Tom Cruise září jako Jerry Maguire, sportovní agent, který zažívá životní krizi. Když se vší parádou přichází o práci i o přítelkyni (Kelly Preston), jeho osobní i profesionální kariéra se rázem ocitá na úplném dnu. Pak do jeho života i do jeho srdce vstupuje svobodná matka (Renée Zellweger) a Jerry si uvědomuje, že ho čeká to nejtěžší vyjednávání v životě... V sázce je totiž srdce ženy, kterou doopravdy miluje. (Bontonfilm)

Windu85

Jako většina ostatních jsem čekal víc a jako většina ostatních musím uznat že výkon Cuby Goodinga byl opravdu oscarový. ()

Dr Lizal

První půlka dobrá - frajer Cruise + magor Cuba, ve druhé už začne být Cruise dost nesympatický a Cuba už méně vtipný. René jako zakřiknutá svobodná matka je v normě po celou dobu filmu. I přes dlouhou stopáž se na to dívalo vcelku dobře, ale chyběla mi tam nějaká kultovnější scéna. Dávám 70%, protože mi neukázali ty prachy! ()

filipvrbik

Trošku přeceňovaný film, není to úplně špatné, ale klidně mohla první hodina zmizet a nic by se nestalo. Něco dít se totiž začíná až ke konci, kdy je z toho solidní romantická komedie, i když moc se nenasmějeme. Nejzajímavější na filmu je asi fakt, kolika hercům pomohl ke skvělým kariérám, pro mě jinam spíší lehký podprůměr...50% ()

mira007

Sportovní film o sportovním agentovi v podání Cruise, kterému sekunduje Renée Zellweger čili devadesátkové hvězdné duo v romanticko dramatické sportovní komedii ze zajímavého prostředí profesionálního sportu, nicméně musím sportovně přiznat, že ten film v čase zestárnul a asi skončil v zapomění díky své průměrnosti celkem oprávněně, ikdyž ve své době to mělo zisk přes dvěstěmilionůdollarů. ()

El Loco

Cameron Crowe natočil film o mužovi, ktorý má nevšedné povolanie - je agent športových hviezd. Hrá ho malý(vzrastom)-veľký(umením) Tom Cruise. Snímok sa zameriava na zákulisné ťahy „veľkého“ športového sveta, ktorý sa rokmi zmenil na obrovský business. Športovci kým nedostanú svoje tučné milióny ani nepohnú prstom a zabúdajú na to, prečo začínali so športom. A to je práca ich agentov, aby im tieto lukratívne zmluvy vyjednali. Na pozadí týchto machinácií sa v tomto filme odvíja príbeh lásky medzi Jerrym Maguireom a jeho asistentkou Dorothy, ktorá je slobodná matka s malým synom, ktorého si Jerry spočiatku zamiluje viac ako ju. To je asi stručné zhrnutie deja. Človek si povie, že ako sa dá o tomto natočiť celovečerný film, ktorý nebude nudiť. Režisér však nečakane natočil film, ktorý má obludných 133 minút, čím sa už dopredu odsúdil na zánik. Najväčšou chybou však prekvapujúco nie je zbytočne dlhá stopáž, ale zistenie, že film sám nevie čo je - či komédia, dráma alebo romantický film. Toto plávanie medzi žánrami mu značne ubralo na kvalite. ()

Greg25

Přes dvě hodiny proslovů o všem - o vítězství, zodpovědnosti, srdci, penězích o všem a o ničem. Že film dospěje přesně tam, kam čekáte nikoho nepřekvapí. Rádoby poučení o životě říkané typicky americkou patosovitou formou, která leze na nervy. 40% ()

TheSpearCZ

Od tohoto filmu jsem čekal více než od ostatních starších Cruisovek, navíc tu hraje sportovního agenta s docela zajímavým příběhem, takže o to víc jsem se těšil, ale ve výsledku jsem z toho docela rozporuplný. Jedním z hlavních problémů je strašně dlouhá stopáž, ten film může být beze srandy o 40 minut kratší a nic by se nestalo. A další vidím v příběhu, který se tady dělí na dva - Příběh o posledním hráči, který Cruisovi zbyl, a na který nemůžu říct půl slova, hlavně na konci mě to oddělalo a stát film jen na tomhle, tak je to jasných pět hvězd. Jenže ten druhý příběh - love story Cruise už tak dobře nefunguje, hlavně v té poslední hodině je to hodně natahované, a i když to tu vylepšil ten malý kluk, který byl fakt roztomilý, tak nemůžu říct, že jsem si lahodil. Čisté 3* ()

Berry

Průměrný film s nadprůměrným obsazením. Zellwegerová i Cruise hráli opravdu dobře, ale neměli na VYNIKAJÍCÍHO Cubu Godinga!! ()

Juja

Nechápu jednu jedinou věc- za co dostal Cuba Gooding Oskara?!?!? Vždyť on a jeho hysterický řvaní způsobilo, že uvažuju spíš o třech *..... ()

Narciska

Film se věrně drží amerického schéma. Je přece třeba zahrát na emoční strunu slasti z vítězství, na napětí, že to třeba nedopadne, a na pocit úlevy, že konec dobrý, všechno dobré. Jen ten způsob už dost nudí. A taky Tom Cruise, ale to bude asi osobní. O nic nepřijdete (první půlku jsem neviděla), nic si neodnesete (druhou půlku zapomenu), takže vlastně pohoda, ne? ()

Mona-Lisa

Spíš romanťárna než sportovní film. Plný klišé. Ale Tom Cruise že? Asi jeho nejukecanější role. Moc dlouhé, někdy trapné, na nedělní odpoledne by to šlo. ()

helloween93

Zvláštní mix sportovního filmu a romantického dramatu, který dopadl velmi dobře. To především zásluhou Toma Cruise, který dokáže udělat blockbuster z téměr jakéhokoliv filmu. Filmu ovšem neprospělo velmi pomalé tempo. ()

BOURQUE

Pekný, premyslený a citom natočený film o prevrátenej strany života športového manažéra/agenta. Herci a herečky skvelí, medzi dvojicou T. Cruise a R. Zellweger (ktorá ako vždy je prekrásna) sa to iskrí od samého začiatku a na ich (hereckú) hru je radosť sa podívať. Zatiaľ najlepší výkon (ocenený Oscarom) od Cuba Gooding Jr. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

martiňák

Velice prijemne prekvapeni. Tom Cruise nehraje namachrovaneho frajirka, ktery to vsem natre, ale naopak feroveho, ne az zase tolik uspesneho chlapika, ktery se snazi prosadit v arogantnim a bezcitnem prostredi sportovniho businessu. Velice me potesily herecke vykony ustredni dvojice Cruise + Zellweger. Je fascinujici, ze prestoze na Cruisovi je od prvni chvile videt, ze neni zdaleka tak fenomenalnim hercem jakym nekdy dokazi byt napr. panove Pacino, Hoffman ci Di Caprio aj., vubec to filmu neskodi, naopak Cruise dokaze film cely „utahnout“ prakticky sam bez jakychkoliv problemu a pochybnosti. Zellwegerova zase pusobi vyjimecne civilne a neafektovene a je radost se na ni divat. Film je citlivym vypravenim o boji se zivotnimi prekazkami i se sebou samotnym, ale zaroven nebere sam sebe az zase tolik vazne, takze jeho sledovani je prijemne a pohodove. ()

bif

Zezačátku to vypadalo nesmírně zajímavě, ale potom se z toho stal klasicky přeslazený doják. A Oscar za vedlejší roli pro mého oblíbeného Goodinga Jr.? No...asi jsem tenhle film uplně nepochopil... ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston