humor i fantazie. Srovnáme-li "King Konga" namátkou s "Predátorem", působí McTiernanova únikovka dojmem osobité a sevřené autorské vize. O klíčové postavě režiséra Denhama (jehož odpudivost je shovívavým pohledem tvůrců poněkud změkčena) se dovíme, že má "schopnost zničit to, co miluje". Že by byl Jackson, jeden z moderních alchymistů pracujících na přeměně kina v klub přátel počítačových her a současně ctitel hollywoodských mýtů i Tolkiena, schopen takové sebeironie ? Sloužilo by mu to ke cti stejně jako pár světlých okamžiků v jeho komiksu : střípky dech beroucích útoků a úprků, malebný zvěřinec, vtípek s Conradovým "Srdcem temnoty", Kong v mudrckém sedu proti zapadajícímu slunci.... Jedna ze zahraničních přezdívek filmu zní "King Wrong".      P. S. 2024:  "King Wrong" podruhé. V úvodní půlhodině se docela roztomile oživují stará dobrá žánrová klišé; pak bohužel tvůrci s pomocí počítačů (bez nichž by se coby tvůrci už neobešli) spustí stroboskop obrazů a skřeků, vytěsňujících všechno ostatní, co spoluvytváří filmové umění. Z druhé půlky filmu trčí scéna, kdy Kong dává přednost pohledu na slunce před kejklemi, jimiž se ho snaží rozptýlit hlavní ženská hrdinka. Jde zjevně o další "sebereflexi" režiséra, zpupnou stejně jako charakteristika jeho druhého já Carla Denhama. Ten prý spolehlivě ničí všechno, co miluje; Jackson zaplaťpánbůh ničí jen dobrý vkus diváků. ()

sedlis

Ja se tedy znamenite bavil..super efekty a vubec mi nevadilo,ze misty tvurci znacne prestrelili.Navic nadherna Naomi v roli Ann tam proste sedela. ()

Aichel

Přemýšlela jsem dokonce jen nad dvěma hvězdami. Nejdéle trvající blbost, jakou jsem kdy viděla. Dlouhé a nudné a dlouhé a hodně nudné .. ()

LarisaDavid

Dobré scény sa striedajú so zlými. Autori chceli veľký vizuálny zážitok, ktorý však miestami prehnali (hlavne stopáž) a mňa to až nudilo (scéna v rokline s mega hmyzom, bitka dinosaurov s gorilou). Scény s "kráskou a zvieraťom" boli však vtipné a dojemné - predovšetkým v meste. Samozrejme, plač nemohol chýbať. Dávam tomu také lepšie tri hviezdičky. ()

Drslw

Keby to natočil niekto iný, než Peter Jackson, a/alebo keby to natočil nie tesne po Pánoch prsteňov, tak to kľudne vyhrá aj Oskara... ;) Veľmi podcenený film. Jakcsonov úsvit kinematografie 2.0... ;) Plus najlepší film Jacka Blacka, kde dokázal, že keď chce, vie byť aj herec; Thomas Kretschmann konečne nemusí hrať nejakého vyšinutého esesáka a pritom zostať sám sebou - a tiež film, pri ktorom som si uvedomil, že Naomi Watts je FAKT super kočka... ;) ()

abanek

Pán Prstenů mě nijak extra nebaví ,ale tohle je fakt paráda!!! Rozumim všemu co je filmu vytýkáno, ale zábava je to fakt skvelá :-) ()

Mountain

Technika od posledního King Konga pokročila a je to vidět, velmi pěkná byla scéna s běžícími dinosaury, souboj King Konga s nimi a scéna v údolí s nočními tvory. Film vě mě navíc v polovině vyvolával velmi nepříjemný pocit, že mi leze něco za krkem. Jinak nic objevného na tomto příběhu bohužel nebylo, naštěstí se Jackson nezpronevěřil předloze a nenechal King Konga přežít. Kdyby si každý takto plnil sen, tak proč ne. ()

krejciitomas

Tak to by jsme měli takto, zmutovanej orangutan se zamiluje do blondýny, která podle všeho má sklony k zoofilii. Digitalne krásný snímek, ovsem s většími nedostatky. ()

onden85

To mělo tři hodiny?!? Já myslel že deset, triky hodně na hovno (udělat chlupáče je jiné nasekat hordu slizáků z kilometru - PP). Naomi nemá partnera a je to znát, Black je příšerný jako vždy a Brody toporný jako vždy. Škoda času. ()

