Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Salober

Nic víc než Hollywoodská pohádka…Údajně podle pamětí papežova vymítače. Chtěl bych vidět jeho tvář po shlédnutí tohohle srandovního filmu. Ten s realitou nemá nic společného a to je škoda. ()

Erw1nka

Russel Crow se role ujal vtipně a s chutí. Film je hezky zpracovaný a líbí se mi, že jde ihned k věci. Vzhledem k tématu si myslím, že divák nemůže čekat moc překvapení, nicméně leknutí bylo a je zajímavé sledovat co z tohoto dalo by se říct vyčerpaného námětu producenti vymáčkou. Pěkný koukatelný film hororového typu, s vtipným pojetím celé situace, které filmu dodává něco navrch k právě té vyčerpanosti tématu. ()

farinelli77

Mrzí mě ta nízká hodnocení. Pro mě naprosto luxusní film, který měl díky výborně vybranému prostředí pro toto téma konečně tu správnou temnou atmosféru! Russellovo ztvárnění hlavní postavy mě neskutečně bavilo a moc jsem si ho užíval. Byla to jízda jako na horské dráze. Díky za ni, čuníku:-) ()

Othones

První polovina filmu se nesla ve značně podprůměrném duchu. Byť vše táhnul ladný herecký um Russela Crowa, ostatní postavy naopak často reagovali až přehnaně vyděšeně nebo afektovaně. Věrohodnost filmu tím tak akorát trpěla. Ani antagonista, který dokola všem jenom vulgárně nadával, hodnocení filmu rozhodně nevylepšil. Scénáristicky to nebyl moc dobře zvládnutý aspekt a bohužel to není Scary Terry a Rick & Morty, aby to dávalo smysl. Na řadu pak přišly dokonce i výhružky o znásilnění na sto způsobů a z hororu se najednou stala prazvláštní komedie. Nakonec se z toho ale vyklubal poměrně pěkný thriller se zajímavou zápletkou. Byť se nejedná o nic světoborného, bylo to hezké zpestření pátečního večera. 65 %. ()

griso

Poď sem. A na čo ? aby si mi rozprával, ako mám robiť svoju prácu? To prasa som musel použiť. Prečo ? Lebo to tak nikto nerobí, ako som Vás mal inak zaujať ? modlením ? No dobre tak bež do pičče na hrad, tam straší vraj. Idem tam, ale nie peši, chcem niečo fajné, nech to má štýl. Ferrari ? To je príliš, som kňaz, chcem skúter. Jaj no dobre, tu máš kupóny na benzín. Vďaka idem. Kurva čo je to tu za temné miesto. Neukradnú mi skúter? Nie.. My tu máme iné problémy. Aké ?? Moje decko je jebnuté ? Tak psychológa. Na toho nemáme. No dobre ukáž mi oči a povedz ako sa volám.. Si herec. Kurva to je problém, uhádol to. Všetci preč schyľuje sa k ................................   POmerne bežný film o vymietaní, ak by tam nehral Russell nikto by sa na to ani nekukol. ()

LaaYosh

Do pár let bude na ČSFD k dispozici ohodnotit a zrecenzovat dokumentární a životopisný film "Vymítání Papeže" !!! ()

Dalajlada

Russell Crowe udělal z The Exorcist komedii. Ze stejného filmu je sebráno i spoustu scén a některé úplně zbytečně. Ta humorná část tak odvádí pozornost od bezostyšného vykrádání The Exorcist a jiných filmů. ()

GalaktikHero

Akokoľvek to bolo celé pomotané a krívalo to myšlienkovo na obidve nohy, pupkatý Gladiátor to prevalcoval neuveriteľným spôsobom! ()

Mr.HahaHihi

Velmi příjemná a zábavná exorcistská taškařice. Crowe vládne a charismatem to tady celé válcuje. Čistá zábava a já se bavil dost. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)