Monstrum

USA, (2022–2024), 9 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Evan Peters, Richard Jenkins, Niecy Nash, Michael Learned, Molly Ringwald, Karen Malina White, Penelope Ann Miller, David Barrera, Shaun Brown (více)

Série(2) / Epizody(11)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer (Evan Peters) za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

Bogrant

Znepokojivé, atmosférou priam až hororové šialenstvo a rozbor jednej ľudskej zvrátenej kreatúry. Skvele nadimenzované, zahrané a dôkladne prevedené, ale svojím spôsobom bojazlivé a tak trochu rozťahané. Murphy ako mu je zvykom presne opisuje sled udalostí, ale v tomto prípade ukazuje snáď 10% z reálnych ohavností spáchaných Dahmerom, takže reči o tom, že to je ťažko dopozeratelné, nie sú úplne na mieste. Na to by musel mať Netflix iné gule, ale pre pokoj duší je to tak možno aj lepšie. ()

babuška

sakra co k tomu napsat, chápu flustraci pozůstalých, ale pokud se po dlouhé době někdo trefil do středu,tak tvůrci, JD byl monstrum ale člověk, fakt že policie udělala spoustu chyb, udělala to i u jiných sériových vrahů, ale dá se na něco takového připravit, asi ne ()

Zevluska

Ještě, že ten Netflix existuje, aby lidi objevili Ameriku - teda vlastně - jednoho z MNOHA nejznámějších kreténů světa. Evan Peters je zárukou kvality a už léta ukazuje, že s tím svým vzezřením mu hrát tyhle magory jde stejně nejlíp (viz AHS🖤) a určitě si odnese letos nejednu cenu - konečně! A zaslouženě. Já z toho nemůžu bejt úplně vyřízená, protože ten případ znám, takže žádné WAW a super šokování se nekonalo, ale je pravda, že nejednou mě zamrazilo a ráda jsem viděla i pohled z jeho strany, avšak nakolik byl reálný ví snad jen Bůh a vítr kolem nás... Absolutně mě teda šokovalo celkově vyobrazení a chování police - to mě snad sralo víc než samotný činy. Můj WAW efekt je spíš v tom, jak málo lidí o takových idiotech ví, to pak nemaj mít tak easy hunt 😁 🤷‍♀️ ()

tinss_18

zahrané to je fakt skvelo, avšak hviezdičky dole za naťahovanie a pomalý spdá príbehu. niekedy tto bolo miestami dosť chaotické, pretože nešiel chronologicky, ale rôzne roky sa prelínali ()

toos

V skutečně maximální stopáži sledujeme herecky i řemeslně skvělej průřez životem asociální zrůdy. Upřímně, občas tímto tématem nepohrdnu, ale rozhodně to není něco, co by mě fascinovalo a nějak bych o tom zbytečně přemýšlel. Spíš než vrah mě zaujal pohled na jeho normálního otce, kterej se to snaží nějak pochopit a zdůvodnit. Jenže je co chápat? Že spousta sériových vrahů je tak dlouho "úspěšná" není tajemství. Stačí, aby příslušný úřady přehlédly nějakej detail nebo se na něco prostě jen vykašlaly. O to je pak odhalení víc šokující. ()

Honzasgame

Monster: The Jeffrey Dahmer Story je strhující podívaná pro trochu silnější povahy. Dle informací velice realisticky poukazuje na příběh Jefferyho Dahmera. Nelze netflixu upřít výbornou kameru, hudbu, atmosféru a herecké výkony(zejména Evan Peters a  Richard Jenkins, kteří působí extrémně autenticky a věříte jim to). Po prvních dvou epizodách se bojíte pokračovat, avšak seriál to vypráví tak působivě, že vám to prostě nedá . Tempo je pomalejší, to však seriálu prospívá.  Seriál sám o sobě kvalitní, hodnocení jaké má si zaslouží a tím to končí. Bouhžel nastává problém, jak pozoruji soc. sítě a celkově internet, tak se začíná J. Dahmer popularizovat, avšak ne správnou cestou(což samozřejmě není chyba tvůrců). Tohle je hraní na tenkém ledě. Jistě to, že si divák udělá během sledování sympatie jak k obětím, tak i samotnému Dahmerovi je naprosto pochopitelné, jelikož příběh není jenom černobílý a je vyprávěn z velice mnoha pohledů. Avšak z morálního hlediska nevím nevím ()

Feacher

Tak už i já mám seriál zhlédnutý a myslím, že jedinou věc, co bych chtěl z osobního pohledu vytknout, tak je to přeskakování v časové posloupnosti. Jedna retrospektiva by byla super, ale to skákání od konce, na začátek, do 3/4, do 1/4, na konec, doprostřed a zase na konec... ta orientace zkratka byla složitější... ale jinak to byla velmi dobře udělaná série! Bylo v tom o moc víc než jen čistý příběh Jeffa a každý si v příběhu tak může najít to svoje - ať už psychologický pohled otce, pocity rodin, životy obětí, problém rasismu/diskriminace, chování policie nebo samozřejmě činy a myšlení sériového vraha, přičemž z některých scén se až zvedá žaludek. To vše tam bylo ve své úplnosti. Zahrané většinou na jedničku, zejména Jeffrey byl zahrán úžasně. Mohu jedině doporučit! ()

Mr.Jokker

Ale je to zajímavé. Co se týká vsuvky rasismu a homofobie to jsi mohl netflix odpustit. Dostanou victims nějaký peníze z téhle produkce? Leda h. Ještě jedna věc amici rádi dělají idoly z lidí co jsou abnormální. Dávám tomu tak 2 měsíce než ho začne někdo kopírovat jen koukněte na reddit kolik mu přibylo fanoušků:) lidi jsou prostě úžasný. Všichni jenom čekáme na smrt ()

Miroslav.Zac

Cogito ergo sum - zmatený. Čekal jsem od tak vychvalovaného seriálu mnohem víc, než mi nabídnul. Teď nemluvím o absenci nějakých brutálních scén a krvavých kanibalských orgií, ale čistě o hereckých výkonech a o příběhu. Ačkoliv masový vrah, byl Dahmer hlavní postavou seriálu a divák by k němu tedy měl cítit nějaké (doufám že negativní) emoce. Dahmer v seriálu byl však jen robot, jenž jen při vzácných okamžicích prokazuje nějaké emoce, jinak se chová naprosto stejně jak při jednání s policisty, tak i při porcování mrtvol. Asi byl takový i ve skutečnosti, ale i tak mi to bránilo vcítit se do děje, nenávidět Dahmera, přát mu co nejkrutější smrt a vinit systém, který svým laxním přístupem dovolil takové bestii bezuzdně řádit. Prostě mi to přišlo jako sledování hraného dokumentu bez absence pocitů. Jediní, kdo mě oslovili, byl Dahmerův otec a stále si stěžující Dahmerova sousedka. Navíc jsem byl při neustálém přeskakování v čase chvílemi zmatený a bránilo mi to v soustředění. I přesto je však seriál velmi kvalitní a minimálně pro ty, kdo se o téma sériových vrahů zajímá, důležitým audiovizuálním počinem. ()

zurivymlok

Za mě výborný seriál. Jen mohl mít tak o jeden díl méně. Připadalo mi, jakoby autoři chtěli dotáhnout tu "desítku" a poslední díly už se to trochu táhlo. Evan Peters podal excelentní výkon. ()

flyer.nick

Na to, jak kolovaly zvěsti, že spousta lidí nedokoukala ani první díl to teda byl v tomhle směru slabý čajíček. Čekal jsem větší brutalitu, ale jako by se někdo bál dát tam toho víc. Každopádně jako pohled do mysli Jeffreyho Dahmera, který nepůsobí nijak zkresleně a zaujatě, je to dobré. Předpokládám, že Ted Bundy a John Wayne Gacy jsou další v pořadí. ()

Sopholojong

Da sa nemat rad "high anticipated" serial, v ktorom si ustredny zlosyn nasadzuje pri masiarskych ohavnostiach "imperatorske kontaktne cocky"? Neda! Evan Peters v zivotnej roli (toto definitivne s urcitostou neprekona) weirda so zalubou vo vareni bravcoviny (LOL), foteni masa do mrazaku a pichani cernosskej populacie. Richard Jenkins v zivotnej roli (tu som uz s tym prekonavanim opatrny) chapajuceho otca, ktory synovi domov nosi zdochnutych "myvalov" na pitvanie, alebo deti nechava so zdrogovanou, ci ozratou matkou, pretoze "v Americe praca nadovsetko". To, co je tu ale najviac tip-top je ten temny audiovizual 60. az 90. rokov, kde sa divak nekocha krasnymi uhladnymi domcekami, ci preslnenymi ulicami, ale osarpanymi chudobnymi stvrtami, potemnelymi bytmi (zamknutymi na pat zamkov), hororovymi pivnicami, barmi, plnymi skrachovanych existencii a... a to najma, castami telami zamrznutymi, alebo odstatymi v mrazaku/chladnicke, pripravenymi na "panvicku", ci do "gulasu". Nie odvratena, ale lahostajna tvar Ameriky, kedy system (i rodicia) maju viditelne pred sebou "evil" s akoze anjelskym vystupovanim, ale nic neurobia preto, aby tomu zabranili (babicka nachadzajuca manekyna v posteli, trampoty v praci, slepa policia, smrad z bytu, na ktory upozornuje jedina cernoska a je vyhlasena za paranoidnu). No a prave zasadova, az otravne nasadena "cernosticka" mi tu jebala zazitok zakazdym, ked sa objavila s tymi jej vycitkami, alebo podozreniami. Mrazivy, proceduralny zazitok a la Fincher z prostredia, ktore chcem vidiet len na obrazovke a nikdy sa nestat jeho ucastnikom. PS: Epizoda s druhym, este slavnejsim killerom, "pamparadna". ()

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

12.10.2022

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

09.10.2022

Před necelými třemi týdny na největší streamovací službě vyšla nová minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Její titulní postava, pro niž se označení „zloduch“ zdá jako zcela nedostačující,… (více)