Jen pro tvé oči

• Česko Přísně tajné! (více)

James Bond neztrácí dech, ať už má zdolat alpský ledovec nebo Středozemní moře. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská špionážní loď Svatý Jiří najede u albánských břehů na starou válečnou minu a potopí se. V tom okamžiku jsou v nejvyšší pohotovosti jak britská tajná služba MI6, tak sovětská KGB. Na palubě Svatého Jiří byl totiž supertajný kódovací systém A.T.A.C., používaný pro komunikaci s jadernými ponorkami. A obě strany železné opony jej chtějí za každou cenu získat. Britský agent James Bond se napřed vydá vypátrat kubánského nájemného zabijáka Gonzálese, který v albánských vodách zavraždil námořního archeologa Havelocka se ženou. Havelock totiž v hlubinách pracoval pro Brity právě na hledání Svatého Jiří. Bond požádá o spolupráci bohatého řeckého magnáta a spolupracovníka MI6 Kristatose. Zatím netuší, že Kristatos je dvojitý agent, který se chce zmocnit zařízení A.T.A.C. a prodat je Rusům. Než se s ním James Bond bude moci vypořádat, musí zvládnout zabijáky Locqua a Krieglera, stejně jako rychlou jízdu na lyžích, skalní stěnu nebo mořskou hloubku... (Česká televize)

Lionheart

Asi nejlepší bondovka s Moorem. Bylo tam vše, co od správného akčňáku čekám - až na mladšího hrdinu. Ten tam již citelně chyběl, ale i tak se to dalo vydržet. ()

Prochy38

Po Moonrakerovi je James Bond opět zpátky v plné kráse a kvalitě. Vrátil se ke kořenům a stálo to za to! Najednou přišla jedna z dosavadních nejlepších Bondovek. S R. Moorem musíme počítat s tím, že jsou více komediálně laděny, ale asi to úplně na škodu není. Zde je po delší době opravdu nádherná Bond-Girl. C. Bouquet je opravdu nádherná žena a moc nerozumím tomu, co kdo na JB vidí. Lépe, co kdo vidí na R. Moorovi. Už to vypodalo, že jeho pseudo-kouzlu odolá, ale poslední scéna to pokazila. Jinak film parádní. Hodně akční, skvěle vymyšlený. Závěr s ruským generálem/majorem nadmíru vtipný. Technicky taky hodně dobře uděláno. Efekty už se zlepšují. Pobavila mě scéna na lyžích v dráze pro boby, ale o to víc bolí fakt, že při této scéně zemřel kaskadér, klid jeho památce! Jediné, co bych hodně vytknul je klasická potápěčská scéna se žraloky. Vysvětlete mi kdokoliv jakkoliv, jak je možné, že JB plave rozřezaný od korálů v moři a žraloci si ho ani nevšimnou a jen tam spadne někdo se "záporáků", už ho berou. A není to první případ! Kurňa, bacha na to... Ale vážně, C. Bouquet je vážně nádherná! :) ()

Hadriel

Trošičku lepší, i když po Moonrakerovi to asi nebylo zas tak těžké. Začátek sice trochu donutí pozvednout obočí, dál už je to celkem solidní bondovská klasika, ale bez bondovských udělátek. Po Moonrakeru, ale i jiných, naštěstí s daleko střídmější a reálnější zápletkou. Moore už je dost starý, šarm nějak mizí. Zatímco "do města" se obléká dost stylově, tak na lyže je to tragédie. A když odmítne obšťastnit lolitku Bibi a místo toho si vybere stárnoucí hraběnku, je jasné že už je za zenitem. Bond girl má opravdu pěkné oči a je taková, hm, zajímavá, ale nějak to není ono. Na druhou stranu, výběr lokací je super. Najde se i několik slušnějších sekvencí. I když teda to horolezení, to mě moc nepřesvědčilo. Who doesn't like a little bit of Dance. Zábavný a charismatický sidekick Topol aka Columbo, mi přišel lepší jak Moore. Možná si to měli vyměnit... Bond nekouří, pije málo a spí (jenom s jednou) starší paní. Nějak to není ono. + Na konci jsem čekal další živý přenos Bondova dostaveníčka pro papaláše, naštěstí si tvůrci přichystali něco lepšího a zábavnějšího. ()

Spectre

Asi jedna z najlepších Mooreových bondoviek. Totiž záporák a pod. nič moc, zbytok z pohľadu Bondoviek priemerný, ale Moore tu nerobí zbytočné hovadiny, ktoré mi na iných jeho bondovkách niekedy vadili. 5* ()

willis

Pro mě jedna z nejhoršícho bondovek. To co se děje na těch sportovištích je hrozná blbost, a ten počítač po kterým pátrají vypadá spíš jako účetní kalkulačka. (8.11.2004) ()

Alf

méně vtipných poznámek, než bych čekal, ale o to víc akce a kaskadérských kousků, které mi - na rozdíl od jiných bondovek - nedovolily usnout... ()

Mikino00

Suvereně nejlepší Moorovka, Bond zde oproti předchozímu filmu zvážněl, zrealističněl a vrátily se i povedené vtipy. Celý film má nádech tajemna a dobré zábavy zároveň, akce je zde určující a nejen doplňkem jako tomu bylo v minulém díle. Velmi povedené jsou kousky v Cortině a honička ve Španělsku. ()