SimcaJB

Dle mého názoru se to novozélandskému režisérovi podařilo. Je pravda, že vydržet tří hodinový film v kině je docela záhul na tělo a výdrž, ale bohudík se člověk nenudí. Jak začátek, střed i závěr filmu je velmi uchvacující. Jackson dokáže všechny herce i počítačové prvky spojit do dobrého filmu, který zaujme na celý odpoledne. ()

Anubiska

V kinech s tím nadělali...utajené plakáty a tak...očekávala jsem senzaci srovnatelnou s Pánem prstenů. A opravdu-senzace to byla. Do našeho kina jsem totiž přišla jen já-a jen pro mně hráli-protože i promítač to chtěl vidět. Tož asi tolik na toto téma. Tři hvězdy za efekty a má cenu se zmiňovat o tom,že nejlepší výkon podal King Kong!? ()

Kinepa

11.1.2016, DVD, Klasický příběh s velmi rozdílnou kvalitou efektů např. útěk před dinosaury je fakt špatný a zase naopak tvář King Konga je bez chyby... ()

neo_ap

Už když byl tento snímek uveden do kin, šel jsem na něj hned několikrát. Pokud se nepletu tak sedmkrát. To už ledasco napovídá. Co mě nutilo jít si stále sedat na tři hodiny do kina? Prvně, jsou to má oblíbená 30´léta. Pak vizuální stránka. Dinosauři. Zvuk, a v neposlední řadě příběh. Zkrátka, tomuto filmu není co vyčíst. Možná i pro to, že si hodně bere, potažmo kopíruje, verzi z 33´. Která sama osobě je skvělá. Pravda, vizuálně Naomi Watts trochu ztrácí na Fay Wray, ale její pohybová stránka to zase dohání. Kong je zde opravdu skvěle vytvořen. Mimika, gesta, i jeho chování, nálady, paličatost. Jeho pohyby. Vše nemá chybu. Obří hmyz, dinosauři. Domorodci. Vše pečlivě vypiplané k dokonalosti. Stejně jako scénář. Vše na sebe krásně navazuje. Nikdy se nenudíte, ani prvních 60´minut. A to teprve vše začne. Chování zúčastněných, jejich reakce, pohyby. Vše reálné, a uvěřitelné. Stejně jako prostředí. Jediná vada na kráse je smutný konec, se kterým se ale tvůrce filmu popasoval skvěle. Nepůsobí směšně, kýčovitě, ani přehnaně dojemně. Jako celý film, se i závěr povedl skvěle. Co zamrzí, že scén mohlo být mnohem víc. Filmu by to ale určitě neprospělo. A pro ty, kteří se s tím špatně smiřují mohu doporučit hru: Peter Jackson´s King Kong The official game of the movie. I když to zrovna není novinka, film krásně doplňuje. Jsou tu scény jak z filmu, tak ty, které se zkrátka do konečné verze nedostaly. A graficky je stále na co koukat. Závěrem jen dodám. Pokud si film pustíte na dobré TV, se skvělým zvukem domácího kina, je to nepopsatelný zážitek. Nemohu jinak než 100/100. ()

KT_2011

Výborný production design. Slušné, ale ne dobré herecké výkony. Také co hrát, když máte samé provařené charaktery, které nejsou ničím zajímavé? Vizuální efekty snad v každém záběru, bohužel s velmi kolísavou kvalitou a to od výborných po katastrofální. Hrůzně mizerný scénář a ještě horší režie. ()

Mckay

Jenom 73% ?! Tenhle film si zaslouží být v topu. Jednoznačně nejlepší ztvárnění King konga v historii kinematografie plus dinosauři za který by se nestyděl ani jurský park.Do toho fantastická bitka Kong vs tyrexové a finální stopáž v zasněženém New Yorku ( zamrzlé jezírko v central parku , klasická scéna na střeše mrakodrapu)Tenhle film mě dojal a jednoznačně 90% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)