Ollie235

Roger Moore je zatraceně zábavný dědeček a u jeho Bonda se bavím výborně. Tolik vtipných situací nebo hlášek nenabídl žádný představitel 007 a že by byl na roli příliš starý mi rozhodně nepřišlo. Co se týče dvanácté bondovky, první půle výrazně převyšuje tu druhou a čím víc se příběh blíží konci, tím více strádá. Naopak mě potěšily akční scény i výborná bondgirl, ale ta holka na bruslích? Koho sakra napadlo tam dávat tak zbytečnou a otravnou postavu? Slabší 4*. ()

Movie Gourmet

Standardní herecký výkon modrookého sira Rogera Moore(a) - nic moc. Děj nemastný a neslaný, místy velmi přehnaný až směšný. Ano, i bondovky v podání Pierce Brosnana byly místy velmi nereálné až směšné, ale i přesto jsem hlavního představitele obdivoval (jemu nechyběl patřičný šarm (který u Rogera nějak postrádám) a celé to mělo prostě ten správný vtip). Zde to říci nemohu. Verdikt: 3* a 70 %. ()

laepus

V rámci bondovek určitě nadprůměr i přes slabší titulní píseň. Ale jsou tady dvě nádherné bondgirls - blondýna i bruneta a závěrečné scény v řeckém klášteře jsou i dnes dívatelné. Když k tomu připočtu vtipnou předtitulkovou scénu s Blofeldem a úplně závěrečnou scénu s papouškem, dávám nakonec i čtvrtou hvězdu. ()

filipvrbik

Taková průměrná bondovka, na které se popsal zub času. I tak je to natočené dobře, kaskadéři se řádně zapotili (hlavně v Cortině) -bylo to ale zbytečně dlouhé až roztažené, navíc docela bezdůvodně, protože celý pobyt v Itálii byl vlastně mimo příběh...Naopak řecká pasáž se mi celkem líbila, a vtípky Rogera Moora jsou prostě legendární...60% ()

Marius_ss

Pre mňa štandardná bondovka. S veľmi zábavnou naháňačkou na lyžiach, či krásnym červeným Lotusom. Zároveň tu je jedna z najkrajších Bondgirl a opäť tu dostáva priestoru Mooreova najsilnejšie zbraň - sarkazmus. Ich vzájomné podpichovanie s "Q" je na nezaplatenie. A ten trik s orieškami... ten bol skvelý ! ()

Renfield

Vzhledem k tomu, že je v úvodu vrtulníkem pronásledován plešatý vozíčkář s bílou kočkou a scéna končí jeho nedobrovolným umístěním do komína, čekal jsem další z bondovek klasicky Moorevského střihu. Jenže ono se to tentokrát překvapivě drží při zemi, nebo spíše na Zemi. Dokonce i zápletka dává vzpomenout na staré dobré časy, které si ovšem vystačily s menším počtem akčních scén a řekněme více se věnovaly příběhu, což by ani v tomto případě nebylo na škodu. Samozřejmě akční scény baví, obzvlášť ty po příchodu oříškového pašeráka stojí za to, ale někde se mohlo více mluvit. Nakonec snad díky akci nemá Bond čas ani na svoji klasickou akci... Nebo že by byl menší počet žen Rogerem Moorem? Přeci jen věk už je znát, scénu s Bibi jsem jim nemohl věřit. 65% ()

bobstock

Opětovné navrácení do zimní olympijské vesnice s nadrženou 18letou bruslařkou skákající do postele s tatínkem Moorem mě už přišlo scénáristicky ujeté, tohle neba. 45% ()

Brejlil

Bondovka, která si asi nejvíce dokázala dělat ze sebe legraci. Nápaditá akce, Lotus chráněný před zničením, a docela svižné tempo. ()

maty39

Předem musím poznamenat, že For your eyes only je moje nejoblíbenější Mooreova bondovka (o prťavý chloupek před Spy Who Loved Me). Tentokrát jde o přísně tajný počítač, který může zvrátit rovnováhu sil. Bond opět dostává parťáka v podobě Carole Bouquet, která je rozhodlá pomstít smrt svých rodičů. Jejich vzájemná chemie působí dokonale. For your eyes only je bondovka nacpaná opravdu výbornými akčními scénami. Ať už je to honička ve Španělsku, kde Bond musí utéct padouchům v autě, které tak trochu nedosahuje standartům jeho obvyklých vodidel (jeho standartní vozidlo je odstraněno ze scény opravdu originálním způsobem :-)). Výborný je také jeho útěk na lyžích před zabijáky na lyžích a motorkách, noční útok na přístav, souboj miniponorek a závěrečná horolezecká eskapáda. Tato bondovka ukazuje, že vlastně není třeba ani žádného výrazného padoucha. Tahle bondovka mi opravdu sedla. Opravdu výborné akční scény, výborní sidekickové agenta 007 (italský, řečtí) a hlavně scéna, kdy 007 labužnicky skopne auto jednoho z poskoků visící na srázu :-) PS: Tato bondovka má suveréně nejvtipnější předtitulkovou sekvenci (myslím tím ale závěrečné titulky) v dějinách všech bondovek ()

arcticsky

...a další bezvadná bondovka - nejdříve automobilová honička jako z Četníka ze Saint Tropez, pak souboje v duchu zimních sportů - biathlon, skoky na lyžích, hokej a nakonec skvělá pointa s Margaret T. A k tomu všemu Carole Bouquet - a k ní musím dodat: Všechna čest - krása! ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch